Ata S. intervija BLoomberg TV

japcar Reģ.: 09.09.2008
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja:

ar ko sāk pie mums?????? vispirms uzslien lielveiklšķūni, kur fiksi noslaukt no ļautiņiem plakanajiem tv aizlienēto naudu.....

un pie tā,protams, vainīgs Godmanis un LV dalība Es. lol.

kur es teicu, ka godmanis vainīgs?????

vainīga ir valdība.... vainīgi ir tie vēlētāji, kas balsoja par tukšām programmām.....

kāpēc visi tikai gudri runā par atbalstu eksportējošiem uzņēmumiem? kāpēc nekas reāli nenotiek?

es te netunāju par beramās kūdras eksportu.... es domāju kautko, kas ir ar lielāku mūsu pievienoto vērtību....

kāpēc tas pats gāzbetons joprojām latvijā tiek ievests???? kas traucē jamo tepat uz vietas saražot?

piemērs tev saprotamā valodā - ja tev liktu maksāt 10 latus par katru izvesto beramās kūdras kubu, bet piemaksātu 15 latus par maisos safasētas kūdras tonnu.... kādu kūdru tu eksportētu???????? tu jau sen būtu parāvis pareksā krītu uz 50% gadā lai nopirktu to kūdras fasēšanas līniju

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

farruhs rakstīja:

Sretsked rakstīja:

farruhs rakstīja:

Šeit vairāk runa būtu nevis par kaut kādiem konkrētiem darbiem, bet gan par ATIEKSMI pret tautu.

Nu bļed...nu ej tad un neļauj to darīt, johaidī, ko tu steni un īdi???? Ir tak iespējas, ej ielās un pasaki-ņiuhjā, šitā vairs nebūs!!! Vari aiziet??? Ja nevari, BEIDZ DIRST!

(Tu esi stulbs vai izliecies?)

Paskaties bišķi tālāk par savu degungalu, varbūt izdosies sākt kaut ko,kaut mazliet saprast.

Tev laikam nav nemazākās informācijas, kas notiek ar mazajiem uzņēmējiem, kas notiek ar vidējiem uzņēmējiem...

Šogad likvidēto uzņēmumu skaits pārsniedz reģistrētos. Tā vēl nav bijis. Okei, firmeles sataisīja katrs otrais kurš prot pieskrūvēt reģipsi utt., bet līdz ar to bezdarbnieku skaits (oficiālā statistika ir aisberga redzamā daļa) pieaug katru dienu.

Šobrīd nu ir iegriezušās vējdzirnavas, kuras apturēt varēs tikai laiks.

Tas, ka Tev bizness turas un attīstās ir tikai apsveicami... Tev ir ļoti paveicies. Kaut nu tā arī paliktu.

Bet Es par kaut kādu attīstību i nemaz nesapņoju... faktiski šobrīd notiek eksistēšana ar tendenci - lēnām raujam mīnusā. Un tā ir visapkārt. Kaut kādi tirgus, reklāmas un menedžmenta triki šobrīd vispār nedarbojas, da kaut vai ej un sūkā... nav naudas pagrozījumā.

Drīzāk gan izskatās, ka Tu pats tālāk par savu degunu nekuja neredzi. Un tas ko Tev saka draugi no rietumiem = 0 ,jo viņš šeit nedzīvo, nestrādā, nelaiž bērnus dārziņā un skolā utt, utjp.

Tā kā atslābsti un nebojā vispārējo depresīvo noskaņojumu!

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

vī hed kraisis... (Atis)

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

es neesmu...

runa ir par to, ka atvērt ražotni jau var, tikai tam ir nepeiciešamas nopietnas investīcijas.... un to naudu neviena banka tev neaizdos uz tik maziem %tiem kā vienistabas dzīvokļa pirkšanai

bet valsts garantijas dabūt var tikai paputējis paruksis

vēlreiz uzsveru, ka manuprāt valsts līmenī ir jādara viss lai latvijā attīstītu dajebkādu ražošanu... un to var izdarīt tikai finansiāli atbalstot vai vismaz negremdējot ražotājus...... nevis maksimāli atbalstot tirdzniecības centrus

ir diskutējams jautājums subsīdijas (tiešās vai netiešās, kā tas ir elektrības mazajiem ražotājiem) vai kautkādas nodokļu atlaides....

piemēram reinvestētā peļņa ar nodokli jāapliek būtu minimāli, bet izrautais kapitāls maksimāli

īsāk sakot nezinu kā, bet maksimāli jāaatbalsta ražošana uz vietas un maksimāli jāsarežģī kautkādu preču imports.....

kāpēc ķīna spēj uzbliezt robotrūpnīcu, kas štampo mp3 atskaņotājus un tirgot to visai pasaulei pa lēto????

primo Reģ.: 22.07.2002
0 0 Atbildēt

apgalvojums, tauta saņem to, ko pelnījusi, ir klajš mēģinājums vainu par sastrādātajiem mēsliem, zagšanu un nodevību, uzvelt velētāju pleciem. sak' - jūs jau paši vainīgi. un viena daļa to ir pieņēmusi un kaisa pelnus sev uz galvas - jā mēs esam baigie muļķi, tā mums vajag. skuju ziepes, dāmas un kungi! mums tās mums ir tiesības ticēt cilvēku godīgumam, ticēt solījumiem un programmām un to godīgai izpildei. mēs savu pienākumu izpildījām. mums ir tiesības paprasīt, lai solījumi tiktu pildīti un meļi paņemti pie dziesmas.

NEVAJAG UZŅEMTIES CITU VAINU!

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

es neesmu...

runa ir par to, ka atvērt ražotni jau var, tikai tam ir nepeiciešamas nopietnas investīcijas.... un to naudu neviena banka tev neaizdos uz tik maziem %tiem kā vienistabas dzīvokļa pirkšanai

bet valsts garantijas dabūt var tikai paputējis paruksis

vēlreiz uzsveru, ka manuprāt valsts līmenī ir jādara viss lai latvijā attīstītu dajebkādu ražošanu... un to var izdarīt tikai finansiāli atbalstot vai vismaz negremdējot ražotājus...... nevis maksimāli atbalstot tirdzniecības centrus

ir diskutējams jautājums subsīdijas (tiešās vai netiešās, kā tas ir elektrības mazajiem ražotājiem) vai kautkādas nodokļu atlaides....

piemēram reinvestētā peļņa ar nodokli jāapliek būtu minimāli, bet izrautais kapitāls maksimāli

īsāk sakot nezinu kā, bet maksimāli jāaatbalsta ražošana uz vietas un maksimāli jāsarežģī kautkādu preču imports.....

kāpēc ķīna spēj uzbliezt robotrūpnīcu, kas štampo mp3 atskaņotājus un tirgot to visai pasaulei pa lēto????

Nja, neesi...bet argumentu tev papilnam.

Nu paldies vismaz par godīgo atbildi.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Kā pretargumentu varu minēt dažādas 'bezpeļņas' institūcijas kuras ir tiesīgas izsniegt dažādus sertifikātus viņu pašu izlobētu likumu vai MK noteikumu sakarā. Tāpat jau šie pieredzējušie sertificētāji sēž uz kakla, bet tev vēl nepietiek - gribi lai atļauj nepieredzējušiem gurķiem slaukt ražotājus.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

www.lm.gov.lv/...

kompetentās institūcijijas latvijā ir 34 gabalas, 24 numurā tu atradīsi pazīstamu adresi

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: www.lm.gov.lv/...

kompetentās institūcijijas latvijā ir 34 gabalas, 24 numurā tu atradīsi pazīstamu adresi

Neredzu tur tādu sarakstu. Worda dokumentus never vaļā.

Tātad atkal kaut kas slepens.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

Elementārs piemērs:

Tikai tagad piedāvā iespējas mikrokredītam (tikai ko ar to var izdarīt, bet paldies par to pašu), tad kad ūdens smeļās mutē. Agrāk kaut kā zini nemanīja.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

runa ir par to, ka atvērt ražotni jau var, tikai tam ir nepeiciešamas nopietnas investīcijas.... un to naudu neviena banka tev neaizdos uz tik maziem %tiem kā vienistabas dzīvokļa pirkšanai

bet valsts garantijas dabūt var tikai paputējis paruksis

Naudu dabūt var ne tikai bankā

Strādāju saistībā ar ārzemju investoru, kurš iet prom no nekustamajiem un meklē citus perspektīvus lauciņus, kur investēt. Ja Tev ir kāda laba ideja...

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Un kas Tev konkrēti liekas netaisns prasībās, kurām ir jāatbilst kompetentai institūcijai?

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Nu nav tā, ka tiesības strādāt ir tikai kopmetentām institūcijām. Acīmredzot Tavs draugs nelasa normatīvus, kas viņam būtu jāzina no galvas divos naktī. Bet Tu kā tāds papagailis tik bazūnē tālāk.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Uggga rakstīja:

Pirmais rakstīja:

runa ir par to, ka atvērt ražotni jau var, tikai tam ir nepeiciešamas nopietnas investīcijas.... un to naudu neviena banka tev neaizdos uz tik maziem %tiem kā vienistabas dzīvokļa pirkšanai

bet valsts garantijas dabūt var tikai paputējis paruksis

Naudu dabūt var ne tikai bankā

Strādāju saistībā ar ārzemju investoru, kurš iet prom no nekustamajiem un meklē citus perspektīvus lauciņus, kur investēt. Ja Tev ir kāda laba ideja...

Lētās viesnīcas, kur baro ar balandu zupu.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Kā pretargumentu varu minēt dažādas 'bezpeļņas' institūcijas kuras ir tiesīgas izsniegt dažādus sertifikātus viņu pašu izlobētu likumu vai MK noteikumu sakarā. Tāpat jau šie pieredzējušie sertificētāji sēž uz kakla, bet tev vēl nepietiek - gribi lai atļauj nepieredzējušiem gurķiem slaukt ražotājus.

nu es taču teicu, ka lai iekļūtu institūciju sarakstā ir jābūt pieredzei, lai iegūtu pieredzi ir jāstrādā, strādāt nevar, kamēr neesi sarakstā

labi, tā nav ražošana..... bet darba inspekcija izdrāzīs jebkuru ražotāju, kurš nebūs nomeksājis nodevu šitādai firmelei

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: www.lm.gov.lv/...

kompetentās institūcijijas latvijā ir 34 gabalas, 24 numurā tu atradīsi pazīstamu adresi

Neredzu tur tādu sarakstu. Worda dokumentus never vaļā.

Tātad atkal kaut kas slepens.

kāpēc tev valsts iestādē strādājošam degunnam never vaļā valsts lapā esošo worda dokumentu?????

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Siksparnis rakstīja:

Uggga rakstīja:

Pirmais rakstīja:

runa ir par to, ka atvērt ražotni jau var, tikai tam ir nepeiciešamas nopietnas investīcijas.... un to naudu neviena banka tev neaizdos uz tik maziem %tiem kā vienistabas dzīvokļa pirkšanai

bet valsts garantijas dabūt var tikai paputējis paruksis

Naudu dabūt var ne tikai bankā

Strādāju saistībā ar ārzemju investoru, kurš iet prom no nekustamajiem un meklē citus perspektīvus lauciņus, kur investēt. Ja Tev ir kāda laba ideja...

Lētās viesnīcas, kur baro ar balandu zupu.

Ja spēsi pamatot un pārliecināt investoru par šāda biznesa perspektīvu, tad kāpēc nē

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juha rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: tajā pašā laikā mazās un ļoti mazās, un pat vidēja lieluma ražotnes atvērt nav iespējams

Esi pamēģinājis?

Konkrēti atbildi - jā vai nē.

Nevis viens mans čoms utt. blablabla.

starp citu, man bērnības draugam ir firmele, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumiem.... ir darba aizsardzības kompetento institūciju sarakstā....

tu zini, kas ir nepieciešams lai tajā kompetento institūciju sarakstā nokļūtu tagad?????

varu īsumā pastāstīt..... 1) ir vajadzīga pieredze 2) tiesības strādāt ir tikai kompetentām institūcijām

kā var tikt pie pieredzes nestrādājot??????

pāpēc tādi šķēršļi tiek salikti? un šī nav vienīgā sfēra kur varētu minēt šādus piemērus.....

Nu nav tā, ka tiesības strādāt ir tikai kopmetentām institūcijām. Acīmredzot Tavs draugs nelasa normatīvus, kas viņam būtu jāzina no galvas divos naktī. Bet Tu kā tāds papagailis tik bazūnē tālāk.

nepiesienies vārdiem, es tikai īsumā uzrakstīju.... ja vēlies varam padiskutēt par šo jautājumu padziļināti.... neiet runa par tiesībām strādāt runa ir par kompetentu institūciju.... piemēram valsts iestādes konkursos nemaz nedrīkst izvēlēties nekompetentu institūciju kā tu vari pastrādāt???

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

ražosim

www.latvietis.com/... amp;id=1794

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Pirmais rakstīja: www.lm.gov.lv/...

kompetentās institūcijijas latvijā ir 34 gabalas, 24 numurā tu atradīsi pazīstamu adresi

Neredzu tur tādu sarakstu. Worda dokumentus never vaļā.

Tātad atkal kaut kas slepens.

kāpēc tev valsts iestādē strādājošam degunnam never vaļā valsts lapā esošo worda dokumentu?????

Es nestrādāju valsts iestādē.

Tas pirmkārt. Otrkārt:

Varbūt tāpēc never vaļā, ka pie mūsu IT sistēmas savu roku šad tad pieliek Alise

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Jā­nis Mie­zī­tis

Skolā, skolā iesim skolā...

25.12.2007

Pē­dē­jā lai­kā dau­dzi bēr­nu ve­cā­ki un sko­lo­tā­ji ar­vien ska­ļāk sāk pro­tes­tēt pret tiem jaun­ie­ve­du­miem Lat­vi­jas sko­lās, ko mū­su val­dī­ba ir lep­ni no­sau­ku­si par iz­glī­tī­bas re­for­mu. Vis­lie­lā­kā ne­ap­mie­ri­nā­tī­ba par jaun­ie­ve­du­miem sek­mju vēr­tē­ša­nā. Tiek iz­teik­tas pat tā­das do­mas, ka Iz­glī­tī­bas mi­nis­tri­jā strā­dā ga­lī­gi muļ­ķi, kas, sa­klau­sī­ju­šies da­žā­das pseido­zi­nāt­nis­kas psiho­lo­ģi­jas te­ori­jas, aiz­mir­su­ši nor­mā­las pe­da­go­ģi­jas prin­ci­pus. Te nu es gri­bē­tu ļo­ti ka­te­go­ris­ki ie­bilst. Mū­su iz­glī­tī­bas re­for­ma­to­ri ir ļo­ti gud­ri. Ti­kai, lai to gud­rī­bu spē­tu no­vēr­tēt, mums jā­pa­ce­ļas pār­i šau­ru in­ter­ešu dik­tē­tiem uz­ska­tiem un jā­pa­lū­ko­jas uz vi­su ar la­bi si­tu­ēto valsts ie­rēd­ņu acīm. Man to iz­da­rīt pa­lī­dzē­ja kā­da krie­vu ar­mi­jā dzir­dē­ta as­prā­tī­ba: «Vai jūs zi­nāt kā­dēļ pul­kve­žu dē­li ne­kad ne­kļūst par ģe­ne­rā­ļiem? Tā­dēļ, ka ģe­ne­rā­ļiem pie­tiek sa­vu dē­lu.»

Tad nu ie­do­mā­si­mies, ka mēs esam tie «ģe­ne­rā­ļi», kas ne­grib pie­ļaut, ka pulk­ve­žu un zem­ākam ran­gam pie­de­rī­go dē­li ie­gūst vē­rā ņe­ma­mu iz­glī­tī­bu. Pro­tams, mums jā­rē­ķi­nās, ka ne­drīk­stam vien­kār­ši ar li­ku­mu aiz­liegt vien­kār­ša­jai tau­tai ie­gūt iz­glī­tī­bu, jo jā­tē­lo hu­mā­nisms un de­mo­krā­ti­ja. Tie­ši ot­rā­di – mums jā­ra­da ie­spaids, ka valsts visiem spē­kiem cen­šas no­dro­ši­nāt jau­nat­nei iz­glī­tī­bu un ne­pār­trauk­ti ceļ šīs iz­glī­tī­bas kva­li­tā­ti. Tā­tad – ar ko sāk­sim?

Sāk­sim ar pirms­sko­las ve­cu­ma bēr­niem. Lik­sim, lai sa­ra­žo la­bi daudz tā­du mul­ti­pli­kā­ci­jas fil­mu, kur no­tiek bez­jē­dzī­ga skrie­ša­na, ķer­ša­na, bļau­ša­na, kau­ša­nās, bēg­ša­na, kur viss krīt, jūk, gā­žas, plīst un šķīst. Nav sva­rī­gi, vai pa tele­vi­zo­ra ek­rā­nu lē­kā un vi­su to da­ra uz­zī­mē­ti su­ņi, ka­ķi, pe­les vai ro­zā pan­te­ras. Sva­rī­gi, lai tas iz­ska­tī­tos efek­tī­gi un lai tam vi­sam ne­bū­tu ne­kā­das jē­gas vai sa­tu­ra. Ma­zie cil­vē­ci­ņi il­gi va­ļē­jām mu­tēm blen­zīs uz šīm muļ­ķī­bām, un no vi­ņu gal­vi­ņām kā ar slo­tu būs aiz­slau­cī­tas vi­sas do­mas. Tas ļo­ti la­bi ik­die­nā brem­zēs bēr­nu tiek­smi kaut ko sa­prast, pē­tīt, iz­zi­nāt, bū­vēt, vei­dot. Kad šā­dam no «muļ­ķi­ku» ska­tī­ša­nās at­rau­tam bēr­nam kāds liks mā­cī­ties bur­tus vai ci­pa­rus, tas ne­būs tik vieg­li. Jau no pa­ša pirm­sā­ku­ma bērns sa­pra­tīs, ka mā­cī­bas ir kaut kas ļo­ti gar­lai­cīgs, ne­pa­tī­kams, no­gur­di­nošs un vi­si, kas spiež to da­rīt, ir slik­ti cil­vē­ki. Sa­viem, «ģe­ne­rā­ļu», bēr­niem gan šā­du fil­mu ska­tī­ša­nos mēs stin­gri ie­ro­be­žo­sim. Mēs al­go­sim vi­ņiem audzi­nā­tā­jus, kas ik­die­nā ar da­žā­du ro­ta­ļu un no­dar­bī­bu pa­lī­dzī­bu iz­kops un at­tīs­tīs vi­ņu spē­jas, pa­ma­zām ra­di­not kon­cen­trē­ties mā­cī­bu dar­bam.

Arī sko­las ve­cu­ma bēr­nus ne­drīkst at­stāt bez ie­vē­rī­bas. «Ģe­ne­rā­ļu» bēr­ni, pro­tams, mā­cī­sies eli­tā­rās sko­lās, kur mā­cī­bu pro­cess būs ļo­ti kva­li­ta­tīvs. Bet pā­rē­jās sko­lās jā­pa­nāk, lai bēr­ni mā­cī­ša­nos ne­ņem­tu pā­rāk no­piet­ni. Ne­drīkst būt tā, ka bērns, kurš sek­mī­gi mā­cās, ar kaut ko jus­tos pā­rāks par tiem, kas to ne­spēj vai ne­grib da­rīt. Tie­ši ot­rā­di – bēr­nam jau no pirm­ās kla­ses jā­jūt, ka arī bez mā­cī­ša­nās var tī­ri la­bi būt par skol­nie­ku. Tā­dēļ mēs vis­maz pir­ma­jās tri­jās kla­sēs aiz­lieg­sim sko­lo­tā­jiem bēr­na sek­mes vēr­tēt ar at­zī­mi. At­zī­me ta­ču ir kaut kas tāds, ar ko bēr­ni le­po­jas, bet tas var iz­rai­sīt sav­star­pē­jas sa­cen­sī­bas ga­ru un sti­mu­lēt mā­cī­ša­nos. Bēr­nu ve­cā­kiem mēs ie­gal­vo­sim, ka bēr­nam jā­mā­cās ne­vis at­zīm­ju dēļ, bet gan jā­prot no­vēr­tēt zi­nā­ša­nu ne­pie­cie­ša­mī­ba un no­zī­mī­ba vi­ņa dzī­vē. Tas vien­lai­kus būs tāds smalks mā­jiens, ka, lūk, mēs, «ģe­ne­rā­ļi», sa­vu­laik dze­jo­lī­šus pir­ma­jā kla­sē mā­cī­jā­mies ne jau at­zīm­ju dēļ, bet gan tā­dēļ, ka līdz sirds dzi­ļu­miem iz­pra­tām, cik no­zī­mī­gi un va­ja­dzī­gi šie dze­jo­lī­ši būs mū­su turp­mā­ka­jā dzī­vē.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

juha

davaj tagad apraksti kas būtu jāizdara un kādā secībā, piemēram deksteram, ja viņš tagad vēlētos uzsākt darba drošības biznesu un pie tam vēlētos uzvarēt vai vismaz piedalīties kādas pašvaldības cenu aptaujā piemēram kādai skolai.....

nu tā pa punktiem, tā lai pat man būtu saprotami

pēc tam parunāsim par to, kas būtu jāizdara deksteram lai viņš varētu atvērt piemēram maizes ceptuvi..... vai gāzbetona bloku ražotni..... vai kautvai betona zavodu

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Vēl jā­pa­nāk, lai sko­lās bū­tu pēc ie­spē­jas vā­jā­ka dis­cip­lī­na. Tas ie­vē­ro­ja­mi grauj kla­šu sek­mju lī­me­ni un dez­or­ga­ni­zē mā­cī­bu dar­bu. Pa­nākt to var. No vie­nas pus­es – pe­da­go­giem jā­liek strā­dāt pēc prin­ci­pa, ka ne­kā­dus so­dus pret bēr­niem lie­tot ne­drīkst un jā­gai­da, ka sko­lē­nam pa­šam ro­das ap­skaid­rī­ba, iz­jū­tot sa­vas rī­cī­bas ne­ga­tī­vās se­kas. Bet no ot­ras pus­es, ma­ni­pu­lē­jot ar cil­vēk­tie­sī­bām un bēr­nu aiz­sar­dzī­bas li­ku­mu, jā­uz­liek sko­lo­tā­jiem tā­das pra­sī­bas un at­bil­dī­ba, lai ne­kā­das ne­ga­tī­vas se­kas, kas bēr­nam sa­vas slik­tās uz­ve­dī­bas dēļ bū­tu jā­iz­jūt, vis­pār ne­va­rē­tu ie­stā­ties. Pie­mē­ram, bēr­nu ne­drīkst iz­rai­dīt no kla­ses, likt strā­dāt pēc stun­dām, ne­sek­mī­bas dēļ at­stāt uz ot­ru ga­du ta­jā pa­šā kla­sē, at­skai­tīt no sko­las bez tie­sas lē­mu­ma utt. Maz­ga­dī­gie hu­li­gā­ni un sliņ­ķi ātr­i vien at­klās sko­lo­tā­ju bez­spē­cī­bu un slai­di uz­spļaus vi­sām la­ba­jām pa­mā­cī­bām, aiz­rā­dī­ju­miem un mo­rā­les spre­di­ķiem. Tā da­ži muļ­ķi ar sa­vu ālē­ša­nos trau­cēs vi­su mā­cī­bu dar­bu kla­sē un arī ci­tus pa­da­rīs par muļ­ķiem. Se­viš­ķi la­bus re­zul­tā­tus sko­lē­nu at­pa­li­cī­bas vei­ci­nā­ša­nā mēs pa­nāk­sim, pār­ce­ļot nā­ka­ma­jā kla­sē arī ne­sek­mī­gus sko­lē­nus. Ar lai­ku šie ne­zi­nī­ši vis­pār vairs ne­spēs sa­prast, par ko ir ru­na at­tie­cī­gā priekš­me­ta mā­cī­bu stun­dā un, lai kaut kā īsi­nā­tu lai­ku, mek­lēs sev ci­tas no­dar­bes. Tā kla­sēs vai­ro­sies sko­lē­nu skaits, kas ne­se­ko līdz­i stun­dai. Lai sko­lē­ni, kas ne­grib vai arī ne­spēj nor­mā­li mā­cī­ties jau pa­mat­sko­lā, pēc ele­men­tā­ras la­sīt un rak­stīt pras­mes ap­gū­ša­nas ne­va­rē­tu iz­stā­ties, val­stī jā­pie­ņem li­kums par ob­li­gā­tu de­vi­ņu kla­šu iz­glī­tī­bu līdz 18 ga­du ve­cu­mam. Par kat­ru priekš­lai­kus no sko­las at­skai­tī­tu bēr­nu, sko­las va­dī­bai jā­uz­liek nau­das sods. Tas pie­spie­dīs līdz pat de­vī­ta­jai kla­sei šos ne­gri­bī­šus un ne­va­rī­šus gar­lai­ko­ties sko­las so­los bla­kus nor­mā­liem bēr­niem un trau­cēt vi­ņus mā­cī­bās. Pro­tams, līdz mi­ni­mu­mam val­stī jā­sa­ma­zi­na spe­ci­ālo, ga­rī­gi at­pa­li­ku­ša­jiem bēr­niem do­mā­to mā­cī­bu ie­stā­žu skaits. Aiz­bil­di­no­ties ar in­va­lī­du in­teg­rā­ci­ju sa­bied­rī­bā, jā­spiež vi­ņi ap­mek­lēt pa­ras­tās vis­pār­iz­glī­to­jo­šās sko­las. Šo bēr­nu klāt­būt­ne pa­ras­tā sko­lā ie­vē­ro­ja­mi ap­grū­ti­nās sko­lo­tā­ju dar­bu un vi­ņi būs spies­ti pa­lē­ni­nāt ap­gūs­ta­mās vie­las iz­klās­tu. Sa­vu­kārt pā­rē­jiem sko­lē­niem tad at­liks ti­kai gar­lai­ko­ties. Lai pe­da­go­gu dar­bu pa­da­rī­tu īpa­ši pro­ble­mā­tis­ku, mā­cī­bu prog­ram­mas jā­izs­trā­dā tā, lai ap­gūs­ta­mās vie­las ap­joms bū­tu pie­tie­ka­mi liels un sko­lē­ni bez no­piet­nām pa­pil­dus no­dar­bī­bām ta­jā vis­pār ne­spē­tu ie­dzi­ļi­nā­ties. Sa­vu­kārt, mā­cī­bu li­te­ra­tū­ra un uz­ska­tes lī­dzek­ļi, kas at­vieg­lo mā­cī­bu vie­las ap­gū­ša­nu, jā­ra­žo ie­ro­be­žo­tā dau­dzu­mā un tiem jā­būt dār­giem. Vēl la­bāk ir pa­nākt, lai sko­lās ne­bū­tu vie­no­tas at­tie­cī­gā priekš­me­ta mā­cī­bu me­to­di­kas. Pa­zi­ņo­jot, ka gal­ve­nais nav vis mā­cī­bu pro­cess, bet ga­la re­zul­tāts, tir­gū var ie­plu­di­nāt da­žā­das vie­na un tā pa­ša mā­cī­bu priekš­me­ta ap­gū­ša­nai pa­re­dzē­tas mā­cī­bu grā­ma­tas un spe­ci­ālās bur­tnī­cas. Tas ra­dīs ju­cek­li pe­da­go­gu dar­bā, tuk­šos jau tā jū­ta­mi plā­nos bēr­nu ve­cā­ku nau­das ma­kus un ra­dīs pa­pil­du grū­tī­bas bēr­niem, kas la­bā­kas iz­glī­tī­bas mek­lē­ju­mos vai sa­dzī­ves ap­stāk­ļu dēļ būs spies­ti mā­cī­bu ga­da lai­kā mai­nīt sko­lu. Vis­bei­dzot spe­ci­ālas bur­tnī­cas var iz­ga­ta­vot tik «spe­ci­ālas», ka tās ne­būt ne­vei­ci­na bēr­nu sek­mes at­tie­cī­ga­jā mā­cī­bu priekš­me­tā. Pie­mē­ram, no­mai­not glīt­rak­stī­ša­nai do­mā­tās bur­tnī­cas, kur tre­ni­ņa no­lū­kos bēr­ni ar bur­tiem, vār­diem un tei­ku­miem pie­rak­stī­ja pil­nas ve­se­las lap­pu­ses, un to vie­tā ie­vie­šot spe­ci­ālās bur­tnī­cas, kur jā­rak­sta ti­kai da­žas rin­di­ņas, var ne­pie­ļaut bēr­na rak­stīt pras­mes iz­kop­ša­nu. Tas ir sva­rī­gi, jo šiem bēr­niem augst­sko­lā būs no­piet­nas grū­tī­bas gan kon­spek­tu un pie­zīm­ju rak­stī­ša­nā, gan vē­lā­kā to iz­la­sī­ša­nā.

Vēl sko­lās jā­rī­ko la­bi daudz da­žā­du iz­klai­des pa­sā­ku­mu. Tās va­rē­tu būt dis­ko­tē­kas, sko­lē­nu mo­des ska­tes, fan­klu­bu sa­nāk­smes, da­žā­di ne­no­piet­ni kon­kur­si vai ro­ta­ļī­gas sa­cen­sī­bas. Gal­ve­nais, lai pa­sā­ku­miem bū­tu pēc ie­spē­jas ma­zāk sa­ka­ra ar mā­cī­bu vie­lu un sko­lā ap­gūs­ta­ma­jām zi­nā­ša­nām. (Bēr­niem no tā vi­sa ir jā­at­pū­šas.) Ar lai­ku šā­da «sa­bied­ris­kā dzī­ve» bēr­nu ap­zi­ņā ie­ņems gal­ve­no vie­tu un mā­cī­bas sko­lā vi­ņiem lik­sies kaut kas maz­sva­rīgs un otr­šķi­rīgs, pat trau­cē­jošs. Lai pas­tip­ri­nā­tu šo efek­tu, vē­lams lik­vi­dēt arī tā­dus bēr­nus dis­cip­li­nē­jo­šus fak­to­rus kā sko­lē­nu for­mas tērps. Sko­lē­ni tad arī ik­die­nā va­rēs sa­cen­sties par fir­mī­gā­ko un ši­kā­ko ģēr­bša­nās sti­lu un vi­ņiem ma­zāk lai­ka pa­liks do­māt par mā­cī­bām. Bet bēr­nu ve­cā­kiem mēs ie­stās­tī­sim, ka šā­di tiek sti­mu­lē­ta bēr­nu sa­bied­ris­kā ak­ti­vi­tā­te, ra­do­šās spē­jas, iz­do­ma un mā­ka kon­tak­tē­ties.

It kā ne­jau­ši jā­iero­be­žo arī jau­nat­nei do­mā­tie uz aug­lī­gu at­tīs­tī­bu mu­di­no­ši māk­slas dar­bi. Priekš­plā­nā jā­iz­vir­za pri­mi­tī­visms, jo tas vai­rāk kai­ri­na. Jā­pa­nāk, lai, pie­mē­ram, es­trā­des dzie­dā­tā­ji vairs ne­dzied, bet brēc, lē­kā un da­žā­di ālē­jas, ar sa­vām iz­da­rī­bām cen­šo­ties iz­rai­sīt ska­tī­tā­jos pār­stei­gu­ma efek­tu. Jā­kul­ti­vē uz­skats, ka jaun­iešiem do­mā­tā māk­sla jā­vei­do pēc prin­ci­pa «jo tra­kāk, jo la­bāk». Sprā­dzie­ni, bļā­vie­ni, daudz­krā­sai­nu ugu­ņu zib­šņi, ķē­mī­gas po­zas, naid­pil­nas gri­ma­ses, ag­re­sī­vi žes­ti – lūk, ti­kai da­ži no iz­teik­smes lī­dzek­ļiem, ko vē­lams iz­man­tot. Tas viss ie­vē­ro­ja­mi ma­zi­nās jaun­iešu tiek­smi pēc iz­glī­tī­bas un augst­āku ide­ālu mek­lē­ša­nas, sti­mu­lēs vi­ņus pie­vēr­sties nar­ko­ti­kām un ci­tiem ap­rei­bi­no­šiem lī­dzek­ļiem.

Vis­bei­dzot jā­iz­da­ra tā, lai pe­da­go­gi no vien­kār­šās tau­tas nā­ku­šo bēr­nu ap­mā­cī­bām do­mā­ta­jās sko­lās bū­tu ar ie­spē­ja­mi zem­āku kva­li­fi­kā­ci­ju. To pa­nākt ir ļo­ti vien­kār­ši. At­liek ti­kai sko­lo­tā­ju dar­ba al­gas no­teikt la­bi zem­as, un vi­si pe­da­go­gi, ku­ru kva­li­fi­kā­ci­ja dod ie­spē­ju at­rast ci­tu, la­bāk ap­mak­sā­tu dar­bavie­tu, no sko­lām aizies. Lai par to ne­vai­no­tu val­sti, sko­lu fi­nan­sē­ša­na jā­uz­krauj paš­val­dī­bām, ku­ru bu­džets ir pie­tie­ka­mi trū­cīgs, lai ne­vien tu­rē­tu sko­lo­tā­jus ba­da mai­zē, bet arī lik­vi­dē­tu lie­lā­ko da­ļu no lau­ku sko­lām.

Tas tad nu arī īsu­mā bū­tu viss. Un nu man bei­dzot jā­at­zīst, ka šeit uz­rak­stī­to es ne­es­mu iz­do­mā­jis. Es vien­kār­ši uz­skai­tī­ju ti­kai da­ļu no pa­sā­ku­miem, ko mū­su val­dī­ba ir cen­tu­sies ie­viest un ir ie­vie­su­si Lat­vi­jā pē­dē­jā des­mit­ga­dē pēc for­mā­lās Lat­vi­jas ne­at­ka­rī­bas pa­slu­di­nā­ša­nas. Vai Jūs spē­jat iz­do­māt vēl kaut ko, kas, at­klā­ti ne­pār­kāp­jot de­mo­krā­ti­jas un hu­mā­nis­ma prin­ci­pus, de­gra­dē­tu mū­su jau­nat­ni? Es – nē.

Tā­dēļ ne­sauk­sim par muļ­ķiem mū­su iz­glī­tī­bas re­for­ma­to­rus! Viss tiek da­rīts ļo­ti gud­ri.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti