Kārtot: Augošā secībā
1 2
Volx 20.01.2022 14:43

Var pat droši tos grozījumus dēvēt par G. Astras grozījumiem, lai varētu tādus tipus savlaicīgi identificēt un sasēdināt.

Volx 20.01.2022 14:38

Dažas pārdomas par @Bordans un @AndrejsJudins virzītajiem "viltus ziņu" grozījumiem Krimināllikumā:

1/6 Tas nav nekāds joks. Tas ir liels solis vārda brīvības ierobežošanā. Gandrīz visi atbildīgās apakškomisijas deputāti to atbalsta.

2/6 Tie mērķēti tieši politiskajiem oponentiem. Ne tādām viltus ziņām, kā par tirdzniecības centrā iegruvušajiem griestiem (bija tāds gadījums).

3/6 Bordāna mērķis nav kādu iesēdināt. Viņš tikai vēlas apkarināt savus politiskos oponentus ar kriminālprocesiem. Lai baidās. Likuma izplūdušie formulējumi to pieļauj.

4/6 Pirms gada šādi grozījumi nebūtu iespējami. Taču šobrīd notiek izteikta sabiedrības noslāņošanās un Bordāna elektorāts (gan paša Bordāna ieskatā) atbalsta radikālu rīcību ar skaļākajiem tās oponentiem - izolēt, notiesāt, iesēdināt vai aizsūtīt uz citu planētu.

5/6 Grozījumi speciāli uzrakstīti tā, lai pat tad, ja tie netiek pieņemti, par tiem sāktos aktīva diskusija. Piemēram par to ko nozīmē vārds "izdomājums". Jau paša diskusija dod Bordānam ētera laiku, mediju uzmanību un iespēju paspīdēt savu atbalstītāju priekšā.

7/6 Normālā situācijā, atbildīgajai apakškomisijai būtu jāizlidina šie grozījumi pa taisno miskastē pat neskatīti. Jau pats fakts, ka par tiem tiek nopietni diskutēts, parāda ka kaut kas šeit īsti nav kārtībā. Ja nu ne valstī kopumā, tad vismaz atsevišķu amatpersonu galvās.

Volx 20.01.2022 14:31

Jā nu es redzēju, tas bija JKP pasākums ar ielūgto viesi - Levitu. Viss labākajās padomju tradīcijās - norobežojam laukumu, saliekam ķebļus, saaicinam savus cilvēkus un vu A lā, varam ierakstīt priekšvēlēšanu programmā vēl vienu punktu ķeksītim.

Nu, nesanāca, gadās.

Nesaprotu vai nu viņi paši neapzinās, ka strādā pretēji G. Astras ideāliem, vai arī cer, ka to neapzināsies visi pārējie. Tak tā pati Diāna visu vasaru nostāvēja māmiņu piketos, kungiem bija gana daudz laika iepazīties ar viņas prasībām. Tāpēc ir jārēķinās, ka tā Diāna tagad viņus vajās visur, kamēr tie būs amatos.

Volx 20.01.2022 13:33

Ja ievēroji, tad tie kartupeļi ir G. Astras līdzgaitnieki, kas protestēja pret Levita un Bordāna dalību šajā pasākumā, ne pret G. Astru.

Tur tak Raimo intervē G. Astras brāli! Galīgi esi izkritis no vezuma?

Volx 20.01.2022 12:31

Janas live, kurā stāsta par 2 uzbrukumiem dalībniekiem. Raimo tika salauzta kamera, visticamāk, uzbrucējs ir O. Muksimovs no JKP un vēl viens gopņiks esot grūstījies un iesitis Diānai.

m.facebook.com/story.php?story_fbid=258525986420602&id=100001963651161

Volx 20.01.2022 11:01
Volx 20.01.2022 9:37

Raimo šodien sarīkos pirti Levitam

fb.watch/aEOvuhQau3/

Volx 18.01.2022 16:05

Nu, ja Aldis to nestāsta, tad jau tā nebūs taisnība. Diezgan loģiski

Volx 18.01.2022 15:36

Aldis & Co māca, ka jāsporto lai stiprinātu imunitāti, neviss ka nelīp. Ja jau cilvēkam nekas nelips, tad arī imunitāte nestrādās. Kad bērnu aizsūta pirmo gadu uz b/d, tad zini kā viņš aplīp ar visu iespējamo?

Volx 18.01.2022 11:57

Lai tik mazie sporto, nekas viņiem nekaiš.

Man pozitīvs tests, 2 maniem bērniem - negatīvs

Volx 18.01.2022 0:52

Protams, tā arī var notikt, bet tad jau viņi savā kājā šauj. Cilvēks jau uztraucās, ka eļļas, filtri tur ir stipri dārgāki. Ja atbildīs spefikācijai, tad jau viņi to eļļu ielies pēc tava lūguma. Cilvēks būs iesipis kādus 25e uz eļļas maiņu.

Volx 17.01.2022 23:46

Tas ir tas pats uzbrukums, ja kas. Acīmredzams valsts spiediens uz neatkarīgiem ārstiem. Tā notiek visās diktatūrās, vietējie cari grib lai ārstē pareizi

Volx 17.01.2022 23:39

Vispār jau arī uz oficiāliem servisiem tu vari nākt ar savām eļļām, filtriem.

Volx 17.01.2022 15:57

Uzbrukums ārstiem t.me/mainampasauli/11782

Volx 17.01.2022 15:53

Pareizāk teikt - tāds pat marxists, kas principā ir viens un tas pats.

Volx 17.01.2022 15:51

Tīko savā twiterī iepostēju interesantu video par Mr. Rutte. Tāds pats melis, kā mūsējie, un tāpēc nav jābrīnās kāpēc Holandē tos antivaxerus dauza pēc pilnas programmas.

Volx 17.01.2022 12:11

Bērnu slimnīca drīz tiks slēgta aiz nevajadzības. Pagaidām tikai bibliotēku, atpūtas un koncertu telpu slēgsim.

Volx 17.01.2022 12:05

Marksismā galvenais princips ir sadalīt sabiedrību apspiedējos un apspiestajos. Pie pēdējiem attiecas visādas minoritāšu grupas, bēgļi. Tieši tāpēc nekādi žogi netiek forsēt uz robežas un LTV katru dienu rāda filmas, uzstājās LGTB pārstāvji. Ir tak lieliska ideja par sterilizāciju, vai ne?

Savukārt pie apspiedējiem atiecināms patriarhiāts, kas ir jānojauc, lai uzplauktu jaunā, skaistā dzīvē. Tieši tāpēc ģenerālprokurors aizsūta pieprasījumu uz tiesu aizvērt kristīgo draudzi, Rīgas mērs aicina kancelēt kristieti blogeri par viņas izteikumiem(viedokli) un Covid aizsegā bērniem tiek uzlikti visi smagākie ierobežojumi. Atceros, kad vasarā lopi Saeimā diskutēja par masku nēsēšanu skolā atnāca priekšlikums teātrī tomēr maskas nevajadzētu, jo neesot iespējams 3 un vairāk stundas nosēdēt tajās. Nonsens, bērniem visu dienu būs jāsēž, bet lopiem teātrī - nē. Marksistiem pats lielākais ienaidnieks ir kristīga, daudzbērnu ģimene. Tas ir aizspriedums, pagātnes palieka.

Volx 17.01.2022 11:42

Ārste, deputāte, piecu bērnu māte un septiņu bērnu vecmāmiņa Päivi Räsänen Somijā tiek apsūdzēta par “naida runu”. Apsūdzība par laulības un cilvēka seksualitātes atspoguļojumu kādā 2004. gada izdotajā brošūrā, par viedokli 2019. gada radio diskusijā un ierakstu 2019. gada vietnē Twitter. Helsinku rajona tiesa ir noteikusi Somijas parlamenta deputātes lietas izskatīšanas datumu – 2022. gada 24. janvārī.

Vai Somijā apcietinās piecu bērnu māti par kristīga satura tvītu?

Plaša starptautiska uzmanība pievērsta Somijas 61 gadus vecajai piecu bērnu mātei un septiņu bērnu vecmāmiņai Päivi Räsänen, kura 24. janvārī stāsies Helsinku rajona tiesas priekšā par viņai izvirzītajām trim apsūdzībām. Tās, Somijas bijušajai iekšlietu ministrei un esošajai Kristīgo demokrātu deputātei, izvirzītas par viņas izteikumiem pret homoseksuālistiem, geju savienībām un konkrētas baznīcas iesaisti “Praida” pasākuma sponsorēšanā. (1) Ja Räsänen atzīs par vainīgu, viņai draud naudas sods vai pat divu gadu ieslodzījums.

Ieraksts vietnē Twitter, kas izraisa ažiotāžu

Somija starptautiskajā arēnā tiek pozicionēta kā valsts ar ļoti augstu novērtējumu ikgadējos Freedom House pētījumos par politiskajām tiesībām un pilsoniskajām brīvībām 210 valstu starpā. Somija pērn ieņēma 2. vietu organizācijas “Reportieri bez robežām” veidotajā Preses brīvības indeksā. Freedom House starptautiskajos ziņojumos tiek pausts, ka valstī kopumā reliģiskā brīvība ir garantēta konstitūcijā

un praksē tā kopumā tiek ievērota. (2) Vārda brīvību Somijā aizsargā konstitūcijas 12. pants. Tomēr apsūdzības process pret Räsänen kā augsta ranga politiķi, kas uzdrīkstējās atklāti paust savu viedokli un reliģisko pārliecību norisinās, lai arī Freedom House savā atzinumā min – “Somijā bažas vien rada galēji labējā naida runa un vandālisma incidenti, kas vērsti pret ebreju un musulmaņu kopienām”. (3)

Räsänen ir bijusi Somijas parlamenta deputāte jau kopš 1995. gada. No 2004. līdz 2015. gadam bijusi Kristīgo demokrātu priekšsēdētāja, bet no 2011. līdz 2015. gadam bijusi Iekšlietu ministre, kuras laikā viņa bija atbildīga par baznīcas lietām Somijā. Viņa nenogurstoši allaž iesaistījusies valsts politiskajā dzīvē un cieši iestājusies par laulības un ģimenes vērtībām. Šobrīd “gaismā” tiek celts 2004. gadā kādā brošūrā iekļautais politiķes viedoklis par laulības institūciju un cilvēka seksualitāti. Eļļu ugunij pielēja viņas komentāri, kas tikuši pausti 2019. gada jūnijā radio raidījumā un ieraksts tviterī, kas bija adresēts viņas draudzes vadībai.

Būdama aktīva Somijas luterāņu baznīcas locekle, Räsänen caur ierakstu vietnē Twitter paudusi iebildumus par draudzes iesaisti LGBT pasākuma oficiālā sponsorēšanā, kam papildus pievienots Bībeles teksta attēls. Deputātes 2019. gada 17. jūnija ieraksts vietnē Twitter, kas izraisīja milzu ažiotāžu bija šāds: “Draudze, kuras locekle arī es esmu, ir paziņojusi, ka ir “SETA Helsinki Pride 2019” oficiālais partneris. Kā Baznīcas doktrīna, Bībele, saskan ar domu, ka kauns un grēks tiek pacelti līdz lepnumam?” (4)

Somijas likumdošanā par pārkāpumiem pret etniskajām grupām tiek paredzēts ieslodzījums pat līdz diviem gadiem. Jāpiemin, ka policija jau bija nolēmusi pārtraukt izmeklēšanu saistībā ar Räsänen pausto viedokli pirms vairāk nekā 16 gadiem konkrētā brošūrā kādam kristīgajam fondam. Viņas izteikumi par cilvēka seksualitāti, kā minēja policija, nav pietiekams pamats, lai uzsāktu kriminālvajāšanu. Kopš pirmās apsūdzības 2019. gada jūnijā pagāja vairāk nekā gads, līdz ģenerālprokurors izlēma izvirzīto apsūdzību tomēr turpināt. 2020. gada 2. martā policija parlamenta deputāti pratināja jau nākamo reizi. (5)

Reliģijas eksāmens krimināllietā

Šī gada 30. jūlijā parlamenta deputāte informēja sabiedrību par iesniegto prasību Helsinku apgabaltiesā, ka tiesības noraidīt apsūdzību par Bībeles citāta ierakstu vietnē Twitter pārkāpj Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 9. pantu. (6) “Saskaņā ar iedibināto panta interpretāciju autoritātei reliģiskajos jautājumos jābūt absolūti neitrālai. Ģenerālprokurora lēmums apsūdz mani par trim dažādām darbībām. Mani tur aizdomās gan par kūdīšanu pret cilvēku grupu saistībā ar maniem izteikumiem brošūrā, ko publicēju pirms aptuveni 16 gadiem, gan par dalību Rubena Stillerina (Ruben Stillerin) diskusiju programmā 2019. gada 19. decembrī. Kā arī, esmu apsūdzēta par 2019. gada 17. jūnijā publicētu Twitter atjauninājumu, kas, galvenokārt, sastāv no Bībeles teksta. Apsūdzība par ierakstu vietnē Twitter ir īpaši problemātiska no tiesiskā viedokļa, jo tā koncentrējas tikai uz reliģijas brīvības pamatjomu – likumības novērtēšanu. Kā krimināllieta Bībeles tekstu piemērojamībā Somijas tiesā iepriekš nav apspriesta. Šī apsūdzība patiesībā ir jautājums par Bībeles pantu izplatīšanas un publiskošanas likumību.”

Deputāte skaidro, ka apsūdzība, kas balstīta Bībeles tekstā, nav derīga kā pamats tiesvedībai, jo tiesa, ieņemot nostāju tik nozīmīgā reliģiskā jautājumā, pārkāptu savu neitralitātes pienākumu. Turklāt, saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi, nevienam nav jāattaisno sava ticība varas priekšā. Politikas nozīme šajā gadījumā tiek uzsvērta, jo kriminālprocess kā tāds, visticamāk, izdarīs smagu spiedienu cilvēkam atteikties no savas ticības. “Uzskatu šo par svarīgu prejudiciālu nolēmumu, lai turpmāk nevienam nebūtu jākārto reliģijas eksāmens krimināllietās un tiesneša priekšā jāattaisno sava ticība vai Bībeles pantus. Likumam nevajadzētu ņemt vērā manu Bībeles citāta ierakstu

vietnē Twitter.”

Tolerance – divvirzienu iela

Starptautiska organizācija ADF International turpinās atbalstīt Räsänen aizstāvību, lai aktualizētu ikviena tiesības brīvi dalīties savā pārliecībā. “Vārda brīvība ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem. Somijas ģenerālprokurora lēmums izvirzīt šīs apsūdzības rada baiļu un cenzūras kultūru. Ja tādi apņēmīgi ierēdņi kā Päivi Räsänen tiek apsūdzēti par savas dziļi iedibinātās pārliecības paušanu, tas rada negatīvu ietekmi uz ikviena tiesībām brīvi runāt,” sacīja ADF International izpilddirektors un grāmatas “Censored” autors Pols Kolmans (Paul Coleman). ADF International jurists Lorkans Praiss (Lorcan Price) norāda, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir apstiprinājusi, ka tiesības uz vārda brīvību neaizsargā tikai populāras idejas, bet arī tās, kas apstrīd status quo. “Jūs varat atbalstīt Räsänen kundzes vārda brīvību neatkarīgi no tā, vai piekrītat viņas nostājai vai nē. Ja mēs vēlamies brīvību sev, mums tā ir jāattiecina uz tiem, pat kuriem mēs nepiekrītam. Tolerance ir divvirzienu iela. Cilvēku ar atšķirīgu pārliecību izdzīšana no publiskā laukuma ir ne tikai starptautisko un Eiropas tiesību aizsargāto tiesību pārkāpums, bet arī padara mūsu sabiedrību nabadzīgāku,” tā ADF International jurists. (7)

Apsūdzētajai politiķei tiesā palīdzēs pieredzējušais un augsti kvalificētais jurists Matti Sankamo, kā arī būtisku atbalstu sniedz pārstāvji no starptautiskā juristu tīkla “Alliance Defending Freedom Network”.

Sabiedrības atbalsts – ievērojams

Nupat sniegtajā intervijā Tamperes laikrakstam “Iltalehti” apsūdzētā parlamenta deputāte norāda, ka nebūt šo procesu neizjūt kā pazemojumu. (8) “Ir gods aizstāvēt vārda brīvību. Tas nav apkaunojums, jo es aizstāvu demokrātiju. Turklāt es katru dienu saņemu pārsteidzošu atbalstu gan no Somijas, gan citām valstīm. Pagājušajā nedēļā man savu atbalstu izteica Krievijas pareizticīgo baznīca, kā arī es sniedzu interviju kristīgajam žurnālam “Decision”, kuru dibinājis slavenais evaņģēlists Billijs Grehems.”

Savukārt, prokurors, kas uztur apsūdzību, šobrīd “slīkstot” parakstu jūrā, kas ir kā protesti pret izvirzītajām apsūdzībām. (9) Konservatīvā nevalstiskā organizācija

“Citizen Go” 28. septembrī ieradās Somijas prokuratūrā ar vairāk nekā 200 000 savāktiem parakstiem no visas pasaules. Sešu mēnešu laikā šī organizācija prokuratūrai bija nosūtījusi gandrīz 1600 e-pastu, kuros katrā bija apkopoti teju 100 paraksti. Sākotnējie e-pasti saņemti angļu un slovāku valodā, vēlāk tiem pievienojās personu paraksti no Vācijas, Portugāles, Itālijas, Ungārijas, Polijas, Spānijas, Francijas un vēl citām valstīm. E-pasti saturēja tādus kā lūgumrakstus ar galveno teikumu – “Nesūtiet Päivi Räsänenu uz cietumu par viņas kristīgās pārliecības paušanu.”

Līdz 21. oktobrim prokuratūra bija jau saņēmusi turpat 500 citu sabiedrības locekļu ziņojumus un sašutumus, ka prokurors bija licis policijai vispār veikt iepriekšēju izmeklēšanu, nemaz nerunājot par spēkā esošajām apsūdzībām.

Räsänen pauž pārliecību, ka viņas valsts Somija tomēr ievēros vārda un reliģijas brīvību, kas ir noteikta pamattiesību dokumentā un starptautiskajās konvencijās. Deputāte uzsver, ka aizstāvēs savas tiesības atzīt savu ticību, lai šīs pašas tiesības uz reliģijas un vārda brīvību netiktu atņemtas citiem, kā arī, ka viņa negrasās atkāpties no savas pārliecības, kas balstīta Bībelē. Viņa saka: “ Jo vairāk kristieši klusēs par strīdīgām tēmām, jo šaurāka kļūs vārda brīvības telpa. Šī lieta tiek uzskatīta par satraucošu precedentu vārda un reliģijas brīvībai. Desmitiem ārvalstu žurnālistu ir sazinājušies un veikuši intervijas ar mani, kā rezultātā katru dienu tiek saņemti atbalsta ziņojumi no visas pasaules. Un es priecājos, ka šobrīd pasaulē ir daudz lūgšanu par Somiju

Volx 17.01.2022 0:56

Klāt nebiju, bet gan jau veidoja mobilos hospitāļus. Dziļā aizmugurē jau bija labāk - , visādas pilis, ēkas pielāgoja hospitāļiem.

Volx 17.01.2022 0:53

Tas izklausās gana neloģiski. Ja tava imūnsistēma ir jau sastapusies ar svešinieku, tad otreiz viņa to atpazīs nesaminstinoties un saražots tās nepieciešamās antivielas.

Es to varu tikai izskaidrot, ka otreiz viņi saslima tad, kad vakcinējās. It sevišķi starposmā starp pirmo un otro poti, jo vakcīna pilnā apmērā vēl nestrādā un imūnsistēma ir novājināta. Atiecīgi pat jebkurš cits vīruss, bacilis izpaudīsies smagāk šajā starposmā.

Volx 16.01.2022 23:29

ASV lai nemaz mani negaida.

Volx 16.01.2022 23:28

Jā, paldies.

Es jau esmu skeptisks pret tiem kodiem. Meksika tīko atcēlusi visus ierobežojumus ieceļotājiem. Braukšu uz Meksiku

Volx 16.01.2022 22:27

Pag, tev neliekas, ka 2 gadi ir pārāk ilgs laiks lai tiktu galā ar slimnīcām? Tagad tak būs karš. Ko tad tu darīsi, ja katru dienu kritīs raķetes uz LV pilsētām. Ja jau nevar tikt galā ar tik maziņu procentu smago gadījumu, ko tad darīs kad katru dienu būs simtiem cilvēku jāliek slimnīcās? Kāpēc neviens neuztraucas par šo?

P. S. Es nemaz nerunāju par Marinas liecībām, ko neviens netaisās izmeklēt.

Volx 16.01.2022 21:54

Tu neticēsi, bet LTV jau ir izslēgts. Neatceros, kad būtu piesēdies un noskatījies Panorāmu no A-Z. Vienīgais no rīta ieslēdzu to rīta programu pie kafijas.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti