Prezidents: Lietuvai jāgatavojas totālai valsts aizsardzībai visos līmeņos 7

 
Nozare.lv | 23.marts 2022 19:24

Lietuvai jāgatavojas totālai valsts aizsardzībai, kas aptvertu visus līmeņus, sākot no NATO un beidzot ar katru valsts pilsoni, trešdien pēc tikšanās ar parlamentā pārstāvēto politisko partiju pārstāvjiem paziņojis prezidents Gitans Nausēda.

"Totālās aizsardzības principam jābūt nostiprinātam ne tikai Valsts vispārējās aizsardzības plānā, bet arī miera laika gatavībā veikt mobilizācijas uzdevumus un organizēt pilsonisko pretošanos," teikts viņa izplatītajā paziņojumā.

Kā uzsvēris prezidents, civilā aizsardzība un drošība jāizceļ kā īpaša kopējās aizsardzības gatavības joma.

Tikšanās laikā Nausēda ar partiju pārstāvjiem apspriedis Lietuvas ārpolitikas, drošības un aizsardzības politikas stratēģiskās vadlīnijas.

Prezidents paudis gandarījumu par atbalstu viņa ierosinājumam nākamgad palielināt aizsardzības finansējumu, lai tas sasniegtu vismaz 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Pēc viņa teiktā, šādu apņemšanos varētu paredzēt arī jaunā partiju vienošanās, pēc kuras radusies nepieciešamība saistībā ar pēdējā laika izaicinājumiem - Ķīnas spiedienu uz Lietuvu pēc Taivānas pārstāvniecības atvēršanas Viļņā un Krievijas sākto karu Ukrainā.

"Pašlaik neatliekamākās prioritātes ir mūsu ārējo robežu aizsardzības nodrošināšana, efektīva civilā sagatavotība un krīžu vadība, kiberaizsardzība un cīņa pret dezinformāciju. Kopā ar starptautisko sabiedrību jātiecas panākt [Baltkrievijas] Astravjecas AES ekspluatācijas pārtraukšanu," norādījis prezidents.

Viņš arī uzsvēris, ka Lietuva pašlaik pārdzīvo lielu politisko un ģeopolitisko izaicinājumu laikmetu, kad norisinās būtiskas pārmaiņas Eiropā, pieaug konvencionālie un hibrīdapdraudējumi, radušies jauni izaicinājumi, kas saistīti ar karu Ukrainā un Krievijas un Baltkrievijas satuvināšanos.

"Mēs neesam tilts starp Austrumiem un Rietumiem. Lietuva nepārprotami ir daļa no Rietumu civilizācijas, vēl vairāk - tās austrumu priekšpostenis. Attiecīgi saprotam apdraudējumus un izvēlamies sabiedrotos," izteicies Nausēda.

Viņš norādījis, ka ārpolitikā Lietuva ieinteresēta stiprināt Rietumu struktūras, pirmām kārtām Eiropas Savienību un NATO. Kā atzinis prezidents, savas intereses Lietuva visefektīvāk var izpaust kopā ar sabiedrotajiem, kuri balstās uz tādām pašām vērtībām - ASV, Poliju, Vāciju, Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm.
 

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 23.marts 2022 20:54
4 1 Atbildēt

Cilvēkresursu pietiks, ja vien gudri rīkosimies, reljefs ir uzteikti "musu pusē" ...

MMX 23.marts 2022 23:08
3 0 Atbildēt

Paskatoties uz kaimiņa pārējam kaimiņvalstīm, tīri statistiski vienīgie varianti nedabūt kaimiņa tankus savas galvaspilsētas tuvumā ir ļoti cieša draudzība ar Ķīnu, kaimiņam pilnīgi lojāls režīms, kas vienmēr būs gatavs atbalstīt minēto kaimiņu (vēlams autoratīvs režīms), cieša draudzība ar Turciju vai NATO dalībvalsts statuss. Minētā kaimiņa tiešā tuvumā es nevaru atrast nevienu neitrālu valsti, ā pag, nē, Mongolija ir neitrāla, bet tur arī īsti nav nekā, kas varētu interesēt minēto kaimiņu. Kuru variantu Jūs iesakat mums?

WALA 24.marts 2022 6:25
3 0 Atbildēt

Ja kaimiņš ir sūdabrālis, tad viņš par to ir pelnījis uzzināt ...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kā izskatās jaunā Toyota RAV4? No 40 500 līdz 56 000 EUR. Jaudīgākā versija ar 2.5L spraudņhibrīdu (+ VIDEO)

iAuto.lv novērtē jauno Toyota RAV4 - šobrīd pieejams neliels ieskats dažās detaļās, bet pilnvērtīgs tests ar tehniskajiem datiem būs vēlāk. Lasīt vairāk

 
 

Neliela avārija Rīgā, pie Salu tilta (+ FOTO) 5

Šodien, 24. martā, uz nobrauktuves no Salu tilta uz Mūkusalas apli notikusi neliela avārija trim satiksmes dalībniekiem nesadalot joslas. Lasīt vairāk

 

Parādās lauksaimniecības tehnika uz ceļiem un brauc lēnāk. Esiet uzmanīgi arī, ja nav trijstūris (+ VIDEO) 7

Sākas pavasara darbi un uz ceļiem parādās arvien vairāk lauksaimniecības tehnikas. Daži no šiem spēkratiem pārvietojas ievērojami lēnāk, tādēļ autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti