Zaļais ūdeņradis nerada izmešus, un daudzi uzskata, ka tā ir atslēga globālās sasilšanas ierobežošanai. Tātad, vai tiešām lielā nākotnes cerība vai vairāku miljardu eiro kļūda?
Zaļais ūdeņradis nerada izmešus, un daudzi uzskata, ka tā ir atslēga globālās sasilšanas ierobežošanai. Tātad, vai tiešām lielā nākotnes cerība vai vairāku miljardu eiro kļūda?
Ūdeņraža dedzināšana, kaut arī iegūta no ūdens ir mākslīgi palielināta ūdens iztvaicēšana! Ūdens tvaiki ir pirmā siltumnīcas efekta radoša gāze, pat lielāka kā CO2 vai CH4!
CO2 aizvietot ar papildus radītu H2O ir pilnīgi bezjēdzīgi no globālās sasilšanas viedokļa.
Dedzinot degvielu vienalga kādu rodas arī ūdens un tas ir tik pat lielā daudzumā ja dedzinātu tīru ūdeņradi.
Troļļo tālāk![]()
Pasveicini savu ķīmijas skolotāju, stulbeni!!!
Pļurkt sanak ka pats sev uzrakstiji komentāru?
Tavai skolotajai palika sarkanas ausis pat?
Jēziņ kāds glupiņš!!!
Ja lieta deg tad tajā ir ūdeņradis, bet tas ir ieslēgts ķīmiskā ķēdē. Gan koks, gan ogle, gan gāze, gan plastmasa satur ūdeņradi.
Bet degot ūdeņradim rodas vienmēr ūdens tvaiki, jo h2 savienojoties ar 02, rada H2O.
Tā sakarību ķēde ir citāda. Cilvēka tiešā veidā pievienotā mitruma daļa atmosfērā ir nenozīmīga. Jūras un okeānus iztvaicē saules radiācija, no kā rodas nokrišņi lietus un sniega veidā, kā labi zināms jau no pamatskolas, bet siltumnīcas gāzes atmosfērā to uzsilda, līdz ar to pastiprinot SAULES radīto ūdens tvaiku daudzumu atmosfērā. Ūdens tvaiki atmosfērā nonāk daudz vairāk CO2 un NH4 dēļ, nekā cilvēka tieši radīti.
Biomasas formula
![]()
Hydrogen fuel cell vehicles (FCVs) emit approximately the same amount of water per mile as vehicles using gasoline-powered internal combustion engines (ICEs).
www.energy.gov/eere/fuelcell...-cell-vehicles

Vēja parki nestrada kad mums vajag,
saule nespid nakti,
atomstacijai vajag 2 nedēļas lai samazinat vai palielināt jaudu,
HESiem palu laikā jālej ūdens prom pa tukšo.
Līdz ar to rodas elektrības pārpalikums.
Ja ir elektrības pārpalikums, tad viens no labakajiem veidiem kā uzglabāt elektrību ir ūdeņradis.
To var uzglabāt kait vai gadu desmitiem un pēc tam to izmantot pārvēršanai elektrībā.
Otra lieta, ka ūdeņradi var saražot Austrālijā aizvest uz Japānu un tur to pārdot.
"tad viens no labakajiem veidiem kā uzglabāt elektrību ir ūdeņradis."
Viens no sliktākajiem. Ar zemu spiedienu vajag ļoti lielus tilpumus, ar augstu: lielas izmaksas un bīstamība, šķidrā veidā: atvērts "djuāra trauks" ar dabisko izvaikošanu zemas temperatūras uzturēšanai: pastāvīgi gāzes zudumi un daudz enerģijas gāzes sašķidrināšanai.
Tad Austrālieši vieni no lielākajiem dalbajobiem, jo taisās exportēt zaļo ūdeņradi uz japānu un ir saguldījuši milzi piķi tajā.
Labāk būtu bitcoinos visu investējuši?! ![]()
Kad nebūs kur kurināmo ņemt, tad viņi savus coinus varēs iespraust vietā kur saule nespīd.
Imzz tu lasīt angliski proti, tad šī būs interesanta lasāmviela.
fuelcellsworks.com/news/afc-ener...tric-vehicles/
Jo to ko tu saki tā ir Elona Maka mantra, fool cells fool cels fool cells foooooooool cellsssss.
ABB koncerns nav muļķi
Reaktoram nevajag divas nedēļas laika jaudas izmainīšanai - reku francūži pat pamanās izmantot kādus reaktorus pīķa slodžu izlīdzināšanai, lai arī, protams, tas ir neoptimāls risinājums.
Maza nianse. Zemūdenes komandu veido 29 sievietes un vīrieši, tieši šādā secībā ;)
Par pārējo: zaļo tehnoloģiju entuziasti kaut kā visu pasniedz tā, ir kā dabai draudzīgie risinājumi rastos tai pašai dabai draudzīgā veidā un no zila gaisa. Prezentācijās arī uzzīmē vientuļu vēja turbīnu, kaut gan realitātē, visticamāk, arī 50 būtu par maz.
Vācijā ir apm. 30 000 vēja turbīnu, un vecākos parkus sāk ārdīt nost, un jaunus tajā vietā daudzkur neceļ, jo vietējie protestē.Tajā vietā vācieši orientējas uz jūras vēja parkiem. Par ūdeņradi arī šeit bija: nu, tā vienkārši, pusi importēsim. Attiecībā uz visas pasaules "atzaļošanu" , esmu pārliecināts, ka tuvākajai nākotnei vienkārši nepietiks materiālu, un tālākajai būs jau citi risinājumi.
Ūdeņradi neiegūst kā naftu, ogles vai gāzi. Tas nav izrektenis. "Zaļu" ūdeņradi varētu ražot, ja pasaulē būtu "zaļas" elektroenerģijas PĀRPALIKUMS. Tieši tā PĀRPALIKUMS, kuru nevarētu izmantot citā veidā (elektroauto, elektriskie vilcieni, trolejbusi, tramvaji u.t.t.). Sadedzināt naftu, gāzi vai ogles, lai ražotu elektrību, ar ko ražot ūdeņradi? Vēl visos procesos lietderības koeficients. Nu nekas zaļš tur pagaidām nespīd, par izmaksām pat nerunājot. Manuprāt, par kaut cik zaļu, galīgi nesabojājot pielietojamību un neprasot nesamērīgas dotācijas, šobrīd var saukt Plug-In hibrīdu. Kad būs jāmaina auto, uz tādu pat varētu skatīties, ja vien būs tāds, kurš pēc galvenajiem parametriem varētu aizvietot manu Subaru Outback.
Būs daudz zaļā H2.
250 GW ir pietiekami daudz?
LV kopējā uzstādītā jauda ir ap 2 GW!
Aha. Būs. Autoražotāji arī domāja, ka pusvadītāji būs, bet ne velna. "this is still a nascent sector — the largest electrolyser currently in operation is only 20MW." Un vēl pāris rindas no raksta:
1) HyDeal Ambition (67GW)
Location: Multiple sites across Western Europe, starting in Spain and southwest France, then extending to eastern France and Germany
2)Expected cost: Not stated; Ja kaut kam pat aptuvenas izmaksas nav sarēķinātas, vari iedomāties, cik nopietni tas ir.
Šajā kartē laikam ir visas H2 stacijas, nešķirojot, vai zaļais vai nē.
Jēziņa kādi jūs te glupiņi!!!!!
Pilnīgi neko nejēdzat no jebkādas ķīmijas, bet kā dirš!!!
Pilnīgi neko no ķīmijas, kur nu vēl no fizikas sadaļas termodinamika vai statika!!!
==================
Vistīrākie mobiļkņika plikšķinātāji!!
Nez kāpēc gandrīz visiem izmaksas ir: "Expected cost: Not stated"? Bet ūdeņraža cenu sola "saldu". Kāpēc elektrības cena šogad "uzlēca"? Kur ir tā enerģija, kura ražos H2? Ķīnā atkal iedarbināja vecās ogļu TEC.
Kādreiz manas krustmātes kaimiņiene teica: "Xuj naxuj menjjat', tol'ko vremja terjat'!!"
Precīzi šim atbilst!
Par tevi jau to arī teica, var redzēt, stūrgalvīgs āzis ar paštaisno viedokli. Par autogāzi esi izgāzies, par Grenlandi arī, kā tur ar to kefīru...
Jēziņ kāds glupiņš!!! Mucā audzis un pa spundi barots!!
Tālāk par komunistu laiku stereotipiem neesi ticis!
Tu pat nespēj apjēgt cik esi glups, bet kā kviec, kā kviec!!
Es patiešām ne4spēju saprast kur šitādi mūjābeļi rodās!!
Tiešām kur tādi stūrgalvīgi āži rodas, neatzīts ģēnijs un tik pārliecināts par visu.
Aizveries tumsoņa!!
Pie reizes iemācies lasīt, lai vismaz kaut ko spētu izlasīt ārpus komunistu laiku mācību grāmatām pamatskolai! Ķīmiju, vēsturi un ģeogrāfiju pat to pamatskolām domāto neesi lasījis!!
Nu i stulbs kas stulbs!!
Ūdeņradis atrisina uzreiz 2 problēmas.
Pilsētu piesārņojumu ar izplūdes gāzēm.
Ar vienu uzpildi nobraucamo attālumu.
Un vēl, protams, uzpildes ātrums ir praktiski tāds pats, kā uzpildot degvielu.
Un vēl - metāna hidrāta krājumu ir ļoti daudz.
Audi Union C-Type – vienvietīga sacīkšu automašīna Lasīt vairāk
Degvielas cenas Latvijā pēdējā laikā augušas, taču cik dārga degviela pie mums ir salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm? Atšķirības ir ievērojamas. Skatoties tikai uz cenu par litru, Latvija nebūt nav starp dārgākajām valstīm. Taču aina būtiski mainās, ja degvielas cenu salīdzina ar iedzīvotāju ienākumu līmeni. Lasīt vairāk
Agrā piektdienas rītā sabiedroto iznīcinātāji ir sekmīgi notriekuši Latvijas gaisa telpā ielidojošu bezpilota lidaparātu, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Lasīt vairāk
Efektīgas sānslīdes, dūmu mutuļi un adrenalīns uz pilnu jaudu - tas šobrīd Biķerniekos, bet parīt arī Krastmalā. Lasīt vairāk
F1 formula jau Rīgā, bet tu to varēsi redzēt 15. augustā plkst. 14.00 un 15.00 krastmalā (+ VIDEO)
8
Policijas ekipāža ar bākugunīm pie sarkanās gaismas saduras ar trolejbusu, tas taranē BMW un Renault (+ VIDEO)
14
Autosportists Mārtiņš Sesks WRC 1 pastāsta par savu dalību Red Bull Show Run 15. augustā krastmalā (+ VIDEO)

Bezjēdzīgs posts, pat savu domu nav pievienojis, pat izvilkums nav uztaisīts. Iemet video, še skaties pats.
Nu a ko pats iauto.lv domā par H2 auto?
Gan jau ka Māri izbrauci ar Toyota Mirai?