Visi komentāri - "Tesla" tirgus vērtība nokrītas zem viena triljona dolāru

"Tesla" tirgus vērtība nokrītas zem viena triljona dolāru 8

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 26.februāris 2025 16:44

ASV elektroautomobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla" akcijas cena otrdien strauji samazinājusies, tā tirgus vērtībai nokrītoties zem viena triljona dolāru, kas skaidrojams ar vājo automašīnu tirdzniecību Eiropā un vadītāja Īlona Maska agresīvo iesaistīšanos politikā.

"Tesla" akcijas cena otrdien tirdzniecības sesijas noslēgumā saruka par 8,4% līdz 302,8 dolāriem, uzņēmuma tirgus vērtībai samazinoties par 89 miljardiem dolāru.

Kompānija Eiropā janvārī pārdeva mazāk nekā 10 000 automobiļu, kas ir par aptuveni 45% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Vienlaikus Masks kļuvis par ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieku, kam uzticēta valdības izdevumu samazināšana. Masks arī paudis spēcīgu atbalstu galēji labējiem līderiem Eiropā, tai skaitā nesenajās Vācijas vēlēšanās, izraisot atsevišķu Eiropas politiķu kritiku.

"Tesla" akcijas cena strauji pieauga pēc ASV prezidenta vēlēšanām, investoriem uzskatot, ka Maska pietuvināšanās Trampam palīdzēs viņa uzņēmumam gūt panākumus.

Taču vājie pārdošanas rādītāji Eiropā, šķiet, vismaz pagaidām ir iedragājuši šo optimismu un radījuši bažas, ka tas, kas varbūt ir populārs ASV, patiesībā var kaitēt uzņēmuma panākumiem citur, norāda analītķi.

Tāpat "Tesla" saskaras ar aizvien sīvāku konkurenci, ko rada Ķīnas elektroauto ražotāji.

 
Visi komentāri
 
nedaudz pacietības 26.februāris 2025 19:46
2 0 Atbildēt

Drīz Opis iegādāsies šo vārguļojušo firmiņu un pārcels šurp.

Onsis 26.februāris 2025 19:58
3 1 Atbildēt

Jau no paša sākuma esmu teicis, ka tesla nav auto!

Pļūtka 26.februāris 2025 22:07
0 4 Atbildēt

Par to ko tu saki, visiem ir galīgi pohuj

Visi 27.februāris 2025 10:25
4 0 Atbildēt

Mums ir phhuj par tevi, Pļutkainais Teslist Sūdumais!

ZZZZ 27.februāris 2025 7:02
0 1 Atbildēt
Kanibaals 27.februāris 2025 20:35
0 1 Atbildēt

Izborēja 10x lēnāk un 10x dārgāk. Bet solīja ko...

BMW 27.februāris 2025 8:32
3 0 Atbildēt

Vispār jau akciju tirgus nogāzās pēc Trampa paziņojuma par 25% ievedmuitas ieviešanu ES ražotām precēm. Nav brīnums, ka arī Teslas akciju cena nobruka kopā ar pārējām akcijām.

mobil 1.marts 2025 11:17
0 0 Atbildēt

tāda sajūta, ka eiropu gatavo pārdalei un karam.....

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 24

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 

351 211 eiro: Porsche gatavo kolekciju modeli par godu Ferdinandam Aleksandram Porše (+ FOTO) 2

Vācijas sportisko luksusa automobiļu ražotājs Porsche paziņojis par jaunu īpašo modeli, kas tiks saražots 90 vienībās un piedāvāts kolekcionāriem par nedaudz vairāk kā 350 000 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti