Augstspiediena mazgātājs

Arnis76 Reģ.: 06.02.2006

Napieciešams Jūsu padoms. Ir doma iepirkt augstspiediena mazgātāju, ar ko pāris reizes nedēļā nodzīt nost lielos dubļus no mašīnas.

Ir kādas idejas kādus parametrus skatīties? litri/h, bar, kas ir būtiski, un kas nav mazsvarīgi, kas ir nepieciešams?

Šobrīd esmu noskatījis apm 300l/h un 100 bar spiediens... nav pa īsu?

 
1 2 3 4
Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

K 3 sērijas verķus reiz pirka vairāki junioru motokrosistu klubi. Kāpēc? pirmkārt tas ir gana mazs - tik mazam vēl varēja atrast vietu ķehņičkā, otrkārt - to vēl varēja pavilkt ķehņičkā līdzpaņemtais ģenģeris, treškārt - tam nevajadzēja daudz ūdens. To rēķināja kā APARĀTU UZ VIENU SEZONU. Ja aparāts nebija nomiris pēc sezonas - atdeva kādam no kluba. Jaunai sezonai sākotie pirka jaunu K3 sērijas verķi, jo tas bija, kā jau teicu°- mazs, neprasīja daudz elektrības, neaizņēma vietu un maksāja maz.

P.S. Svaigi notašķītu ar dubli moci un sīci nomazgāt ir viegli. Pamēģini to moci nomazgāt nākamajā dienā, kad visi tie mēsli ir labi piekaltuši.

P.P.S.

Mājās mēs nepērkam lietu uz sezonu vai divām. Mājās ar ūdens daudzumu ir pietiekami, kā arī elektrības netrūkst, treškārt mēs mazgājam lietas, kas jau ilgi kliedz pēc nomazgāšanas... Secinājumi - katra paša ziņā...

tunos Reģ.: 20.07.2004
0 0 Atbildēt

viela pārdomām laba

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:...

izsmeļoši, paldies!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Viena maza piezīme - savulaik bija tāds aparāts K5.50, tam bija plastmasas sūknis kā K2, K3 un lielākajam vairumam K4 sērijas.

Un vēl - gara augstspiediena šļūtene uz spoles ir lielāks pluss nekā rotējošā dīze. Rotējošo dīzi var nopirkt atsevišķi. Šļūene uz spoles tiek labāk uzglabāta, mazāka iesēja to satraumēt, jo nedrīkst to ikdienā ritināt tik smalki, kā tā nāca no rūpnīcas ievietota kastē, kā arī spoles serde neļāus pāliecot saraut kordus. Ja šļūtene ir caura, tad nekādi šņaudziņi, kurnu vēl izolene nenoturēs to spiedienu. 100 bar ir 100 atmosfēras!!!

NB! Augstspiediena aparātu nedrīkst vilkt aiz šļūenes kā putekļusūcēju!

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: Ja grib pirkt sev un ilgai lietošanai - rekomendācijas sekojošas - Karchers jāpērk vismaz sākot ar 5. sēriju, kam bleķa sūknis, jo to remonta gadījumā varēs salīdzinoši lēti uzcelt. tie parasti arī tur 60°C ūdens t°... Visiem K sērijas, jeb mājas augstspiediena apaātiem pistoles ir vienlīdzlieli mēsli, tāpēc tās mirs un ar to jārēķinās. Tāpēc labāk lūrēt uz profesionālo verķu sākumklasēm HD 5/12 vai tamlīdzīgiem, vismaz normāla pistole, kurai uzkāpjot nekas nenotiks.

Visiem aparātiem jālieto filtri! Ielesls - tas pats, kāpēc auto dzinējam ir gaisa filtrs.

Tie, kas stāsta brīnumu stāstus par 100 bar spiedienu, kas rauj nost krāsu vai 100°C temperatūru no karchera (lai vai vai cik pro verķis tas nebūtu) - stāsta vai nu pasakas vai nu stāsts ir par krāsu, kas jau pati krīt nost.

Lai labi nokrāsotai metāla detaļai norautu krāsu TIKAI ar ūdeniu vajag kā minimums 300, vai labāk 500 bar spiedienu. Ja ūdenim klāt caur speciālu dīzi laižam smiltis - tad tas ir smilšu strūklas aparāts un te saies pat 100 bar spiediens.

100°C temperatūra jau ir tvaiks - reāli karcheris uz pistoles izdos +/- 90°C, viss kas vairāk par 100°C ir tvaiks un tam vajag speciālu dīzi un mazu instruktāšu, lai nesa3.14stu aparātam vārstus.

Esi redzejis karčeru kas stunda nokurina 10l soļarku udens sildišanai un pats aparats sver ap 100kg

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja:

Palaidniex rakstīja: Ja grib pirkt sev un ilgai lietošanai - rekomendācijas sekojošas - Karchers jāpērk vismaz sākot ar 5. sēriju, kam bleķa sūknis, jo to remonta gadījumā varēs salīdzinoši lēti uzcelt. tie parasti arī tur 60°C ūdens t°... Visiem K sērijas, jeb mājas augstspiediena apaātiem pistoles ir vienlīdzlieli mēsli, tāpēc tās mirs un ar to jārēķinās. Tāpēc labāk lūrēt uz profesionālo verķu sākumklasēm HD 5/12 vai tamlīdzīgiem, vismaz normāla pistole, kurai uzkāpjot nekas nenotiks.

Visiem aparātiem jālieto filtri! Ielesls - tas pats, kāpēc auto dzinējam ir gaisa filtrs.

Tie, kas stāsta brīnumu stāstus par 100 bar spiedienu, kas rauj nost krāsu vai 100°C temperatūru no karchera (lai vai vai cik pro verķis tas nebūtu) - stāsta vai nu pasakas vai nu stāsts ir par krāsu, kas jau pati krīt nost.

Lai labi nokrāsotai metāla detaļai norautu krāsu TIKAI ar ūdeniu vajag kā minimums 300, vai labāk 500 bar spiedienu. Ja ūdenim klāt caur speciālu dīzi laižam smiltis - tad tas ir smilšu strūklas aparāts un te saies pat 100 bar spiediens.

100°C temperatūra jau ir tvaiks - reāli karcheris uz pistoles izdos +/- 90°C, viss kas vairāk par 100°C ir tvaiks un tam vajag speciālu dīzi un mazu instruktāšu, lai nesa3.14stu aparātam vārstus.

Esi redzejis karčeru kas stunda nokurina 10l soļarku udens sildišanai un pats aparats sver ap 100kg

Esmu redzējis arī karčeru, kas stundā nokurina 30 litrus, aprīkots ar 2 pistolēm un sver ~185 kh.

Esmu padarbojies ar nekarcheriem, kam darba spiediens ir 300 bar, 500 bar, 800 bar un 2800 bar (jā, jā es nekļūdījos 2800)! Pēdējais ir vieglajai mašīnai nevelkamas piekabes izskatā un sūknīti tur darbina 170 Zs Deutz dīzelei, un pistole ir ar pleca laidi, jo atgrūdiena spēks ir ~22 kg. Pēc > 25 kg atgrūdiena spiediena verķis nedrīkst vairs turēt cilvēks...

Tākā es lieliski zinu par ko es runāju.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

P.S. Kļūda - sver nevis 185 kh, bet ~280 kg. (Latvijā šķiet tādi ir tikai divi - vismaz man zināmi)

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

batka rakstīja:

Palaidniex rakstīja: Ja grib pirkt sev un ilgai lietošanai - rekomendācijas sekojošas - Karchers jāpērk vismaz sākot ar 5. sēriju, kam bleķa sūknis, jo to remonta gadījumā varēs salīdzinoši lēti uzcelt. tie parasti arī tur 60°C ūdens t°... Visiem K sērijas, jeb mājas augstspiediena apaātiem pistoles ir vienlīdzlieli mēsli, tāpēc tās mirs un ar to jārēķinās. Tāpēc labāk lūrēt uz profesionālo verķu sākumklasēm HD 5/12 vai tamlīdzīgiem, vismaz normāla pistole, kurai uzkāpjot nekas nenotiks.

Visiem aparātiem jālieto filtri! Ielesls - tas pats, kāpēc auto dzinējam ir gaisa filtrs.

Tie, kas stāsta brīnumu stāstus par 100 bar spiedienu, kas rauj nost krāsu vai 100°C temperatūru no karchera (lai vai vai cik pro verķis tas nebūtu) - stāsta vai nu pasakas vai nu stāsts ir par krāsu, kas jau pati krīt nost.

Lai labi nokrāsotai metāla detaļai norautu krāsu TIKAI ar ūdeniu vajag kā minimums 300, vai labāk 500 bar spiedienu. Ja ūdenim klāt caur speciālu dīzi laižam smiltis - tad tas ir smilšu strūklas aparāts un te saies pat 100 bar spiediens.

100°C temperatūra jau ir tvaiks - reāli karcheris uz pistoles izdos +/- 90°C, viss kas vairāk par 100°C ir tvaiks un tam vajag speciālu dīzi un mazu instruktāšu, lai nesa3.14stu aparātam vārstus.

Esi redzejis karčeru kas stunda nokurina 10l soļarku udens sildišanai un pats aparats sver ap 100kg

Esmu redzējis arī karčeru, kas stundā nokurina 30 litrus, aprīkots ar 2 pistolēm un sver ~185 kh.

Esmu padarbojies ar nekarcheriem, kam darba spiediens ir 300 bar, 500 bar, 800 bar un 2800 bar (jā, jā es nekļūdījos 2800)! Pēdējais ir vieglajai mašīnai nevelkamas piekabes izskatā un sūknīti tur darbina 170 Zs Deutz dīzelei, un pistole ir ar pleca laidi, jo atgrūdiena spēks ir ~22 kg. Pēc > 25 kg atgrūdiena spiediena verķis nedrīkst vairs turēt cilvēks...

Tākā es lieliski zinu par ko es runāju.

Nu vo tam celsijmetrs rada virs 100c udens temp.Isteniba svaru nezinu,bet smags tads uz ratiem.Piemetu ka kadi 100kg varbut.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Celsijmetrs rāda līdz 150, bet tam katls uz pilnu klapi atstājot ūdens padevi nespēj ūdeni uzkarsēt vairāk par +98°C, nav tik jaudīgs! Tādi Karcheri stāv gandrīz katrā automoikā. Sver ~100 kg. Caurplūdes katla jauda ap 89 kw un tie vienalga nespēj 1000 litrus stundā lielu caurplūdi uzsildīt vairāk kā par 80-90°C. Ja nogriež ūdens padevi mazāku toč var uzraut līdz +98°C, ja nogriež pavisam (tas ir ~450 l/h) tad sasilda ūeni līdz tvaikam un sper ārā no 100-150°C TVAIKU, nevis ūdeni. Tur vajag speciālu dīsi un mazu instruktāžu, lai neizkausē augstspiediena vārstus sūknī...

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: Celsijmetrs rāda līdz 150, bet tam katls uz pilnu klapi atstājot ūdens padevi nespēj ūdeni uzkarsēt vairāk par +98°C, nav tik jaudīgs! Tādi Karcheri stāv gandrīz katrā automoikā. Sver ~100 kg. Caurplūdes katla jauda ap 89 kw un tie vienalga nespēj 1000 litrus stundā lielu caurplūdi uzsildīt vairāk kā par 80-90°C. Ja nogriež ūdens padevi mazāku toč var uzraut līdz +98°C, ja nogriež pavisam (tas ir ~450 l/h) tad sasilda ūeni līdz tvaikam un sper ārā no 100-150°C TVAIKU, nevis ūdeni. Tur vajag speciālu dīsi un mazu instruktāžu, lai neizkausē augstspiediena vārstus sūknī...

ārprāccccc

wot šādu gan uz mājam niwajaga

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

batka rakstīja:

Palaidniex rakstīja: Ja grib pirkt sev un ilgai lietošanai - rekomendācijas sekojošas - Karchers jāpērk vismaz sākot ar 5. sēriju, kam bleķa sūknis, jo to remonta gadījumā varēs salīdzinoši lēti uzcelt. tie parasti arī tur 60°C ūdens t°... Visiem K sērijas, jeb mājas augstspiediena apaātiem pistoles ir vienlīdzlieli mēsli, tāpēc tās mirs un ar to jārēķinās. Tāpēc labāk lūrēt uz profesionālo verķu sākumklasēm HD 5/12 vai tamlīdzīgiem, vismaz normāla pistole, kurai uzkāpjot nekas nenotiks.

Visiem aparātiem jālieto filtri! Ielesls - tas pats, kāpēc auto dzinējam ir gaisa filtrs.

Tie, kas stāsta brīnumu stāstus par 100 bar spiedienu, kas rauj nost krāsu vai 100°C temperatūru no karchera (lai vai vai cik pro verķis tas nebūtu) - stāsta vai nu pasakas vai nu stāsts ir par krāsu, kas jau pati krīt nost.

Lai labi nokrāsotai metāla detaļai norautu krāsu TIKAI ar ūdeniu vajag kā minimums 300, vai labāk 500 bar spiedienu. Ja ūdenim klāt caur speciālu dīzi laižam smiltis - tad tas ir smilšu strūklas aparāts un te saies pat 100 bar spiediens.

100°C temperatūra jau ir tvaiks - reāli karcheris uz pistoles izdos +/- 90°C, viss kas vairāk par 100°C ir tvaiks un tam vajag speciālu dīzi un mazu instruktāšu, lai nesa3.14stu aparātam vārstus.

Esi redzejis karčeru kas stunda nokurina 10l soļarku udens sildišanai un pats aparats sver ap 100kg

Esmu redzējis arī karčeru, kas stundā nokurina 30 litrus, aprīkots ar 2 pistolēm un sver ~185 kh.

Esmu padarbojies ar nekarcheriem, kam darba spiediens ir 300 bar, 500 bar, 800 bar un 2800 bar (jā, jā es nekļūdījos 2800)! Pēdējais ir vieglajai mašīnai nevelkamas piekabes izskatā un sūknīti tur darbina 170 Zs Deutz dīzelei, un pistole ir ar pleca laidi, jo atgrūdiena spēks ir ~22 kg. Pēc > 25 kg atgrūdiena spiediena verķis nedrīkst vairs turēt cilvēks...

Tākā es lieliski zinu par ko es runāju.

cisternas tīri?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

Palaidniex rakstīja: Celsijmetrs rāda līdz 150, bet tam katls uz pilnu klapi atstājot ūdens padevi nespēj ūdeni uzkarsēt vairāk par +98°C, nav tik jaudīgs! Tādi Karcheri stāv gandrīz katrā automoikā. Sver ~100 kg. Caurplūdes katla jauda ap 89 kw un tie vienalga nespēj 1000 litrus stundā lielu caurplūdi uzsildīt vairāk kā par 80-90°C. Ja nogriež ūdens padevi mazāku toč var uzraut līdz +98°C, ja nogriež pavisam (tas ir ~450 l/h) tad sasilda ūeni līdz tvaikam un sper ārā no 100-150°C TVAIKU, nevis ūdeni. Tur vajag speciālu dīsi un mazu instruktāžu, lai neizkausē augstspiediena vārstus sūknī...

Izklausās mazliet trakāk nekā ir īstenībā - reālā dzīvē, bet daudziem lauksaimniekiem mazliet mazjaudīgāki verķi ar 60-68 kW katliem, max caurplūdi 750 L/h un ir ļoti pat apmierināti...

Visu izsaka slāpes.

Bet to, ka forši ir vismaz 150 bar spiediens pie ~500 l/h - tas gan ir fakts.

Nu vēl var 120 bar spiedienu, bet tad ne mazāk kā tie paši 500-550 l/h caurplūdes. Jo mazgājošo efektu rada vairāki faktori Ūdens daudzums, ūdens spiediens, ķīmija un ūdens temperatūra. Ja kaut vienu no visa vāc ārā vai samazina, visi pārēji ie jāpalielina, lai kompensētu, ja grib līdzīgu efektu...

ārprāccccc

wot šādu gan uz mājam niwajaga

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

cisternas tīri?

Pats netīru, ij netaisos, bet ir cilvēki kam tas maizes darbs...

Viens no abiem šiem te niknajiem verķiem ir Venspilī - lielos rezervuārus mazgāt. Tad kad jamie to pirka nekā diži labāka pieejama nebij ar garantijām un servisa bāzi Latvijā.

Tagadiņās jau ir niknāki verķi pieejami...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

Palaidniex rakstīja: Celsijmetrs rāda līdz 150, bet tam katls uz pilnu klapi atstājot ūdens padevi nespēj ūdeni uzkarsēt vairāk par +98°C, nav tik jaudīgs! Tādi Karcheri stāv gandrīz katrā automoikā. Sver ~100 kg. Caurplūdes katla jauda ap 89 kw un tie vienalga nespēj 1000 litrus stundā lielu caurplūdi uzsildīt vairāk kā par 80-90°C. Ja nogriež ūdens padevi mazāku toč var uzraut līdz +98°C, ja nogriež pavisam (tas ir ~450 l/h) tad sasilda ūeni līdz tvaikam un sper ārā no 100-150°C TVAIKU, nevis ūdeni. Tur vajag speciālu dīsi un mazu instruktāžu, lai neizkausē augstspiediena vārstus sūknī...

ārprāccccc

wot šādu gan uz mājam niwajaga

Izklausās mazliet trakāk nekā ir īstenībā - reālā dzīvē, bet daudziem lauksaimniekiem mazliet mazjaudīgāki verķi ar 60-68 kW katliem, max caurplūdi 750 L/h un ir ļoti pat apmierināti...

Visu izsaka slāpes.

Bet to, ka forši ir vismaz 150 bar spiediens pie ~500 l/h - tas gan ir fakts.

Nu vēl var 120 bar spiedienu, bet tad ne mazāk kā tie paši 500-550 l/h caurplūdes. Jo mazgājošo efektu rada vairāki faktori Ūdens daudzums, ūdens spiediens, ķīmija un ūdens temperatūra. Ja kaut vienu no visa vāc ārā vai samazina, visi pārēji ie jāpalielina, lai kompensētu, ja grib līdzīgu efektu...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Yetti rakstīja:

cisternas tīri?

Pats netīru, ij netaisos, bet ir cilvēki kam tas maizes darbs...

Viens no abiem šiem te niknajiem verķiem ir Venspilī - lielos rezervuārus mazgāt. Tad kad jamie to pirka nekā diži labāka pieejama nebij ar garantijām un servisa bāzi Latvijā.

Tagadiņās jau ir niknāki verķi pieejami...

P.S. bet bija te daži frīki no naftas bāzes, kas gribēja par visu vari sapirkt kādus 3-4 mazos mājas perdelīšus, lai darītu to pašu - cisternas mazgāt no iekšpuses, un vēl apvainojās, kad jamiem tika apskaidrots, ka no tā NEKAS prātīgs nesanāks. Ķīmijas tvertnes nav salīdzināmas ar ričuku un mašīnu vienreiz mēnesī...

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Jā, šodien noskatījos, kā vairāki stiepa dzeltenos karcher cenuklubā

tunos Reģ.: 20.07.2004
0 0 Atbildēt

Rolands85 rakstīja: Jā, šodien noskatījos, kā vairāki stiepa dzeltenos karcher cenuklubā

vēl tik cenas dzeltenajiem brīnumiem varēji noskatīt

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Yetti rakstīja:

cisternas tīri?

Pats netīru, ij netaisos, bet ir cilvēki kam tas maizes darbs...

Viens no abiem šiem te niknajiem verķiem ir Venspilī...

zinu... tāpēc arī prasīju...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Yetti rakstīja:

cisternas tīri?

Pats netīru, ij netaisos, bet ir cilvēki kam tas maizes darbs...

Viens no abiem šiem te niknajiem verķiem ir Venspilī - lielos rezervuārus mazgāt. Tad kad jamie to pirka nekā diži labāka pieejama nebij ar garantijām un servisa bāzi Latvijā.

Tagadiņās jau ir niknāki verķi pieejami...

P.S. bet bija te daži frīki no naftas bāzes, kas gribēja par visu vari sapirkt kādus 3-4 mazos mājas perdelīšus, lai darītu to pašu - cisternas mazgāt no iekšpuses, un vēl apvainojās, kad jamiem tika apskaidrots, ka no tā NEKAS prātīgs nesanāks. Ķīmijas tvertnes nav salīdzināmas ar ričuku un mašīnu vienreiz mēnesī...

tokš ne jau Ventspilnieki?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

tokš ne jau Ventspilnieki?

Sītie bija kautkādi rīgas gudrīši. Nu tādi no sērijas - importa bobikam sanāk, bet iekārtām un adekvātām aldziņām žēl...

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Es vasarā iepirku kaut kādu einhell uz atlaidi pa 55ls. Tipa 160 bar

2x mēnesī autiņu un ričuku pa reizei ir ok.

elf Reģ.: 15.06.2004
0 0 Atbildēt

sleepnis rakstīja: Es vasarā iepirku kaut kādu einhell uz atlaidi pa 55ls. Tipa 160 bar

2x mēnesī autiņu un ričuku pa reizei ir ok.

Neaizmirsti ričukam gultņus pārskatīt,ar spiedienu piedzen pilnus ar ūdeni.Ja neskatās kur strūkla..

Gatins Reģ.: 17.07.2007
0 0 Atbildēt

Man saimniecībā ir 650 xd Karčers ....nu zvērs ar 20 metru šlangu....vecu, piekaltušu mēslu ārdītāju nokasīja kā ar drāšu birsti...

Priekš četriteņu drauga iepirkts Clean 2400 ar gandrīz 10m šlangu un diviem maināmiem galiem par aptuveni ~ 200 Ls un pilnīgi pietiek...

Gatins Reģ.: 17.07.2007
0 0 Atbildēt

P.S.

Iepirkti iekš Stokker...

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man jau dažus gadus ir Karcher 5.85, pirku pa kādi 170Ls, tagad šie maksā pāri pa 200 un ar jaunāku dizainu, moš iekšas arī citas, nezinu. Lai dabūtu pilnīgi tīru auto, spīdīgu, man paiet ap 2 stundām, tiesa gan pāris aliņi arī tukši pa to laiku, un Q7 nav tas mazākais virsbūves laukums Nomazgāt tikai ar spiedienu nevar, lupata jāņem talkā vai rotējošā birste, kas man ne pārāk ērta liekas, un neslaucīt arī nevar, paliek nesmuki pleķains. Bruģi, sētu, garāžas vārtus, cokolu, kājslauķi noskalot arī ok!

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti