Veloceļojums pa vecām sliedēm Dienvidamerikā

imzz Reģ.: 27.02.2015

Ja vecas dzelzceļa sliedes nevis, kā pie mums, nojauc, bet saglabā, tās var izmantot kā tūrisma objektu, organizējot ceļojumus ar braukšanai pa sliedēm pielāgotiem divriteņiem.

( Railbiking Adventure in Retirement )

www.youtube.com/watch?v=M8mhIdZoVow

 
eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Sliedes nojaucot paliek uzbērums, kas diezgan viegli veicams ar nepielāgotu divriteni.

Bet Patagonija ir ļoti īpaša vieta. Neesmu gan pārliecināts vai tālajā dienvidu galā šitā vajadzētu vazāties - pūš nemērā, kas var novest pie būtiskiem veselības bojājumiem

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Ja mugurā atbilstošs apģērbs un naktsmītnē nesalsti (t.i. teltī guli pareizā guļammaisā, nevis maxima nopērkamā 15€ mēslā), veselības bojājumi tik ātri neradīsies. Taču tajos apvidos klaiņo gana daudz vietējo 2/4/bezkājaino faktoru, kuri veselību gan var sabojāt ļoti ātri un neatgriezeniski.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 1 Atbildēt

Ja tiks noņemtas sliedes un gulšņi, daba diezgan drīz pārvērtīs bijušo sliežu ceļu par tādu pašu bezceļu, kā apkārtējā teritorija.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
3 0 Atbildēt

Green railways, ir diezgan daudz celiņi lv un ee

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
3 0 Atbildēt

Tur nav ceļu normālu. Pie mums pāķos pilns ar tiem.

Un sliedes neviens tur nav novācis, jo pārāk dārgi vest kaut kur metālā, tuvāko 500 km attālumā nevienam nevajag.

Ideja par pašu izbraucienu pasākumu jau nav slikta, bet kāpēc uzreiz tas dirselīgais salīdzinājums jāraksta - "a pie mums viss ir slikti...."

Raksti sava gopzema feisbuka lapās tādus komentus.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Pilns ar ko? Neizmantotajās dzelzceļa līnijās pēdējo 10 gadu laikā +/- visur sliedes ir novāktas; bums laikam bija ap desmito gadu - manā galā no liepāja - mažeiķi latvijas posma ir palicis tikai uzbērums [kaut kur bišķi varbūt sliedes ir palikušas, bet no cimdeniekiem līdz priekulei sliežu toč nav, man liekas ka vismaz viens tilts arī ir novākts], man liekas ka liepāja - ventspils arī - vidzemē un latgalē tādu līniju arī netrūkst.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Es rakstīju, ka "pie mums viss ir slikti" ? Gluži pretēji, esmu vienmēr uzskatījis, ka, ņemot vērā mūsu elites izcelšanos no PSKP biedriem un čekistiem, masīvas pārkrievošanas pakāpes un 5. kolonnas esamību, birokrātiju, atsevišķu amatpersonu korupciju, zagšanu , gļēvulību un slinkumu, valsts stāvoklis ir pat pārsteidzoši labs.

Bet likumīgā un nelikumīgā metālu izzagšana iespaidīgos apjomos arī ir fakts.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Bik papētīju par to vaiņodes dzelzceļa līniju - wikipēdijā rakstīts ka desmitajā gadā novāca sliedes no liepājas līdz priekulei bet tālāk tās ir - divpadsmitā gada gūgļa streetview arī rāda ka vaiņodē sliedes ir, un šī gada satelīta bildes arī liek domāt ka tur sliedes ir. Par iztrūkstošo tiltu starp priekuli un liepāju pār vārtājas upi izdevās atrast ka tas 13. gada rudenī ir ticis nozagts...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Spriežot pēc tā kas rakstīts wikipēdijā, tai dzelzceļa līnijai ir līdzīgs statuss kā pie mums alūksnes - gulbenes bānītim, tā ka nav nekas īpašs ka tur tās sliedes vēl ir.

Man vispār palika interesanti, kā būtu normāla lieluma ričuku aprīkot ar līdzīgu uzparikti, tik tādu, lai ar viena vai divu kloķu paraušanu varētu velosipēdu pārkonfigurēt spējīgu braukt pa ceļu, lai varētu pamukt no sliedēm, un pabraukāties pa mūsu atlikušajām dzelzceļa līnijām...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Te tā paša lietotāja viģiki, kuros viens otrs skats mani padara nervozu...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Es laikam ņemtu par pamatu fat bike, un plato riepu vieta liktu 2 izmerunšaurakus ratus teiksim 28 un 26 collu, 26 - sliedem , 28 gruntenei/asfaltam, tik vot jā padoma kas ar tadu notiek pie parmijām, vai lien cauri nesprūstot ...

Lasītākie raksti

Jaunie raksti