Arī MINI nesteigsies ar pāreju uz elektrisko mobilitāti 3

Foto: Mini

iAuto.lv | 21.aprīlis 2025 8:53

Britu zīmols MINI pievienojas tiem autoražotājiem, kas ir izvēlējies pragmatiskāku ceļu, nevis cenšas akli pieturēties pie sākotnēji ambiciozajiem elektrifikācijas plāniem uz pilnīgu pāreju līdz 2030. gadam.

Mini zīmola viceprezidents Maikls Peitons atzinis, ka ne visi tirgi attīstas vienādi, piemēram, automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem joprojām ir populāras Ziemeļamerikas tirgū, tādēļ uzņēmums nesteigsies ar pilnīgu pāreju uz elektriskajiem dzinējiem un turpinās investēt ar benzīna spēkstacijām aprīkotu automašīnu attīstībā, plānus par modeļu piedāvājuma elektrifikāciju atliekot uz vēlāku laiku.

MINI plāno izlaist jaunu krosoveru ar iekšdedzes dzinēju, kas ASV tirgū aizstās elektrisko SUV Aceman. Zināms, ka ar akumulatoru darbināmā Cooper hečbeka versija, kā arī elektriskais kabriolets Ziemeļamerikas tirgū vairs nebūs pieejami, toties plānots izstrādāt elektrisko modeļu saimi, kuras pamatā ir koncepts Rocketman.

2025. gada pirmajā ceturksnī elektrisko transportlīdzekļu īpatsvars BMW grupas piegādēs, ietverot Mini un Rolls-Royce automobiļus, bija 18,7 procenti. 50 procentu atzīmi koncerns plāno sasniegt līdz 2030. gadam, tomēr faktiskais iznākums būs atkarīgs no tirgus pieprasījuma un infrastruktūras attīstības.

Februāra beigās MINI atteicās no plāniem ražot elektriskos transportlīdzekļus Lielbritānijā. Šādu lēmumu uzņēmums pieņēma, ņemot vērā zemo pieprasījumu pēc transportlīdzekļiem, kas darbināmi ar akumulatoru.

Visi komentāri

3 0 Atbildēt

par šito Mini man bija pārsteigums - domāju, baigi mazais auto no ārpuses, kad iesēdos šofera vietā, normāli! saregulē sēdekli un stūri, vietas pietiek un var ērti braukt

0 0 Atbildēt

Vismaz kādam vēl prāts strādā saistībā ar to auto elektrifikāciju!!!

0 0 Atbildēt

Stulbam jābūt, lai pirktu jaunu benzīna vai dīzeļa auto.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Oranžā veste nav bruņuveste – ceļu remonts pēc principa “gan jau kaut kā” (+ VIDEO) 1

Ceļa remonta uzņēmuma darbinieks strādā objektā - viņš ir uzvilcis oranžo vesti, taču, šķiet aizmirsis, ka autovadītāji mēdz būt dažādi un tik droši darboties ielas vidū ārpus barjeru aizsarga pie atļautā ātruma 50 km/h, nav laba doma. Lasīt vairāk

Gandrīz 2000 km ar vienu bāku - Nissan Qashqai e-Power Hybrid uzstāda Ginesa rekordu 6

Nissan Qashqai e-Power Hybrid ir uzstādījis Ginesa pasaules rekordu, ar vienu degvielas uzpildi veicot 1980 kilometrus. Lasīt vairāk

Elektromobiļu reģistrācijas Vācijā pirmo reizi sasniedz gandrīz 30 procentus 2

2026. gada jūlijā Eiropas lielākajā automobiļu noieta tirgū Vācijā reģistrēti vairāk nekā 268 000 jaunu vieglo automobiļu. Elektroauto turpināja strauju izaugsmi un pirmo reizi sasniedza gandrīz 30 % tirgus daļu, kamēr benzīna un dīzeļautomobiļu popularitāte turpināja samazināties. Lasīt vairāk

Jaunais KIA Seltos nāks palīgā populārajam KIA Sportage (+ VIDEO) 2

Kia šis ir modeļiem ļoti bagāts gads. Viens no tiem ir jaunais krosovers KIA Seltos. Tas ir ražots Korejā, nedaudz mazāks par Sportage, bet tikpat daudzpusīgs un vērtīgs. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti