Labākā malkas krāsns vasaras namiņam

Maris Reģ.: 06.06.2001

Vajag sasildīt mazu platību 36m2 - kādi ieteikumi?

Parastām metāla krāsnīm nepatīk, ka sākumā pārkarsē un pēc tam strauji dziest.

 
Guzis Reģ.: 23.08.2006
2 0 Atbildēt

Normāla ilgdegšanas krāsns (taspats Jotul) nekur strauji neatdziest, ja pareizi māk kurināt. Man uz 2x lielāku telpu ir vertikālā Ardenne Turbo, arī laba.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Ņem čuguna krāsni. Man mazajā garažā ir šāds ķīniešu "Jotul" (ar Vācijā izsniegtu sertifikātu tirgošanai ES):

citasantehnika.lv/lv/cuguna-krasns

Uzsilst ātri, ar gaisa padeves regulēšanu un lielām pagalēm var dabūt ilgstošu degšanu.

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Paldies, šī izskatās labi

Esmu redzējis, ka daži liek virsū ziepjakmeni, lai akumulētu siltumu.

Guzis Reģ.: 23.08.2006
0 0 Atbildēt

Tām krāsnīm nav tā jāstrādā! Ziepjakmens tikai izskatu uzlabo, jēgas no tā kā dažu kg akumulatora nav nekādas. Tās ir ilgdegšanas krāsnis! Nejauc ar mūrīšiem, pirts krāsnīm un visādiem sentēvu brīnumiem.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
1 0 Atbildēt

Sentēvi jau sen ir pārbaudījuši, ka metāls nerullē. Ne par velti agrāk šīs sauca par ubagkrāsniņām. Normāls mūrītis ir 1x dienā izkurināms un tura siltumu telpā līdz 24h. Ja nav naudas normālam mūrītim, tad Jotuls derēs, bet tas nav pasākums, lai uzturētu telpā siltumu visu diennakti, nevaktējot momentu, kad jāpiesviež malka.

msh Reģ.: 16.04.2007
7 0 Atbildēt

Nu tad tie sentēvi ir bijuši muļķi, ka nav sapratuši ka metāls un mūris katrs ir savam pielietojuma, nevis ka viens nerullētu. Metāla krāsniņas ir domātas vietām, kur vajag ātru siltumu un kur siltuma uzkrāšana nav pārāk svarīga - kā reiz te nosauktajai funkcijai mūra krāsns būtu nepraktiska un muļķīga.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Ja vajadzīgs praktiskums, tad var ielikt infrasarkano sildītāju. Mūrīti var izbūvēt tādu, lai neaizņem vairāk vietas par Jotulu. Un tik pat Jotulam pēc ugunsdrošības kā reiz apakša un pret sienu ir jāveido no karstuma izolējošas kārtas, kura visbiežāk būvē no ķieģeļiem. Vasaras namiņš jo vēl vairāk varētu būt no koka, nevis mūrēts un betona sienas. Un būtu muļķīgi tagad iedomāties, ka cilvēks sēdēs pie Jotula un mācīsies to pareizi kurināt. Tā pat uzšaus par daudz ar iespēju sākt kaut kam tuvumā gruzdēt.

Guzis Reģ.: 23.08.2006
0 0 Atbildēt

No mazs mūrīša jēga ir 0 kā akumulētājam. Siena nav jātaisa no ķieģeļiem, lieliski der ugunsdrošais reģipsis + pareizs attālums. Skārda loksnes ekrāns ar konvekcijas spraugu der vēl labāk. Iebūvēt dārza mājā 3 m3 ķieģelu ir gan dārgi, gan bezjēdzīgi. Vienu tādu monstru nupat nojaucu - kāda jēga ka ilgi tur siltumu, ja atbrauc rudenī uz dārzu, gribi sasildīt rokas un tēju uzvārīt, bet ķieģeļu tonnas būs siltas tikai pret rītu?

Guzis Reģ.: 23.08.2006
2 0 Atbildēt

Dārza mājelei tas mūris ir ir lieka vietas izšķiešana. Metāla krāsns ir daudz labāks risinājums.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Mana vairāku gadu (jaunībā ) pieredze bijusi ar vairākām Jotul krāsniņām. Manuprāt, nevainojama siltumatdeve pie ilga cikla. Uz karstām oglēm bija jāuzliek 2 vidēja/lielāka izmēra koka pagales un uz pāris stundām varēja par apkuri aizmirst - tas process tur lēni gruzdēja, caur stiklu varēja saskatīt dūmu cirkulāciju - ekonomiski un silti pat ļoti.

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 1 Atbildēt

Brālim ir Jotul, baigi karsti sākumā.

Guzis Reģ.: 23.08.2006
4 0 Atbildēt

Tad iemācies iekurt ar mazāku malkas daudzumu, un darboties ar rupjākām pagalēm un pareizu gaisa regulāciju. Man sievasmāte ar - sasviež smalkos dēļu galus, un tad brīnās ka +28.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Tā ir nepareiza kurināšana. Viņš sākumā uzdod augstu temperatūru, bet nevajag sākumā tik daudz mest. Var izmantot slapjāku malku.

Man viens pazīstams sameta ozola dēļu atgriezumus, un viņam krāsnī izdega caurums.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Švaka tam tavam paziņam krāsniņa tādā gadījumā. Mums darbā viena telpa, uz kādiem 40 kvadrātiem, tiek apsildīta ar ķīniešu "jotuli" - no rīta iekurināts tiek ar eļļainām lupatām [tā gan nav motoreļļa, bet gan asināšanas eļļa, bet nu deg tāpat], pēc tam piestumts pilns ar malku, un tā kurināts līdz telpa sāk uzsilt.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Nu bet viņam paziņa taču arī ir experc... tāds tādu atrod!

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Tā bija mantotā māja ar vecu krāsni.

Notika kaut kādi remontdarbi.

Un nevajag salīdzināt eļļainas lupatas ar ozola parketa gabaliem. Tie uzdzen ellīgu temperatūru. Skatijos krāsni, tur pat metāls sakusis bija.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Ja tie gabali bija jau lakoti, iespējams. Pirms kādiem 8 gadiem es kopā ar vienu čali būvējām kempinga mājiņas, zem klajas debess, bet mums bija pāris telpas blakus, padomju laikā pavirši būvētā mūra ēkā un apkurei krāsns, uzbūvēta no vecas 200 litru mucas, horizontāli - kad laukā bija -15 grādi, tā muca tika sirsnīgi kurināta ar sausiem ozola un oša dēļu atgriezumiem - nekas nekusa...

Agaga Reģ.: 25.07.2007
1 0 Atbildēt

youtu.be/SGmrqHofjRI ideja, ka dūmi turbulenti pie 1000*C deg, ja vēl uzzin cik *C iztur akmensvate, tad var svinēt uzvaru

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Paskaties bullerjan

+ Lielā kurtuves ietilpība un lielā krāsns mute.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tas jau vairāk tāds industriāls verķis, domāts lielām telpām.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Ir maziņas arī. Ar stikla durvīm. Feini, ka var iebāzt lielas pagales un ilgi deg.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Kaut kur internetā ir bilde ar diezgan mazu metāla krāsni, kura ir uzlikta uz milzīgas ekskavatora lāpstas un tas viss atrodas diezgan lielā istabā. Tas viss kopā izskatās diezgan labi un gan jau ka funkcionē arī.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

usaexperc rakstīja: Ņem čuguna krāsni. Man mazajā garažā ir šāds ķīniešu "Jotul" (ar Vācijā izsniegtu sertifikātu tirgošanai ES):

citasantehnika.lv/lv/cuguna-krasns

Uzsilst ātri, ar gaisa padeves regulēšanu un lielām pagalēm var dabūt ilgstošu degšanu.

Ir ne pārāk laba pieredze ar lētu čuguna krāsni:

1. Nevar noregulēt mazu gaisa padevi, var aiztaisīt visu ciet un tāpat kurās rūkdams, attiecīgi ātri sataisa taškentu un izkuras.

2. Tikko krāsns iekuras tā viņai bez kārtīgiem cimdiem vairs pieķerties nevar, gan durvju rokturis, gan augšējā gaisa klape ir ļoti karsta.

Tādas pašas konstrukcijas Jotulam šādu problēmu nav, plus jotulam arī 20 gadus vecam visas detaļas ir pieejamas.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

feciic rakstīja:

usaexperc rakstīja: Ņem čuguna krāsni. Man mazajā garažā ir šāds ķīniešu "Jotul" (ar Vācijā izsniegtu sertifikātu tirgošanai ES):

citasantehnika.lv/lv/cuguna-krasns

Uzsilst ātri, ar gaisa padeves regulēšanu un lielām pagalēm var dabūt ilgstošu degšanu.

Ir ne pārāk laba pieredze ar lētu čuguna krāsni:

1. Nevar noregulēt mazu gaisa padevi, var aiztaisīt visu ciet un tāpat kurās rūkdams, attiecīgi ātri sataisa taškentu un izkuras.

2. Tikko krāsns iekuras tā viņai bez kārtīgiem cimdiem vairs pieķerties nevar, gan durvju rokturis, gan augšējā gaisa klape ir ļoti karsta.

Tādas pašas konstrukcijas Jotulam šādu problēmu nav, plus jotulam arī 20 gadus vecam visas detaļas ir pieejamas.

Šito ja labi grib var pat noslāpēt aiztaisot gaisa padevi ciet. Un rokturis ir noņemams, ar koka kātu. Viss ir čotka un vienkārši. Dubultie stikli, viss blīvēts ar auklu. Vienīgi pirmajās reizēs labi jāizkarsē, lai izsmird krāsa, bet tas ir visām čuguna krāsnīm.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Nopērc sienas elektriskos eļļas inerces radiatorus,vienīgi viņi ir dārgi bet tas atmaksājās komforta ziņā.

misa.lv/shop/products.php?category_id=559

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Tad vajadzēs vismaz 3 gab 2 kw-atīgos un savu apakštaciju.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 1 Atbildēt

Pis tālāk feniņus un baudi dzīvi.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Elementāra matemātika. Lai ar auksto startu palaistu 3 gab. 2 kW sildītājus vajag 24A strāvu. Un ja nu vēl tējkanna, vēl 2 kW un 4A? Dabū nu tādu strāvu dārza mājiņā. Ja esošās jaudas atļauj, tad štukā varbūt iekļausies. Ja sadales tīkls pateiks, ka jaudu pacelt nevar, tad kā minimums 10 kEUR jaunai apakšstacijai. To es kā profesionāls elektriķis tev saku.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 1 Atbildēt

Sāksim ar to ka nevajag telpu atdzesēt līdz leduskapja līmenim,nevienai telpai nepatīk kad tu vienu dienu viņu apsildi un nedēļu atdzesē.Savā prombūtnes laikā uzturi telpās viss maz +15 grādus.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
1 0 Atbildēt

Iesākumā pārlasi autora problēmu! Un tad vari mēģināt kautko muldēt. Kurš lohs DĀRZA MĀJIŅĀ, pielauju - nesiltinātā, uzurēs patstāvīgus +15 grādus?

p.s. ilgstošas prombūtnes laikā (ziemas sezonā), siltinātā mājā, pie sevišķas vajadzības uzturēt siltumu (drīzāk lai neaizsaltu trubas) pilnīgi pietiek ar stabiliem +5 grādiem.

jabaķ, kur tādi eksperti rodas??? nu jā, francūzis...

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Paldies, tāds variants arī bija.

Izvērtēju arī siltumsūkni gaiss-gaiss.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
2 1 Atbildēt

Viņš tev elektrībā norīs to pašu ko eļļinieki.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Varbūt jāpiestrādā pie šiem materiāliem

www.ss.com/msg/lv/construction/materials/metal-ware/bgolxm.html

www.ss.com/msg/lv/construction/materials/metal-ware/bjcgc.html

To Grenaisola plāksni kā siltumizolatoru - kamēr iekuras un uzsilda - plāksne izolē krāsni no smaga siltumakumulatora

Kā iesilst - plaksni azivac un krāsns silda ne tikai giasu, bet arī kadus 100-200300kg siltuma masu - metālu vai akmeni vai ķiegeļus. Vai arī apbūvē to krāsni un regulē siltumu ar gaisa plūsmu ap krāsni. www.youtube.com/watch?v=syFdyyDOjVc

www.kamindizains.lv/katalogs/karstumizturigi-apdares-un-buvniecibas-materiali/grena-karstumizturigi-materiali.html?gclid=Cj0KCQjww8jcBRDZARIsAJGCSGvKm_9FeEu1RNH2bCWpC2_kKKsu6NWPGQvbRV9obOad7OoWZudqprUaAlO8EALw_wcB

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Paldies, šitas būs par lielu.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Pašam nav pieredze , bet kā būtu ar jebkuru lēto metāla krāsni sākuma uzkarsēšani . Pēc tam komforta temperatūras uzturēšanai , elektrosildītāju ar temperatūras sensoru . Brīviedienās un naktī elektrības cena krietni zemāka ( ja dinamiskais tarifs ) .

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Drusku ne tēma . Vai kādam ir informācija par elektriskajiem akumulācijas kamīniem , te es domāju apkarinātiem ar "inovatīmiem" siltum akumulācijas elementiem . Pirms gada DB lasīju reklām raksteli . Pēc tam i netā neko neatradu .

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Man iepatikās tā jūtūba Grenaisol IDEJA - un proti, pašu krāsns silšanas procesu ATDALĪT no siltuma atdeves procesa telpai.

Protams, tur vajag MASU.

Elektriskie siltumakumulācijas elementi var spēlēt tikai uz dienas un nakts tarifa atšķiribu, ja viņi tik ilgi tur to siltumu.

Te uz dūmvada izelas liekamā siltuma masa

kamindizains.lv/images/GRENAISOL/Grenaisol_katalogs_Lv.pdf 5.lapa

www.norvegukamini.lv/en/heat-accumulation-system-hms-asm

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

raimonddsm

Elektriskie siltumakumulācijas elementi var spēlēt tikai uz dienas un nakts tarifa atšķiribu, ja viņi tik ilgi tur to siltumu.

.

Jā tieši to arī domāju . Jau minēju man ir dinamiskais tarifs, dažāda cena dažādās stundās

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Varbūt tad šo

commodus.lv/gaiss-udens-siltumsukni

kopā ar šo

akumulacijastvertnes.lv/stauber/

Pa nakti uzsilda 500-1000-2000 litrus ūdeni, pa dienu tas ūdens atdod siltumu.

Vai arī gaiss-gaiss siltumsūkni.

silta-maja.lv/index.php/lv/home-business/

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Guzis rakstīja: No mazs mūrīša jēga ir 0 kā akumulētājam. Siena nav jātaisa no ķieģeļiem, lieliski der ugunsdrošais reģipsis + pareizs attālums. Skārda loksnes ekrāns ar konvekcijas spraugu der vēl labāk. Iebūvēt dārza mājā 3 m3 ķieģelu ir gan dārgi, gan bezjēdzīgi. Vienu tādu monstru nupat nojaucu - kāda jēga ka ilgi tur siltumu, ja atbrauc rudenī uz dārzu, gribi sasildīt rokas un tēju uzvārīt, bet ķieģeļu tonnas būs siltas tikai pret rītu?

To var kombinēt - ar dūmvada izejas pārslēgšanu.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Es ieteiktu skatīties nevis krāsnis, bet kamīnu kurtuves. Tās siltumu tur daudz ilgāk. Sasilst ļoti ātri. Ja pareizi kurina, tad pat nepārkarst. Ne sākumā, ne vēlāk.

jotullatvija.lv/kaminu-kurtuves/

Tikai es ieteiktu - braukt uz Lietuvas Jotul, jo tur būs stipri lētāk.

Heiteriem uzreiz saku - nevajag dirst, ja neesat salīdzinajuši. Reāls piemērs - kamīnu stikls ( izliekts priekš panorama 18) + šņorīte Lietuvas Jotul maksāja par 60 Eiro lētāk kā Rīgas Jotul...

Kamīnu cenas vēl izteiktāk.

Vai cits piemērs - Rīgas Jotul veikalā krāsns maksā 1200 Lati, pasūtot internetā tādu pašu, oriģinalo Jotul varēja dabūt par 960 Lati + piegāde.

Bet jotula Rīgas serviss cenas sauc no pirkstiem izzīstas. Zvana viens cilvēkjs - nosauc vienu cenu, zvana cits par to pašu - nosauc citu cenu...

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
1 1 Atbildēt

Tev, loham, pilnīgi pietiek ar buržuiku! Ar dārgām lietām galīgi nemāki apieties. Tāpēc jau brauc ar salvage un sēdi zem papēža...

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti