Ford Galaxy nebrauc ātrāk par 60km/h

Nauris12345 Reģ.: 12.08.2013

Sveiki!

Auto - Ford Galaxy 1.9 TDI 2001.gada

Auto šodien pēkšņi nebrauca ātrāk par 60 km/h spiežot pat gāzes pedāli grīdā.

Pēdejās dienās novēroju, ka automašīna virzijās ar grūtībām uz priekšu. Dažreiz lai pielaistu auto, bija jātur aizdedzes atslēga vairāk par 2-3 sekundēm.

Pirms nedēļas nomainīju starteri uzliekot galīgi jaunu un pirms pāris mēnešiem tika mainīta galvas blīve (mēdza pārkarst motors)

Kādas idejas, kas par vainu ?

 
Nauris12345 Reģ.: 12.08.2013
0 0 Atbildēt

Aizmirsu pieminēt, ka ātrumkārba mēdz lekt ļoti reti no ātrumiem ārā(bet tas ir ļoti reti). Biežāk pēdejā laikā ir dzirdama skaņa, tāds kā sitiens, ko var dzirdēt un just.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Nauris12345 rakstīja:

Auto šodien pēkšņi nebrauca ātrāk par 60 km/h spiežot pat gāzes pedāli grīdā.

Vaina var būt jebkāda, ko spēj piefiksēt vadības bloks. Visiem jaunajiem elektroniski vadāmiem autiņiem ir paredzēts "limp home" (vai līdzīga nosaukuma) režīms, kas, ierobežojot auto veiktspēju (ātrumu, apgriezienus), ļauj nokļūt līdz remontvietai. Ja vien nav izdegusi/izravēta, noteikti pie viena deg "Check engine" lampiņa oranžā krāsā.

Esmu braucis ar auto, kam, ielejot Latvijā pieejamo 95 benzīnu, šis režīms ieslēdzās bez jebkādas citas vainas. Atlika vien braukt ar 98 un samierināties (ražotāja norādītais pieļaujamais oktānskaitlis ir 92-9.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

aansis rakstīja:

Esmu braucis ar auto, kam, ielejot Latvijā pieejamo 95 benzīnu, šis režīms ieslēdzās bez jebkādas citas vainas. Atlika vien braukt ar 98 un samierināties (ražotāja norādītais pieļaujamais oktānskaitlis ir 92-98 ).

Nav ne jausmas par latvijā pieejamo deviņdesmit piekto, bet vismaz vecāku audī gadījumā, ražotājs ir vienkārši nepareizi norādījis, norādot minimālo oktānskaitli, ar kuru motors ir spējīgs darboties, tā vietā lai norādītu ka minimālais oktānskaitlis optimālai darbībai ir 98. un ka izņēmuma gadījumos var lietot 95. Bet pie mums feniņdrātes ir pietiekami biezā slānī lai tik gāztu iekšā deviņdesmit piekto un stāstītu ka motors neiet un daudz patērē, un jāpērk dīzelis.

H79 Reģ.: 16.08.2011
0 0 Atbildēt

Minimālais 98tais? Tad kāds ir ieteicamais?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Izdomā pats

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

aansis

Nauris12345 rakstīja:

Auto šodien pēkšņi nebrauca ātrāk par 60 km/h spiežot pat gāzes pedāli grīdā.

------------------------------

Vaina var būt jebkāda, ko spēj piefiksēt vadības bloks. Visiem jaunajiem elektroniski vadāmiem autiņiem ir paredzēts "limp home" (vai līdzīga nosaukuma) režīms, kas, ierobežojot auto veiktspēju (ātrumu, apgriezienus), ļauj nokļūt līdz remontvietai. Ja vien nav izdegusi/izravēta, noteikti pie viena deg "Check engine" lampiņa oranžā krāsā.

======================

Tas nav tikai jaunajiem, bet lielākajai daļai jau kopš 1990. gadu sākuma, vismaz benzīnniekiem, šeit gan mums ir darīšana ar dīzeli ... Savulaik manam Volvo 240 arī bija identiska problēma. Iemesls - laikus nenomainītu sveču dēļ iedarbināšanas laikā bija "pārtraukumi" dzirksteļošanā, kurus reģistrēja ECU, tik ilgi, kamēr "piedzina" atmiņu pilnu un motors pārgāja "lēngaitas" režīmā. Slinkums , tā sacīt. Kad "iztīrija" atmiņu, viss nostājās savās vietās...

Esmu braucis ar auto, kam, ielejot Latvijā pieejamo 95 benzīnu, šis režīms ieslēdzās bez jebkādas citas vainas. Atlika vien braukt ar 98 un samierināties (ražotāja norādītais pieļaujamais oktānskaitlis ir 92-9.

==============

Jā, par šitādu joku man stāstīja vīri no servisa, lieta grozījās ap modernu, bet "amerikāni", kuram, loģiski, parakstīts 92. Bet šitādus jokus taisīja ar 95, ar kuru pamatā brauca, jo ar 92 kvalitāti tobrīd bija šaubīgi. Pie vainas izrādījās viens no 2 detonācijas devējiem, kurš absolūti nesistemātiski "ieņēma pozu", atbilstošu prasībai pēc augstāka oktānskaitļa degvielas Ar 98 viss notika, kā vajag. Nomainīja devēju un viss nostājās vietā Vienīgi izķeršana bija mazliet komplicēta, īpašniekam nācās braukāt ar pieslēgtu diagnostikas devaisu ...

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: vismaz benzīnniekiem, šeit gan mums ir darīšana ar dīzeli ...

Esmu "vilcies" arī ar 2001. gada dīzeli, kas šo režīmu slēdza iekšā aizsērējuša turbīnas spiediena devēja dēļ.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Es ar esmu kreisējis uz ~80 kad iedegās "check engine" ar 2000 gada Opel dīzeli, bija mirkoplaisa vienā no vaakuma cauruļvadiem.

Nauris12345 Reģ.: 12.08.2013
0 0 Atbildēt

Braucu kādu laiku, viss bija normāli. šodien atkal tas pats.. secināju, tad kad motors ir pastāvējis (auksts) viss ir kartībā, līdz ko ilgāk braukts sākās ķibeles. Dažbrīd uzrāviens brauciena laikā ir dažreiz nav. Vai pieslēdzot pie datora varētu secināt, kas par problēmu ?

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti