Elektriskais Škoda Peaq veicis 1,5 miljonus kilometru testos (+ FOTO) 6

Foto: Škoda

iAuto.lv | 16.jūnijs 2026 10:00

Škoda jaunākais modelis Peaq, kas savu pirmizrādi 23. jūnijā, ir rūpīgi gatavots, izmēģināts un pārbaudīts, testu prototipiem vissarežģītākajos apstākļos savācot 1,5 miljonus kilometru.

Par to ziņo ražotājs, liekot noprast, ka septiņvietīgais SUV ar gaitas rezervi, kas pārsniedz 600 km, savus pircējus nepievils.

Testi notika gan ekstremālā aukstumā pie Polārā loka, kur temperatūra noslīdēja zem –30 °C, gan karstos tuksnešu reģionos. Aukstuma pārbaudēs tika vērtēta logu atkausēšanas efektivitāte, salona apsilde, kā arī automobiļa stabilitāte un drošības sistēmu darbība sniega un ledus apstākļos.

Savukārt karstajos reģionos automobiļi ilgstoši tika pakļauti intensīvai saules iedarbībai, lai pārbaudītu krāsas un plastmasas detaļu izturību. Inženieri testēja arī bremžu, balstiekārtas un dzesēšanas sistēmu darbību augstā temperatūrā. Braucienos pa grants un bezceļu maršrutiem tika pārbaudīta salona hermētiskums un virsbūves noturība pret akmeņu radītiem bojājumiem.

Zināms, ka Peaq būs pieejams trīs versijās ar jaudu no 150 līdz 220 kW, tostarp gan aizmugures piedziņas, gan pilnpiedziņas modifikācijās.

Foto: Škoda

Foto: Škoda

Foto: Škoda

Foto: Škoda

Populārākie komentāri

6 Lasīt visus komentārus →
1 0 Atbildēt

1. Modelis nebūt nenozīme ka 1.5kk km ir nobraucis viens vienīgs auto

2. Te reku viela pārdomām par dīzeli, cik tas var mūsdienās nodzīvot (šaubos ka šo Renault kāds ir rūpīgi apkopis pēdējos 10 gados), pari pa pusi no 1.5kk km ir nobraucis viens konkrēts auto:

www.youtube.com/watch?v=QGnhT9MIiZ0

1 0 Atbildēt

Man tas skaidrs, diskusijas sācējam ar necenzētu niku šķiet nē😊

1 0 Atbildēt

100 auto, katrs nobrauca 15000 vai 1000 auto, katrs nobrauca 1500 km. Grandiozs sasniegums.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Nobloķēja: Zeekr 9X īpašnieks piedzīvo nepatīkamu pārsteigumu uz robežas 11

Kāda Zeekr 9X īpašnieka ceļojums no Ķīnas uz Eiropu izvērtās negaidīti sarežģīts, kad, šķērsojot Kazahstānas robežu, automašīnas viedās funkcijas pēkšņi tika bloķētas. Lasīt vairāk

3,59 l/100 km: Renault Clio hibrīds nobrauc vairāk par 1000 km ar vienu uzpildi 15

Divi vācu auto entuziasti ar Renault Clio Full Hybrid E-Tech 160 devušies ceļā, lai pierādītu, ka ar šādu tehnoloģiju aprīkota automašīna spēj veikt vairāk nekā uzrādīts rūpnīcas tehniskajā dokumentācijā. Lasīt vairāk

Vai 2026. gadā var pirkt Ķīnā ražotu motociklu? VOGE DS900X apskats. 7

Pēdējos gados mūsu tirgū strauji ienāk Ķīnā ražoti auto. Ja no sākuma visi bija ļoti skeptiski un pret to, tad, nedaudz laikam ejot un aptaustot šīs automašīnas, ir skaidrs, ka tās ir kļuvušas daudz kvalitatīvākas, un dažas ir baudāmākas pat par citu zināmu Eiropas vai Korejas analogu. Kā arī nu jau pasaulē viss ir sajaucies tādā miču maču, ka ir Eiropas zīmola modeļi, kurus pilnībā montē Ķīnā, un otrādāk, respektīvi - Ķīnas zīmoli tiek ražoti Eiropā. Nemaz nerunājot par atsevišķu komponenšu rasolu. Lasīt vairāk

3 miljonu vērtais Pagani Huayra nobraucis jau 125 000 km - šveicietis to izmanto ikdienā 6

Kāds šveicietis savu 3 miljonu eiro vērto superauto izmanto ikdienā tieši tāpat kā vairums no mums savus Škoda Octavia, Toyota RAV4 vai Volkswagen Golf. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti