Papildus vēlas marķēt, uzstādīt signalizāciju vai imobilaizeri 7

 
27.marts 2008 8:54

Pilnīgai auto drošībai visbiežāk auto īpašnieku skatījumā papildus nepieciešams veikt auto marķēšanu, uzstādīt signalizāciju vai imobilaizeri, tā liecina pašmāju auto aizsardzības sistēmu ražotāja un uzstādītāja SIA „Autonams” un „e-spy” veiktais pētījums.

Auto īpašnieki arvien vairāk pārliecināti tieši par marķēšanas nepieciešamību, apzinoties, ka marķēta automašīna zaglim ir ekonomiski neizdevīga. Pozitīva tendence iezīmējas arī īpašnieku uzskatos par iespējām nosargāt savu auto – vien 5% respondentu uzskata, ka nav līdzekļu, kas pasargātu auto no zagļiem. Pētījumā piedalījās vairāk nekā 800 respondentu.

Papildus grib marķēt, uzstādīt signalizāciju vai imobilaizeri

Vairāk kā puse (55%) respondentu uzskata, ka pilnīgai viņu auto drošībai trūkst auto marķēšanas. Lai gan signalizācija un imobilaizeris ir viena no biežāk sastopamajām auto aizsardzības iekārtu kombinācijām, tomēr pētījuma rezultāti liecina, ka 26% auto īpašnieku papildus jau uzstādītajiem drošības līdzekļiem vēlētos uzstādīt signalizāciju. Savukārt trešā biežāk nosauktā papildus aizsardzības iekārta ir imobilaizeris – 15%.

Edvīns Panders, „Autonams” Pārdošanas un attīstības direktors, valdes loceklis: „Vispopulārākais auto aizsardzības komplekts ir signalizācija, imobilaizeris un KASKO apdrošināšana, taču vispilnīgāko četru aizsardzības elementu komplektu, kas bez iepriekš nosauktā ietver arī auto marķēšanu, izvēlas vien neliels skaits auto īpašnieku (8% sievietes un 7% vīrieši). Tomēr pētījuma rezultāti iezīmē pozitīvu tendenci – vairāk kā puse auto īpašnieku savu esošo drošības aprīkojumu vēlētos papildināt ar auto marķēšanu.

Saprotams ir bieži no klientiem dzirdētais arguments – nomarķēsi, bet nozagto auto vienalga neatradīsi. Tādēļ īpaši svarīgi, nomarķējot auto, pārliecināties, ka informācija nonāk vienotā drošības iestāžu datu bāzē, kas ievērojami palielina iespējamību atrast nozagto auto vai tā detaļas.”

Slepenās pogas efekts

Kā nozīmīgus papildinošos elementus auto aizsardzībai auto īpašnieki uzskata arī KASKO apdrošināšanu - 13% respondentu atzīst, ka tas ir trūkstošais elements pilnīgai auto drošībai. Auto īpašnieki nosauc arī citus, viņuprāt, nepieciešamos papildus auto aizsardzības līdzekļus, tostarp 7% respondentu uzskata, ka nepieciešams ierīkot speciālu slepeno pogu. Turklāt par slepenās pogas efektivitāti vairāk pārliecināti vīrieši nekā sievietes – attiecīgi 10% un 6%.

E.Panders: „Slepenā poga jeb slēdzis, lai gan pēc būtības līdzīga imobilaizerim un uzstādīšana izmaksā lētāk, tomēr ne vienmēr tās efektivitāte ir atkarīga gan no cilvēka finansiālajām iespējām, gan iekārtas uzstādītāja. Protams, labs meistars uzstādīs slepeno slēdzi, pielietojot tādu izdomu, ka zaglim būs grūti to atrast, taču izmaksas būs pat divreiz augstākas nekā standarta gadījumā. Turklāt jāņem vērā, ka arī profesionāli uzstādīts slepenais slēdzis atradīsies, auto vadītājam sēžot, rokas stiepiena attālumā, tātad zaglim meklēšanas diapazons ir salīdzinoši mazs un agrāk vai vēlāk slēdzi var atrast, jo atšķirībā no imobilaizera to nevar iestrādāt, piemēram, auto bagāžniekā. Vienlaikus imobilaizerim ir arī citas priekšrocības – auto īpašnieks var iedarbināt auto un droši izkāpt, esot pārliecināts, ka auto nekur nepazudīs, jo bez imobilaizera, uzsākot kustību, tiek bloķēts dzinējs. Savukārt iedarbinot auto, tiek nospiests slepenais slēdzis un auto ir gatavs braukšanai – arī zaglim, kurš izmanto tās sekundes, kurās auto īpašnieks atrodas ārpus auto.

Vēlos uzsvērt, ka slepenais slēdzis ir viens no līdzekļiem, kā aizkavēt zagli, tomēr katra automašīna ir individuāla, tādēļ nav viennozīmīga drošības formula, kas nosargās auto 100% gadījumos. Tomēr uzstādot kompleksas auto aizsardzības iekārtas, kas nodrošina katra savu funkciju, atbilstoši auto specifikai un jau oriģinālajām auto aizsardzības iekārtām, iespējams mazināt zagļa interesi gan padarot automašīnu ekonomiski neizdevīgu, gan liekot zaglim pielietot papildus pūles un patērēt vairāk laika. ”

8% respondentu uzskata, ka tieši apsargāta autostāvvieta būtu nepieciešama, lai nodrošinātu sava auto aizsardzību pret zādzību. Tikai 5% auto īpašnieku ir noskaņoti pesimistiski un uzskata, ka nekādi auto drošības līdzekļi nepasargās un nedos garantiju pret auto aizdzīšanu.
 
Visi komentāri
 
254888. viesis 27.marts 2008 12:26
0 0 Atbildēt

Stulba ,,Autonama,, reklāma.... Jā,un vēl kas... Autonama signalizāciju ar sky... var ,,atrast,, un uzlauzt pāris minūtēs...

254896. viesis 27.marts 2008 14:15
0 0 Atbildēt

254888. viesis:

pats lauzi vai tante np blakus podjezda arii paliidzeeja?

pilniigi piekriitu par slepeno pogu. ciitiigi izbakstot apkaartni, to atrast nav probleema. veel labaak ir paveerot shoferi paaris dienas, tad toka taps skaidrs, kur taa poga ir.

254898. viesis 27.marts 2008 14:47
0 0 Atbildēt

Tas slepenaas pogas var salikt vairaakas un izdomaat veidu, kaa ar prastu vienu spiedienu vina neko nedod.. Tad, ja nesedi blakus, diezvai sapratiisi kaa viss tas darbojas no malas skatoties... Pie tam- poga var buut arii ar kaaju iedarbinama, figu ko ieraudziisi... Taa kaa ja taa poga ir prasmiigi izdomaata, taa joprojam paliek diezgan nopietns chakars aizdzineejam... Bet standarta siidzenes var jebkursh izpeetiit...

254899. viesis 27.marts 2008 14:55
0 0 Atbildēt

Vai kāds var pateikt kāda jēga no marķēšanas? Man ir mašīna ar vecu marķējumu, bet nekad neviens par to nekādu interesi nav izrādījis.

254900. viesis 27.marts 2008 15:22
0 0 Atbildēt

tak priecājies

254906. viesis 27.marts 2008 16:55
0 0 Atbildēt

Viesu salidojums :D

Šitās autonama mūžīgās reklāmas ir pziģets :D "Paskatieties, kāda vērtīga infa, ā, ak jā, pareizi, mēs arī šitos visus vērtīgos hlamus arī uzstādām!" :D

255011. viesis 1.aprīlis 2008 17:38
0 0 Atbildēt

Domāju, ka šobrīd apritē ir tikai daži auto , kas ir aktuali zagļu interesēs. Zagto auto skaits strauji mazinās. Nedomāju, ka parāk svarīgi šobrīd ir auto piebāzt ar dažādām podziņām un papild pretaizdzīšanas elektroniskiem loriņiem, kuri nosēdina akumulatorus.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Sliktais puisis ar BMW - traucē braukt un kaujas (+ VIDEO) 3

No video apraksta noprotams, ka filmētājs īslaicīgi patraucējis BMW vadītāju, kurš pārvietojies pa kreiso joslu ar lielāku ātrumu. Atriebjoties BMW vadītājs vairākas minūtes bloķē filmētāju, bet incidenta beigās arī pielietojis fizisku spēku. Lasīt vairāk

 

Jaunais gājēju tilts – šķērslis māmiņām un ratiņniekiem (+ VIDEO) 9

Uzņēmums “Latvijas dzelzceļš” nupat svinīgi atklājis jaunu dzelzceļa šķērsojumu – gājēju tiltu Rīgā, Ezera ielā. Taču jau pirmajā dienā tas saņēmis skarbu kritiku un sūdzības sociālajos tīklos, jo savas konstrukcijas dēļ šis tilts daļai lietotāju varētu būt grūti pieejams. Lasīt vairāk

 

Jau otro reizi - Indijā sabrūk nepabeigts tilts pār Gangu (+ VIDEO) 11

Nepabeigtais tilts Indijā sabrūk otro reizi divu gadu laikā. Lasīt vairāk

 

Bentley nodemonstrē kupejas Batur „kosmiskās” versijas (+ FOTO) 3

Izmantojot par pamatu ekskluzīvo kupeju Batur, britu ražotājs izstrādājis vairākas versijas, krāsu, materiālu un apdares elementu idejas smeļoties no kosmosa. Par vienu no lielākajiem izaicinājumiem kļuva ekoloģisko apdares materiālu izmantošana. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti