Elektronikas interešu pulciņš

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
 
zhavoronoks Reģ.: 20.03.2007
0 0 Atbildēt

raimis, iedo e-pastu, ludzu, man ir elektroniskas dabas jautajums

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

jautaa tepat

zhavoronoks Reģ.: 20.03.2007
0 0 Atbildēt
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Mācību materiāla paraugs.

NTC un PTC rezistoru īpašību pētījums.

!. Ņem mazas pretestības - līdz 500 omi NTC un PTC rezistorus, pielodē vadus un ar laku noklāj apmēram 20 cm vadus, lodējuma vietu un pašu detaļu. Ņem destilētu ūdeni, uzvāra, ieliek termometru. Ūdenim ļauj atdzist un ik pa 5 gradiem mēra NTC un PTC rezistora temperatūru. Rezultātus atzīmē grafikā.

2. Detaļas ieslēdz elektriskajā ķēdē, ieregulē 0,1, 0,2, 0,5, 1,0, 2,0, 3,0, 5,0 voltu sprieguma kritumu uz detaļu. Mēra strāvas stiprumu pie dažādām temepraturām.

Jautājumi.

1. Kam nepieciesama vadu un lodējuma lakošana?

2. Kāpēc nepieciešams destilēts ūdens?

3. Kā ierobežo strāvu NTC un PTC rezistors?

4. Kurš no tiem ierobežo strata strāvu un uzsilstot strāva palielinās, kuram - smaazinās?

5. Kādi sprieguma un strāvas stipruma lielumi jāaprēķina , lai detaļa netiktu bojāta?

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Atbilde uz jautajumu....:nezinu un nav jazin.Sadzive pilnigi neizmantojamas zinibas.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

pat ļoti izmantojamas. NTC rezistors par Ls 0.40 ieslēgts virknē ar slodzi, piemēram, ledusskapi, 2kW fleksi, sildītāju vai katru elektromotora fāzi samazina starta strāvu un aizsargā korķus no izsišanas, ja nav īsais, bet tikai ir liela starta strāva. Jāskatās , kādai strāvai tā detaļa domāta.

Tas bija paraugs no tā mācību materiālas, ko rakstu, jo tika apgalvots, ka, lūk es neko nedarot

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Nu nemaz neatceros kad pedejo reizi butu korķi izsisti.....Nav vieglak jaudigakus korķus ielikt????

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

pastāstiet labāk kā uzlodēt tādu normālas jaudas (puskilometru lai velk) EMP ?

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: Nu nemaz neatceros kad pedejo reizi butu korķi izsisti.....Nav vieglak jaudigakus korķus ielikt????

tas var ienaakt praataa Tev vai man.. bet ne jau zinaatnes spiideklim... kursh redz nevis probleemas risinaajumu... bet kaarteejo analfabeetisma paraugu

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: pat ļoti izmantojamas. NTC rezistors par Ls 0.40 ieslēgts virknē ar slodzi, piemēram, ledusskapi, 2kW fleksi, sildītāju vai katru elektromotora fāzi samazina starta strāvu un aizsargā korķus no izsišanas, ja nav īsais, bet tikai ir liela starta strāva. Jāskatās , kādai strāvai tā detaļa domāta.

Tas bija paraugs no tā mācību materiālas, ko rakstu, jo tika apgalvots, ka, lūk es neko nedarot

Raimi ieliec linku uz NTC rezistoru kurš droši strādātu slēdzot virknē ar tevis minētajām slodzēm. Tikai bez prātojumiem pa tēmu vienkārši linku, pieņemsim es vēlos pamēģināt .

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

www.amidata.es/...

www.epcos.com/... ,property=Data__en.pdf;/PDF_General_technical_information.pdf

www.webcrawler.com/...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kindzulis rakstīja:

batka rakstīja: Nu nemaz neatceros kad pedejo reizi butu korķi izsisti.....Nav vieglak jaudigakus korķus ielikt????

tas var ienaakt praataa Tev vai man.. bet ne jau zinaatnes spiideklim... kursh redz nevis probleemas risinaajumu... bet kaarteejo analfabeetisma paraugu

Kaa lai jums kungi pasaka - taadas muljkjiibas var ienaakt praata tikai jums, laikam par maz esat savaa dziivee iekaartu kabinaajushi uz viena vada, un juusu zinaashanas aprobezjojas ar izsistiem korkjiem nevis nodegushiem vadiem. Manaa praksee ir pieraadiijies ka viskaitiigaakaa elktro ietaise ir pagarinaataajs, jo taadi gudrinieki kaa juus taadus maak veikli sakabinaat vienu otram galaa 5-6 un tad peec tam briiniities kaadeelj telpaas pastaaviiga plastmaasas kushanas smaka.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

UPs atvainojoiet ieprieksh nepreciizi izteicos ar tiem pagarinaataajiem domaati ir pagarinaataaji - sadaliitaaji, no "pliku" pagarinaatju kabinaashanas astee shaads efekts parastaa normaala gadiijumaa nav noveerojams.

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: www.amidata.es/...

www.epcos.com/... ,property=Data__en.pdf;/PDF_General_technical_information.pdf

www.webcrawler.com/...

Un šos var slēgt virknē tām slodzēm . Kur var palasīties tavus mācību materiālus, zinātnieciņ .

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

tak daspeeleejaas gjeenijs ar saviem linkiem

www.iauto.lv/...

kaa tad taa? 16it reizees nevar bez kljuudaam uzraxtiit? logjiskaa domaashana? tizlums vai tas ka nevar copy/paste ?

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Kindzulis rakstīja:

batka rakstīja: Nu nemaz neatceros kad pedejo reizi butu korķi izsisti.....Nav vieglak jaudigakus korķus ielikt????

tas var ienaakt praataa Tev vai man.. bet ne jau zinaatnes spiideklim... kursh redz nevis probleemas risinaajumu... bet kaarteejo analfabeetisma paraugu

Kaa lai jums kungi pasaka - taadas muljkjiibas var ienaakt praata tikai jums, laikam par maz esat savaa dziivee iekaartu kabinaajushi uz viena vada, un juusu zinaashanas aprobezjojas ar izsistiem korkjiem nevis nodegushiem vadiem. Manaa praksee ir pieraadiijies ka viskaitiigaakaa elktro ietaise ir pagarinaataajs, jo taadi gudrinieki kaa juus taadus maak veikli sakabinaat vienu otram galaa 5-6 un tad peec tam briiniities kaadeelj telpaas pastaaviiga plastmaasas kushanas smaka.

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Noperc normalus vadus un uztaisi kartigu pagarinataju,tad nesmirdes tev ta plasmasa.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: Noperc normalus vadus un uztaisi kartigu pagarinataju,tad nesmirdes tev ta plasmasa.

Paklau ja reiz vadam un sadaliitaajam ta gala ir nominaals 220v * 10 A, tad vinjam nevar likt pagarinaataaju ar nominaalu 16 A un skuj vij zin ko veel peec tam galaa, jo redz to cik driikst uz rozetes uzspraust visi gudri izlasiit ( jo uz tiem par ko es runaaju ir konkreti uzrakstits kaadaa rozete cik A tur un cik A kopaa viss daliitaajs), bet to ka nedriikst kabinaat bezatbildiigi pagarinaataajus/daliitaajus vienu otram galaa par to jau neviens niedomaajas liidz kameer kaut kas nosvilst, un tad izraadas ka puse no svariigiem lietojumiem aiziet pa kaaju kopaa ar serveriem kas iesprausti shajos daliitaajos ( un iespeejams ka pat ar ar dieviem barokljiem kas iesprausti pat divos dazjaados daliitaajos, bet tikai diemzheel vienaa un tajaa pashaa faaze/drosheklii utml.)

Un lielaaku/jaudiigaaku droshinaataaju likshana ir pielidzinaama tieshi shai pashai kategorijai - vai tad kaads vispaar ir paarbaudiijis vai vads kas ir pirms shii droshinaataaja speej shaadu slodzi tureet, vai savienojuma vietas ir nostradaatas atbilstoshi jaunajai slodzei utml.

Visjaukaak shii padariishana var beigties vecaas maajaas ar koka starpstaaviem, taa kaa ceru ka apzinaties vismaz ko darat.

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Vienkarsak nav savest visu elektroinstalaciju kartiba neka likt visadus rezistorus starpa???Un kada vajadziba kart nezin kadus pateretajus majas pie pagarinataja???

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Pie kam nevajag nemaz bezatbildiigu riiciibu, pietiek ar to ka kaads ir mazliet paareekjinaajies ar ievad kabelja jaudu, vai arii varbuut kontakts nav ideaals atbilstoshajai pateereetaaju jaudai. Telco reiz smuki ar elegantu liesmu nokuupeeja eekas sadales skapis( un tur kaa minimums vakadzeeja buut 200+ A pa visu skapi). Elitaari, bet nu par laimi shaadaas iestaadeees nevar pashrociigi vienkaarshi nomainiit droshinaataajus.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: Vienkarsak nav savest visu elektroinstalaciju kartiba neka likt visadus rezistorus starpa???Un kada vajadziba kart nezin kadus pateretajus majas pie pagarinataja???

Arii pilniigi jaunai elektroinstalacijai ir sava izturibas robezja, tas gadiijumam ja veel joprojaam esi augstaas domaas par lielaakas jaudas drosheklju likshanu.

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Ne jau par to iet runa tikai nesaprotu kas maja tik super jaudigs butu jasledz klat.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

ir patērētāji, kuriem starta strāva ir reizes 5 lielāka par to strāvu, ko šis patērē, kad ierīce ir iesilusi, iegriezusies utt. tātad NTC, kam pretestiba ir 2 omi, sākumā tas ierobežo strāvu un, kad sasilst, tam pretestība ir 0,07 omi. man pāris shēmas tādi ir ielikti, jauda iekārtai ap 2kW un sledzot bez tās detaļas ir izredzes, ja strāda tejkanna vai veļasmašīna, ka korķus izsitīs.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: Ne jau par to iet runa tikai nesaprotu kas maja tik super jaudigs butu jasledz klat.

Piemeeram man ir elektrisks 3faaziigs ripzagis un arii 1 faaziigs mazais eevelsols ( tam arii notekti ir liidziiga palaishanas sisteema + arii nosprushanas aizsardziiba iekshaa), 3 faaziiga auglju freeze/smalcinaataajs.

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: ir patērētāji, kuriem starta strāva ir reizes 5 lielāka par to strāvu, ko šis patērē, kad ierīce ir iesilusi, iegriezusies utt. tātad NTC, kam pretestiba ir 2 omi, sākumā tas ierobežo strāvu un, kad sasilst, tam pretestība ir 0,07 omi. man pāris shēmas tādi ir ielikti, jauda iekārtai ap 2kW un sledzot bez tās detaļas ir izredzes, ja strāda tejkanna vai veļasmašīna, ka korķus izsitīs.

Nemuldi - tas nav iespējams - virtuālais zinātnieciņ .

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti