Rīgas pašvaldības policija par braukšanu pa sabiedriskā transporta joslām šogad sodījusi vairāk nekā 10 000 autovadītāju 7

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 23.aprīlis 2024 18:26

Rīgas pašvaldības policija (RPP) šogad sodījusi vairāk nekā 10 000 autovadītāju, kuri neatļauti brauca pa sabiedriskā transporta joslām, aģentūru LETA informēja RPP.

99% no šiem pārkāpumiem fiksēti ar RPP pārvietojamām videonovērošanas kamerām. RPP dažādu likumpārkāpumu fiksēšanai pārvietojamās videonovērošanas kameras izmanto vairākus gadus, bet kopš 2023.gada rudens tās pastiprināti tiek izmantotas, lai kontrolētu dažādu satiksmes noteikumu ievērošanu, tostarp, godīgu sabiedriskā transporta joslu izmantošanu.

RPP regulāri maina šo kameru atrašanās vietas. Kopš pagājušā rudens ar pārvietojamo videonovērošanas kameru fiksēto pārkāpumu lēmumi par soda piemērošanu tiek noformēti attālināti un nosūtīti vadītājiem elektroniski vai pa pastu.

Kā vērtē RPP, pārvietojamās videonovērošanas kameras disciplinē autovadītājus nepārkāpt ceļu satiksmesnoteikumus un sekmē to, ka "Rīgas iedzīvotāji, kuri ikdienā pārvietojas ar sabiedrisko transportu, galamērķī var nokļūt kā plānots".

Pa joslu, kas paredzēta sabiedriskajiem transportlīdzekļiem, drīkst pārvietoties pasažieru sabiedriskie transporti, taksometri, elektroautomabiļi, divriteņu mopēdi un motocikli, kā arī visi operatīvie transportlīdzekļi. Savukārt ar velosipēdu un elektroskrejriteni pa sabiedriskā joslu drīkst braukt tikai gadījumos, kad ir uzstādīta papildzīme, kas to atļauj.

Ceļu satiksmes likums par braukšanu pa sabiedriskā transporta joslu paredz 40 eiro naudassodu.

Kopumā šogad RPP jau konstatējusi gandrīz 18 000 dažādus pārkāpumus, kas saistīti ar satiksmes noteikumu neievērošanu.

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Uggga 24.aprīlis 2024 8:43
2 0 Atbildēt

A.Deglava ielā ieviesa sabiedrisko joslu, kamēr notika būvdarbi ap Austrumu maģistrāli.

www.riga.lv/lv/jaunums/au....google.com%2F

"Satiksmes organizācijas izmaiņas veiks, lai būtiski uzlabotu sabiedriskā transporta plūsmu būvdarbu laikā."

Būvdarbi sen pabeigti, josla stāv kā stāvējusi.

Zapte 24.aprīlis 2024 9:46
2 0 Atbildēt

Pašvaldības šucmaņi drīz būs klāt ar lineālu un mērīs zāles garumu pie privātīpašumiem un rakstīs sodus, kamēr pašvaldības pļavas gadiem stāv nenopļautas un piemēslotas!

iJuris 24.aprīlis 2024 19:24
1 0 Atbildēt

Merķeļa iela lielisks piemērs, kā radīt papildus sastrēgumus. Tiem kam vajag pa labi uz Valdemāra ielu jauki stāv kopā ar visiem no Brīvības ielas. Beigās vēl kāds autobuss stīvējas iekšā...

Tā vietā, ļaut kamerām fiksēt tos kas pārkārtojas pa kreisi no Sabtransa joslas un pa sabtransa joslu laist visus kam vajag pa labi.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

No 26 480 eiro: modernizētais Volkswagen Caddy nonāk iepriekšpārdošanā

Volkswagen Commercial pieteicis jaunāko Caddy modeli, ko tas uzlabojis ņemot vērā klientu ieteikumus. Lasīt vairāk

 

Auto sadursmē ar meža dzīvnieku gājis bojā transportlīdzekļa vadītājs 10

Sestdien rītausmā Latgalē automašīnas sadursmē ar meža dzīvnieku gājis bojā transportlīdzekļa vadītājs, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Policijas auto uz Opel Grandland Plug-in Hybrid bāzes (+ FOTO) 4

Vācijas autobūves uzņēmums Opel prezentējis jauno policijas automašīnu, kas veidota uz Grandland Plug-in Hybrid bāzes. Lasīt vairāk

 

Cenas Latvijas benzīntankos šokē 9.06.2026 (+ FOTO) 19

Cenas Latvijas degvielas uzpildes stacijās 9. jūnijā, pārsteidza ne vienu vien. Par laimi, tas bija "šoks" pozitīvā nozīmē. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti