Iesaka pārskatīt auto reģistrācijas nodokli, ņemot vērā inflācijas pieaugumu un auto dzinēju efektivitātes kāpumu 11

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 6.marts 2016 14:30

Latvijā vajadzētu pārskatīt auto reģistrācijas nodokļa noteikšanas kritērijus, ņemot vērā inflācijas pieaugumu un auto dzinēju efektivitātes kāpumu, secināts Finanšu ministrijas sagatavotajā analītiskajā apskatā par vieglajiem automobiļiem piemērojamajiem nodokļiem Latvijā un Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Nepieciešams pārskatīt vieglo automašīnu un motociklu nodokli jeb reģistrācijas nodokli, pazeminot oglekļa dioksīda (CO2) emisijas robežu, no kuras varētu piemērot viszemāko likmi par katru gramu CO2 uz vienu kilometru.

Ieteikts šo robežu mainīt no 120 gramiem CO2 uz kilometru līdz 95 gramiem CO2 uz kilometru, kā arī turpmākās nodokļa likmes pārskatīšanu veikt reizi trijos līdz piecos gados, ņemot vērā sasniegto progresu vieglo automobiļu dzinēju efektivitātē.

Tāpat plānots pārskatīt zemākās nodokļa likmes apmēru, ņemot vērā inflācijas pieaugumu, kā arī samazināt un vienādot reģistrācijas nodokļa segmentu intervālus un ar otro intervālu noteikt 35 CO2 gramu robežās. Esot jāpārskata arī reģistrācijas nodokļa likmes, kuras tiek noteiktas, ņemot vērā vieglā automobiļa vecumu un motora tilpumu atbilstoši inflācijas pieaugumam un noapaļot uz augšu ar soli pieci eiro.

Tāpat apskatā ieteikts noteikt jaunas likmes vēl lielākiem motora tilpumiem un lielākām motora maksimālajām jaudām, jo aizvien vairāk auto tirgū tiekot piedāvāti jaudīgi sporta vieglie automobiļi ar motora tilpumu virs 6000 kubikcentimetri (cm3) un motora maksimālo jaudu virs 1000 zirgspēku (736 kW).

Attiecībā uz uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli ieteikts ieviest papildu augstākas likmes vieglajiem transportlīdzekļiem ar motora tilpumu virs 3000 cm3, saglabājot šobrīd maksimāli piemērojamo likmi tiem vieglajiem transportlīdzekļiem, kuriem motora tilpums ir robežās no 2501 līdz 3000 cm3. Šādas izmaiņas esot nepieciešamas, jo jaudīgāku un ar lielāku motora tilpumu vieglo transportlīdzekļu ekspluatēšanas izdevumi ir lielāki un salīdzinoši lielāks ir arī to darbinieku ieguvums no darba devēju automašīnu izmantošanas.

Tāpat ieteikts reprezentatīvo automobiļu normas attiecināt arī uz N1 kategorijas jeb automobiļiem, kuri pēc savas definīcijas atbilst kravas automobiļiem ar masu mazāku par 3,5 tonnām, kuru iegādes vērtība (bez pievienotās vērtības nodokļa) pārsniedz 50 000 eiro.

Attiecībā uz dabas resursu nodokli eksperti aicinājuši noteikt diferencētas likmes transportlīdzekļiem, ņemot vērā to masu jeb kategorijas transportlīdzekļiem, to paaugstinot, bet motocikliem un tricikliem to samazinot vai saglabājot pašreizējā līmenī.

 
11 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Derglis 7.marts 2016 7:22
11 9 Atbildēt

Jebkurš auto īpašnieks ir job^%%$ častņiks, kapitalisma aģents, antisocials elements, kuru vajag žņaugt un slaukt, lai proletariats varētu svaigu gaisu elpot.

vova 7.marts 2016 10:41
11 0 Atbildēt

"Tāpat apskatā ieteikts noteikt jaunas likmes vēl lielākiem motora tilpumiem un lielākām motora maksimālajām jaudām, jo aizvien vairāk auto tirgū tiekot piedāvāti jaudīgi sporta vieglie automobiļi ar motora tilpumu virs 6000 kubikcentimetri (cm3) un motora maksimālo jaudu virs 1000 zirgspēku (736 kW)." - vispār jau arvien tiecas uz mazāku motora tilpumu.

Cik pie mums auto ar 1000 zirgiem?

Pļurkt 7.marts 2016 9:35
9 0 Atbildēt

Zirgagalvas laikam nespēj iedomāties, ka tautai algas neceļas tik strauji kā šiem!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ural motocikls ar telti un malkas pagalēm (+ FOTO)

ASV pircējiem tiek piedāvāta jauna krievu motocikla Ural modifikācija Adventure, kas tiek pārdota komplektā ar telti un dažām malkas pagalēm. Lasīt vairāk

 

Steidzīgais sarīko grautiņu labajā malā (+ VIDEO) 20

Steidzīgs autobraucējs, kas pa autostrādi uz priekšu ātrāk cer tikt, izmantojot labo joslu, izraisa sadursmi ar kravas furgonu (no 1:10). Lasīt vairāk

 

Pārkāpumus sāk fiksēt ar 360 grādu kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna 15

Šonedēļ darbu sāks ar 360 grādu kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna, kas neapturot transportlīdzekli spēs konstatēt dažādus autovadītāju pieļautus pārkāpumus, tostarp, telefonu lietošanu, braukšanu pie sarkanās gaismas vai bez apdrošināšanas, noskaidroja aģentūra LETA. Lasīt vairāk

 

Zemais starts no mājas sienas - avārija Buļļu ielā (+ FOTO) 12

Šodien Rīgā, Buļļu ielā, iedzīvotājus un autobraucējus šodien pārsteidza neparasts skats - mašīna, kas dīvainā veidā ar pakaļējiem riteņiem bija pieslējusies pie 40. nama ārējās sienas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti