Seat Arona Kasko

chaosman Reģ.: 06.05.2023

Sveiki!

Pastāstiet, lūdzu, kāds aptuveni var būt KASKO jaunajam Aronam?

 
GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Ja jautā par polises cenu, atkarīgs no īpašnieka vecuma, stāža, dzīvesvietas, statusa (fiziska/juridiska), mašīnas jaudas, dzinēja tilpuma u.c. faktoriem.

Tas ir tāpat, kā paprasīt, cik maksā baltmaize.

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
0 2 Atbildēt

Neklausies šito (Dzēsts). KASKO vidējj maksās aptuveni 2%-3%  no auto vērtības pie normāla apdrošinātāja, pie visādiem klauniem protams cenas var atšķirties 2x un pat3x, bet pie tādiem nevajag apdrošināt.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
1 0 Atbildēt

Tiešām vai tas ir aktuāli?, Ja cilvēks var izmest vairāk par 20tūkst. lai iegādātos krossoveram līdzīgu mazauto, tad vai tiešām  aktuāls aptuvenas 400-600 eiro izmaksas par Kasko? kas mēnesī sastāda 50 Eiro jeb nepilna degvielas bāka. Tad iespējams arī ar riepu iegādi būs problēmas. Varbūtas  tomēr labāk izvēlēties lietotu, lai auto nebūtu par apgrūtinājumu budžetam un pēc tam nenāktos pārtikt no rolltoniem

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nuuuu, te ir svarīgi saprast, vai auto tiek pirkts uzreiz vai līzingā. Ja pēdējais, tad jaunam mēneša maksājums uz operatīvā līzinga rēķina var sanākt pat mazāks, kā lietotam.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
1 0 Atbildēt

Ja ņem īri ,jeb ,kā viņu gudri nosaukuši par op līzingu, kā var jauns sanākt lētāks, kā tādu pašu īrēt lietotu?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Ne vienmēr lietotu var dabūt oplīzē. Ja auto ir piederējis privātpersonai, tur nebūs PVN, attiecīgi, oplīzi noformēt nevarēs.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

Oplīzē auto nevar piederēt privātpersonai, tas auto var piederēt tikai tam kanrorim ,kas to izīrē un tā ir juridiska persona.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nu. es to pateicu citādāk. Turklāt, tas nevar būt jebkurš kantoris, jo oplīzes gadījumā auto pārdevējam pēc termiņa beigām, saskaņā ar līgumu, jābūt gatavam par atlikušo v'ērtību to auto atpirkt. Dižķibeles laikā līzinga kompānijas pat atteicās slēgt operatīvā līzinga līgumus dažiem jauniem salonu auto, ja tie tiek pirkti pie nepareizā dīlera, kurš kaut ko ir nogrēkojies. Patiesībā, ne tikai dižķibeles laikā, bet arī jaunajos laikos dažiem nīkuļojošiem dīleriem tā bija.

martinslusis Reģ.: 11.12.2013
0 0 Atbildēt

Roltoniem nav ne vainas. Es ik pa laikam uzvāru vienkārši kā nūdeles.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Es reiz uztaisīju ar tīģergarnelēm un kausēto sieru... Sanāca visai garšīgi

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
0 0 Atbildēt

Kasko cenu piedāvajumu veic, kā jau minēja pēc visiem iepriekš minētajajiem faktoriem kā arī auto modeļa un to zādzības riskiem. Jo vairak zog auto/ detaļas jo neizdevīgāk apdrošinatajam un jo lielāks cipars būs.

Ja grib var nočekot, neierakstot tel. nr. izmetīs tev cenu uz ko aptuveni vari reiķināties.

www.baltaonline.lv/Klips/apdrosinasana/polise/kasko-apdrosinasana

Bet tur arī jāskatās, kops krievijas invāzijas apdrošinanas ir krietni sadārdzinājušās(kaut ne ukr. ne bel. ne ru standarta paketes octa vai kasko līgumā neiekļaujas) Bet cenas uzaugumšas par visiem 30 līdz 50%

  Piemēram man nissan 2019g Balta vēl tiesi pirms visa trādirīda, paņēmu pa 500€ ar 70€ pašrisku, šogad lētako piedāvaja 800€ ar 300€ pašrisku(vai 1050€ ar 140€) kaut neko nebiju izmantojis autiņš arī vecaks paliek un vairs nav tik vērtīgs... Un no kasko vai neviena avārijā neiekļuvu un BM arī pacelās.

Painteresejos BTA tur ar 140€ pašrisku 630€ gadā pārgāju pie viņiem.  Man šobrīd 16BM klase 👌

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Tā ar tiem Kasko ir - liekas, ka jaunam auto šis varētu maksāt kosmosu, bet pavecākam mazāk, bet faktiski ne tuvu tā nav.

Par Tevis minēto kalkulatoru - manā skatījumā tas nekādā ziņā neattēlos kopējo sistēmu. Baltai būs viena cena, kurpretī citiem var būt pilnīgi savādāk un Kasko gadījumā nez vai ir tāds tipveida kalkulators, kāds ir OCTA, kad pa fikso vari redzēt visus piedāvājumus.

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
0 0 Atbildēt

Varbūt nepareizi izteicos. Vienkārsi var saprast uz kādu ciparu vari +/- tēmēt,  vai 400 vai 600 vai 1000€ gadā, ir starpība. 

 Tas tā lai uzreiz nebūtu 'brokeru' nagos ievadot savu tel. nr.

 Jo pārsvarā kasko piedavajumu izsaka tikai telefoniski un tad esi firmu datubāze kur vairs tev neliek mieru, zvana piedavā visu apdrošināsanas spektru u.t.t...

 

Tipveidu kalkulators nav jo kasko piedavājumi pamatā ir individuali gadījumi izskatot katru auto to modifikāciju un vaditāju vēsturi, tur ir pārak daduz konfigurāciju variāciju lai varētu tādu visiem pieejamu kalkulatoru uzprogrammēt un uzturēt to bezmaksas.

 Turklat šīs firmu iekšejās formulas pēc kurām kalkulē un vadās, nosaucot tev šo gala ciparu tieši tev, arī katram ir savs. Tādejādi katra firma savas formulas baigi nepublisko.

OCTA ir visiem viena publiska pamatformula, pēc kuras visi eiropā kalkulē(protams pieliekot +/- katra kantora ietvaros) un tapēc var viegli 'salīdzināt' kādā mājaslapā kur lētak vai dargāk.

 Bet pati octa darbība no ta nemainās vai ņem lētāko vai dargāko, pamata octa segums-darbība būs vienāda un no tā izmaksas prēmija ja kas gadīsies nemainīsies.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

BTA ir viens mīnuss - vējstiklam limits ir 500 euro vai arī par papildus samaksu tad ņem, bet ar pašrisku bojājuma PR apmērā. Līdz ar to, ja tev ir QQ pilnajā komplektācijā, var sanākt, ka ar to nepietiks. Ja stiklā trāpīs akmens vēl vienu reizi, varēsi pats par savu naudu mainīt vai gaidīt nākamo polisi.

Īsāk sakot, pirms drošini BTA, iesaku uzzināt, cik maksā vējstikls.

Bet vispār... paaugsta cena priekš Qashqai, ja tev ir 16. BM.

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
0 0 Atbildēt

Iepriecināšu man nav tas sieviešu parketnieks, bet gan normāls pilnpiedziņas Xtrail.

Neesmu saskāries, bet lasu pilnajos kasko noteikumos nav nekas minets par stikla 'cenas limitu' tikai tas ka stiklojumam man ir 0% pašrisks un bez skaita limita.

Piemeram citiem(hidrotiecienam, aerogrāfijai, atslēgu zaudešanai u.c. ir noteikts maksimālais limits, stiklojumam nav rakstīts.)

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tad tev vēl vecā polise. Jaunajās ir speciāla atruna par to.

Bet iesaku tomēr pārliecināties. Atrunas nebūs pilnajos KASKO noteikumos, bet polises speciālajās atrunās, visticamāk otrajā lappusē pie beigām.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 1 Atbildēt

Iciks, nevajag nekādu kalkulatoru vispār, Reku, šīrs saka, lai paņem mašīnas vērtību un izvelk 2-3 procentus un būs tev cena

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

"...autiņš arī vecaks paliek un vairs nav tik vērtīgs..."

Šo iebildumu izmanto daudzi, tikai ir viens "bet"... gadījumu, kad jāmaksā pilna atlīdzība (zādzība vai total loss) ir relatīvi maz, bet par bojājumiem tiek saņemti apmēram 30% pieteikumi no polišu skaita, tobiš, vidēji katrs trešais apdrošinātais auto piesaka kādu atlīdzību. Un apdrošinātājam pa lielam nav starpības - remontēt gadu vai trīs gadus vecu auto. Izmaksas būs ļoti līdzīgas.

Kas attiecas uz cenas pieaugumu - ir naivi sagaidīt, ka inflācija neietekmēs apdrošināšanas nozari. Rezerves daļas paliek dārgākas, servisa pakalpojumi paliek dārgāki, būvniecības izmaksas aug, medicīna tāpat utt. Šie ir tieši izmaksas ietekmējoši faktori.

Kas attiecas uz Baltu - viņiem vispār dažreiz diezgan neprognozējami. Nupat, piemēram, rēķināju KASKO vienam pacientam, kuram bija izmaksa. Cena pieauga tikai par 10%... standartā... es sarunāju atlaidi, līdz ar to polise šogad nesadārdzināsies. Tajā pašā laikā, pirms pusgada skatījos KASKO sava brāļa mašīnai - arī izmaksu nebija, bet cenas kāpums ievērojams. Pat ar atlaidēm piedzīt nevarēja.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

2021.gadā nopirku Cactusu,vajag kasko,paņēmu Baltā,210 eur.Pagāja gads,Balta saka šogad būs 270 eur.Kas tad nu?Detaļas esot palikušas dārgākas.Ejiet kakas lasīt.BAN paņēmu par 165 eur,auto vērtība 7000 eur.Un OCTA arī tika paņemta pie viņiem par 91 eur.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Cerams, paņēmi ar izvēles servisu? Ja nē, tad, ja kas notiks, viņi rīkos tenderi un nosūtīs uz to kantori, kas piedāvās lētāko cenu. Pēdējo reizi man vienu klientu uz galīgu gaģušņiku nosūtīja.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Protams ka nē jo nopisu feniņus.😄

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tavam auto tā opcija būtu maksājusi max 20 euro

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Ka tu zini,svecīti turēji?😄

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 1 Atbildēt

Nē, vnk aptuveni zinu, cik kādas opcijas apdrošinātājiem maksā. Vakar vienam 2008. pižikam, kas ir savā ziņā tava Citroena ekvivalents, Banā taisīju polisi par plus mīnus līdzīgu cenu.  

 Bet tā arī rodas tā vaimanoloģija par ļaunajiem apdrošinātājiem, kuri neizklājas kapeikmīļa priekšā pēc viņa vēlmēm.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Tanī pirmajā apdrošināšanas gadā mans auto sadūrās ar stirnu un pēkšņi kasko palika dārgāks par 60 eur,vai nav savādi?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nē, tas nav savādi. Ja pacientam ir izmaksas, nākošajā gadā polise kļūst dārgāka.

mefisto Reģ.: 22.05.2017
1 0 Atbildēt

GTD2 rakstīja: Tiešām vai tas ir aktuāli?, Ja cilvēks var izmest vairāk par 20tūkst. lai iegādātos krossoveram līdzīgu mazauto, tad vai tiešām  aktuāls aptuvenas 400-600 eiro izmaksas par Kasko? kas mēnesī sastāda 50 Eiro jeb nepilna degvielas bāka. Tad iespējams arī ar riepu iegādi būs problēmas. Varbūtas  tomēr labāk izvēlēties lietotu, lai auto nebūtu par apgrūtinājumu budžetam un pēc tam nenāktos pārtikt no rolltoniem

Tā ir kaut kāda aplama domāšana, ka pērkot dārgas lietas nav jādomā par mazām summām. Ar finanšu pratību mums ir slikti.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
3 0 Atbildēt

nav aplama , vienkārši ir japērk tik dārgas lietas ,ko var atļauties un ,kas nav  pašam apgrūtinošas. Piemēram ja Tev 2.tūkst alga tad aptuveni vari atļauties 10tūkst vērtu auto. Mums bieži sanāk aplami ,ka vissu naudu atdod auto, tai pašā laikā nesanāk nauda ne normālam mājoklim, ne ceļojumien ne citu hobiju īstenošanai par iekrājumiem nemaz nerunājot, paliec tā jaunā lūžņa vergs . Un tad ir jarēķina kaut kādi sīkumi ,kā kasko u.t.t. Normāli ,ka vienmēr kabāti ir kāda lieka štuka, kaut vai dēļ tā lai nosegtu minēto kasko bez lieka stressa

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
0 0 Atbildēt

😂 Pie tipveida hrušcovenes rajonā, pagajušogad parādijās šiks ~2020g bmw X5 mpakas auto(cena no 60k).... Protams smuks jau ir, bet rēcu cik tizli izskatās kopskatā un nē man neskauž!

 Tik ļoti aprobezoti pie mums joprojām ir prātiņi, kuriem tik dikti vajag pontoties apkārtejiem, ka nopērk tik šiku auto, bet dzīvo vecā sūdā raudot par komunālo reiķinu dārdzību. 😂

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Cerams ka pats tur nedzīvo?

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
1 0 Atbildēt

I protams ka dzīvoju hruščovenē, bet man nav autiņš x2 dzīvokļu cenā un negrasos nemaz tādu naudas kapsētu pirkt, jeb lekt pāri savām biksēm. 😉

 Toties dzīvoklis man ir ērts un kārtībā vēl pirms 3 gadi uztaisīts kapitālais(no iekšas nepateiks ka psrs tipa ēka) un arī šogad neraudāju par komunālajiem, kas protams ka bija augsti, jo diemzēl apkures cenu vecajās mājās neietekmēt, bet par cik man nav janoliek tur pus alga kaut kādā līzingā par šiku autiņu, tad nebija pamats raudāt. 😂

JanJan Reģ.: 07.02.2018
1 0 Atbildēt

Skaidrs, ka ir jādomā, bet pats fakts, ka cilvēku satrauc KASKO izmaksu lielums (vai tie būs 400 vai 600 eur gadā), varētu liecināt, ka cilvēks tomēr nevar īsti atļauties pirkt 20k vērtu auto. Jo beigās tomēr auto pirkšana nav tikai un vienīgi matemātisks aprēķins, kur sarēķini līdz pēdējam, kurš auto izdevīgāks, it īpaši jau ņemot vērā, ka apdrošināšanas cenas lēkā un galīgi nav nekas akmenī iecirsts. Viens pirks seat, otrs šķodu, trešais vw utml.

Nēnu labi, gan ir arī cilvēki, kuri izvēlēsies modeli A, nevis modeli B, jo abiem vienāda cena, bet modelim A esot drusku lētāka apdrošināšana, bet nu tā jau tāda matu skaldīšana. Ir kaudze ar daudz svarīgākiem faktoriem, kas ietekmē daudz vairāk auto izvēlē.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 0 Atbildēt

Bāka mēneša laikā - labs aprēķins.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Cerams, paņēmi ar izvēles servisu? Ja nē, tad, ja kas notiks, viņi rīkos tenderi un nosūtīs uz to kantori, kas piedāvās lētāko cenu. Pēdējo reizi man vienu klientu uz galīgu gaģušņiku nosūtīja.

Man arī ir BANā ar atzīmi, remonts sadarbības servisā. Bija gadījums, apstiprināja izmaksas un servisu tālu no manām mājām. Zināju, ka man 10 minūšu gājiena attāumā ir viens OK serviss, sakontaktējos ar šiem. Izrādījās, ka arī ir sadarbības partneri. Safotografēja, sataisīja jaunas tāmes un pārcēla remontu uz man tuvumā esošo servisu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tas, ka sadarbības serviss, vēl nav rādītājs. Tev paveicās - iedeva plus mīnus līdzīgu tāmi, tāpēc arī akceptēja. Ja tavam piemājas servisam cipars būtu augstāks un viņi iestātos pozā uz cenu, tad neakceptētu.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Krokodils rakstīja: 😂 Pie tipveida hrušcovenes rajonā, pagajušogad parādijās šiks ~2020g bmw X5 mpakas auto(cena no 60k).... Protams smuks jau ir, bet rēcu cik tizli izskatās kopskatā un nē man neskauž!

 Tik ļoti aprobezoti pie mums joprojām ir prātiņi, kuriem tik dikti vajag pontoties apkārtejiem, ka nopērk tik šiku auto, bet dzīvo vecā sūdā raudot par komunālo reiķinu dārdzību. 😂

Uz šito var paskatīties dažādi. Tieši tikko izlasīju teicienu: "Tu vari gulēt arī mašīnā. Bet tu nekādi nevari braukt ar māju". 😁

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Nē, tas nav savādi. Ja pacientam ir izmaksas, nākošajā gadā polise kļūst dārgāka.

Man kā pacientam nav bijušas izmaksas NEKAD, octa pie tā paša dirsinātāja tam pašam hobijauto palika 2x dārgāka.

Tad kas ir noticis, šie rēķina, ka inflācija ir vai būs 100%?

www.youtube.com/watch?v=MZzTTICHrAI&t=180s

Neputns Reģ.: 26.11.2020
0 0 Atbildēt

Neņem Seat, būs problēmas ar 1 tomātu mērce ar to arī dzimstība būs švaka.Kamēr vēl to neļauj

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

topinamburs rakstīja:

GB12 rakstīja: Nē, tas nav savādi. Ja pacientam ir izmaksas, nākošajā gadā polise kļūst dārgāka.

Man kā pacientam nav bijušas izmaksas NEKAD, octa pie tā paša dirsinātāja tam pašam hobijauto palika 2x dārgāka.

Tad kas ir noticis, šie rēķina, ka inflācija ir vai būs 100%?

www.youtube.com/watch?v=MZzTTICHrAI&t=180s

Cik saprotu, viņi ievērtē arī savu statistiku. Ja Tu brauc ar fordu, bet firmai A tajā gadā fordi ir sagādājuši lielus zaudējumus, tad pie viņiem būs dārgi. Ja kantorim B tieši ar fordiem viss ir ļoti jauki, tad viņiem atkal būs patīkamāka cena.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Jjjjap, apmēram tā arī ir...

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Garām. Tādi auto LV ir kāds ducis, un neviens no viņiem gada laikā nekādu izmaksu nevienam nav radījis

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nevaru komentēt konkrēto gadījumu, jo neesmu konkrētā apdrošinātāja risku parakstītājs, bet tikpat labi riska faktors varētu būt antīkie vai tādas grupas auto vispār. Kā jau augstāk rakstīju, kritēriju ir daudz un cenas noteikšanā liekas kopā tie visi... Protams, nevar izslēgt arī faktoru, ka apdrošinātājs vienkārši izdomāja vairāk uzvārīties, izpētot tirgu un saprotot, ka ar visu 100% kāpumu viņi tāpat ir vieni no izdevīgākajiem.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Tieši tā! Esmu pārliecināts, ka citi apsvērumi bija mazsvarīgāki. Kāda jēga tirgot lētāk?

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti