Ārzemēs reģistrēta auto vadīšanai Latvijā Latvijā deklarētiem autovadītājiem jamaksā nodoklis

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Runā, ka Eiropas amaptersonas prasa atcelt šo nodokli, vai ir kādam vairāk infirmācijas par šo?

 
iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

Ārzemēs reģistrēta auto vadīšanai Latvijā vairs nav izņēmumu - Latvijā deklarētiem autovadītājiem jamaksā nodoklis iauto.lv/pie-stures/celu-reportieris/25581-arzemes-registreta-auto-vadisanai-latvija-vairs-nav-iznemumu-latvija-deklaretiem-autovaditajiem-jamaksa-nodoklis

Grozījumi likumos nosaka, ka par ārzemēs reģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu jāmaksā:

10 EUR dienā;

250 EUR mēnesī;

600 EUR par 6 mēnešiem;

1000 EUR par gadu.

boliks Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

Vēl nav ienācis info. Bet skatoties transporta tipus, ir jocīgi, ka LV reģistrētam elektromobīlim ir priekšrocības nemaksāt transportlīdzekļa nodokli (nodokla likme =0 EUR), savukārt, ja pārvietojies ar arvalstīs reģistrētu elektromobīli tev jāmaskā 10 EUR dienā. Vai tas ir samērīgi?

Cik CSDD šajos gados šo nodokli ir iekasējis un cik maksāja šādas sistēmas ieviešana?

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Te ieceres apraksts

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Esmu Polijas auto reģistrējis uz laiku LV, izņemot gan LV reģistrācijas apliecību, gan numurus. Man spēkā visas apdrošināšanas utt. kā LV auto. Ja es brauktu ar poļu numuriem, rēķināju gadā ap 1k eur nodoklī

Savukārt kolēģe (dzīvo Prāgā) turpina visās savās darba valstīs braukāt ar uzņēmuma auto, kam poļu numuri, nemaksājot nekādu nodevu vispār

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nodeva par CSDD idiotismu, nekas vairāk. Neskaitot feniņdrātes kas grib braukt ar lietuvā reģistrētām mašīnām lai ieseksotu ceļa nodokli, lielākā grupa cilvēku, kurus šis var skart, ir tie, kuriem ir mašīnas, kas latvijā vai nu nevar iziet apskati, vai vispār nevar tikt piereģistrētas - bet kaimiņvalstīs nez kāpēc var...

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

No neoficiāla, bet ticama avota (šeit nevajadzētu zirgoties, tas nopietni domāts) pirms dažiem mēnešiem biju dzirdējis, ka šo sistēmu plānojot atcelt, jo ieņēmumi esot diezgan nenozīmīgi.

Tiesa, tas bija pirms vīrusa epidēmijas. Tagad ekonomikai ies čābīgāk, iespējams, katru iespēju izmantos.

Discoteeka Reģ.: 12.11.2019
1 0 Atbildēt

plāno atcelt un IR jāatceļ, jo ES komisija secināja, ka tā ir netaisnīga un ierobežo ES pilsoņu tiesības brīvi paŗvietoties starp dalilbvalstim. Izklausas, ka ticamais avots sacereja smuku sacerejumu, lai neizskatities tizli.

www.bdolaw.lv/lv-lv/aktualitates/fokusa/eiropas-komisija-maca-ieverot-brivibu-jeb-aktualais-cela-nodokla-jautajums

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
0 0 Atbildēt

Vairāk pa 2 mēnešiem jau pagājis no ES vēstules, bet csdd lapa klusē. Kādam ir informācija vai nodoklis un sods atcelts par ārzemēs reģistrēta auto vadīšanu Latvijā?

Volx Reģ.: 22.11.2018
2 0 Atbildēt

Tak visur ES auto ir jāreģistrē mītnes zemē. Viens frukts no Francijas štukoja kā lai LV piereģistrē, jo FR apdrošināšanas, nodokļi stipri lielāki.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Tik pat slidens pasākums esot, dzīvojot Dānijā, nopirkt mašīnu AR MOTORU, piereģistrēt to Vācijā dēļ nodokļiem...

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Tur starpība atkarībā no klases, ir līdz pat 10x ar Vāciju. Kārdinājums ir iespāidīgs.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 1 Atbildēt

IMHO visa problēma ir par samērību. Ja no ārzemju nr. lietotājiem iekasētu tikpat, cik no vietējiem - nebūtu problēmas. Problēma ir ar valsts alkatību - 10eur dienā

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Tik vienkārši arī nē. Piem Dānijā kaimiņi zvana ieņēmumu dienestam, ja viņiem liekas, ka auto ar DE numuriem pārāk ilgi tusē pa valsti. Jo tādi auto nemaksā ceļu remontus, būvi utt. Ja valsts noteiktu kādus samērīgus / demokrātiskus nodokļu apmaksas veidus un varētu turpināt braukāt ar DE numuriem, tad tie kaimiņi nezinātu zvanīt vai nē.

Attiecīgi valstij ir daudz izdevīgāk drakoniskām metodēm piespiest pārreģistrēt auto, ne samierināties ar plurālismu

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

Būtu samērīgi, ja LT numuru lietotājiem dienā prasītu tikpat, cik ir ceļa nodoklis un pārējās nodevas. Bet nevis 10x vairāk, kā tagad ir. Var būt gadījumi, kad vajag ar EE vai LT numuru pabraukāt kādu nedēļu - samaksā latvijai 5-10eur un braukā laimīgs, nevis 70eur

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti