Kādas ziemas riepas pirkt 2024 - 2025 ziemas sezonā?

Par un ap kādas ziemas riepas pirkt, kāda ir pieredze?
Ieķēru pa lēto akcijā pagājušā gada GT Radial Winter Pro 2. Vienu pāri, kuru uzliku priekšā. Nav pilnīgi nekādas pieredzes ar šo brendu, būs zināms eksperiments. Aizmugurē ir pagājšruden pirktas Norrsken atjaunotās. Pārbaudīta vērtība - lētas, skaļas, mīkstas, virs +10 nelietojamas, bet ziemā gan uz ledus, gan sniegā perfekti.
Paņēmu Nokian Snowproof 2 SUV - ar domu, lai nav tik mīsktas, kā Hakkapeliitta, kas ir patiešām lieliska sniega riepa, bet uz asfalta un siltā laikā nepatīkami želejaina. Pagaidām (jau vairāk kā nedēļu) esmu apmierināts :D  Uz ķīniešiem un atjaunotajām neskatos - riepas jau nu nav tā lieta ar ko censties ietaupīt.
Zaļais kurss, ziema nebūs. Lētāk kā braukt riepas ir lidot...prom.
Vis drīzāk, šoziem ierastā dzeltenā sniega vietā būs zaļš. Lidotāji tagad smidzināšot briljant zaļo himtraiļa šķīdumu (tā dēvēto zeļ'jonku).
Tā fluktuācija jau 650 reizes ir bijusi cik tur milonos gadu. Kas gan to precīzi pateiks? Zin kā ziemeļu pola pols pārvietojās, stipri haotiski 65km gadā uz to sibērijas pussi...Iespējams te nebūs vairs nepieciešamas tās viss sezonas riepas. Tikai ziemeļpolam piemērotās. Bet ripas apaļās noderēs. iĀuto utt. Hadrona paātrinātājs to paātrinās? Jā? Nē?
Es pa šito vislaik (vairāk kārt) Domāju.Jā.Kā tā.Mums reku ir ziemeļ pols, ziemeļ meita,ziemeļ blāzma.Un (pat!) ziemeļ jūra un/vai ziemeļLatvija.Ziemeļ KoriDors.Dziesma pat ir- Ziemēļ/vējā.Jā. Trūkst tikai viena,paša tā Galvenā- mums nav neviena paša Ziemeļ Loha (-u)
Tās, kuras ir pa cenai un par kurām ir normālas atsauksmes - ņemu Salienā un paskatos, kas ir labs pēc būtības. No ķīniešiem un depo piedāvājuma pamatā izvairos - jo nav pārliecības par kvalitāti un tur ļoti reti ir palielinātie izmēri (t.i. lai mašīnu drusku augstāk uzceltu, jeb t.s. džipu riepas). No vēsturiskās pieredzes patīk Nokian un Hankook, yokohamas ne pārāk, navarkas maz dilst bet normāli nobalansēt tās praktiski nevar - līdz ar ko nav vairants. Ņemu vidējas cietības C Eiropas riepas, ko braucu nost visās sezonās - kad tuvojas 4mm, ņemu jaunas.
No pieredzes cena/kvalitāte ir labas Kormoran Snow, tā nav īsti ledus riepa, bet pa slapjo un sniegu ir ok, labi tīrās un kas nav mazsvarīgi - nav skaļa, ražota Eiropā ietilpst Michelin grupā.
Šogad ieslēdzu žīdu un no ierastajām Nokian un Conti pamēģināju turku Lassa snowcontrol. Lētākās ar 69db marķējumā, ne ķīnas un no Bridgestone grupas uzņēmuma 215 55 R17

Lasītākie raksti

Jaunie raksti