Vai tas ir krustojums?

cii Reģ.: 07.04.2017

Sveiki,

šo sadaļu izvēlējos kā piemērotāko un ceru, ka kāds spēs pamatot un atbildēt uz manu jautājumu.

Manam auto (zilais Golf 4) tika uzlikts sods par stāvēšanu tuvāk par 5m pie krustojuma. Tā ir izbrauktuve no dzīvojamās zonas. Pa diviem gadiem nebija nekādu problēmu un arī nevienu sodu nebiju redzējis un tāpat kā pirms tam tāpat arī šobrīt visi šajā vietā liek mašīnas un nekādus sodus neesmu redzējis.

Foto: failiem.lv/u/hd3sp9vp

 
Konuss Reģ.: 10.02.2015
0 0 Atbildēt

Vai tā brauktuve, uz kuras uzstādīta dzīvojamās zonas zīme, ir iela?

Pēc CSN: 2.20. krustojums – vieta, kur krustojas, piekļaujas vai atzarojas ceļi vienā līmenī, kā arī vieta, kur ceļu satiksme organizēta ar 409. ceļa zīmi. Krustojums ir norobežots ar iedomātām līnijām, kas savieno brauktuves pretējo malu noapaļojuma sākumu. Šis termins neattiecas uz vietu, kur uz brauktuves izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.) vai iebrauc tajā;

Tas, ka ir dzīvojamās zonas zīme, nenozīmē, ka tas nav krustojums. Arī dzīvojamajās zonās ir krustojumi. Ja vari pierādīt, ka šajā situācijā te ir kāds no attiecīgajiem izņēmumiem, tad sodu var apstrīdēt. Bet pēc attēliem liekas, ka tā ir iela un tas ir krustojums.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 1 Atbildēt

Konuss rakstīja: Vai tā brauktuve, uz kuras uzstādīta dzīvojamās zonas zīme, ir iela?

Pēc CSN: 2.20. krustojums – vieta, kur krustojas, piekļaujas vai atzarojas ceļi vienā līmenī, kā arī vieta, kur ceļu satiksme organizēta ar 409. ceļa zīmi. Krustojums ir norobežots ar iedomātām līnijām, kas savieno brauktuves pretējo malu noapaļojuma sākumu. Šis termins neattiecas uz vietu, kur uz brauktuves izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.) vai iebrauc tajā;

Tas, ka ir dzīvojamās zonas zīme, nenozīmē, ka tas nav krustojums. Arī dzīvojamajās zonās ir krustojumi. Ja vari pierādīt, ka šajā situācijā te ir kāds no attiecīgajiem izņēmumiem, tad sodu var apstrīdēt. Bet pēc attēliem liekas, ka tā ir iela un tas ir krustojums.

Bet es neredzu zīmi "Dod ceļu".

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 1 Atbildēt

Eksistē arī vienādas nozīmes krustojums, bez zīmēm un luksoforiem.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Labākais joks ir pie manas mājas Bauskas ielā 49(pie Valdo stikla ēkas),rīdzinieki lieliski zin kad tur kustība notiek vienā virzienā,tikai sabiedriskais var braukt pretējā virzienā.Ja es izbraucu no pagalma tad varu nogriezties pa labi(uz CSSD)jo nav zīmes kas mani informētu par kustības virzienu.

Konuss Reģ.: 10.02.2015
1 0 Atbildēt

Dodiet ceļu, galvebais ceļš, Stop zīme - tās ir priekšrocības zīmes. Bet priekšroku regulē arī dzīvojamās zonas beigas, kas nozīmē ceļa došanu visiem. Ja tāda uzstādīta krustojumā, tad manuprāt dodiet ceļu ir lieka. Lai gan esmu redzējis, ka vairākās vietās karina vienu virs otras.

143. Izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

juriz Reģ.: 09.06.2001
3 0 Atbildēt

Tur tačus skaidrs, ka tur nav ne laukums ne kāda terotrija, kur nu vēl DUS.

Otrā bildē arī redzams, ka ir zīme - Galvenais ceļš.

Dzīvojamās zonas beigu zīme automātiski arī ir "Dodiet ceļu".

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Zinu vismaz divas vietas Ziepniekkalnā, kur vairākums neievēro "Dodiet ceļu", izbraucot no dzīvojamās zonas...

Tā ir zināma sērga pie mums.

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Nu tak tā ir ne tikai Ziepniekkalnā. Cilvēki šo lietu vienkārši nezina.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 0 Atbildēt

ezis71 rakstīja:

Konuss rakstīja: Vai tā brauktuve, uz kuras uzstādīta dzīvojamās zonas zīme, ir iela?

Pēc CSN: 2.20. krustojums – vieta, kur krustojas, piekļaujas vai atzarojas ceļi vienā līmenī, kā arī vieta, kur ceļu satiksme organizēta ar 409. ceļa zīmi. Krustojums ir norobežots ar iedomātām līnijām, kas savieno brauktuves pretējo malu noapaļojuma sākumu. Šis termins neattiecas uz vietu, kur uz brauktuves izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.) vai iebrauc tajā;

Tas, ka ir dzīvojamās zonas zīme, nenozīmē, ka tas nav krustojums. Arī dzīvojamajās zonās ir krustojumi. Ja vari pierādīt, ka šajā situācijā te ir kāds no attiecīgajiem izņēmumiem, tad sodu var apstrīdēt. Bet pēc attēliem liekas, ka tā ir iela un tas ir krustojums.

Bet es neredzu zīmi "Dod ceļu".

Patiesība ir zonas zīmē. Tā arī pasaka, ka ceļš jādod. Zīmi dodiet ceļu pārsvarā liek tur, kur ir kādreiz bijušas avārijas. Tobiš, idioti nav mācījušies, ka izbraucot no dzīvojamās zonas ceļš jādod visiem.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
6 0 Atbildēt

Diemžēl uz ceļa vēl ir pietiekoši daudz autovadītāju, kuri tiesības ieguvuši laikā kad noteikumos vēl nebija "Dzīvojamā zona", kā arī '90-jos bez problēmām varēja arī "nopirkt" tiesības, bet tagad neviens neliek mācīties, lai pagarinātu tiesību termiņu. Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc tik daudz autovadītāju nepietiekoši zina noteikumus. Protams jāņem vērā arī nemitīgās izmaiņas CSN, kopš es noliku tiesības ir bijušas 22 izmaiņas CSN !!!

Es regulāri aizstāvu nepopulāru viedokli, ka CSDD nedrīkstētu ik pēc 10 gadiem pagarināt tiesības nepārbaudot vadītāj spēju nokārtot eksāmenu.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
1 0 Atbildēt

Precizējums, kopš es noliku tiesības CSN-os ir veikti grozījumi 22 reizes!

autoparts777 Reģ.: 30.11.2014
1 0 Atbildēt

Krustojums, jo tur ir zīme galvenais ceļš.

CSN. 258. Priekšrocības zīmes norāda braukšanas secību neregulējamos krustojumos, brauktuvju krustošanās vietās vai šauros ceļa posmos. Priekšrocības zīmes ir šādas:

258.1. 201. zīme "Galvenais ceļš". Ceļš, pa kuru braucot ir priekšroka šķērsot neregulējamus krustojumus;

DidzisKalnietis Reģ.: 20.03.2014
3 0 Atbildēt

Formāli ņemot - krustojums, neformāli ņemot - kārtējā vieta, kur ieinteresētajiem dienestiem iekasēt, jo izskatās, ka brauktuve tur gana plata, pa joslu gar pašu apmali neviens tāpat nebrauc, nevienam stāvošie auto šajā vietā manevrēt netraucē.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

jaaanis rakstīja: Diemžēl uz ceļa vēl ir pietiekoši daudz autovadītāju, kuri tiesības ieguvuši laikā kad noteikumos vēl nebija "Dzīvojamā zona", kā arī '90-jos bez problēmām varēja arī "nopirkt" tiesības, bet tagad neviens neliek mācīties, lai pagarinātu tiesību termiņu. Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc tik daudz autovadītāju nepietiekoši zina noteikumus. Protams jāņem vērā arī nemitīgās izmaiņas CSN, kopš es noliku tiesības ir bijušas 22 izmaiņas CSN !!!

Es regulāri aizstāvu nepopulāru viedokli, ka CSDD nedrīkstētu ik pēc 10 gadiem pagarināt tiesības nepārbaudot vadītāj spēju nokārtot eksāmenu.

Būtu nu dirsis, avatars par tevi visu pastāstīja.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

DidzisKalnietis rakstīja: Formāli ņemot - krustojums, neformāli ņemot - kārtējā vieta, kur ieinteresētajiem dienestiem iekasēt, jo izskatās, ka brauktuve tur gana plata, pa joslu gar pašu apmali neviens tāpat nebrauc, nevienam stāvošie auto šajā vietā manevrēt netraucē.

Tas tāpat kā ar māju pagalmiem kur pašvaldības policija ierodas vienreiz gadā bet pēc idejas viņi varētu to darīt katru nakti.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

ezis71 rakstīja:

DidzisKalnietis rakstīja: Formāli ņemot - krustojums, neformāli ņemot - kārtējā vieta, kur ieinteresētajiem dienestiem iekasēt, jo izskatās, ka brauktuve tur gana plata, pa joslu gar pašu apmali neviens tāpat nebrauc, nevienam stāvošie auto šajā vietā manevrēt netraucē.

Tas tāpat kā ar māju pagalmiem kur pašvaldības policija ierodas vienreiz gadā bet pēc idejas viņi varētu to darīt katru nakti.

Uz pagalmiem un citām privātām teritorijām viņi ierodas, kad tos kāds izsauc.

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 1 Atbildēt

Zo

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 1 Atbildēt

eju uz apaļo

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 1 Atbildēt

DidzisKalnietis rakstīja: Formāli ņemot - krustojums, neformāli ņemot - kārtējā vieta, kur ieinteresētajiem dienestiem iekasēt, jo izskatās, ka brauktuve tur gana plata, pa joslu gar pašu apmali neviens tāpat nebrauc, nevienam stāvošie auto šajā vietā manevrēt netraucē.

tiem kas nesaprata

P.s 1000

sirga Reģ.: 29.10.2002
2 0 Atbildēt

1000

iauto

opelis Reģ.: 03.10.2005
0 1 Atbildēt

jaaanis rakstīja: Diemžēl uz ceļa vēl ir pietiekoši daudz autovadītāju, kuri tiesības ieguvuši laikā kad noteikumos vēl nebija "Dzīvojamā zona", kā arī '90-jos bez problēmām varēja arī "nopirkt" tiesības, bet tagad neviens neliek mācīties, lai pagarinātu tiesību termiņu. Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc tik daudz autovadītāju nepietiekoši zina noteikumus. Protams jāņem vērā arī nemitīgās izmaiņas CSN, kopš es noliku tiesības ir bijušas 22 izmaiņas CSN !!!

Es regulāri aizstāvu nepopulāru viedokli, ka CSDD nedrīkstētu ik pēc 10 gadiem pagarināt tiesības nepārbaudot vadītāj spēju nokārtot eksāmenu.

Es pats B kategorijas tiesības kārtoju 90-to sākumā vēl pēc CCCP CSN un tad mācīja, ka pie STOP zīmes ir obligāti TIKAI jāapstājas. Ja bija jādod ceļš pa šķērsojamo brauktuvi braucošajam, tad bija papildus uzstādīta zīme Dodit ceļu. Pirmajos Latvijas CSN jau bija tā, kā ir tagad.

DidzisKalnietis Reģ.: 20.03.2014
1 0 Atbildēt

opelis rakstīja:

jaaanis rakstīja: Diemžēl uz ceļa vēl ir pietiekoši daudz autovadītāju, kuri tiesības ieguvuši laikā kad noteikumos vēl nebija "Dzīvojamā zona", kā arī '90-jos bez problēmām varēja arī "nopirkt" tiesības, bet tagad neviens neliek mācīties, lai pagarinātu tiesību termiņu. Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc tik daudz autovadītāju nepietiekoši zina noteikumus. Protams jāņem vērā arī nemitīgās izmaiņas CSN, kopš es noliku tiesības ir bijušas 22 izmaiņas CSN !!!

Es regulāri aizstāvu nepopulāru viedokli, ka CSDD nedrīkstētu ik pēc 10 gadiem pagarināt tiesības nepārbaudot vadītāj spēju nokārtot eksāmenu.

Es pats B kategorijas tiesības kārtoju 90-to sākumā vēl pēc CCCP CSN un tad mācīja, ka pie STOP zīmes ir obligāti TIKAI jāapstājas. Ja bija jādod ceļš pa šķērsojamo brauktuvi braucošajam, tad bija papildus uzstādīta zīme Dodit ceļu. Pirmajos Latvijas CSN jau bija tā, kā ir tagad.

Nevaru, protams, garantēt, bet šķiet, ka par šito Tu "lej"! Es neko tādu neatminos, un nav arī prātā, ka kaut kad padomijā būtu manījis dubultas ceļa zīmes kādā krustojumā. Cik nu mana atmiņa tālu sniedzas, tad apstāšanās pie zīmes, vai "STOP" līnijas bija obligāta, taču "STOP" zīme visos laikos ir nozīmējusi arī "Dodiet ceļu".

Iva505 Reģ.: 15.03.2014
0 0 Atbildēt

Manuprāt, ja reiz zīme par galveno ceļu ir, tad skaidrāks kā skaidrākā diena. Krustojums.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

DidzisKalnietis rakstīja:

opelis rakstīja:

jaaanis rakstīja: Diemžēl uz ceļa vēl ir pietiekoši daudz autovadītāju, kuri tiesības ieguvuši laikā kad noteikumos vēl nebija "Dzīvojamā zona", kā arī '90-jos bez problēmām varēja arī "nopirkt" tiesības, bet tagad neviens neliek mācīties, lai pagarinātu tiesību termiņu. Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc tik daudz autovadītāju nepietiekoši zina noteikumus. Protams jāņem vērā arī nemitīgās izmaiņas CSN, kopš es noliku tiesības ir bijušas 22 izmaiņas CSN !!!

Es regulāri aizstāvu nepopulāru viedokli, ka CSDD nedrīkstētu ik pēc 10 gadiem pagarināt tiesības nepārbaudot vadītāj spēju nokārtot eksāmenu.

Es pats B kategorijas tiesības kārtoju 90-to sākumā vēl pēc CCCP CSN un tad mācīja, ka pie STOP zīmes ir obligāti TIKAI jāapstājas. Ja bija jādod ceļš pa šķērsojamo brauktuvi braucošajam, tad bija papildus uzstādīta zīme Dodit ceļu. Pirmajos Latvijas CSN jau bija tā, kā ir tagad.

Nevaru, protams, garantēt, bet šķiet, ka par šito Tu "lej"! Es neko tādu neatminos, un nav arī prātā, ka kaut kad padomijā būtu manījis dubultas ceļa zīmes kādā krustojumā. Cik nu mana atmiņa tālu sniedzas, tad apstāšanās pie zīmes, vai "STOP" līnijas bija obligāta, taču "STOP" zīme visos laikos ir nozīmējusi arī "Dodiet ceļu".

Ja nav stop līnijas tu vari apstāties aiz STOP zīmes lai tev būtu pilnībā pārredzams krustojums.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti