"Aumovio" (agrāk "Continental") pārtrauks autodetaļu ražošanu Lietuvā 1

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com/watch?v=NIHRfUfM22Y

Nozare.lv | 19.marts 2026 9:34

Vācijas uzņēmums "Aumovio", kas agrāk bija pazīstams kā "Continental", trešdien paziņoja, ka pārtrauks autodetaļu ražošanu Lietuvā, jo samazinās pieprasījums, netiek pietiekami izmantota ražošanas jauda un loģistika kļūst sarežģītāka.

Kompānija, kurai Kauņas Brīvajā ekonomiskajā zonā darbojas uzņēmumi "Aumovio Autonomous Mobility Lithuania" un "Aumovio Global Holding", paziņoja, ka pēdējos mēnešos analizējusi ražošanas jaudas un nākotnes pieprasījuma tendences. Pēc visu alternatīvu izvērtēšanas secināts, ka darbības izbeigšana Kauņā ir neizbēgama.

"Kauņas rūpnīcas darbības pakāpeniska izbeigšana ir kļuvusi neizbēgama. Māteskompānijas "Aumovio" padome ir apstiprinājusi lēmumu sākt informēšanas un konsultāciju procesu ar vietējiem darbinieku pārstāvjiem," paziņoja "Aumovio Autonomous Mobility Lithuania".

Uzņēmums norādīja, ka darbību Kauņā pēdējos gados ir ietekmējis pasūtījumu kritums, ilgstoša ražošanas jaudu nepilnīga izmantošana un loģistikas problēmas.

Kā paskaidroja uzņēmums, tas saistībā ar slēgšanu sadarbojas gan ar Lietuvas, gan Vācijas valdību.

Arī Lietuvas amatpersonas uzsvēra, ka tas nav saistīts ar apstākļiem Lietuvā.

Lietuvas premjerministre Inga Ruginiene sacīja, ka "Aumovio" lēmums nav saistīts ar investīciju klimatu valstī, jo tas ir "vispārējs lēmums pārcelties no Eiropas zonu uz citu vietu".

"No mūsu saziņas izriet, ka galvenie minētie iemesli ir sarežģīti birokrātiski mehānismi un Eiropas regulējums," viņa piebilda.

Premjerministre norādīja, ka Eiropas Savienībai ir sarežģīti mehānismi un ilgs lēmumu pieņemšanas process. Viņa uzsvēra, ka tie steidzami ir jāvienkāršo.

Arī Lietuvas ārvalstu investīciju veicināšanas aģentūras "Investuok Lietuvoje" vadītājs Elijus Čivilis teica, ka "Aumovio" lēmumu veicināja strukturālas pārmaiņas Eiropas autobūves nozarē.

"Lai gan šis ir nozīmīgs lēmums Lietuvai, mēs uz to raugāmies pragmatiski. Uzņēmums ir spēris sarežģītu, bet nepieciešamu soli, lai nodrošinātu savu globālo darbības efektivitāti," piebilda Čivilis.

Vācijas autodetaļu ražotājs "Aumovio", kas pērn tika atdalīts no "Continental", nolēmis slēgt vairākas rūpnīcas. Trešdien uzņēmums paziņoja, ka slēgšanu paredzēts pabeigt līdz 2028. gada nogalei, un izmaksas varētu sasniegt ap 50 miljoniem eiro. Aģentūra "Reuters" vēsta, ka "Aumovio" vadītājs Filips fon Hiršheids ir apstiprinājis divu rūpnīcu slēgšanu Vācijā, divu rūpnīcu slēgšanu Ķīnā, kā arī ražotnes slēgšanu Lietuvā.

Janvāra beigās "Aumovio" paziņoja, ka pasaulē plāno likvidēt līdz 4000 darbavietu, tādējādi raidot jaunu triecienu grūtībās nonākušajam autoražošanas sektoram Eiropas lielākajā ekonomikā. Tad tika vēstīts, ka darbavietu likvidēšana ietekmēs ražotnes Indijā, Meksikā, Rumānijā, Serbijā, Singapūrā un Vācijā, skarot gandrīz 5% uzņēmumā strādājošo.

"Aumovio" strādā Kauņas Brīvajā ekonomiskajā zonā, kur "Continental" iepriekš investēja ap 190 miljoniem eiro.

Kompānija "Continental" savu darbību Kauņas rajonā sāka 2019. gada nogalē. Šīs rūpnīcas izveide bija lielākā ārvalstu investīcija ražošanā Lietuvā divdesmit gadu laikā.

Rūpnīcā Kauņā tiek ražotas pasažieru drošības un viedās palīdzības sistēmas automašīnas vadītājam, tostarp durvju un sēdekļu kontroles elementi, viedās stiklu aptumšošanas sistēmas, kā arī radaru sensori komforta funkcijām, piemēram, adaptīvā kruīza kontrole, un drošības sistēmas, piemēram, ārkārtējās bremzēšanas funkcijas. Saražotais tiek eksportēts uz Eiropas valstīm.

Populārākie komentāri

1 Lasīt visus komentārus →
3 0 Atbildēt

Mja, labāks risinājums būtu nevis ražošanu bet eirobirokrātus pārcelt uz Indiju (vislabāk uz melno caurumu galaktikas vidū)

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Volkswagen ID. Aura T6 – jauns elektriskais SUV ar modernām tehnoloģijām Ķīnai

FAW–Volkswagen Ķīnā uzsācis jaunā pilnībā elektriskā vidējās klases krosovera Volkswagen ID. Aura T6 iepriekšpārdošanu. Modelis ir veidots uz CEA elektroniskās arhitektūras un aprīkots ar Carizon viedās braukšanas palīgsistēmu. Lasīt vairāk

“Virši” neto peļņa pirmajā pusgadā sasniedz 4,2 miljonus eiro 3

Šī gada pirmajos sešos mēnešos energoresursu tirgotājs un ērtas iepirkšanās veikalu tīkls “Virši” (AS VIRŠI-A un ar to saistītie grupas uzņēmumi) sasniedzis 4,2 miljonu eiro peļņu, savukārt uzņēmuma nerevidētais apgrozījums pieaudzis par 22 %, uzrādot 229,7 miljonus eiro. Uzņēmuma EBITDA sešu mēnešu rādītājs palielinājies par vairāk nekā 60 %, veidojot 10,1 miljonu eiro. Lasīt vairāk

Xiaomi piesaka SkyNomad N70 EREV – luksusa SUV Eiropas tirgum (+ FOTO) 4

Ķīnas tehnoloģiju gigants, kas veiksmīgi darbojas arī autobūves nozarē, pieteicis savu otro apakšzīmola SkyNomad modeli N70 Nomad, kas pateicoties Range Extender tehnoloģijai var lepoties ar kopējo sniedzamību līdz 1461 km. Lasīt vairāk

Pirmajam super sporta auto pasaulē 60 gadi – Lamborghini piesaka īpašo versiju 99 vienībās (+ FOTO) 3

Lamborghini godina vienu no saviem ikoniskākajiem modeļiem – Miura, kas šogad svin 60 gadu jubileju. Par godu šim notikumam radīta īpaša Revuelto Miura 60° Homage versija, kuras tirāža būs tikai 99 eksemplāri. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti