Elektronikas interešu pulciņš

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ..34
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

....ledus9:...sistēmām taču ir tik daudz, ko stāstīt. Kaut vai par to, ka ir divi galvenie veidi, kā uzkrāt dzirkstelei nepieciešamo enerģiju - indukcijas spolē vai kondensatorā. Ka otro veidu izmanto t. s. tiristoru aizdedzes sistēmās, kuras automobiļos tiek izmantotas visai reti. Tāpec, detalizētāk apskatot pirmo enerģijas uzkrāšanas veidu pastāstīt kāpēc un kādi procesi notiek spolē pēc tam """"

mēs te neesam tikuši jēgā par vienkāršu pretestību slēgumu un multimetra pareizu izmantošanu. Man vismaz skolā mācīja pakāpeniski vispirms zemsprieguma shēmas montēt un vēlāk kaut kādus transformatorus varēju jaukt un tīt tinumus. Ja kāds grib zināt , kas ir transformators, tad tādam uztin ar izolētu vadu 10 vijumus, izmēri speriegumu, izrēķini vijumu skaitu uz voltu un tad sapratīsi, kas un ka'.

es saprotu, ka smonG tipa saprot, ka elektronika rullz forever

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

smonG rakstīja: un Gnoms, Loms, smonG, reāli ir vairāk palīdzējis šeit esošajiem ļautiņiem nekā šīris, tetis un raimonds kopā ņemti....

Arī fakc.

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

smonG rakstīja: it kā šīrim augstākā, bet losis, kas losis...

nedz raimim ir saprašana par elektroniku, nedz par auto... skaļas frāzes un čupā sajaukta teorija, politika un vēl kuj viņu zina kas...

man nav jāizjauc indukcijas spole, lai brauktu ar auto...

un Gnoms, Loms, smonG, reāli ir vairāk palīdzējis šeit esošajiem ļautiņiem nekā šīris, tetis un raimonds kopā ņemti....

jaa jo mums "loshiem" nav laika googli drachiit un mes neuzskatam par vajadzigu to darit citu vietaa...

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Raacens rakstīja:

shearer rakstīja: es te pilniba piekritu tetim! Par 100%!!!

Ziniet, vienreiz panjemu vienu sachakaretu krievu razhojuma spoli un izjaucu. Izteceja kautkads shkjidrums, apskatijos ka iekshaa izskataas. tas ir tapat ka visu visu parejo - benzina sukni, atrumkarbu, neskaitamus relejus, akumulatoru, motora bloku beigtu utt. prosta tak, panjemu un izjaucu, lai apskatitos how things work....

Un tu saprati how things work . Mikroshēmu vai simply tranzistoru neesi mēģinājis izjaukt lai saprastu kā šie strādā? Un kā akumulators strādā un kā to saprast vienkārši izjaucot

moshka neparspilee. mani galigi neinterese ka strada mikroshema, vajadzetu moshka sakt ar elementaram lietam. es varu deret ka tu gudriniek ar nemaz nezini ka ieksha akumulatoraa izskataas, kadas tas plates reali izskatas, ka vinjas savienotas, kas nak vel vinjam pa vidu blaablaablaa. apskatitos - uzzinatu. a to mes te varam tik ljalja limeni runat, taka to raimis dara un tu - gramatu spechok.

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Un Gnom, starp citu, man arii nav spole jaaizjauc, lai es brauktu ar auto, tapat ka blondinei ari nav jazin, kas jadara, ja iedegas eljas lampinja...

siamriP Reģ.: 19.02.2006
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja: es te pilniba piekritu tetim! Par 100%!!!

Ziniet, vienreiz panjemu vienu sachakaretu krievu razhojuma spoli un izjaucu. Izteceja kautkads shkjidrums, apskatijos ka iekshaa izskataas. tas ir tapat ka visu visu parejo - benzina sukni, atrumkarbu, neskaitamus relejus, akumulatoru, motora bloku beigtu utt. prosta tak, panjemu un izjaucu, lai apskatitos how things work.... bet es skatos, ka te ir vesela varza ar di,rse,ejiem, kuri savu muzhu no tam lietam nav neko praksee redzejushi (gnoms, pirmais utt). Viens par otru gudraaki. piedodiet, bet taa tas ir! Jus tikai makat izlasit gramatas vai atrast to visu googlee un tad atkaarot, izraadot cik gudri esat.

šīri 2 lietas

1) Pirmais raksta ar lielo P

2) kad esi gatavs nokost mani trasē ar savu bezmotoru

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

siamriP rakstīja:

shearer rakstīja: es te pilniba piekritu tetim! Par 100%!!!

Ziniet, vienreiz panjemu vienu sachakaretu krievu razhojuma spoli un izjaucu. Izteceja kautkads shkjidrums, apskatijos ka iekshaa izskataas. tas ir tapat ka visu visu parejo - benzina sukni, atrumkarbu, neskaitamus relejus, akumulatoru, motora bloku beigtu utt. prosta tak, panjemu un izjaucu, lai apskatitos how things work.... bet es skatos, ka te ir vesela varza ar di,rse,ejiem, kuri savu muzhu no tam lietam nav neko praksee redzejushi (gnoms, pirmais utt). Viens par otru gudraaki. piedodiet, bet taa tas ir! Jus tikai makat izlasit gramatas vai atrast to visu googlee un tad atkaarot, izraadot cik gudri esat.

šīri 2 lietas

1) Pirmais raksta ar lielo P

2) kad esi gatavs nokost mani trasē ar savu bezmotoru

varu tevi kaut uz asfalta tulit nokost bez visas pilnpiedzinjas un ar 600kubu motoru

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

ja nu tā indukcija kādu interesē

www.lielvards.lv/...

fizmati.lv/...

news.carjunky.com/...

Nevarēju nedemonstrēt, kā tauta meklē - un atrod kļūdas

....aizmugurē kaut kas sīc. Es mēģināju tur paskatīties bet neko nevaru saredzēt.

Bodnieks prasa - vai tas televizors rāda normāli? Jā, rāda.

-nu tad, fāter, skaties televizoru, bet skaties no priekšas, nevis no aizmugures! .... Nu augstfrevences transformatorsm ka tā labi putekļus saņēmies un ir uz pārslodzes robežas, arī tā jauki sīc

...nedz raimim ir saprašana par elektroniku, nedz par auto... skaļas frāzes un čupā sajaukta teorija, politika un vēl kuj viņu zina kas... - labi, ka vismaz saprati, ka runa nav tikai par elektrību

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Ieskatāmies šeit www.tvnet.lv/...

lai nonāktu līdz šādiem atklājumiem, sāksim ar Oma likumu

I=U/R I- strāva, ampēri A, miliampēri mA; U-spriegums, volti V, milivolti mV; R - pretestība omi, kilomi, megaomi Ω KΩ MΩ

Virknes slēgumā pretestības saskaita, paralēlajā- aprēķina pēc formulas 1/Rkop= 1/R1+1/R2

Jautājumi?

Jā, Nakamura malacis, 98. gadā es par GaN (gallija nitrīdu) savienojumu tēmu rakstīju bakalaura darbu, tad vēl tas bija ļoti svaigs atklājums - mēģinājām arī zilās diodes "iegūt" Alfas laboratorijās.

Vispār interesanta tā fizika, tikai Latvijā neko daudz zinātni neatbalsta, tāpēc arī strādāju bankā

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

ursis rakstīja:

raimondsm rakstīja: Nepīpoju..

Ver vaļā topiku - fizika nafig nav vajadzīga un spamo uz nebēdu

1. kaa redzu NEVIENS NEKO NETIKA JAUTAJIS.

2. redzu KA RUNAAJIES PATS AR SEVI.

taatad duramies,ja ne piipojam vai snjaucam?

veel ir variants ka esi vienkaarshi...

P.S. kas gribees uzzinaas,vai pajautaas.

un to 12V lodaamuru vari sev pats... kaa redzu lodeejis neesi... un nezini kur ir tas saals...

jo lodaamurs nav domaats tikai mikrenju,tiristoru utt lodeesanai,bet arii mashiinu vadiem... kur tu tos 12v lodaamurinjus vari... nu tu jau sapati.

Savu nekompetenci varēji paturēt pie sevis

Normālā amatiera garāžā (piem., manā) ir skapis ar pazeminošo transformatoru un taisngriezi, un 12V līdzstrāvas rozetes - tur arī lodāmuru ieslēdzam. Ar 220V nav joki.

rgcwtxkmt9729w9 Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Ja kāds jau nav minējis, interesentiem varu ieteik apmeklēt www.cxem.net/...

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

moshka neparspilee. mani galigi neinterese ka strada mikroshema, vajadzetu moshka sakt ar elementaram lietam. es varu deret ka tu gudriniek ar nemaz nezini ka ieksha akumulatoraa izskataas, kadas tas plates reali izskatas, ka vinjas savienotas, kas nak vel vinjam pa vidu blaablaablaa. apskatitos - uzzinatu. a to mes te varam tik ljalja limeni runat, taka to raimis dara un tu - gramatu spechok.

mja, kaudzīte svina plākšņu kas savienotas savā starpā kādi izolācijas materiāli starp viņām + skābes šķīdums un vienam viss skaidrs no kurienes rodas spriegums strāva to visu pareizi saliekot kopā malacis tā turpināt nākamo pamēgini ūdeņraža cell izjaukt tā ar nav sarežģīta konstrukcijā, jā vēl teļukam kineskopu, LCD paneli sadalīt pa reizinātājiem ir daudz konstruktīvi vienkāšu lietu ko pētīt un paaugstināt savi intelektu bez grāmatu lasīšanas.

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Raacens rakstīja:

moshka neparspilee. mani galigi neinterese ka strada mikroshema, vajadzetu moshka sakt ar elementaram lietam. es varu deret ka tu gudriniek ar nemaz nezini ka ieksha akumulatoraa izskataas, kadas tas plates reali izskatas, ka vinjas savienotas, kas nak vel vinjam pa vidu blaablaablaa. apskatitos - uzzinatu. a to mes te varam tik ljalja limeni runat, taka to raimis dara un tu - gramatu spechok.

mja, kaudzīte svina plākšņu kas savienotas savā starpā kādi izolācijas materiāli starp viņām + skābes šķīdums un vienam viss skaidrs no kurienes rodas spriegums strāva to visu pareizi saliekot kopā malacis tā turpināt nākamo pamēgini ūdeņraža cell izjaukt tā ar nav sarežģīta konstrukcijā, jā vēl teļukam kineskopu, LCD paneli sadalīt pa reizinātājiem ir daudz konstruktīvi vienkāšu lietu ko pētīt un paaugstināt savi intelektu bez grāmatu lasīšanas.

Iebaz d.i.r.s.aa to savu teoriju, ta teorija bez prakstiskam zinashanam nekam neder. Tad jau visi varetu izlasit medicinas enciklopediju un iet uz stradinjiem operacijas taisiit. idiots...

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja: Iebaz d.i.r.s.aa to savu teoriju, ta teorija bez prakstiskam zinashanam nekam neder. Tad jau visi varetu izlasit medicinas enciklopediju un iet uz stradinjiem operacijas taisiit. idiots...

a tu iesaki sākumā uzšķērst pāris pacientu a grāmatas vispār nelasīt psc loģika.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Cienījamie motoru speciālisti? Vai, pirmo reizi jaucot motoru, viss uzreiz izdevās un nekas pāri nepalika? Vai paši ne reizi neuzdevāt stulbus jautājumus, par kuriem servisa veči ierēca?

Kādā vēzī Jūs domājat, ka ar elektroniku ir savādāk?

Kāda grābstīšanās gar aizdedzes spoli, augstspriegumu, mikroshēmām, tiristoru sistēmām, ja neviena zemsprieguma 3 voltu pastiprinātāja vai automātikas shēma nav salikta.? Ja grib tikt līdz tam , lai saprastu, kas tajās shēmās sazīmēts, tad jāsāk pakāpeniski – jāiepazīst katra detaļa, shēmiņas, kas sastāv no 5 vai 10 detaļām un tad var palēnām saprast, kā mikroshēma darbojas.

Kas attiecas uz otru tēmu - attieksmi un piekasīšanos - es labi saprotu, ka tāds kārtīgs autoritatīvs vecis jau neies ķimerēties ar kaut kādiem tur rezistoriem un 10. klases vielu mācīties, bet vismaz to, ka tas ir svarīgi valstij un diskutēt par metodiku, kā šito procesu lobēt - to taču vajadzētu saprast.

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Raacens rakstīja:

shearer rakstīja: Iebaz d.i.r.s.aa to savu teoriju, ta teorija bez prakstiskam zinashanam nekam neder. Tad jau visi varetu izlasit medicinas enciklopediju un iet uz stradinjiem operacijas taisiit. idiots...

a tu iesaki sākumā uzšķērst pāris pacientu a grāmatas vispār nelasīt psc loģika.

ne es, uzskatu ka teorija tas ir labi un to vajag. bet tikai no tas teorijas un gramatu lasishanas nekads kjirurgs nesanaaks. taa luuk...

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

pirms kāda laika Organiskās Sintēzes Institūts pārdeva angļiem jaunu vielu sintezēšanas paņēmiena patentu par kādiem laikam Ls 100 000. Tie šo tālāk pārdeva par miljoniem.

Es laikam nojaušu, kāpēc sazin kā ieteikuma Latvijas valsts par SAVU naudu ir izglītojusi visus šitos Pr speciālistus - lai taisītu troksni un nokāstu visu, kas kāšams un pa lētuci iztirgotu gan patentus, gan zemi, gan visu pārējo....

Galvenais, ka pašsajūta ir laba un biedra plecs atbalsta

tetis Reģ.: 29.01.2004
0 0 Atbildēt

smonG rakstīja:

tetis rakstīja:

ai teti, tevis vēl pietrūka...

ak jā, tu arī vari iet tirst...

bet kapec tu domā ka manis te pietruka varbut ka tevis te ir par daudz

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja: ne es, uzskatu ka teorija tas ir labi un to vajag. bet tikai no tas teorijas un gramatu lasishanas nekads kjirurgs nesanaaks. taa luuk...

vēl mazāk ķirurgs sanāk no pataloganatoma asistenta . Tad "opreģeļis" teorija tas ir labi vai "d.rsā" viņu.

tetis Reģ.: 29.01.2004
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja:

smonG rakstīja: it kā šīrim augstākā, bet losis, kas losis...

nedz raimim ir saprašana par elektroniku, nedz par auto... skaļas frāzes un čupā sajaukta teorija, politika un vēl kuj viņu zina kas...

man nav jāizjauc indukcijas spole, lai brauktu ar auto...

un Gnoms, Loms, smonG, reāli ir vairāk palīdzējis šeit esošajiem ļautiņiem nekā šīris, tetis un raimonds kopā ņemti....

jaa jo mums "loshiem" nav laika googli drachiit un mes neuzskatam par vajadzigu to darit citu vietaa...

nu dabistiski kapec gan ne ,es jau nteicu ka mekletajs tu esi ideals ,bet kapec jus dauņi negribat saprast elementaras lietas ,komjuters un internets nav AUTO,klaviaturas klabinašana nav motora jaukšana ,jus esat sajaukuši temu PI ZDJETJ NE MEŠKI VAROČITJ,jums ta štele ir otradi,

man kautkā neiet kopā šita xevere ,ka 8 no rita sak telot gudru automexu ta lidz pusnaktij,a pa kuru laiku ta prakse

nu labi ko es te šumejos gan jau laiks noliks visu pa plauktiem,tikai nevajg aizmirst vienu štelli,nu to laiku nekadi nevar pagriest atpokoļāāāāāāā,

ledus9 Reģ.: 02.08.2004
0 0 Atbildēt

Bet kāpēc nevar sākt ar aizdedzes sistēmu. Nav tur nekā pārcilvēciski sarežģīta. Linki par induktivitāti, ko Raimonds bija ielicis nebija tie labākie. To var pasniegt daudz vienkāršāk. Neredzu jēgu ar sertificētu lodāmuru lodēt virknē sertificētus rezistorus un pēc tam ar sertificētu testeri mērīt omus un kiloomus sertificēta pasniedzēja vadībā. Ja nu vienīgi, lai atsistu apetīti kaut ko vispār darīt, un nonāktu pie apziņas, ka elektronika ir viena garlaicīga un bezjēdzīga padarīšana. Vajag risināt reālus uzdevumus. Nu un, ka tur 90% nezināmā. Pieredze un zināšanas nāk tikai caur ciešanām un aplauzieniem.

tetis Reģ.: 29.01.2004
0 0 Atbildēt

SuperZigis rakstīja: idioti nu...darit laikam nav ko...............

nu paskaidro kada starpiba starp EIP un NSNF un iAuto

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

...tāda nu tā dzīve ir smonG un ne es sajaucu

uzskatīšu , ka esmu ko panācis, ja dižākais no oponentiem būs sapratis, ka tas, ka kaut kas neinteresē visu LV, nenozīmē, ka tas nav svarīgs un vajadzīgs

Piemērs. Pirms kādas nedeļas bija ziņās, ka no 3 robežas rentgencaurskates aparātiem 2 nedarbojas, 1 no tiem barošanas bloks čupā. Nu, kāpēc par to interesēties 99% cilvēku, ka'ds sakars. Bet tad, kad kāds kreisais gultnis vai kontaktors atņirgsies mēneša laikā, tad gan būs sašutinājums liels.

2.piemērs. Cunami - pārsimt tūkstošu līķu. """"""""Ātrums 80okm/stundā. Nav neviena, kas pabrīdina, lai gan ir mobilie un internets ne vēstniecībās, ne ANO, ne kur. No vienas pouses - kāda kokosu vācējam vai zviedru tūristam daļa, vai Puketas salā ir internets????? Un seismologs???? No otras puses--- ir gan daļa, ja tā padomā.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

džeki mani ignorēēēēēēs ...vaiiiiiii

tetis Reģ.: 29.01.2004
0 0 Atbildēt

i poņeslas p iz da po kočkam po devjatomu krugu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ..34
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti