Dalītie atkritumi

rudens68 Reģ.: 17.04.2006

Sveiki .

Pienākusi kārta kārtējai neauto tēmai ..

Esmu sācis šķirot atkritumus , tikai parasti tie papīra plastmasas konteineri pārpildīti , plus viens otrs teica ka tie dalītie konteineri tik skatam ,reāli vis nonāk vienviet . Tie atseviķie konteineri tiktapēc lai dabūtu zaļās naudas .

PS. Parasti dabu nepiesārņoju .Uz ielas un mežā atkritumus nemetu . Bet uz vairumu mūsdienu itkā zaļajām aktivitātēm skatos ar skepsi vai ar ar galēju neticību ( cilvēka izraisīta globāla sasilšana)

 
recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

Darbā papīram divi konteineri, izved atsevišķi, kur nonāk - nezinu.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Es ļoti labprāt šķirotu atkritumus, diemžēl mana pašvaldība šādu iespēju nenodrošina

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

recluse rakstīja: Darbā papīram divi konteineri, izved atsevišķi, kur nonāk - nezinu.

Savākt papīru( un parasti jau tikkai papīru) no sausām kantora telpām ir viena lieta . Bet daudzīvokļu pagalmos zem atklātas debes un tas jau jauktais konteiners ( papīrs + plastmas+ kautkas galīgi garām ) ), gan jau kā jāšķiro ,un tur jau citas izmaksas .

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Es ļoti labprāt šķirotu atkritumus, diemžēl mana pašvaldība šādu iespēju nenodrošina

Ar to pašvaldības nodrošinājumu ir kā ir , regulāri pārbāzts . Tautai šķirot vēlme ir , bet tas entuziasms ja tā turpināsies ātri zudīs . Un kā jau minēju bažas par nonākšanu vienviet .

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja:

nomiks rakstīja: Es ļoti labprāt šķirotu atkritumus, diemžēl mana pašvaldība šādu iespēju nenodrošina

Ar to pašvaldības nodrošinājumu ir kā ir , regulāri pārbāzts . Tautai šķirot vēlme ir , bet tas entuziasms ja tā turpināsies ātri zudīs . Un kā jau minēju bažas par nonākšanu vienviet .

Nonākšanai vienuviet diemžēl iemesls ir tas, ka entuziasma ir pārāk maz. Un vēl mazāk cieņas pret citiem. Diemžēl mūsu sabiedrībā ir daļa, kas ne tikai nešķiros, bet pat speciāli iemetīs kaut ko nepareizajā konteinerī. Un tas nozīmē, ka "sašķirotos" atkritumus kādam ir jāšķiro vēlreiz. Principā apburtais loks, no kura izejas faktiski nav. Vienīgā zeme, kurā esmu pieredzejis, ka šķirošana reāli darbojas, ir Austrija. Un to vismaz savā prātā izskaidroju ar viņu nacionālismu un Eiropai neraksturīgu imigrācijas politiku - tur visi ir "savējie" un rūpējas par savu zemi. Vācijā savukārt ir bezjēdzīgi censties, jo turkiem un krieviem ir pie vienas vietas

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

rudens68 rakstīja:

nomiks rakstīja: Es ļoti labprāt šķirotu atkritumus, diemžēl mana pašvaldība šādu iespēju nenodrošina

Ar to pašvaldības nodrošinājumu ir kā ir , regulāri pārbāzts . Tautai šķirot vēlme ir , bet tas entuziasms ja tā turpināsies ātri zudīs . Un kā jau minēju bažas par nonākšanu vienviet .

Nonākšanai vienuviet diemžēl iemesls ir tas, ka entuziasma ir pārāk maz. Un vēl mazāk cieņas pret citiem. Diemžēl mūsu sabiedrībā ir daļa, kas ne tikai nešķiros, bet pat speciāli iemetīs kaut ko nepareizajā konteinerī. Un tas nozīmē, ka "sašķirotos" atkritumus kādam ir jāšķiro vēlreiz. Principā apburtais loks, no kura izejas faktiski nav. Vienīgā zeme, kurā esmu pieredzejis, ka šķirošana reāli darbojas, ir Austrija. Un to vismaz savā prātā izskaidroju ar viņu nacionālismu un Eiropai neraksturīgu imigrācijas politiku - tur visi ir "savējie" un rūpējas par savu zemi. Vācijā savukārt ir bezjēdzīgi censties, jo turkiem un krieviem ir pie vienas vietas

Starp citu, Vācijas krievi ir vieni no iteliģentākajiem, nu vismaz rietumvācijas pusē.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja:

Starp citu, Vācijas krievi ir vieni no iteliģentākajiem, nu vismaz rietumvācijas pusē.

Tu par kuriem?! Ja domā tos, kas tur dzīvo kopš kara laikiem, tad jā. Bet neko tādu nevar teikt par pēcpadomju laika imigrantiem. Tieši viņiem jāpateicas par to, ka vāciešu tolerancei ir pienākušas beigas... Turkus viņi spēja pieņemt

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Japāņi arī šķiro atkritumus, bet ir drusku cits princips. Visi korekti liek atkritumus atbilstošā urnā, teiksiet nu jā augsts kultūras līmenis, nē, drakoniski sodi

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja:

Starp citu, Vācijas krievi ir vieni no iteliģentākajiem, nu vismaz rietumvācijas pusē.

aga Kaufhof Osnabrück centrā redzēju bariņu tā ap 16-18 gadus vecus skuķus, raibās treniņbiksēs, lakkurpēs ieleņu cienīgs MakeUp un matjperematj pa gabalu... uz ielas arī varēja bieži dzirdēt "inteliģences" izpausmes...

Neesmu ne pret krieviem, ne kādu citu nāciju, bet tik vispārināti apgalvojumi smīdina...

Piemēram, notāra Dr. Hörnschemeyer birojā strādā/ja krievu sieviete - fantastiski palīdzēja (viņai patiešām gan ar intelektu, gan ar MakeUp viss bija OK)...

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Japāņi arī šķiro atkritumus, bet ir drusku cits princips. Visi korekti liek atkritumus atbilstošā urnā, teiksiet nu jā augsts kultūras līmenis, nē, drakoniski sodi

Ir redzēts dzirdēts par to . Kautkad stipri pasen pa TV redzēju kā japāņu bērni sadala atkritumus pēc pārgājienā ieturētas maltītes , bezmaz vai to plastmasu vēl pa kategorijām sadalīja .

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Itkā jau tai Vācijā ar tiem atkritumu nešķirotājiem palieli sodi . Viņiem itkā vēl esot urnas ar svara noteikšanu ... iemet savu mantību ieliec čipkarti un tur noņem naudiņu . Savukārt cilvēks kurš šo piemēru minēja ,arī minēja mīnusus ...vis šitais stipri sadārdzina ,itkā esot taisnīgi ,jo vairāk izmet jo vairāk maksā

Dorisa Reģ.: 10.01.2007
0 0 Atbildēt

Viena daļa rietumvācijas "krievi" ir cēlušies no pievolgas vāciešiem.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja: Itkā jau tai Vācijā ar tiem atkritumu nešķirotājiem palieli sodi . Viņiem itkā vēl esot urnas ar svara noteikšanu ... iemet savu mantību ieliec čipkarti un tur noņem naudiņu . Savukārt cilvēks kurš šo piemēru minēja ,arī minēja mīnusus ...vis šitais stipri sadārdzina ,itkā esot taisnīgi ,jo vairāk izmet jo vairāk maksā

Sodīt nešķirotājus var tikai privātmājās, ja nu kādam ienāk prātā nešķirotos atkirtumus tur arī atstāt Vari būt drošs, ka imigranti visu izmetīs tuvākajā publiskajā konteinerā, neatkarīgi no tā, kam tas paredzēts.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Nezinu kā citur, bet man pie mājas ir kādi 4 veidi konteineri dalītai atkritumu savākšanai. Taču visus konteinerus iztukšo vienlaicīgi un vienā mašīnā!!

Tā ka tā ir tikai zaļo naudas savākšana.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Nezinu kā citur, bet man pie mājas ir kādi 4 veidi konteineri dalītai atkritumu savākšanai. Taču visus konteinerus iztukšo vienlaicīgi un vienā mašīnā!!

Tā ka tā ir tikai zaļo naudas savākšana.

Nu es jau ar bažījos par šo .

Vienu reizi redzu norba aizbrauc no urnām , aizeju visas tukšas , es jau nesaku ka to plastmasu arī iemeta kopā , bet nu aizdomu ēna ir .

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Siguldā SIA Jumis ir šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, kur iedzīvotāji var bezmaksas atbrīvoties no stikla, pet pudelēm, papīra, metāla utt.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Siguldā SIA Jumis ir šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, kur iedzīvotāji var bezmaksas atbrīvoties no stikla, pet pudelēm, papīra, metāla utt.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Bet vienlaikus ir privātmāju iedzīvotāji, kas atkritumus likvidē šādi:

1. Bioloģiskos krauj komposta kaudzē;

2. Visu, kas deg - sadedzina;

3. Pārējo (stikli, metāli) - aprok, vai iebetonē, piem., ceļot pamazām sētai pamatu.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja:

3. Pārējo (stikli, metāli) - aprok, vai iebetonē, piem., ceļot pamazām sētai pamatu.

Laba idejA, ja ir sūdīgs kaimiņš!!!

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti