DIOŽU LAMPAS

muttabor Reģ.: 26.07.2011

Ieliekot pagriezienam diožu lampu, samazinās pretestība uz releju, un pagrieziens mirgo ātrāk. It kā vajadzētu strāvas vadā ielikt pretestību, bet nezinu cik omi tai jābūt. Cik man zināms, tie omi, apzīmējas ar krāsām. Var būt kāds zina konkrēti, cik omu pretestībai jābūt, (vai ar kādām krāsām tā ir marķēta) lai atrisinātu šo bēdu?

P.S.

Apcirst līkus nagus, ja nav paredzēts, nelien, jau esmu lasījis. Bet nu laikam tāds cirvis vēl nav nokalts......nesanāk.

 
1 2 3 4
Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

3sturis akumulatoru nesēdina

Palasi pats CSN:

"...iededz avārijas gaismas signalizāciju un uzstāda avārijas zīmi"

Neslēgt var tad, ja avareikas vispirms salauž, izsit lukturus utt...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

vai tevi nemulsina apstāklis, ka tehniskajā apskatē netiek un nekad nav tikušas pārbaudītas avareikas, bet bija laiks, kad prasīja parādīt 3stūri

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: vai tevi nemulsina apstāklis, ka tehniskajā apskatē netiek un nekad nav tikušas pārbaudītas avareikas, bet bija laiks, kad prasīja parādīt 3stūri

tu ko pīpē?

pēdējā laikā nav prasījuši aptieciņu un ugunsdzēšamo (kaut gan, gadus 3 atpakaļ piefisās pat derīguma termiņam), bet avareikas vienmēr ir bijušas jāieslēdz.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja:

Bet akumulators pēc tam bija sprāgonis, vot. Noteikti ka pēc tam nelādēji stacionāri pilnu vai ne

Notika tas joks divi tūkstoši septītā gada vasarā. Aķis, deta senators, joprojām kalpo, tikai nu jau manas muteres golfmašīnā. Protams ka nefipelējos ar kaut kādu lādētāju, nafig tas ir vajadzīgs ja mans tā laika ikdienas maršruts bija nevis divas reizes dienā pastumdīties pāris kilometrus pa pilsētu bet gan 2x25 km pa šoseju?

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja:

Pirmais rakstīja: vai tevi nemulsina apstāklis, ka tehniskajā apskatē netiek un nekad nav tikušas pārbaudītas avareikas, bet bija laiks, kad prasīja parādīt 3stūri

tu ko pīpē?

Viņš vispār nekad TA nav gājis!! Tikai plātās!

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

kalfonso rakstīja:

Pirmais rakstīja: vai tevi nemulsina apstāklis, ka tehniskajā apskatē netiek un nekad nav tikušas pārbaudītas avareikas, bet bija laiks, kad prasīja parādīt 3stūri

tu ko pīpē?

Viņš vispār nekad TA nav gājis!! Tikai plātās!

Ko jūs, vīri, vispār ar viņu ampelējaties! Nevar tak zināt, vai tas nav kkāds 8-gadīgs puišelis, kas pārpratuma pēc ticis pie tēva datora!

HIPPY Reģ.: 11.12.2001
0 0 Atbildēt

Krievu laika invalīdu vāģiem jau nebija avareikas

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja:

Ko jūs, vīri, vispār ar viņu ampelējaties! Nevar tak zināt, vai tas nav kkāds 8-gadīgs puišelis, kas pārpratuma pēc ticis pie tēva datora!

To par sevi raksti vai??

Ja par Pirmo, tad gluži manas domas.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Protams ka nefipelējos ar kaut kādu lādētāju, nafig tas ir vajadzīgs ja mans tā laika ikdienas maršruts bija nevis divas reizes dienā pastumdīties pāris kilometrus pa pilsētu bet gan 2x25 km pa šoseju?

50km ir nekas ~30min brauciens, lai pielādētu gandrīz tukšu līdz pilnam vajag vismaz 3-5h. Značit kādu nedēļu tas aķis bija pustukšs un labi sulfatējies. Vēlreiz tādu joku ar avareikām tev tagad vairs neizdotos atkārtot. Iet jau viņš iet jo auto var piestartēt arī ar 1Ah aķīti visu nosaka starta strāva. pofig...

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Tas pirmais dabūja tos 14V uz lampiņu? Vai arī atkal sarijās tabletes un skaitīja rezistoru strīpas?

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Tas pirmais dabūja tos 14V uz lampiņu?

No kurienes sū... elektriķim zināt kas ir V!!

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Gauss rakstīja: Tas pirmais dabūja tos 14V uz lampiņu?

No kurienes sū... elektriķim zināt kas ir V!!

tilpums...

muttabor Reģ.: 26.07.2011
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: ja pirmais būtu fiziku mācījies, tad arī zinātu par led pretestību. tieši tas jau bija iemesls, kāpēc man pirmais ieraksts te augšā likās nepareizs.

muttabor Reģ.: 26.07.2011
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

aizvermuti rakstīja:

Pirmais rakstīja:

aizvermuti rakstīja:

Tad attiecīgais rezistors jāslēdz paralēli!

nevajag lielīties ar savu fizikas nezināšanu

Nevajag lielīties ar savu spēju drukāt vietā un nevietā.

Iepriekš minētais par rezistora paralēlo pieslēgumu ir pilnīgi atbilstošs risinājums anonimikis minētajam variantam, ja led spuldzites pretestība ir lielāka par parastās spuldzītes kvēldiega pretestību.

kas tev traucē tukštiržanas vietā pateikt kāda pretestība ir jāpieslēdz lai lampiņa mirgotu normāli?

p.n.

Pirmais joprojām nav ieguvis atbildi uz mūzīgo jautājumu - nauhj pavarotņikos ir tie ledi jābāž?

a) kruta skan

b) visiem pacaniem tādi jau ir

c)esmu nolēmis dzīvot "zaļi" un uzskatu, ka led ielikšana pavarotņikā parastās lampiņas vietā samazinās mašīnas vidējo degvielas patēriņu vismaz par 2 litriem uz sotaka....

d) tāpēc, ka izdega lampa un pie rokas bija tikai tas leds

e) cits variants

tu laikam iestrēgi pie žigulīšiem.

var būt pajautā AUDI rupnīcai ko viņi ar tiem LED sāka ņemties pirms tas nebija saskaņots ar satiksmes noteikumiem?

muttabor Reģ.: 26.07.2011
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: ja nav atbildes uz jātājumu "nauhj tur vajag ledu" tad grūti ir ieteukt ko darīt...

ja jau ļautiņš vēlas pierubīt tai lampai paralēli to ~10 omu pretestību, lai relejam liktos, ka tur ir normāla lampiņa, tad tomēr vajadzētu parēķināt kāda veida pretestību tur likt spraust pie tā leda

es personīgi esmu redzējis standarta pretestību tikai max 25 vatiem.... jamā nāk iebūvēta radiatorā... normāli 2vatīgās ir veikalā uz sitiena nopērkamais maksimums...

kāpēc tas ir +- svarīgi, tāpēc, ka tā pretestība karsīs

ar vienu maziņo 0.125 (1/ vata pretestību sistēma teorētiski vienkārši izdedzinātu to pretestību

sakarā ar to, ka izmērs nav svarīgs, paņem 10 gabalas 2vatīgās 100omu pretestības (uz lampiņu) un saliec visas jamās paralēli kopā ar lampu

100 omu pretestības krāsu kods ir (brūns melns brūns pouhj_kāds), kur pēdējās stīpas var nebūt vispār, tā var būt sudrabota, zeltīta vai vispār pēdējās strīpas vietā var būt 2 strīpas)

2 vatīga pretestība standartizpildījumā ir ~2 cm gara

p.n.

tikai šajā gadījumā nekāda "degvielas ekonomija" nesanāks.... jo mašīnas elektrosistēmai būs pilnīgi vienalga kas karst lampiņa vai tur saliktās pretestības....

protams megapačots no korišu puses būs auhjennijs - no sērijas "man ir ledi, bet pavarotņiks mirgo normāli"

nu nez ko visi te tik uz to degvielas ekonomiju caur to ka vājāku spuldzīti...

ta jau jaāmaina ekonomiskāks motoriņš...

BB Reģ.: 20.08.2003
0 0 Atbildēt

muttabor rakstīja:

Pirmais rakstīja:

aizvermuti rakstīja:

Pirmais rakstīja:

aizvermuti rakstīja:

Tad attiecīgais rezistors jāslēdz paralēli!

nevajag lielīties ar savu fizikas nezināšanu

Nevajag lielīties ar savu spēju drukāt vietā un nevietā.

Iepriekš minētais par rezistora paralēlo pieslēgumu ir pilnīgi atbilstošs risinājums anonimikis minētajam variantam, ja led spuldzites pretestība ir lielāka par parastās spuldzītes kvēldiega pretestību.

kas tev traucē tukštiržanas vietā pateikt kāda pretestība ir jāpieslēdz lai lampiņa mirgotu normāli?

p.n.

Pirmais joprojām nav ieguvis atbildi uz mūzīgo jautājumu - nauhj pavarotņikos ir tie ledi jābāž?

a) kruta skan

b) visiem pacaniem tādi jau ir

c)esmu nolēmis dzīvot "zaļi" un uzskatu, ka led ielikšana pavarotņikā parastās lampiņas vietā samazinās mašīnas vidējo degvielas patēriņu vismaz par 2 litriem uz sotaka....

d) tāpēc, ka izdega lampa un pie rokas bija tikai tas leds

e) cits variants

tu laikam iestrēgi pie žigulīšiem.

var būt pajautā AUDI rupnīcai ko viņi ar tiem LED sāka ņemties pirms tas nebija saskaņots ar satiksmes noteikumiem?

AUDI ieraudzīja MAXIMA LED spuldzētes un iepatikās

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

audi ir kaut kāds LEDu etalons?

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

i_edgars rakstīja:

Gauss rakstīja: Tas pirmais dabūja tos 14V uz lampiņu?

No kurienes sū... elektriķim zināt kas ir V!!

tilpums...

ja pa diviem paņem nulle septiņi, vai tad sanāk 14???

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: ...ja pa diviem paņem nulle septiņi, vai tad sanāk 14???

nē... tad sanāk "pa īsu"...

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: audi ir kaut kāds LEDu etalons?

man šķiet, ka zināms pamats tā uzskatīt ir - AUDI veikuši daudz izpētes par LED lietošanu autolampās. šķiet, viņi bija arī pirmie, kas ieviesa LED'u lietošanu tuvajām gaismām sērijveida auto.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

ja pa diviem paņem nulle septiņi, ...

Tad sanāk totāls auts! Pat zaļo vīriņu pūteklis nespēs noanalizēt.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

DimanC rakstīja:

anonimikis rakstīja: audi ir kaut kāds LEDu etalons?

man šķiet, ka zināms pamats tā uzskatīt ir - AUDI veikuši daudz izpētes par LED lietošanu autolampās. šķiet, viņi bija arī pirmie, kas ieviesa LED'u lietošanu tuvajām gaismām sērijveida auto.

Toč zini ka tuvajās ??? Neesmu īpaši pētījis bet man šķiet ka Audi nesteidzās ar tuvo gaismu pārlikšanu uz diodēm, dienas gaitas, jā, bet ne tuvos. Vien no fīčam bija, ka jamās pārāk vāji silda luktura korpusu, līdz ar ko ziemā ir problēmas. Un šķiet ka pirmās pietiekami jaudīgās diodes sērijveidā parādījās uz Lexusa. Palabojite ja kādam ir precīzāka infa.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Nesalīdzini mazgabarīta un mazjaudas LEDus ar lieljaudas diodēm, kas var aizvietot tuvās gaismas, siltuma tur ir par daudz, spēj tik aizvadīt prom, jo tas neizstarojas kopā ar gaismu. LED gaisma ir "auksta". Problēma kāpēc nav ieviesti tuvās gaismas ar LEDiem ir tāpēc, ka gaismas daudzums ir tieši atkarīgs no temperatūras un lai spilgtums nemainītos ir jānodrošina nemainīga temperatūra, kas ir problēma.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

Pirmais rakstīja: ...ja pa diviem paņem nulle septiņi, vai tad sanāk 14???

nē... tad sanāk "pa īsu"...

man domāt tā- varētu savākt kritisko masu,ja paralēli pietiekamā skaitā pieslēdz plastmasas baušķiniekus ar V=1 pēc SI

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

V=1 pēc SI ir akurāt 1000 litri.

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti