LTAB bonu-malus

Arnijs Reģ.: 01.06.2002

Šodien saskāros ar riktīgu "sviestu", cenšoties pārnest savu klasi uz jaunu auto. Mani korekti atšuva, jo es to pagājušogad vienreiz jau esot izdarījis! Kaut arī auto ir Latvijā pirmoreiz reģistrēts šāgada janvārī. Stāsts ir par to, ka apdrošinātāji auto bonus-malus sistēmā identificē pēc reg.nr., nevis pēc VIN. Un, ja savu izvēles numuru esi atdevis uzglabāšanā un atlaides klasi esi pārnesis uz citu auto, tad process ir neatgriezenisks! Atpakaļ uz šo numuru atlaidi pārnest nav iespējams, kaut arī auto fiziski ir cits. Apdrošinātāji sūta pie LTAB, LTABs pasaka, ka esot tikai izpildītājs un info bāzes uzturētājs un sūta atpakaļ pie apdrošinātājiem.... Jautri!

 
1 2 3 4
tunos Reģ.: 20.07.2004
0 0 Atbildēt

Ezis2f rakstīja:

tunos rakstīja:

Graberis rakstīja: Vēl interesei - esat kādreiz pievērsuši uzmanību tai līmeņu maiņas sistēmai?

Piemēram tu cilvēks brauc kā jēziņš 4 gadus no vietas, līdz kārtējam pārrēķinam paliek pāris dienas un tu noberz kādai blondīnei bamperim krāsu - skāde, kuras novēršana maksās kādus 120 latus remontējot ar diviem pirkstiem vēdeklī. A tu cilvēks lido no savas gandrīz 10 klases atpakaļ uz sākumu.

Vēl kas man ienāca prātā - nez ko LTABs teiks, ja es tagad sagribēšu pārnes BM no mašīnas uz moci vai otrādāk?

nevar nokrist no 10 klases uz sesto , no 10 klases par avariju var nokrist max uz 8 klasi!

u n logiski ka BM no mocha uz smago vun/vai otraadi parnest nevar.

un ats kaas teica ka 3 gadus netiek taalaak par BM klasi-mulkibas aizej pie apdrosinataja un tas izdariis, ja bus atsauciigs.

protams ja tev vienam drapakam ir 15 kalse un noperc veel vienu tam tu nevaresi uizlikt 15 un saglabat vecajam 15

Man vel nav nacies sastapt atsaucigo apdrosinataju. Uz so bridi manam auto ir 6klase un 11ta gaida junija beigas kad vares parcelt uz so auto. IDIOTISMS.

brr nesapratu, kapec juunijs jagaida, tapec ka nesen jau veici sho parneshanas operaciju?

pasaki meilu savu!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Arnijs rakstīja: Šodien saskāros ar riktīgu "sviestu", cenšoties pārnest savu klasi uz jaunu auto. Mani korekti atšuva, jo es to pagājušogad vienreiz jau esot izdarījis! Kaut arī auto ir Latvijā pirmoreiz reģistrēts šāgada janvārī. Stāsts ir par to, ka apdrošinātāji auto bonus-malus sistēmā identificē pēc reg.nr., nevis pēc VIN. Un, ja savu izvēles numuru esi atdevis uzglabāšanā un atlaides klasi esi pārnesis uz citu auto, tad process ir neatgriezenisks! Atpakaļ uz šo numuru atlaidi pārnest nav iespējams, kaut arī auto fiziski ir cits. Apdrošinātāji sūta pie LTAB, LTABs pasaka, ka esot tikai izpildītājs un info bāzes uzturētājs un sūta atpakaļ pie apdrošinātājiem.... Jautri!

Arnij, ja vēl aktuāli, uzzvani man, es iedošu vienu telefoniņu un viss tev būs

juhaN Reģ.: 17.11.2006
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Arnijs rakstīja: Šodien saskāros ar riktīgu "sviestu", cenšoties pārnest savu klasi uz jaunu auto. Mani korekti atšuva, jo es to pagājušogad vienreiz jau esot izdarījis! Kaut arī auto ir Latvijā pirmoreiz reģistrēts šāgada janvārī. Stāsts ir par to, ka apdrošinātāji auto bonus-malus sistēmā identificē pēc reg.nr., nevis pēc VIN. Un, ja savu izvēles numuru esi atdevis uzglabāšanā un atlaides klasi esi pārnesis uz citu auto, tad process ir neatgriezenisks! Atpakaļ uz šo numuru atlaidi pārnest nav iespējams, kaut arī auto fiziski ir cits. Apdrošinātāji sūta pie LTAB, LTABs pasaka, ka esot tikai izpildītājs un info bāzes uzturētājs un sūta atpakaļ pie apdrošinātājiem.... Jautri!

Arnij, ja vēl aktuāli, uzzvani man, es iedošu vienu telefoniņu un viss tev būs

kā mēs ienīstam korumpantus, "iepriecinājuma" dāvanu devējus/ņēmējus ... Rīgas Domē ... CSDD... tiesās ...medicīnas iestādēs ...

(:

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Seene rakstīja: Pēc idejas šai apdrošināšanai vispār nevajadzētu būt nekādam sakaram ar auto. OCTA piesiet tikai un vienīgi vadītāja apliecībai un konkrētajam cilvēkam arī rēķināt visus Bonus-Malus. Kategorijas tādas pašas, kā tiesībām, un viss.

Tam ir divi mīnusi

1) Mīnuss apdrisinātājiem - pieņemsim, ka man šķūnī stāv kaut kādi desmit šroti, ar kuriem es mēdzu izbraukt - katru dienu pa vienam Pēc tagadējās sistēmas katram ir polise, a tā tikai viena - 10x mazāki ienākumi

2) Mīnuss vadītājam - es, teiksim, nolieku visas kategorijas, bet ar tām savām kategorijām katru dienu tikai nopilotēju kādus 50 km pa šoseju vieglo mašīnu. Kas man būs jāapdrošinās kā fūrei vai autobusam?

1) OCTA merkis pec idejas nav apdrosinataju pelna. Tatad patraizeja realitate objektivs, bet idelai sistemai vera nenemams arguments

2) kadel minuss? Nav jau obligati jaapdrosina visas kategorijas, kas tev ir. Ja esi apdrosinajis, piemeram, tikai B, tad ar busiem brauk nedriksti. Kad tomer atkal nolemsi kadu busu pasturet, tad ari apdrosinasies uz D kategoriju.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juhaN rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Arnijs rakstīja: Šodien saskāros ar riktīgu "sviestu", cenšoties pārnest savu klasi uz jaunu auto. Mani korekti atšuva, jo es to pagājušogad vienreiz jau esot izdarījis! Kaut arī auto ir Latvijā pirmoreiz reģistrēts šāgada janvārī. Stāsts ir par to, ka apdrošinātāji auto bonus-malus sistēmā identificē pēc reg.nr., nevis pēc VIN. Un, ja savu izvēles numuru esi atdevis uzglabāšanā un atlaides klasi esi pārnesis uz citu auto, tad process ir neatgriezenisks! Atpakaļ uz šo numuru atlaidi pārnest nav iespējams, kaut arī auto fiziski ir cits. Apdrošinātāji sūta pie LTAB, LTABs pasaka, ka esot tikai izpildītājs un info bāzes uzturētājs un sūta atpakaļ pie apdrošinātājiem.... Jautri!

Arnij, ja vēl aktuāli, uzzvani man, es iedošu vienu telefoniņu un viss tev būs

kā mēs ienīstam korumpantus, "iepriecinājuma" dāvanu devējus/ņēmējus ... Rīgas Domē ... CSDD... tiesās ...medicīnas iestādēs ...

(:

belģ, toč jasāk palikt par deksteru

kas tu tāds, pļā, esi, lai komentētu manus ne tev domātos izteikumus?????????

atnāc pie manis uz dušu, pieliecies, kā visi normāli čomaki un viss būs arī tev

edijz Reģ.: 23.02.2006
0 0 Atbildēt

Baisulis rakstīja: Un visa sistēma sabrauks hava'jā, jo-es savu auto varu dot jebkuram, kā firmas īpašnieks. Vienu dienu viens brauc,otru dienu cits. Un kā drošīnasim?? Loģiski,brauks drošināt tas,kuram lielāka BM klase.

Tāpēc jābūt tā, ka apdrošināts ir pie stūres sēdošais tips un ar pliku vadītāja apliecību ir pa īsu. Tikai atkal parādās problēma - ja nu es uz vienu dienu gribu iedot vāģi pastūrēt sievai (jo pats esmu totālā vafelē un viņa mani ved mājās), bet, tā kā šī stūrē labi ja reizi mēnesī, tad nav jēgas pirkt apdrošināšanu visu laiku. Teorētiski varētu būt tā: ja gribi, tad brauc bez apdrošināšanas, bet šmuces sataisīšanas gadījumā tevi izpakaļo un piedzen kā no privātpersonas skādes novēršanai nepieciešamos līdzekļus. So, vari izvēlēties - apdrošināties un braukt dziedādams vai taupīt kapeiku un raustīties. Taču strādātu šitais tikai teorētiski - reālitātē kaudzēm mūjābeļu brauktu bez apdrošināšanas cauru gadu un pēc avārijas uztaisīšanas no viņiem enivej nevarētu ne kapeiku izspiest.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tam jau arī var risinājumu - noteiktā laikā nesamaksā - pravas nost

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

belģ, toč jasāk palikt par deksteru

kas tu tāds, pļā, esi, lai komentētu manus ne tev domātos izteikumus?????????

atnāc pie manis uz dušu, pieliecies, kā visi normāli čomaki un viss būs arī tev

Normāli čomaki dušā nepieliecas

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

man tajā bonusā malusā rēgojas kādi 8 auto, nevienam nav bijusi avārija, bet visiem 6. kategorija. XYZ kas tā par sistēmu

Ezis2f Reģ.: 16.10.2006
0 0 Atbildēt

tunos rakstīja:

Ezis2f rakstīja:

tunos rakstīja:

Graberis rakstīja: Vēl interesei - esat kādreiz pievērsuši uzmanību tai līmeņu maiņas sistēmai?

Piemēram tu cilvēks brauc kā jēziņš 4 gadus no vietas, līdz kārtējam pārrēķinam paliek pāris dienas un tu noberz kādai blondīnei bamperim krāsu - skāde, kuras novēršana maksās kādus 120 latus remontējot ar diviem pirkstiem vēdeklī. A tu cilvēks lido no savas gandrīz 10 klases atpakaļ uz sākumu.

Vēl kas man ienāca prātā - nez ko LTABs teiks, ja es tagad sagribēšu pārnes BM no mašīnas uz moci vai otrādāk?

nevar nokrist no 10 klases uz sesto , no 10 klases par avariju var nokrist max uz 8 klasi!

u n logiski ka BM no mocha uz smago vun/vai otraadi parnest nevar.

un ats kaas teica ka 3 gadus netiek taalaak par BM klasi-mulkibas aizej pie apdrosinataja un tas izdariis, ja bus atsauciigs.

protams ja tev vienam drapakam ir 15 kalse un noperc veel vienu tam tu nevaresi uizlikt 15 un saglabat vecajam 15

Man vel nav nacies sastapt atsaucigo apdrosinataju. Uz so bridi manam auto ir 6klase un 11ta gaida junija beigas kad vares parcelt uz so auto. IDIOTISMS.

brr nesapratu, kapec juunijs jagaida, tapec ka nesen jau veici sho parneshanas operaciju?

pasaki meilu savu!

Sogad klasi esu parcelis 2x. Dusmas ir par to ka klasi nepaaugstina, jo klase iet ar auto kuru jabrauc visu laiku vinu nemainot. Kamer 11 karajas gaisa vina nemainas. Nesanak man ar vienu auto nobraukt no 09-09. Tas ka 8gadu laika nav neviena negadijuma nevienu neinterese. Ja es butu turpinajis braukt ar veco mersi tad tagat butu 15 klase.Tikai kur tam jega? Mersis pats nebrauca es vinu vadiju. Tapat ka parejos auto.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

Ezis2f Reģ.: 16.10.2006
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

Neiet runa par ietaupisanu bet par sistemu ka tadu. Nepardomatu. Un klase ir ari savs raditajs par cilveka brauksanas prasmi. Kas man kurs ar tiesibam nopelna iztikai ir diezgan svarigi.

smart235 Reģ.: 14.06.2007
0 0 Atbildēt

edijz rakstīja:

Baisulis rakstīja: Un visa sistēma sabrauks hava'jā, jo-es savu auto varu dot jebkuram, kā firmas īpašnieks. Vienu dienu viens brauc,otru dienu cits. Un kā drošīnasim?? Loģiski,brauks drošināt tas,kuram lielāka BM klase.

Tāpēc jābūt tā, ka apdrošināts ir pie stūres sēdošais tips un ar pliku vadītāja apliecību ir pa īsu. Tikai atkal parādās problēma - ja nu es uz vienu dienu gribu iedot vāģi pastūrēt sievai (jo pats esmu totālā vafelē un viņa mani ved mājās), bet, tā kā šī stūrē labi ja reizi mēnesī, tad nav jēgas pirkt apdrošināšanu visu laiku. Teorētiski varētu būt tā: ja gribi, tad brauc bez apdrošināšanas, bet šmuces sataisīšanas gadījumā tevi izpakaļo un piedzen kā no privātpersonas skādes novēršanai nepieciešamos līdzekļus. So, vari izvēlēties - apdrošināties un braukt dziedādams vai taupīt kapeiku un raustīties. Taču strādātu šitais tikai teorētiski - reālitātē kaudzēm mūjābeļu brauktu bez apdrošināšanas cauru gadu un pēc avārijas uztaisīšanas no viņiem enivej nevarētu ne kapeiku izspiest.

IRL ir tā, ka autoss+draivers. LV arī kkāda drošinātava, balta laikam ka, taujāja man, kas vienu konkrētu manu auto taisās stūrēt, tikai īpašnieks vai vēl kāds.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ezis2f rakstīja:

msh rakstīja: Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

Neiet runa par ietaupisanu bet par sistemu ka tadu. Nepardomatu. Un klase ir ari savs raditajs par cilveka brauksanas prasmi. Kas man kurs ar tiesibam nopelna iztikai ir diezgan svarigi.

Bet ja jau nav runa par ietaupīšanu, napig cepties par to, ka klasi nepārceļ un visu to pārējo?

Arnijs Reģ.: 01.06.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

Sanāktu arī ~50 Man skaitās 3 aktīvi auto, bet normāla klase ir tikai vienam. Ja B/M sistēma tika izveidota kā tāda, tad bij vēlams, lai viņa ir korekta pret klientu un arī darbotos!

Pirmais.... Paldies par piedāvājumu. Būtībā arī man pašam ir kur pazvanīt, tikai šoreiz kkā gribas iet citu ceļu!

P.S. Izrunājos vēl ar Baltas cilvēkiem. Viņi jau vairākas reizes esot norādījuši LTABam uz nepilnībām, jo LTAB ne tikai esot jāuztur sistēma, bet arī jāreaģē uz kļūdām un jālabo sistēmas nepilnības. Tā, ka - braukšu vēlreiz uz Lomonosova 9

Ezis2f Reģ.: 16.10.2006
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Ezis2f rakstīja:

msh rakstīja: Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

Neiet runa par ietaupisanu bet par sistemu ka tadu. Nepardomatu. Un klase ir ari savs raditajs par cilveka brauksanas prasmi. Kas man kurs ar tiesibam nopelna iztikai ir diezgan svarigi.

Bet ja jau nav runa par ietaupīšanu, napig cepties par to, ka klasi nepārceļ un visu to pārējo?

Mudila izlasi tekstu lidz galam.

Baisulis Reģ.: 02.10.2007
0 0 Atbildēt

Ezis2f rakstīja: Mudila izlasi tekstu lidz galam.

Šitā nesaki,viņš no bēdām iekāps jūrā!

Ezis2f Reģ.: 16.10.2006
0 0 Atbildēt

Baisulis rakstīja:

Ezis2f rakstīja: Mudila izlasi tekstu lidz galam.

Šitā nesaki,viņš no bēdām iekāps jūrā!

Divmetrigi l..hi neslikst.

iRAFAR Reģ.: 22.04.2007
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

A vot tu pamēģini nobraukt zem 6.

Draudzenei gadiijaas viens Che-Pee Hansabankas staavvietaa... Viena brauca preteeji bultu virzienam, rezultaataa nedaudz saskraapeeti saani... Tā čāča aizbrauca un vēlāk izsauca policiju... Pēc skaidrošanās ar policiju, simboliska soda nauda jāsamaksā... Nekāda soda par aizbraukšanu no avārijas vietas utt...

Rudenii meegjinot apdroshinaat, izraadaas, ka BM no 6. ir nokritis uz 4. Par mashiinu 200Ls veertiibaa ir jaamaksaa 400Ls

Labi, ka paarrakstot mashiinu uz cita vaarda klase atkal ir 6. Rezultaataa vinjas braalis samaksaaja zem 100Ls...

Bess Reģ.: 27.11.2007
0 0 Atbildēt

Nu ja kāds saka ka po ta klase ,tad viņs ir pietiekami materiāli nodrošināts lai 100 lati ir po. Man 14 klase ,ir bijis CSN ,

Bess Reģ.: 27.11.2007
0 0 Atbildēt

turpinu/ kur noteikta abpusēja vaina , un ar visu to apdrošināšana ,IF uz gadu 71,12. Sievai 6 klase un 148,18.Dažās kompānijās kalkulātors izmet arī virs 200 ls. Tas jau ir nopietni.

Sievai tiesības ir ilgāk ,bet pirmais auto reģistrēts tikai ap gadu.

Baisulis Reģ.: 02.10.2007
0 0 Atbildēt

Ezis2f rakstīja:

Baisulis rakstīja:

Ezis2f rakstīja: Mudila izlasi tekstu lidz galam.

Šitā nesaki,viņš no bēdām iekāps jūrā!

Divmetrigi l..hi neslikst.

Varbūt gribēji teikt,ka sūdi peld pa virsu?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Man tāds jautājums - cik jūs ar tām savām klasēm ietaupāt? Piecītis gadā sanāk?

Man šobrīd 80Ls gadā salīdzinot ar jaunslēgumu. Pietiekami?

Baisulis Reģ.: 02.10.2007
0 0 Atbildēt

nu tas msh tak ir tukšpļūtis... man ir 13. BM klase,sanāk izdevīgāk nekā msh 6. klase

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Baisulis rakstīja: nu tas msh tak ir tukšpļūtis... man ir 13. BM klase,sanāk izdevīgāk nekā msh 6. klase

1) Man klases nav

2) Mana mutere četrus gadus brauc ar savu golfmašīnu bez avārijām [iepriekšējo corollu jama novākoja ], tātad tā klase ceļas, bet es esmu vienīgi no jamas dzirdējis, ka paliek arvien dārgāk - laikam gadā kādi 40 ls Tātad, kur ekonomija? Es nerunāju par jaukajām mīnusa klasēm

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti