Visi komentāri - Latvijas tirgū pieejamā degviela kopumā atbilst noteiktajām kvalitātes prasībām

Latvijas tirgū pieejamā degviela kopumā atbilst noteiktajām kvalitātes prasībām 9

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 15.jūlijs 2025 12:17

Šā gada pirmajā pusgadā Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) padotībā esošās Enerģētikas un vides aģentūras (EVA) veiktajās pārbaudēs secināts, ka Latvijas tirgū pieejamā degviela kopumā atbilst noteiktajām kvalitātes prasībām, aģentūru LETA informēja EVA pārstāvji.

Vienlaikus šajā periodā konstatēta tikai viena neatbilstība 98. markas benzīnam - šīs markas benzīns vienā degvielas uzpildes stacijā neatbilda kvalitātes rādītājiem. Attiecīgā degvielas uzpildes stacija par to tika nekavējoties informēta, un neatbilstošā degviela 0,9 tonnu apmērā izņemta no tirdzniecības.

No 2025.gada 1.februāra līdz 1.jūlijam EVA pārbaudīja degvielas kvalitāti 59 degvielas uzpildes stacijās visos Latvijas reģionos. Kopumā tika paņemti 145 degvielas paraugi, tostarp 89 benzīna (95. un 98. markas) un 56 dīzeļdegvielas paraugi.

Degvielas kvalitātes prasību ievērošanu Latvijā uzrauga EVA. Degvielas kvalitātes testēšana notiek akreditētā laboratorijā SIA "Latvijas sertifikācijas centrs". Kontrole tiek nodrošināta ziemas un pavasara-vasaras periodos.

 
Visi komentāri
 
BMW 15.jūlijs 2025 13:02
2 0 Atbildēt

Un kurā DUS kopumā ir viskvalitatīvākā degviela un kurā bija tā izņemtā šļura?

Hmm 15.jūlijs 2025 14:09
1 0 Atbildēt

Es pildos Neste vismaz 7 gadus, pa šo laiku nav bijis iemesla sūdzēties.

:-) 15.jūlijs 2025 14:25
3 3 Atbildēt

Tas pats ar Circle, faktiski kopš Statoils parādījās. Ne mazāko problēmu, vai tā dīzeļdegviela, vai benzīns, ziema vai vasara! To pašu varu teikt par Astarti, Viršiem, kur gan pats nelejos.

Problēmas ar degvielu 99.9999 % gadījumu ir tikai un vienīgi, ja auto nav pienācīgi uzturēts.

felix65 16.jūlijs 2025 6:36
0 1 Atbildēt

Aizmirsi kā staķiks krāšņu kurināmo tirgoja kā dīzeli? DUS lielākoties ir franšīzes un daudz kas atkarīgs no tiešā īpašnieka godprātības. Agrāk pildījos nestē, bet vai nu tur nomainījās vadība, vai nu kas, bet viņi sāka šmaukties un tādas lietas mani besī. Kaut kur izbraukumā tur var uzpildīties, bet ikdienā tikai Viada pie Rēzeknes uņuka, pie tam vēl blakus darbam.

:-) 17.jūlijs 2025 13:27
0 0 Atbildēt

Nu Tu safleitēji par to "kurināmo" iekš Statoila. Tās bija tikai tautas runas bez jebkāda pamata, jeb savas nevīžibas norakstīšana uz degvielu. Par VIADA nezinu, neesmu tur pildījies, bet nevajadzētu būt kam sliktam.

0pis 15.jūlijs 2025 14:41
0 0 Atbildēt

Kopumā visumā viss kārtībā, viss kārtībā

Rexx 16.jūlijs 2025 7:23
4 2 Atbildēt

Izņemot NESTE, kuri paši ieved no Somijas, visi pārējie tirgo Mažeiķu degvielu, tikai savos termināļos piesaucot dažādas piedevas bāzes degvielai.

T.s. " krāsns degviela " ir tā pati, kas auto, vien bez bio piedevas, bet ar pievienotu krāsvielu. 

Degvielas kvalitāte vairāk atkarīga no uzglabāšanas termināļa tvertņu tīrības, kā arī DUS tvertņu tīrības. Un te ir tā- jo lielāks apgrozījums, jo iespējams tikt pie tīrākas Degvielas. Pieminētā 98.benzīna neatbilstība, visticamāk, tādēļ arī ir radusies, ka tas niecīgais 900 litru atlikums rezervuārā bijis jau stipri ilgi. Neizpirktās. Benzīns, ilgstoši glabājot, zaudē savas pareizās īpašības.

asdf 17.jūlijs 2025 1:06
0 0 Atbildēt

man mucā 95 benzīns gadus 10 stāvēja - vajadzēja krūmgriezim - ielēju visu dienu bez problēmām  arī nogulšņu mucā nebij

:-) 17.jūlijs 2025 13:30
0 0 Atbildēt

Par NESTI ar visdādi brīnumi dzirdēti. Vienīgais ko viņi 100 % ved no somijas ir MY. Pat nosapņoju, ka savulaik ik pa laikam no STATOILA termināļa ņēmuši.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Škoda atklāj jaunas detaļas par elektrisko Epiq (+ FOTO)

Čehijas autoražotājs Škoda pastāstījis par gaidāmo jaunumu Epiq, kas papildinās Eiropā nopērkamo elektrisko SUV klāstu. Lasīt vairāk

 

Līdz 784 Zs: Zeekr 007 GT un Zeekr 007 EV tagad ar vēl lielāku jaudu

Ķīnā atklāti atjauninātie Zeekr 007 GT un Zeekr 007 EV modeļi, kuru galvenais trumpis ir būtiski jaudīgāka piedziņa – jaudas pieaugums sasniedz pat 148 zirgspēkus, bet maksimālā jauda AWD versijā – 784 ZS. Lasīt vairāk

 

iAuto lasītāja TESTS: Jaunā Volkswagen T-Roc apskats (+ FOTO) 11

Moderns dizains, sportiska gaita un daži pārsteigumi, kurus no jaunā VW negaidīju. Godīgs T-Roc R-Line apskats bez filtriem — ar plusiem, mīnusiem un secinājumiem. Lasīt vairāk

 

Latvijas "Unitruck" un Somijas "Sisu Auto" sadarbosies augstas mobilitātes kravas auto ražošanā 1

Latvijas smago kravas automobiļu apkopes uzņēmums SIA "Unitruck" un Somijas specializēto transportlīdzekļu ražotājs "Sisu Auto" ir parakstījuši sadarbības līgumu par augstas mobilitātes loģistikas kravas automobiļu ražošanu un ar to saistītu tehnoloģiju pārnesi, aģentūrai LETA norādīja "Unitruck" valdes priekšsēdētājs Jānis Kopeika. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti