soda punktu reģistrācija CSDD

matadors Reģ.: 25.06.2003

kāds var peteikt tādu lietu - Ja es nesmaksāju, bet pārsūdzu man uzlikto sodu (vispirms policijas priekšniekam, tad tiesā) vai man uzliktie soda punkti tiek reģistrēti CSDD datu bāzē (ar visām no tā izrietošām sekām - aizliegts izbraukt no valsts, aizliegts iet TA, aizliegts pārdot auto, u.tml.)?

 
1 2
Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Uggga rakstīja:

Un ko tas mainīs, ja punkti parādīsies mazliet vēlāk? Pats saproti, ka neviens, visdrīzāk, viņus neatcels, tikai zaudēsi laiku vazājoties pie priekšniekiem, tiesām...

Dazhreiz vienk. paliek moraalais gandariijums, jo meedz jau buut arii vienkaarshi pi^d^i kas pilniigi nepamatoti piesienas.

Ok, kādreiz gadās, bet šeit cilvēks pats saka, ka iebraucis pie dzeltenā/sarkanā.

Kam patīk pie dzeltenā/sarkanā pārskriet, ieteiktu vēlreiz noskatīties šo video.mail.ru/...

matadors Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

CSN - pie dzeltenas gaismas var braukt, ja apstashanas saistita ar strauju bremzeshanu. No krustojuma jaizbrauc neatkarigi no ta, kads signals tur deg, un parejiem satiksmes dalibniekiem jalauj izbraukt no krustojuma tam satiksmes dalibniekam, kas tur iebraucis pirms vinjiem.

bizenajs Reģ.: 20.09.2002
0 0 Atbildēt

matadors rakstīja: CSN - pie dzeltenas gaismas var braukt, ja apstashanas saistita ar strauju bremzeshanu. No krustojuma jaizbrauc neatkarigi no ta, kads signals tur deg, un parejiem satiksmes dalibniekiem jalauj izbraukt no krustojuma tam satiksmes dalibniekam, kas tur iebraucis pirms vinjiem.

iebruakt krustaa pie dzeltenaa nav tas pats, kas pie dzeltenaa sarkanaa....

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

matadors rakstīja: CSN - pie dzeltenas gaismas var braukt, ja apstashanas saistita ar strauju bremzeshanu. No krustojuma jaizbrauc neatkarigi no ta, kads signals tur deg, un parejiem satiksmes dalibniekiem jalauj izbraukt no krustojuma tam satiksmes dalibniekam, kas tur iebraucis pirms vinjiem.

Bet ja iebrauc krustojumā brīdī, kad mainās uz sarkano, tad bija pietiekoši laika, lai apstātos pirms luksafora bez straujas bremzēšanas.

Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
0 0 Atbildēt

bizenajs rakstīja:

iebruakt krustaa pie dzeltenaa nav tas pats, kas pie dzeltenaa sarkanaa....

Atgādināšu, ka dzeltenais viens pats deg tikai tad, kad nākamā gaisma būs sarkanā. Šajā gadījumā autovadītājs drīkst pabeigt iesākto manevru krustojuma pārbraukšanai, ja apstāšanās būtu saistīta ar strauju bremzēšanu.

Dzeltenais+sarkanais deg tikai tajos gadījumos, kad tūlīt iedegsies zaļais. Dzeltenā+saraksnā kombinācija ir tas pats aizliedzošais signāls. Braukšanu var uzsākt TIKAI iedegoties zaļajam + kad visi citi satiksmes dalībnioeki ir pabeiguši manevru, kad viņiem luksaforā bija atļaujošais signāls.

matadors Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

Nestrideshos ka bija, atceros to, ka bridi, kad paskatijos, dega dzeltena gaisma. Krustojums ir T veida, man bija janogriezas pa kreisi, ka rezulata vienlaikus vai ar nelielu intervalu javeic virkne darbibu: 1) janoverte, vai ir krustojums ir pietiekami brivs, lai no ta izbrauktu un vai prieksa nav masinu, 2) ieskatoties atpakaljskata spoguli, janoverte, kada attaluma ir aizmugure braucosa mashina, 3) japarada kreisa pagrieziena signals, 4) japarbauda, kads signals ir luksofora. Skaidrs, ka visu laiku neblenzu luksofora, paskatijos bija dzeltenais un aiziet.

tomc Reģ.: 19.02.2007
0 0 Atbildēt

Mierinājums Matadoram - pēc 8 punktu pusotra gada laikā saņemšanas, izmainās braukšanas stils, un brauc daudz uzmanīgāk, nepārkāpjot tos CSN punktus, par kuriem "Pienākas" uzskaites punkti

Reto Reģ.: 09.12.2001
0 0 Atbildēt

matadors rakstīja: Un tā, mans jautājums - ja nesmaksāju, bet pārsūdzu:

1) vai CSDD parādās liegums sakarā ar nesamaksu;

2) vai CSDD parādās man piemērotie soda punkti.

Un ja es tiesājos, teiksim, 2.5 gadus, kā rezultātā tiesa atzīst, ka pārkāpums bijis pamatots, vai man uzliktie soda punkti dzēšas, jo pagājuši 2 gadi no protokola sastādīšanas?

21.06.2004 MK Noteikumi nr. 551

Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi

...

4. Par uzskaites punktu reģistrāciju amatpersona atsevišķu lēmumu nepieņem. Uzskaites punktus reģistrē automātiski, saņemot no Sodu reģistra informāciju par amatpersonas lēmuma par administratīvā soda uzlikšanu stāšanos spēkā. Uzskaites punktu reģistrāciju var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

5. Ja lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu apstrīd vai pārsūdz, par attiecīgo pārkāpumu piešķirtos uzskaites punktus dzēš pēc informācijas par lēmuma apstrīdēšanu vai pārsūdzēšanu saņemšanas. Ja pārsūdzību noraida, uzskaites punktus reģistrē no jauna šo noteikumu 4.punktā minētajā kārtībā.

...

7. Reģistrētos uzskaites punktus dzēš, ja ir iestājies noilgums:

...

7.2. ja no dienas, kad stājies spēkā lēmums par administratīvā soda uzlikšanu, ir pagājuši divi gadi un uzskaites punkti reģistrēti par visiem pārējiem administratīvajiem pārkāpumiem.

Tā ka tiesāties vari kaut 10 gadus - punktu termiņu sāks rēķināt, kad(ja) zaudēsi pēdējo tiesu.

Badjo Reģ.: 02.08.2006
1 0 Atbildēt

Uzrakstīšu gadījumu iz dzīves.

Brīvības un Vairogu ielas krustojums virzienā uz centru. Tas kas pie VEF kultūras pils un Elkora veikala. Pie stūres brauc mana sieva. Braucam normāli, aptuveni pēc noteikumiem, 50-55 km, līdz krustam paliek 15-20 metri, sāk mirgot zaļais krustā iebraucam pie mirgojoša zaļā, pārslēdzošā dzeltenā, a krustojums ta liels un droši ka pabeidzām pie sarkanā. Kā pa nelaimi 30-40 metrus priekšā brauc policija. Un pie Elkora poliči samazina ātrumu ieslēdz migalkas un liek mums apstāties. Sods, pārkāpāt, jāmaksā utt. Mēs sakām, ka iebraucām pie mirgojoša zaļā. Menti neko nezin, iebraukuši esot pie sarkanā, parakstiet protokolu, ja pretenzijas, uz Klijānu ielu pie inspektora. Prasu, kā viņi varēja braucot 30 metrus pa priekšu redzēt pie kādas gaismas iebraucām krustojumā, atbilde atkal tā pati: iebraukuši esot pie sarkanā, parakstiet protokolu, ja pretenzijas, uz Klijānu ielu pie inspektora. Šis teikums atkātojās reizes 10.

Vissliktākais, ka mana sieva no uztraukuma uzrakstīja protokolā, ka iebraucām krustojumā pie mirgojoša dzeltenā (protams tāda nav, mirgojoša dzeltenā) bet ierakstīja. Tas ir, iedomāto krustojuma sākšanās vietu mēs šķērsojām pie dzeltenās. Un tas jau ir pārkāpums. Krustojumu drīkst šķersot un pabeigt ar dzelteno.

VISS protokolā ierakstījāt pie dzeltenā tad pie dzeltenā.

Aizgājām uz Klijānu ielu. INSPEKTORS lasa mūsu protokulu un prasa, ko jūs gribiet. Protokolā skaidrā LV valodā rakstīts iebraucāt pie mirgojoša dzeltenā.

Vēl viš saka, es TICU valsts amatpersonai, tas ir savam policistam, nevis jums un jūsu civilpersonām. Un neviena jūsu civilpersona nav parakstījusies protokolā kā liecinieki. Lai gan mašīnā bijām 5 cilvēki. Varat pārsūdzēt. Izvedīsim ekspertīzi, atkartosim notikušo, ja tiesa lems un pierādīsies, ka tā nebija tad attaisnosim.

Dusmas jau bija baigās. Iedeva tos 4.punktus un 20 Ls.

Tā kā nēesam bieži pārkāpēji, tad nospļāvāmies samaksājām un viss cauri. Lai jau tiek tiem poličiem algām.

Tātad iznāk, ka lieciniekiem, ja tādi ir un gribiet apstrīdēt sodu, obligāti jāparakstās protokolā. savādāk nekā.

fokss Reģ.: 26.10.2006
0 0 Atbildēt

Marchiks_ rakstīja:

uupis rakstīja:

deksters rakstīja: Kaut kāds kārtējais Ansis Tūdaliņš

Kāds resnais polisijas inspektors tevi aptur 12 reizes vienas dienas laikā un katreiz izraksta strāpi un soda punktus par drošības jostām. Tu dabū lieciniekus un ej uz tiesu - tiesa tevi attaisno jo lūk policistam bija personīgs naids uz tevi.

A soda punkti pofigs tie jau var palikt tie netraucē dēļ tiem jau tiesības neanulē.

Anulē gan. Kā savāksi normu, tā tiesības nost. Tas ka tev viņas paliek uz rokām, nenozīmē ka viņas nav anulētas.

Savāksi 16 punktus - dabūsi velosipēdu.CP akcija

Reto Reģ.: 09.12.2001
0 0 Atbildēt

Badjo rakstīja: Uzrakstīšu gadījumu iz dzīves...

1. paskaidrojums vienmēr jāraksta lēnām, pārdomāti un, katrā gadījumā, savā, nevis CP mašīnā.

2. visi pilngadīgie pasažieri vienmēr jāieraksta protokolā kā liecinieki (ja kas, kāds no viņiem pēc tam vienmēr varēs pateikt, ka neko neatceras)

Žēl, Tavu sievu paķēra uz muļķi, pie kam pilnīgi "pa tupo", bet jūs "nospļāvāties un samaksājāt". Dēļ šitādiem spļāvējiem/maksātājiem mums arī ir TĀDA policija un TĀDA "pārkāpumu" statistika

Badjo Reģ.: 02.08.2006
0 0 Atbildēt

Reto rakstīja:

Badjo rakstīja: Uzrakstīšu gadījumu iz dzīves...

1. paskaidrojums vienmēr jāraksta lēnām, pārdomāti un, katrā gadījumā, savā, nevis CP mašīnā.

2. visi pilngadīgie pasažieri vienmēr jāieraksta protokolā kā liecinieki (ja kas, kāds no viņiem pēc tam vienmēr varēs pateikt, ka neko neatceras)

Žēl, Tavu sievu paķēra uz muļķi, pie kam pilnīgi "pa tupo", bet jūs "nospļāvāties un samaksājāt". Dēļ šitādiem spļāvējiem/maksātājiem mums arī ir TĀDA policija un TĀDA "pārkāpumu" statistika

Tā viš ir. Un kļūda bija tikai tā, ka es sēdēju aizmugurē un neizlasīju, ko viņa bija uzrasktījusi protokolā, slikti, ka diktēja divi cilvēki un, lai gan abi diktēja, ka jāraksta mirgojošs zaļais, tika ierakstīts mirgojoš dzeltens. Vēlāk lasot kopiju biju šokēts.

Un vēl, tas bija mūsu pirmais nelietīgais policijas uzbrauciens mūsu 17 gadu braukšanas pieredzē. Tagad būsim gudrāki. No kļūdām tak mācās.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Iepriekšējie komentētāji pareizi raksta - ja zaudēsi lietu tiesā, soda punktu termiņš atjaunosies un tie skaistīsies no brīža, kad lietu būsi zaudējis tiesā (sprieduma spēkā stāšanās).

Ja lietu nedzaudēsi - o.k.

Vispār šīs situācijas par luksoforu signāliem no juridiskā viedokļa ir ļoti strīdīgas. Policijai ir pierādīšanas pienākums, bet tā nevar pierādīt pie kāda signāla brauci...parasti nevar pierādīt jo nav nofilmēts, nofotogrāfēts u.c. Tad parasti policijas galvenai argumets ir \"es redzēju\".

Izredzes tiesā manuprāt ir atkarīgas no tā, kā uzrakstīsi pieteikumu tiesai...ja būs labi noargumentēts par pierādījumiem un pierādīšanas pienākumu saistībā ar Administratīvā procesa likumu un Latvijas Administratīvo pākāpum kodeksu+ CSN, izredzes ir...

Vari pameklēt kādu līdzīgu lietu:

www.tiesas.lv/...

Tur gan ir lietas par šo gadu, bet varbūt ir kas noderīgs....

matadors Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

Čaļi, bet kā tad ar APL?

70.pants. Administratīvā akta paziņošana un spēkā esamība

(1) Ja ārējā normatīvajā aktā vai pašā administratīvajā aktā nav noteikts citādi, administratīvais akts stājas spēkā ar brīdi, kad tas paziņots adresātam.

75.pants. Apstrīdams administratīvais akts

(1) Administratīvais akts ir spēkā, bet to var apstrīdēt, ja:

3) ..ja iestāde nav pareizi piemērojusi tiesību normas (arī balstījusies uz nepatiesiem faktiem)..

80.pants. Apstrīdēta administratīvā akta darbības apturēšana

(1) Iesniegums par administratīvā akta apstrīdēšanu aptur tā darbību no dienas, kad iesniegums saņemts iestādē,

(2) Ja augstāka iestāde atstāj administratīvo aktu negrozītu, administratīvā akta darbība atjaunojas ar dienu, kad beidzies termiņš administratīvā akta pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts.

Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi

...

4. Par uzskaites punktu reģistrāciju amatpersona atsevišķu lēmumu nepieņem. (TĀTAD PUNKTI RĒGISTRĒJAS UZ LĒMUMA PAR ADMIN.PĀRKĀPUMU PAMATA)

7. Reģistrētos uzskaites punktus dzēš, ja ir iestājies noilgums:

...

7.2. ja no dienas, kad stājies spēkā lēmums par administratīvā soda uzlikšanu (BET LĒMUMS IR STĀJIES SPĒKĀ, KAD SASTĀDĪTS PROTOKLS PĒC APL 70.PANTA), ir pagājuši divi gadi un uzskaites punkti reģistrēti par visiem pārējiem administratīvajiem pārkāpumiem.

Tobiš, es secinu, ja es 2 gadus tiesājos (kas ir pilnīgi iespējams pie mūsu tiesu sistēmas) un beigās tomēr CP pierāda, ka es esmu kamielis (kas ir pilnīgi iespējams pie mūsu CP sistēmas), tad punktiem anyway būtu jādzēšas, jo pagājuši 2 gadi kopš lēmuma par soda uzlikšanu stāšanās spēkā.

Un man tas šķiet loģiski - citādi administratīvā akta parsūdzēšanas gadījumā man ir nelabvēlīgākas sekas (termiņš ir tiesvedība + 2 gadi), nekā to nedarot (termiņš tikai 2 gadi).

Analoģija ar kriminālprocesu. Laventam piespriež 2 gadus. Viņš pārsūdz sodu. Tiesājas 10 gadus, tikmēr Lavents sēž. tiesa nolemj, ka vainīgs un piespriež 3 gadus. Vai viņš sēdēs vēl 2 gadus?

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

matadors rakstīja: Čaļi, bet kā tad ar APL?

70.pants. Administratīvā akta paziņošana un spēkā esamība

(1) Ja ārējā normatīvajā aktā vai pašā administratīvajā aktā nav noteikts citādi, administratīvais akts stājas spēkā ar brīdi, kad tas paziņots adresātam.

75.pants. Apstrīdams administratīvais akts

(1) Administratīvais akts ir spēkā, bet to var apstrīdēt, ja:

3) ..ja iestāde nav pareizi piemērojusi tiesību normas (arī balstījusies uz nepatiesiem faktiem)..

80.pants. Apstrīdēta administratīvā akta darbības apturēšana

(1) Iesniegums par administratīvā akta apstrīdēšanu aptur tā darbību no dienas, kad iesniegums saņemts iestādē,

(2) Ja augstāka iestāde atstāj administratīvo aktu negrozītu, administratīvā akta darbība atjaunojas ar dienu, kad beidzies termiņš administratīvā akta pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts.

Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi

...

4. Par uzskaites punktu reģistrāciju amatpersona atsevišķu lēmumu nepieņem. (TĀTAD PUNKTI RĒGISTRĒJAS UZ LĒMUMA PAR ADMIN.PĀRKĀPUMU PAMATA)

7. Reģistrētos uzskaites punktus dzēš, ja ir iestājies noilgums:

...

7.2. ja no dienas, kad stājies spēkā lēmums par administratīvā soda uzlikšanu (BET LĒMUMS IR STĀJIES SPĒKĀ, KAD SASTĀDĪTS PROTOKLS PĒC APL 70.PANTA), ir pagājuši divi gadi un uzskaites punkti reģistrēti par visiem pārējiem administratīvajiem pārkāpumiem.

Tobiš, es secinu, ja es 2 gadus tiesājos (kas ir pilnīgi iespējams pie mūsu tiesu sistēmas) un beigās tomēr CP pierāda, ka es esmu kamielis (kas ir pilnīgi iespējams pie mūsu CP sistēmas), tad punktiem anyway būtu jādzēšas, jo pagājuši 2 gadi kopš lēmuma par soda uzlikšanu stāšanās spēkā.

Un man tas šķiet loģiski - citādi administratīvā akta parsūdzēšanas gadījumā man ir nelabvēlīgākas sekas (termiņš ir tiesvedība + 2 gadi), nekā to nedarot (termiņš tikai 2 gadi).

Analoģija ar kriminālprocesu. Laventam piespriež 2 gadus. Viņš pārsūdz sodu. Tiesājas 10 gadus, tikmēr Lavents sēž. tiesa nolemj, ka vainīgs un piespriež 3 gadus. Vai viņš sēdēs vēl 2 gadus?

Nepiekrītu.

Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumu 5.punkts skaidri un gaiši nosaka :

Ja lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu apstrīd vai pārsūdz, par attiecīgo pārkāpumu piešķirtos uzskaites punktus dzēš pēc informācijas par lēmuma apstrīdēšanu vai pārsūdzēšanu saņemšanas. Ja pārsūdzību noraida, uzskaites punktus reģistrē no jauna šo noteikumu 4.punktā minētajā kārtībā.

7.punkts par noilgumu attiecas uz reģistrētajiem punktiem. No tā izriet, kad tiek dzēsti reģistrētie punkti, ja nav nepieciešamība atņemt tiesības vai sūtīt kuros, bet tam nav saistības pašu reģistrāciju.

matadors Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

bet saskana ar 7.punktu noilgumu saak rekjinat no lemuma par administrativa soda uzlikshanu dienas, ne jau no punktu registracijas dienas. Ne ta?

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

1.Lēmums stājas spēkā, kad to paziņo....ir pamats ievadīt datu bāzē ziņas par punktie...

2.lēmumu pārsūdz, tā darbība apturās...punkti ārā no datu bāzes saskaņā ar 5.p...

3.stājas spēkā tiesas spriedums ar kuru pārsūdzētais lēmums atstāts negrozīts...punkti atpakaļ datu bāzē....

Kā tiek skaitīts noilguma termiņš - vai tiek skaitīts iekšā laiks, kad lēmuma darbība bija apturēta, vai nē, nezinu....

Vajag uzprasīt CSDD vai policijai... lai gan iespējams viņi līdz šādam variantam nebūs aizdomājušies...

Ja es rakstītu šos noteikumus- rakstītu, ka laiks kurā lēmums nav spēkā (ir pārsūdzības procesā), netiek skaitīts iekšā noilgumu rēķinot....

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti