Eiropā tikai 1,8% elektromobiļu, Latvijā vismazāk auto uz vienu iedzīvotāju - iAuto

Eiropā tikai 1,8% elektromobiļu, Latvijā vismazāk auto uz vienu iedzīvotāju 31

 

Foto: iAutolv

iAuto | 10.februāris 2025 4:57

Jaunākie statistikas dati liek šaubīties par to, ka Eiropas Savienībai līdz 2035. gadam izdosies sasniegt mērķi pa pilnīgu atteikšanos no iekšdedzes motoru automobiļiem.

2023. gada beigās Eiropas Savienības ceļos brauca 249 miljoni transportlīdzekļu un tikai 1,8 procenti no tiem bija ar elektrisko piedziņu. Arī pieskaitot tiem elektrificētos Plug-in hibrīdus, statistika uzlabojas vien nedaudz – līdz 3,9 procentiem – liecina nesen publicētie Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (ACEA) dati.

Tas nozīmē, ka neraugoties uz gadiem ilgajiem valdību stimuliem, nodokļu atvieglojumiem un citiem labumiem, tīri elektromobiļi veido tikai nelielu daļu no Eiropā reģistrētajiem transportlīdzekļiem, līdz ar to ES izvirzīto mērķu sasniegšana atlikušajos nepilnos desmit gados ir maz ticama.

Tā kā jaunu automašīnu cenas turpina pieaugt satraucošā ātrumā, nav pārsteigums, ka eiropieši ilgāk turas pie saviem vecākiem transportlīdzekļiem. Vidējais automašīnu vecums visā ES ir 12,5 gadi, grieķiem izceļoties ar vecāko autoparku, kuru vecums ir vidēji 17,5 gadi. Otrā saraksta galā ir luksemburgieši, kuru automašīnas ir vidēji astoņus gadus vecas.

Vēl no ACEA apkopotās statistikas redzams, ka visvairāk automašīnu pērk itāļi - uz  katriem 1000 šīs valsts iedzīvotājiem ir 694 automašīnas, bet visnesteidzīgākie ir latvieši – tikai 381 transportlīdzeklis uz 1000 iedzīvotājiem.

Vidējais eiropietis katru gadu ar automašīnu nobrauc aptuveni 12 346 kilometrus.

 
31 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
felix65 10.februāris 2025 6:39
19 3 Atbildēt

Un labi!Nav ko izšķiest planētas resursus uz strupceļa tehnoloģiju. Par to atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem. Nesen redzēju karti par to atteikšanos, kur pretīm milzīgai pasaulei zilā krāsā iekrāsota jukusī eiropiņa. Davai varbūt visi nošausimies un tad ekofašisti būs ļoti apmierināti un viņu viltusteorija būs uzvarējusi.

Xo 10.februāris 2025 7:45
14 0 Atbildēt

Vajag vēl paturēt prātā cik % inflācija ir bijusi pēdējos piecos gados un par cik ir kritusies pirktspēja kā tāda ... un vēl joprojām tiek forsēts zaļais kurss ... proletariātam šodien ir daudz citu problēmu bez jauna autoparka ...

anonimikis 10.februāris 2025 8:31
11 4 Atbildēt

Pats izdomā neesošu Eiropas mērķi un tad apšauba iespēju to sasniegt. Jauns diršanas līmenis.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 73 000 eiro – 390 Zs jaudīgais Formentor VZ5 4000 vienībās 6

Eiropas tirgū pasūtīšanai kļuvis pieejams jaudīgs un ekskluzīvs Cupra modelis - Formentor VZ5, kas tiks saražots vien 4000 eksemplāru skaitā. Lasīt vairāk

 

EK atsakās no plāna no 2035. gada aizliegt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem 24

Pakļaujoties autoražotāju spiedienam, Eiropas Komisija (EK) otrdien atteicās no plāna no 2035. gada Eiropas Savienībā (ES) aizliegt jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

TIEŠRAIDE no "Latvijas Gada auto 2026" apbalvošanas ceremoniju šovakar 19.00 1

Šovakar, 18.decembrī, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto izcīnīs prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2026", kā arī laureātus papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

No 21 090 eiro - Renault Twingo E-Tech Electric pieejams pasūtīšanai (+ FOTO) 2

Francijas autobūves uzņēmums Renault atsevišķās Eiropas uzsācis pasūtījumu pieņemšanu no klientiem, kas vēlētos iegādāties elektriskās piedziņas Twingo E-Tech Electric. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti