Slideni krustojumi???

uupis Reģ.: 13.01.2004

Uz sausa asfalta to pamanīt ir grūti, bet mitrā laikā krustojumi ir kļuvuši slideni. Kādu gadus 5. atpakaļ tā tas nebija. Un tas nebūt nav dēļ slapjuma uz asfalta vai gļuki. Pamanījis esmu ka ABS nostrādā tur kur pat ziemā uz sasālītām ielām tas nenotiek. Vot i raustu plecus un nesaprotu. Kā tas nākas?

1. Daudz auto un eļļa tek katram piektajam stāvot krustā?

2. Mīkstāku un labāku riepu dilšanas paliekas?

Ziemā skaidrs - ledus. Bet vasarā?

 
uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Nu rudenī arī skaidrs - lapkritis. Bet nu ne jau vasarā dabūt ABS tirkšķēšanu pie kam ne visai stipri spiežot bremzes???

Dugass Reģ.: 10.05.2003
0 0 Atbildēt

Tos sauc par putekljiem, kas slapjuma rezultaataa saak dikti sliideet!

Un sliid tieshaam pamatiigi! Pats esmu paarbaudiijis. Bez beediigaam sekaam.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Dugass rakstīja: Tos sauc par putekljiem, kas slapjuma rezultaataa saak dikti sliideet!

Un sliid tieshaam pamatiigi! Pats esmu paarbaudiijis. Bez beediigaam sekaam.

Nav tie putekļi!!! Kā var savākties putekļi tur kur ir intensīva satiksme? Pie intensīvas satiksmes putekļi krājas ielas malā nevis tieši pirms krustojuma, kur notiek intensīva slodze uz riepām (kustības sākšana, bremzēšana).

Toč sanāk tā ka asfalta nelīdzenumi tiek aizpildīti ar riepu dilšanas pārpalikumu – gumiju. Un līdz ar to gludais asfalts slīd labāk. Tas laikam ir galveinais faktors, bet kā sekundārais ir eļļas noplūde un kopsummā intensīvas satiksmes krustojumos pagarinās bremsēšanas ceļš itsevišķi ja tur tusojas arī smagais transports.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti