Novembris Vācijas tirgū: elektroautomobiļi uz augšu, dīzeļi uz leju - iAuto

Novembris Vācijas tirgū: elektroautomobiļi uz augšu, dīzeļi uz leju 23

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

iAuto.lv | 4.decembris 2025 14:50

Publicēti dati par Eiropas lielāko automobiļu tirgu Vāciju. Tendences, kas iezīmējās jauno automobiļu tirgū iepriekšējos mēnešos nemainās: elektroautomobiļu skaits pieaug, bet ar dīzeļdzinējiem aprīkotu spēkratu skaits rūk.

Saskaņā ar Federālās autotransporta pārvaldes (KBA) datiem pagājušajā mēnesī Vācijā tika reģistrēti 250 671 jauni vieglie automobiļi – par 2,5 procentiem vairāk nekā 2024. gada novembrī.

Kopumā pirmajos vienpadsmit mēnešos tika reģistrēts par 0,7 procentiem vairāk jaunu auto nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, un jauno auto vidējais CO₂ izmešu līmenis samazinājās par 14,4 procentiem, sasniedzot 98,3 gramus uz kilometru.

Izaugsmi uzrādīja Ford, Audi un BMW, bet Volkswagen, kas ir Vācijas tirgus līderis ar 19,1% tirgus daļu, tā bija drīzāk simboliska (0,5%). Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, strauju kāpumu uzrādīja Ķīnas BYD, kas ieguvis 1,6% tirgus daļu, bet no importa markām pārliecinošākais sniegums Škoda ar 8,2% tirgus daļas.

Elektromobilitātes attīstība novembrī bijusi īpaši izteikta: pilnībā elektrisko automobiļu reģistrācijas pieauga par 58,5 procentiem, sasniedzot 22,2 procentu tirgus daļu, bet uzlādējamie hibrīdi veidoja gandrīz 13 procentus. Tikmēr tradicionālo benzīna  automašīnu reģistrācijas saruka līdz 24,4 procentiem, bet dīzeļu īpatsvars ir vairs tikai  11,8 procenti.

Marku ieskaitē pirmajā vietā ir Volkswagen (47 854 vienības), kam seko Mercedes-Benz (24 827) un BMW (24 373). Uzreiz aiz vadošā trijnieka Škoda (20 577), Audi (19 102) un Seat (13 413).

 

 
23 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
srt 4.decembris 2025 18:29
7 0 Atbildēt

Tos elektroauto Vācijā pērk pamatā mazpilsētās dzīvojošie īstie, kapeikpisēji, nabagvācieši, kuri agrāk brauca ar auto bez sēdekļu apsildes, kondicioniera un elektriskajiem logiem. Megapolisēs un turki, krievi vai jebkuri citi imigranti joprojām gāž ar M sērijām un AMG. Pat ukraiņi Frankfurtē gāž ar saviem LC 200.

0pis 4.decembris 2025 15:10
3 1 Atbildēt

Kā tev klājas, Rūdlf Dīzeli?

Kanibaals 4.decembris 2025 21:14
2 0 Atbildēt

Ne vella nedeg, ja pat lai parādītu ir jātaisa feikie MI video. Latvijā katru dienu pa 3-4 mīzeļauto nodeg.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Bez pedāļiem un stūres - Tesla uzsāk Cybercab ražošanu 9

Tesla ir uzsākusi jaunu modeļa – Cybercab – ražošanu. Šis ir pirmais Tesla, kas neizmanto tradicionālo stūri un pedāļus, padarot to par pilnīgi autonomu transportlīdzekli. Lasīt vairāk

 

Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs jau 72 gadus darbojas Liepājā (+ VIDEO) 6

Liepājā jau 72 gadus darbojas Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs, kura pirmsākumi meklējami 127 gadu vēsturē. Vācijā tas tika būvēts kā pasažieru transports, bet vēlāk izmantots arī kūdras ražotnes vajadzībām Latvijā. Tagad "Sniegbaltīte" – kā to dēvē vietējie – šoziem ir labs palīgs Liepājā. Lasīt vairāk

 

Autobrava Motors serviss uzņem arvien vairāk Volkswagen klientu (+ VIDEO) 2

Cupra automašīnu īpašnieki uzreiz atpazīst Autobava Motors servisa centru, kas atrodas Ulmaņa gatvē, jo tur taču atrodas viņu oficiālais autoserviss. Bet vai zināt, ka gandrīz gadu Autobrava Motors ir arī Volkswagen oficiālais serviss? Lasīt vairāk

 

Volkswagen piemin vēl stingrākus taupības pasākumus, tostarp rūpnīcu slēgšanu 6

Viens no lielākajiem autobūves uzņēmumiem pasaulē turpina saskarties ar izaicinājumiem un meklēt tiem risinājumu. Jaunākās ziņas liecina, ka būs nepieciešami “masīvi” taupīšanas pasākumi, neizslēdzot rūpnīcu slēgšanu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti