Sods pārsūdzēts, bet CSDD jau reģistrēts

Apsara Reģ.: 21.10.2002

Sveiciens!

Vēlējos dzirdēt jūsu komentārus, padomus u.c. info par šādu atgadījumu ar CP.

Situācija šāda. CP piesēja lietu, ka esmu šķērsojis pārbrauktuvi pie sarkanā. Patiesībā sarkanais iedegās brīdī, kad biju pabraucis aiz luksofora. Loģiski, ka no pretējās puses izskatās, ka esmu visai agresīvi pārkāpis noteikumus. Man tika sastādīts protokols 30Ls + 4 punkti. Spriedumam nepiekritu un uzrakstīju paskaidrojumu. Tālāk sekoja brauciens uz Gaujas ielu, kur uzrakstīju iesniegumu par to, lai man sodu atceļ, jo neuzskatu sevi par vainīgu (ko man bija darīt? apstāties uz sliedēm?). Inspektors pateica, ka 2 nedēļu laikā manu iesniegumu izskatīs. Šorīt pastkastītē atrodu info no CSDD par to, ka manā kontā ir 4 punkti. Sviests! Es taču esmu iesniedzis protestu un pēc juridiskās prakses pārsūdzības gadījumā sods nevar tikt piemērots līdz brīdim, kad man CP pasaka: "Sorry, tu esi vainīgs!".

Ko darīt? Ir idejas?

 
1 2
anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nu vispār jau mentam taisnība - krustā tu biji pie sarkanā. tieši tāpēc pirms sarkanā vienmēr iedegas dzeltenais, nevis uzreiz bāc sarkanais, lai tev būtu laiks apstāties .

ieteiktu nekasīties.

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Nemīz bundžā! Atcels, ja atzīs Tevi par nevainīgu.

Tas var aizņemt vairākus mēnešus.

Runāju no savas pieredzes.

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Apsara rakstīja: Sveiciens!

Vēlējos dzirdēt jūsu komentārus, padomus u.c. info par šādu atgadījumu ar CP.

Situācija šāda. CP piesēja lietu, ka esmu šķērsojis pārbrauktuvi pie sarkanā. Patiesībā sarkanais iedegās brīdī, kad biju pabraucis aiz luksofora. Loģiski, ka no pretējās puses izskatās, ka esmu visai agresīvi pārkāpis noteikumus. Man tika sastādīts protokols 30Ls + 4 punkti. Spriedumam nepiekritu un uzrakstīju paskaidrojumu. Tālāk sekoja brauciens uz Gaujas ielu, kur uzrakstīju iesniegumu par to, lai man sodu atceļ, jo neuzskatu sevi par vainīgu (ko man bija darīt? apstāties uz sliedēm?). Inspektors pateica, ka 2 nedēļu laikā manu iesniegumu izskatīs. Šorīt pastkastītē atrodu info no CSDD par to, ka manā kontā ir 4 punkti. Sviests! Es taču esmu iesniedzis protestu un pēc juridiskās prakses pārsūdzības gadījumā sods nevar tikt piemērots līdz brīdim, kad man CP pasaka: "Sorry, tu esi vainīgs!".

Ko darīt? Ir idejas?

Kurā pārbrauktuvē Tev iedegas dzeltenais?

Lašidze.

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Domāts bija Anonīmiķa k-am...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

pljaa, nu nolohojos mazliet

ja tā bija pārbrauktuve, tad jo vairāk. visi zin, ka pārbrauktuves rīgā mentiem patīk. un vienalga taisa sūdus ...

Apsara Reģ.: 21.10.2002
0 0 Atbildēt

CP stāvēja Imantā pie pārbrauktuves. Pārbrauktuve ir visai plata un braucot no Zolitūdes puses menti parasti stāv aiz līkuma. Viņi nevarēja redzēt, ka es uzbraucu uz pārbrauktuves pirms sarkanā gaisma iedegās. Brīdī, kad es atrados ar pusmašīnu pie luksofora iedegās sarkanais. Ko man bija darī? Apstāties un gaidīt kamēr vielciens nošķil man priekšu vai gaidīt, kad bomis uzgāzīsies uz kapota? Paskaidrojumā minēju, lai neizraisītu avārijas situāciju - "metot pa mēmajiem" vai apstājoties aiz bomja pabeidzu manevru - šķērsojot pārbrauktuvi. Kamēr sēdēju rakstīju savu sacerējumu, tikmēr apturēja vēl vienu, kas man nāca klāt un prasīja, lai samaina 20Ls uz pusēm. Esiet uzmanīgi! Tur viņiem ir barotava. Piedevām, CP darbinieks apturot man nestādījās priekšā un nepateica apturēšanas iemeslu. Kad šo piezīmi izlasīja paskaidrojumā abi menti par mani ierēca ar tekstu: "Nu, jā. Šito jau raksta katrs latvietis. Hahahaha!"

Piebaldzens Reģ.: 04.06.2006
0 0 Atbildēt

man savukaart viens pazinja vaardaa kalnietis arii ieberzaas ljoti liidziigaa situaacijaa... Maybe sjis ir tas pats gadiijums...

911 Reģ.: 11.04.2003
0 0 Atbildēt

Apsara rakstīja:

Ko darīt? Ir idejas?

Izskatās pēc tiesu darbiem. Ja tiesa uzskatīs, ka no "posteņa" nevarēja noteikt, kurš uzbrauc uz sliedēm pie sarkanā, un mentiem nebūs vizuālu pierādījumu, šaubas tulkos par labu privātpersonai. Žēl tikai, ka sačakarēts laiks, nervi un tā jau pārslogotā admintiesu sistēma

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 80.pantu:

80.pants. Apstrīdēta administratīvā akta darbības apturēšana

(1) Iesniegums par administratīvā akta apstrīdēšanu aptur tā darbību no dienas, kad iesniegums saņemts iestādē, izņemot gadījumus, kas paredzēti šā likuma 360.panta otrajā un trešajā daļā, kā arī gadījumos, kad iesniegumu iesniedzis labvēlīga administratīvā akta adresāts, lai panāktu vēl labvēlīgāka administratīvā akta izdošanu.

(2) Ja augstāka iestāde atstāj administratīvo aktu negrozītu, administratīvā akta darbība atjaunojas ar dienu, kad beidzies termiņš administratīvā akta pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts.

Tā policijas diez vai lasa Administratīvā procesa likumu, bet gan tikai Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, tad arī kodeksa pants:

283.pants. Lēmuma izpildes apturēšana sakarā ar sūdzības vai protesta iesniegšanu

Sūdzības iesniegšana noteiktajā termiņā aptur lēmuma par administratīvā soda uzlikšanu izpildi līdz sūdzības izskatīšanai, izņemot lēmumus par šā kodeksa 25., 29. (ja lēmums saistīts ar transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu) un 31.pantā paredzēto soda veidu piemērošanu, kā arī gadījumos, kad uzlikts naudas sods, ko iekasē administratīvā pārkāpuma izdarīšanas vietā.

Tā kā raksti sūdzību, lai aptur izpildi, jo punktu piešķiršana un atzīmes izdarīšana CSDD ir lēmuma izpilde.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Neesmu pēdējā laikā sekojis, ko policija dara, ja ir sods - liek CSDD liegumu auto pārreģistrēt līdz sods tiek nomaksāts?

Ja tā un apstrēdēšanas vai pārsūdzēšana gadījumā policija nenoreaģē noņemt liegumu, var viņus pamatīgi izčakarēt:

Pieņem lēmumu policija par soda piemērošanu, ieliek CSDD liegumu, lēmums par soda piemērošanu tiek apstrīdēts/pārsūdzēts, tā darbība tiek apturēta. Tātad arī liegumam CSDD jāpazūd. Ja nepazūt gogīgais pilsonis dodas uz CSDD ar tiesiskās paļāvības pricipu padusē pārrakstīt mašīnu citam īpašniekiem, ar kuru ir noslēdzis "stingru" pirkuma līgumu, kas paredz sankcijas, ja neizdodas konkrētajā laikā pārreģistrēt (der arī rokas naudas līgums). Pircējs pieprasa no pārdevēja līgumā paredzēto, savukārt pārdevējs no Latvijas Republikas Valsts policijas personā.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Neķer stresu, liegums tiks noņemts tiklīdz piereģistrēs tavu sūdzību. CSDD vēlreiz tev neko nesūtīs, ka tagad atkal noņemti 4 punkti. Ja tevi tas tā uztrauc sūti īsziņu uz CSDD. Pēc sūdzības izskatīšanas tev visticamāk tos punktus atskaitīts atpakaļ. Gaujas ielā roka roku mazgā. Būs vien tev jācīnās Adm. tiesā.

Kamēr bomis nav nolaidies pāri drīkst braukt, ja apstāties nozīmē strauji bremzēt. Dzelzceļa luksoforam nav dzeltenā signāla līdz ar to pateikt kurā brīdī pārbrauc ir diezgan nereāli un menti uz šito ķer.

Apsara Reģ.: 21.10.2002
0 0 Atbildēt

Paldies "kolumbs" par izsmeļošo info. Tas nozīmē, ka ja ir iesniegts protests CP vai iesniegums ar lūgumu atcelt sodu (sauciet kā gribat), tad CP nebija tiesības CSDD datubāzē ievadīt piešķirto sodu. Ar galīgo CP lēmumu taču neesmu iepazīstināts. Ierakstīto vēstuli par to, ko CP izlēmuši neesmu saņēmis!

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Cik esmu braucis pàri pàrbrauktuvèm,no sàkuma ir skanjas signàls,un tad sàk degt luksofors.CP biezhi kjer tos,kas atveroties pàrbrauktuvei mauc påri,kamèr vèl skan signàls un midzinàs gaismas.tà ka AM,jo skanja arì ir jàdzird!

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

Apsara rakstīja: CP stāvēja Imantā pie pārbrauktuves. Pārbrauktuve ir visai plata un braucot no Zolitūdes puses menti parasti stāv aiz līkuma. Viņi nevarēja redzēt, ka es uzbraucu uz pārbrauktuves pirms sarkanā gaisma iedegās. Brīdī, kad es atrados ar pusmašīnu pie luksofora iedegās sarkanais. Ko man bija darī? Apstāties un gaidīt kamēr vielciens nošķil man priekšu vai gaidīt, kad bomis uzgāzīsies uz kapota? Paskaidrojumā minēju, lai neizraisītu avārijas situāciju - "metot pa mēmajiem" vai apstājoties aiz bomja pabeidzu manevru - šķērsojot pārbrauktuvi. Kamēr sēdēju rakstīju savu sacerējumu, tikmēr apturēja vēl vienu, kas man nāca klāt un prasīja, lai samaina 20Ls uz pusēm. Esiet uzmanīgi! Tur viņiem ir barotava. Piedevām, CP darbinieks apturot man nestādījās priekšā un nepateica apturēšanas iemeslu. Kad šo piezīmi izlasīja paskaidrojumā abi menti par mani ierēca ar tekstu: "Nu, jā. Šito jau raksta katrs latvietis. Hahahaha!"

interesanti zināt kā tu, ar auto jau uzbraucis uz sliedēm, vēl varēji pamanīt kā ieslēdzas luksofors?

Varbūt nesip smadzenes un atzīsti, ka redzēji ka iedegas sarkanais, tik cerēji izšmaukt.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:...

interesanti zināt kā tu, ar auto jau uzbraucis uz sliedēm, vēl varēji pamanīt kā ieslēdzas luksofors?

Varbūt nesip smadzenes un atzīsti, ka redzēji ka iedegas sarkanais, tik cerēji izšmaukt.

1. jau esot max tuvu (praktiski blakus), ar perifērisko redzi pamanu, ka ieslēdzas sarkanais...

2. uz sliedēm esot izdzird skaņas signālu un atpakaļskata spogulī redzu, ka ieslēdzas sarkanais....

Sinn, brīžiem liekas, ka Tu zivtiņu ģimenē esi trešais, jaunākais, dēls (tas nav jāuztver kā kompliments)...

markss Reģ.: 17.12.2002
0 0 Atbildēt

CSDD ir pofig, lai arī esi pārsūdzējis. Mna bija tāpat, samaksāju, jo bija jāiet skate, pēc tam sodu atcēla. Naudu atpakaļ nemaksāja, tagad stāv avansā. Kad būs nakamais sods tad mans avanss dzēsīsies

Apsara Reģ.: 21.10.2002
0 0 Atbildēt

Bāc! Nu pasmējāties. Palika priecīgāk. Labāk ir vai ne?

To, ka sarkanais bija uz pārbrauktuves es secināju no mašīnām, kas pretējā pusē stāvēja un no menta "nepaskaidrojuma". Par pamanīšanu ar acs kaktiņu varu piekrist.

Tie, kas te gudri irunājas un zviedz, pasakiet labāk kā jūs rīkotos, ja luksaforam atrodoties vienā līmenī ar vadītāju sāk mirgot signāls. Brauksi tālāk vai stāvēsi?

Nedomāju, ka kāds no šeit esošajiem kritizētājiem un apņirdzējiem "mestu pa mēmajiem".

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tajā momentā var apstāties?

Reiz sanāca pagarlaikoties liepājas mentenē, gaidot "izskatīšanu" [tā kā bija sīkums, tad savāca protokolu un rēķinu par cēneri piesūtīja pa pastu], tur bija viens kuldīdznieks, kam bija līdzīgi sanācis - braucis pa zemnieku ielu, tās galā ir luksofors un uz brīvībenes uzreiz arī ir luksofors, pabraucis garām zemnieķenes luksoforam, ierubījies luksofors, šis jau uz brīvībenes apstājies, a menti šo uzreiz drāž...

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Apsara rakstīja: Bāc! Nu pasmējāties. Palika priecīgāk. Labāk ir vai ne?

To, ka sarkanais bija uz pārbrauktuves es secināju no mašīnām, kas pretējā pusē stāvēja un no menta "nepaskaidrojuma". Par pamanīšanu ar acs kaktiņu varu piekrist.

Tie, kas te gudri irunājas un zviedz, pasakiet labāk kā jūs rīkotos, ja luksaforam atrodoties vienā līmenī ar vadītāju sāk mirgot signāls. Brauksi tālāk vai stāvēsi?

Nedomāju, ka kāds no šeit esošajiem kritizētājiem un apņirdzējiem "mestu pa mēmajiem".

ieteiktu paskatiities CSN graamatinjaa, kaa ir jaaaptur autinjsh pie sleegtas dz.paarbr.

ja sarkanais saak degt briidii, kad esi pie pasha luksofora, tas vienkaarshi nav izdaraams. un par to arii sodinju var iekaseet

taa ka nav variantu, jaamauc paari.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Apsara rakstīja: ....

To, ka sarkanais bija uz pārbrauktuves es secināju no mašīnām, kas pretējā pusē stāvēja ...

nu gan, vecīt, iebrauci auzās...

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

Skaids,ka vajadzēja apstāties uz pārbrauktuves, Sods tas pats, bet punkti gan nav

149.104.

Par apstāšanos uz dzelzceļa pārbrauktuvēm

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam trīsdesmit latu apmērā

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

plaa, atkaartoju veelreiz-

skanjas signaals saak zvaniit PIRMS saak mirgot luksofors.

ja tev masiinaa skan baiss bumsi-bumsi, tu runaa pa telefonu, onanee utt, tad taa jau ir tava probleema ka nedzirdeeji zvanu...

veel apstaajoties pirms paarbrauktuves ir jaatstaaj dazi metri opertiivajam transportam utt...arii kustiibas aatrums nebija max pieljaujamais

nekaa personiska, bet autors ir paarkaapis noteikumus un vinjam pienaakas sods.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

www.iauto.lv/...

izlasi 15. punktu...

divreiz...

un tad padomaa-vai ir veerts spirinaaties vai nav....

Apsara Reģ.: 21.10.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: www.iauto.lv/...

izlasi 15. punktu...

divreiz...

un tad padomaa-vai ir veerts spirinaaties vai nav....

Neiebraucu, kāds manam gadījumam sakars ar 15.punktu:

"15. Ja ceļu satiksmes dalībnieks piesārņojis vai piegružojis brauktuvi (izkritusi krava, izlijusi eļļa u.tml.),

viņam tā nekavējoties jānotīra, bet, ja tas nav iespējams, par to jābrīdina citi ceļu satiksmes dalībnieki un

jāpaziņo policijai."

Tu esi stulbs vai izliecies?

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Apsara rakstīja:

Ozz rakstīja: www.iauto.lv/...

izlasi 15. punktu...

divreiz...

un tad padomaa-vai ir veerts spirinaaties vai nav....

Neiebraucu, kāds manam gadījumam sakars ar 15.punktu:

"15. Ja ceļu satiksmes dalībnieks piesārņojis vai piegružojis brauktuvi (izkritusi krava, izlijusi eļļa u.tml.),

viņam tā nekavējoties jānotīra, bet, ja tas nav iespējams, par to jābrīdina citi ceļu satiksmes dalībnieki un

jāpaziņo policijai."

Tu esi stulbs vai izliecies?

labi,nodalju,ja jau neesi neatlaidìgs

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti