Ata S. intervija BLoomberg TV

japcar Reģ.: 09.09.2008
 
1.. 4 5 6 7 8 9 10
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Nu bija tā intervija tāda, kada tā bija, bet latvietis praktiskais saņēmās lielos kredītus saviem vērtīgajiem īpašumiem klausot perfekti angliešu mēlē runājošos zviedrus un citus labdarus. Starp citu, kad Holenders ar savu fI*LMU teica, ka zviedri visu Latvijā kontrolē un nosaka visai daudz no Latvijas ekonomikas, tad neviens neklausījās. protams, uztvert to noppietni bišku traucēja autora apgalvojumi par sievietem epohālais drāziens filmas beigās.

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

www.bmwpower.lv/...

der!

btw- Raimi...vai tu zini...man te kaads cilvveeks( visnotalj es pat teiktu domaajoshss) shodien tevi nolamaaja pat tupu botu...ko iesaaceji studenti uzkodeejushi pieduuriena peec es gan iebildu...tavaa labaa...teikdams ka tu esi tu pats...tikai stipri stulbs....

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Kā pretargumentu varu minēt dažādas 'bezpeļņas' institūcijas kuras ir tiesīgas izsniegt dažādus sertifikātus viņu pašu izlobētu likumu vai MK noteikumu sakarā. Tāpat jau šie pieredzējušie sertificētāji sēž uz kakla, bet tev vēl nepietiek - gribi lai atļauj nepieredzējušiem gurķiem slaukt ražotājus.

nu es taču teicu, ka lai iekļūtu institūciju sarakstā ir jābūt pieredzei, lai iegūtu pieredzi ir jāstrādā, strādāt nevar, kamēr neesi sarakstā

labi, tā nav ražošana..... bet darba inspekcija izdrāzīs jebkuru ražotāju, kurš nebūs nomeksājis nodevu šitādai firmelei

sorry, varbūt kļūdos, bet man liekas ka darba aizsardzības jautājumus var kārtot jebkura persona pati, jebkurš uzņēmums, samaklē googlē attiecīgos MK noteikumus, lasi un raksti visus darba risku novērtējumus, darba aizsardzības programmas , u.t.t

Nu nav ta ka darba aizsardzības inspekcija tev liek iet uz firmām pasūtīt darba drošības jautājumu sakārtošnu savā uzņēmumā.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Kā pretargumentu varu minēt dažādas 'bezpeļņas' institūcijas kuras ir tiesīgas izsniegt dažādus sertifikātus viņu pašu izlobētu likumu vai MK noteikumu sakarā. Tāpat jau šie pieredzējušie sertificētāji sēž uz kakla, bet tev vēl nepietiek - gribi lai atļauj nepieredzējušiem gurķiem slaukt ražotājus.

nu es taču teicu, ka lai iekļūtu institūciju sarakstā ir jābūt pieredzei, lai iegūtu pieredzi ir jāstrādā, strādāt nevar, kamēr neesi sarakstā

labi, tā nav ražošana..... bet darba inspekcija izdrāzīs jebkuru ražotāju, kurš nebūs nomeksājis nodevu šitādai firmelei

sorry, varbūt kļūdos, bet man liekas ka darba aizsardzības jautājumus var kārtot jebkura persona pati, jebkurš uzņēmums, samaklē googlē attiecīgos MK noteikumus, lasi un raksti visus darba risku novērtējumus, darba aizsardzības programmas , u.t.t

Nu nav ta ka darba aizsardzības inspekcija tev liek iet uz firmām pasūtīt darba drošības jautājumu sakārtošnu savā uzņēmumā.

vispārīgā gadījumā tu kļūdies

piemēru vajag?

nu, ka paprovē pats sakārtot šitas lietas savai celtniecības kompānijai

bet stāsts nav par darba aizsardības biznesu..... stāsts ir par to, ka lai tu "latvietis uzņēmīgais" sāktu kautko ražot tev vajag vispirms izstiepties, tad sarauties un tad tev varbūt atļaus arī kautko saražot.....

un lai man pamēģina kāds pierādīt, ka tāds ekonomikas stabilizācijas plāns vispār ir iespējams bez ražošanas......

tas ir plāns kā paraut kredītā piķi un tad notīties lai nākošā valdība strebj tos sūdus....

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

bišk ne pa tēmu....

Москва. Стоит мужик в пробке. Вдруг стук в окно. Опускает стекло и спрашивает:

- Что надо?

- Понимаете, террористы взяли министра финансов в заложники и требуют 10 миллионов долларов выкуп, иначе они обольют его бензином и подожгут. Мы решили пройти по машинам, кто сколько даст.

- Ну... Я - литров 5 могу дать.

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

Re, kā vajag!

www.msnbc.msn.com/...

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

kliks rakstīja: Re, kā vajag!

www.msnbc.msn.com/...

Vecajam laba reakcija

Alkohola gadi nav nobeigushi

Arsmens Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja:

kliks rakstīja: Re, kā vajag!

www.msnbc.msn.com/...

Vecajam laba reakcija

Alkohola gadi nav nobeigushi

jap, gan meteejs, gan "kjeereejs" uzdevumu augstumos

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

praideri gaļassargi saskrēja minūti pēc tam, kad gamburgerlandijas prezi tiešā tēmējuma nomētā ar granātām

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Kā pretargumentu varu minēt dažādas 'bezpeļņas' institūcijas kuras ir tiesīgas izsniegt dažādus sertifikātus viņu pašu izlobētu likumu vai MK noteikumu sakarā. Tāpat jau šie pieredzējušie sertificētāji sēž uz kakla, bet tev vēl nepietiek - gribi lai atļauj nepieredzējušiem gurķiem slaukt ražotājus.

nu es taču teicu, ka lai iekļūtu institūciju sarakstā ir jābūt pieredzei, lai iegūtu pieredzi ir jāstrādā, strādāt nevar, kamēr neesi sarakstā

labi, tā nav ražošana..... bet darba inspekcija izdrāzīs jebkuru ražotāju, kurš nebūs nomeksājis nodevu šitādai firmelei

sorry, varbūt kļūdos, bet man liekas ka darba aizsardzības jautājumus var kārtot jebkura persona pati, jebkurš uzņēmums, samaklē googlē attiecīgos MK noteikumus, lasi un raksti visus darba risku novērtējumus, darba aizsardzības programmas , u.t.t

Nu nav ta ka darba aizsardzības inspekcija tev liek iet uz firmām pasūtīt darba drošības jautājumu sakārtošnu savā uzņēmumā.

Vot arī sameklē attiecīgos MK noteikumus un izlasi, pirms apgalvot.

jo sorry, bet tu tiešām smagi kļūdies

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

cap rakstīja:

ValdisM rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Kā pretargumentu varu minēt dažādas 'bezpeļņas' institūcijas kuras ir tiesīgas izsniegt dažādus sertifikātus viņu pašu izlobētu likumu vai MK noteikumu sakarā. Tāpat jau šie pieredzējušie sertificētāji sēž uz kakla, bet tev vēl nepietiek - gribi lai atļauj nepieredzējušiem gurķiem slaukt ražotājus.

nu es taču teicu, ka lai iekļūtu institūciju sarakstā ir jābūt pieredzei, lai iegūtu pieredzi ir jāstrādā, strādāt nevar, kamēr neesi sarakstā

labi, tā nav ražošana..... bet darba inspekcija izdrāzīs jebkuru ražotāju, kurš nebūs nomeksājis nodevu šitādai firmelei

sorry, varbūt kļūdos, bet man liekas ka darba aizsardzības jautājumus var kārtot jebkura persona pati, jebkurš uzņēmums, samaklē googlē attiecīgos MK noteikumus, lasi un raksti visus darba risku novērtējumus, darba aizsardzības programmas , u.t.t

Nu nav ta ka darba aizsardzības inspekcija tev liek iet uz firmām pasūtīt darba drošības jautājumu sakārtošnu savā uzņēmumā.

Vot arī sameklē attiecīgos MK noteikumus un izlasi, pirms apgalvot.

jo sorry, bet tu tiešām smagi kļūdies

Viņš nekļūdās!

Darba aizsardzības likuma 9. pants "Darba aizsardzības organizatoriskā struktūra"

(1) Lai veiktu darba aizsardzības pasākumus un darba vides iekšējo uzraudzību, darba devējs:

1) pats var veikt darba aizsardzības speciālista pienākumus - ja uzņēmumā ir ne vairāk kā pieci nodarbinātie un darba devējs ir apmācīts Ministru kabineta noteiktajā kārtībā;

2) norīko darba aizsardzības speciālistu - ja uzņēmumā ir mazāk nekā 50, bet vairāk nekā pieci nodarbinātie;

3) norīko vairākus darba aizsardzības speciālistus vai izveido darba aizsardzības organizatorisko struktūrvienību - ja uzņēmumā ir 50 vai vairāk nodarbināto.

(2) Darba devējs piešķir darba aizsardzības speciālistam nepieciešamos līdzekļus un laiku (darba laika ietvaros), lai vinš varētu veikt savus pienākumus.

(3) Ja šā panta pirmajā daļā vai 5. panat pirmajā daļā noteikto darba aizsardzības organizatorisko struktūru nav iespējams izveidot, darba devējs darba aizsardzības sistēmas izveidē un uzturēšanā (izņemot nodarbināto informēšnau) iesaista kompetentu institūciju vai kompetentu speciālistu.

(4)......

(5) Tos komercdarbības veidus, kuros darba devējam obligāti jāpiesaista kompetenta institūcija, nosaka Ministru kabinets.

(6).......

MK 08.02.2005. noteikumi Nr. 99 "Noteikumi par komercdarbības veidiem, kuros darba devējs iesaista kompetentu institūciju".

.....

5. Darba devējs drīkst neiesaistīt kompetentu institūciju, ja uzņēmumā nav vairāk par pieciem nodarbinātajiem. Ja uzņēmumā ir vairāk par pieciem nodarbinātajiem, darba devējs drīkst neiesaistīt kompetetntu institūciju, ja viņš nodrošina šādu prasību izpildi:

5.1. uzņēmumā ir izveidota un darbojas darba aizsardzības sistēma, par kuru darba devējs ir paziņojis Valsts darba inspekcijai;

5.2. darba vides iekšējo uzraudzību un risku novērtēsanu uzņēmumā veic darba aizsardzības speciālists, kas ieguvis profesionālo augstāko izglītību darba aizsardzībā.

.....

9. Līdz 2012. gada 1. janvārim šo noteikumu 5.2. apakšpunktā minēto darba vides iekšejo uzraudzību un riska novērtēsanu uzņēmumā ir tiesīgs veikt darba aizsardzības speciālists ar augstāko izglītību dabaszinātnēs, inženierzinātnēs, veselības aizsardzības jomā vai tiesību zinātnēs un vismaz piecu gadu darba pieredzi attiecīgajā profesijā, ja viņš ir apguvis darba aizsardzības pamatlīmeņa profesionālās pilnveides programmu.

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

juha rakstīja: bla-bla-bla

ja darbadevējam ir ražošana ar mazāk kā 5 cilvjiem un viņš pats ir ar atbilstošu DA diplomu, tad var. citādi - šī visa skujovina ir uztaisīta tā, ka vai nu tev jāpieņem axūnais DA specs, vai kompetenta institūcija.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juha

davaj speciālist, tagad apraksti, kas ir vajadzīgs autoservisiņam darba drošības jomā

tajā strādā viens pienēmējs (on že načaļņikā), 3 autoatslēdznieki, šoferis (un že sagādnieks) un apkopēja

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Saviem vārdiem pastāsti, nevajag uzreiz mk noteikumus citēt

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

cap rakstīja:

juha rakstīja: bla-bla-bla

ja darbadevējam ir ražošana ar mazāk kā 5 cilvjiem un viņš pats ir ar atbilstošu DA diplomu, tad var. citādi - šī visa skujovina ir uztaisīta tā, ka vai nu tev jāpieņem axūnais DA specs, vai kompetenta institūcija.

Nav vajadzīgs nekāds ahūnais speciālists jāpieņem. Pietiek apmācīt kādu no saviem darbiniekiem, norīkot to par darba aizsardzības speciālistu un izbrīvēt viņam darbalaiku pienākumu veikšanai. Ir uzņēmumi, kuriem izdevīgāks liekas šis variants, ir uzņēmumi, kuriem izdevīgāk liekas slēgt līgumu ar kompetentu personu vai kompetentu institūciju.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juha, davaj pastāsti labāk - kāda ir tava saistība ar šo biznesu.....

man liekas, ka tu esi kautkāds sīks ierēdnītis, kas tos likumus pārcilā no vienas kaudzītes uz otru, imitēdams vētrainu darbību....

atklāti sakot neizskatās, ka tu daudz zini par to tēmu no reālās dzīves

p.n.

ja tomēr uzskati, ka kautko sajēdz, tad joprojām gaidu aprakstu, kas notiks tā sarvisiņa gadījumā.....

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: juha

davaj speciālist, tagad apraksti, kas ir vajadzīgs autoservisiņam darba drošības jomā

tajā strādā viens pienēmējs (on že načaļņikā), 3 autoatslēdznieki, šoferis (un že sagādnieks) un apkopēja

Variantu teorētiski ir daudz. Ja pieņemam, ka nevienam no nodarbinātajiem nav augstākās izglītības (šefs neskaitās, jo sešu darbinieku uzņēmumā viņš tik un tā nedrīkst veikt DA speciālista funkcijas), tad uzņēmuma vadītājam ir viens no turpmākajiem variantiem:

a) jāslēdz līgums ar kompetentu institūciju;

b) jāpieņem darbā (kaut uz 1/4 slodzi) cilvēks, kam ir augstākā izglītība darba aizsardzībā;

c) jāpieņem darbā cilvēks, kas ir apguvis 160 stundu programmu darba aizsardzībā un šajā sfērā viņam ir vismaz 5 gadu darba stāžs, ņemot vērā, ka šāds kekss visas DA speciālista funkcijas drīkstēs veikt līdz 2012. gada 1. janvārim (ar nosacījumu, ja šo termiņu atkal neatliks uz vēlāku laiku);

d) šefs apgūst 160 stundu programmu darba aizsardzībā, ekonomiskās krīzes rezultātā atlaiž vienu atslēdznieku (uzņēmumā tad paliek 5 darbinieki) un pats veic DA speciālista funkcijas.

Nu re, jau četri varianti, bet tikai viens paredz kopoties ar kompetento institūciju.

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: juha, davaj pastāsti labāk - kāda ir tava saistība ar šo biznesu.....

man liekas, ka tu esi kautkāds sīks ierēdnītis, kas tos likumus pārcilā no vienas kaudzītes uz otru, imitēdams vētrainu darbību....

atklāti sakot neizskatās, ka tu daudz zini par to tēmu no reālās dzīves

p.n.

ja tomēr uzskati, ka kautko sajēdz, tad joprojām gaidu aprakstu, kas notiks tā sarvisiņa gadījumā.....

Strādāju a/s "Latvijas finieris" rūpnīcā "Lignums" par darba vides inženieri. Likumu regulāra pārlasīšana ir ļoti laba lieta, īpaši tāpēc, ka darba inspecijā mēdz strādāt ļautiņi, kuri mīl uzstādīt nepamatotas prasības un par to nepildīšanu cenšas iekasēt soda naudas (ierēdņu nekompetence, nepielidītas dzīves ambīcijas???). Un, ņemot vērā, ka "Lignums" ir valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objekts, tad visa veida inspekcijas, tajā skaitā Valsts darba inspekcija pie mums ciemojas itin regulāri, tāpēc pastāvīgi jābūt kaujas gatavībā.

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Tūliņ pirmais paTEIKS,KA ARĪ DARBA DROŠĪBĀ VIŅŠ IR VISSZINOŠĀKAIS.

To jau viņš nepārtraukti cenšas pateikt.

Es protams neapšaubu, ka viņam šajā sfērā ir zināšanas (apzīmējums "cirvis" man pasprukta mirkļa emociju iespaidā ), taču ir nianses, kur viņš ir neprecīzs.

Setup Reģ.: 20.10.2007
0 0 Atbildēt

Lielākajai daļai firmu īpašnieku ir tālu līdz augstākajai izglītībai, taisni brīnums, kā viņi nokārtoja vidusskolu, kur nu vēl līdz DD ekspertiem

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Setup rakstīja: Lielākajai daļai firmu īpašnieku ir tālu līdz augstākajai izglītībai, taisni brīnums, kā viņi nokārtoja vidusskolu, kur nu vēl līdz DD ekspertiem

nekaartoja, nopirka atestaatu

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juha rakstīja:

Pirmais rakstīja: juha

davaj speciālist, tagad apraksti, kas ir vajadzīgs autoservisiņam darba drošības jomā

tajā strādā viens pienēmējs (on že načaļņikā), 3 autoatslēdznieki, šoferis (un že sagādnieks) un apkopēja

Variantu teorētiski ir daudz. Ja pieņemam, ka nevienam no nodarbinātajiem nav augstākās izglītības (šefs neskaitās, jo sešu darbinieku uzņēmumā viņš tik un tā nedrīkst veikt DA speciālista funkcijas), tad uzņēmuma vadītājam ir viens no turpmākajiem variantiem:

a) jāslēdz līgums ar kompetentu institūciju;

b) jāpieņem darbā (kaut uz 1/4 slodzi) cilvēks, kam ir augstākā izglītība darba aizsardzībā;

c) jāpieņem darbā cilvēks, kas ir apguvis 160 stundu programmu darba aizsardzībā un šajā sfērā viņam ir vismaz 5 gadu darba stāžs, ņemot vērā, ka šāds kekss visas DA speciālista funkcijas drīkstēs veikt līdz 2012. gada 1. janvārim (ar nosacījumu, ja šo termiņu atkal neatliks uz vēlāku laiku);

d) šefs apgūst 160 stundu programmu darba aizsardzībā, ekonomiskās krīzes rezultātā atlaiž vienu atslēdznieku (uzņēmumā tad paliek 5 darbinieki) un pats veic DA speciālista funkcijas.

Nu re, jau četri varianti, bet tikai viens paredz kopoties ar kompetento institūciju.

tu toč zini, ka D varinats strādā?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

es zinu vienu ministru (man liekas ka es zinu-gaazeetaajs taads) kurš to vidusskolas diplomu riktiigi ir nopircis.

man nav nekaadu kompleksu ka kaadam var nebuut vidusskolas...patiesiibaa videne ir pakaapiens uz augstaako izgliitiibu. nevis ka visi obligaati noseež sroku videnee un tad iet bumbuleet.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

joprojām nevaiksmīgi mēģinu uzzināt kas tajā ekonomikas plānā ir iekšā....

ir izdevies atrast dažus \"plānus\" kas ir taisīti agrāk, bet nav īstenoti dzīvē

reku piemēram www.em.gov.lv/... var lasīt, ka Budžeta pārpalikums 2008. gadā būs (bija jābūt) 1% no IKP;

2008 gada 3 ceturksnī vajadzēja izdarīt daaaaaudzas lieas, kas pat nav sāktas

nu vai šitas teikums nav vienkārši ideāls.... to var likt katrā plānā līdz pat latvijas bankrota procedūras pabeiģšanas plānam \"Ekonomisko attīstību veicinošas nodokļu un nodevu sistēmas pamatnostādņu izstrādāšana, piesaistot starptautiskos ekspertus un institūcijas, t.sk. Starptautisko Valūtas Fondu, pamatojoties uz esošās nodokļu sistēmas analīzi un ņemot vērā ārvalstu pieredzi.\"

pie tam tas bija plānots 2008 gada 4 ceturksnī

tālāk lasam \"Ilgstoši brīvo štata vietu likvidēšana valsts pārvaldes institūcijās.\"

es vēl līdz šim neesmu sapratis kā likvidēta brīvā štata vieta var kautko ieekonomēt..... ja brīvajā štata vietā neviens nestrādā, tad arī neviens neparakstās aplu lapā un nevienam arī nepārskaita uz kontu bankā....

jā un izrādās, ka Eiropadome jau vairākus gadus prasa latvijai šitādu lietu \"Administratīvā sloga mērījumu veikšana 4 jomās katru gadu atbilstoši 2007.gada pavasara Eiropadomes izvirzītajām prioritārajām jomām.\"

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

juha rakstīja:

Pirmais rakstīja: juha

davaj speciālist, tagad apraksti, kas ir vajadzīgs autoservisiņam darba drošības jomā

tajā strādā viens pienēmējs (on že načaļņikā), 3 autoatslēdznieki, šoferis (un že sagādnieks) un apkopēja

Variantu teorētiski ir daudz. Ja pieņemam, ka nevienam no nodarbinātajiem nav augstākās izglītības (šefs neskaitās, jo sešu darbinieku uzņēmumā viņš tik un tā nedrīkst veikt DA speciālista funkcijas), tad uzņēmuma vadītājam ir viens no turpmākajiem variantiem:

a) jāslēdz līgums ar kompetentu institūciju;

b) jāpieņem darbā (kaut uz 1/4 slodzi) cilvēks, kam ir augstākā izglītība darba aizsardzībā;

c) jāpieņem darbā cilvēks, kas ir apguvis 160 stundu programmu darba aizsardzībā un šajā sfērā viņam ir vismaz 5 gadu darba stāžs, ņemot vērā, ka šāds kekss visas DA speciālista funkcijas drīkstēs veikt līdz 2012. gada 1. janvārim (ar nosacījumu, ja šo termiņu atkal neatliks uz vēlāku laiku);

d) šefs apgūst 160 stundu programmu darba aizsardzībā, ekonomiskās krīzes rezultātā atlaiž vienu atslēdznieku (uzņēmumā tad paliek 5 darbinieki) un pats veic DA speciālista funkcijas.

Nu re, jau četri varianti, bet tikai viens paredz kopoties ar kompetento institūciju.

tu toč zini, ka D varinats strādā?

Pilnībā tomēr nestrādā. Šefs nedrīkstēs ar 160 stundu programmu riskus vērtēt. Tad šefam atliek iegūt augstāko izglītību darba aizsardzība ar nosacījumu, ja viņam jau ir augstākā izglītība dabas zinātnēs, inženierzinātnēs, tiesību zinātnēs vai veselības aizsardzības jomā. Ja šefam nav neviena no šīm augstākajām izglītībām, tad D variants nespīd.

1.. 4 5 6 7 8 9 10
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti