Zemessarga ekipējums! Ko iesaki piepirkt klāt izsniegtajam?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Izsniegtais zemessarga ekipējums ir ļoti augstā līmeni, taču ir labākas vai sliktākas lietas no visa garā ekipējuma saraksta. Ko iesaki?

 
Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Ieteica tā saucamo multitūli instrumentus, tā teikt noderēs. Knaibles u.c.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Te būs saraksts 

Pirmās lietas, kuras iesaka piepirkt klāt zemessargiem pie izsniegtā ekipējuma 1.daļa (+ FOTO) iauto.lv/redaktora-izvele/45865-pirms-lietas-kuras-iesaka-piepirkt-klt-zemessargiem-pie-izsniegt-ekipjuma-1-daa-foto 

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Ziemas zeķes SEAL SKINZ ŪDENSIZTURĪGAS ZEĶES (ALL WEATHER) 42 eur patrioti.lv/product/lv/seal-skinz-udensizturigas-zekes-all-weather/75/

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Te video apskats par mitrumizturīgajām zeķēm

5. ARCTICDRY Xtreme Outdoor Waterproof Socks

4. DexShell Waterproof Breathable Hytherm Pro Socks

3. SEALSKINZ Sports and Outdoors Socks

2. Hanz Waterproof Crew Socks

1. SEALSKINZ Waterproof Trekking Thick Mid Sock

 

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Lowa zābaki padārgi, bet esot ta vērts milcamp.eu/produkts/zabaki-lowa-zephyr-mk2-gtx-hi-dark-brown-485/

LOWA Zephyr Mk2 GTX Hi

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Veikali, kur var meklēt 

Patriots www.patrioti.lv/ Rīgā 

Jahipaun www.jahipaun.lv/

Aresenāls www.arsenal.lv/

Milacamp milcamp.eu/ Ādažos

Polijā arī www.specshop.pl/main-eng.html

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
2 1 Atbildēt

Jeziņ kādus mēslus te sameta

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 1 Atbildēt

Kur tad ir Tavi labi ieteikumi?

saf Reģ.: 20.07.2006
1 0 Atbildēt

Māris pats ar sevi diskutē?

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

iAuto rakstīja: Kur tad ir Tavi labi ieteikumi?

Aizej kādā pārgājienā. Un paskaties kas tiešām strādā, un ko cilvēki lieto. Un tas nekad nebūs membrānu zeķes un lowas)))

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Viņš jau pat nepasaka kur vēlas doties.

P.s.

Ar šī brīža armijas aprīkojuma zābakiem kājas slapjas ir visiem..., tieši tādēl jāsaprot kāds ir plāns?

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Mūsu armijas zābaki ir sūds. Daži mēģināja viņos iet. Smagi, cieti un smagi. Ja ir čerņa un kājas skapjas, tad labāk ir labas žeķes kuras izžūst, nevis mebrāna kas nežūst vispār

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Tā tas ir.

No savas medību pieredzes varu teikt, ka slapjas kājas saskarē ar mitrām virsmām būs vienmēr, ja vien neizmanto gumījniekus/ziemas vasaras vienalga. Atkarīgs pa kurieni protams brien, bet ja trāpīsi ūdenī, vai ir atkusnis tad audumnieki/ādinieki nepalīdzēs pat ar visiem aerosoliem.

Nav tāda viena universāla apava kas var būt perfekts visur un vienmēr. Tādēļ jāsaprot kur paredzēts doties un uz cik ilgu laiku, cik liels attālums jāveic, varbūt attālums nav liels, bet paredzēts ilgstoši uzturēties vienā punktā utt., ja “wildlaifs” kļuvis par nopietnu dzīvesveidu tad jau tagad var gatavot vismaz 1k priekš apaviem (dažādiem). Bet tik pat labi var iztikt ar 10x mazākām summām, atkarīgs no pašsajūtas utt.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Ziemā eju ar ecco biom augstajiem. ādas. Sausas kājas 95% no gājieniem. Un tie ir sniegs, lietus un purvi. Un ejam normāli, ātrā tempā. Esmu ļoti apmierināts.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Man atkal atkarīgs no situācijas - lokācija, laikapstākļi un kādām medībām dodos.

Ir gadījumi kad ir jābrien pāri grāvīšiem, strautiņiem untml., vai arī, ja ir slapjšs sniegs/atkusnis tad izmantoju gumijas/neoprēma zābakus (ērtāki/vieglāki par parastajiem gupīšiem, bet jārēķinās, ka ilgstoši dziļākos ūdeņos/peļķēs labāk neuzturēties es izmantoju Getaway woodwalker (nav dārgi un ir dažādas sērijas pieejamas) + plus diezgan izturīgi, bet nu mežā saplēst var jebko.

Ziemā uz masta, ilgstoši stāvot jau otro sezonu izmantoju Harkilas Inuitus, ir ērti silti un atkusnī arī sausi, speciāli ūdenī gan ar tiem nekāpju, kaut kādu laiku protams viņi turēs, bet ne regulāriem grāvjiem.

Un tad vel man ir mukluki ja ir ļoti auksts un nekur nav jābrien tad ir ļoti silti un viegli.

Bet nu ar apaviem tāpat, kā ķiverēm un vispār cieši pieguļošām, vai precizām lietām viss ir diezgan sarežģīti, kas vienam ir perfekts - otram var šķist neērts. Es Māra vietā patestētu iesākumā kaut ko ne pārāk dārgu. Un tad skatītos tālāk, vienīgi joprojām nav skaidrs kur un kad viņš grasās doties.

Davidich Reģ.: 13.01.2018
1 1 Atbildēt

Es esmu redzējis pēc NATO rītdienas standarta noģērbtus zemessargus, kuri pēc nedēļas poligonā pēc tam 2 nedēļas guļ mājās slimi.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Dunlop gumijas zābīši ļoti labi un ērti. Ir ar purngala, kājas zoles aizsardzību 👍

www.dunlopboots.com/us/innovation/technologies/purofort

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Ir tieši tā kā šis cilvis stāsta. Sākumā liekas nekomforts, bet vēlāk brīnišķīgi.

Konuss Reģ.: 10.02.2015
0 0 Atbildēt

No apģērba labākus zābakus, zeķes, cimdus un termoveļu - tai pašā Decathlon var visādas labas lietas par labu cenu atrast. Turpat arī pārgājienu piederumus - katliņus, blašķītes, multitūļus u.tml. pēc vajadzības. Nopirku arī roku un pēdu sildītājus - dzelzs oksīda un oglekļa maisiņus, ko cimdos un zābakos var likt (ir arī lielāki, ko jakā likt). Diezgan labi silda.

Davidich Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Es lietoju tikai šādus:

www.leatherman.com/int/home?flow_country=LVA&geo=y

Mūža garantija, bezmaksas nomaiņa ja nu tiešām izdodās salauzt. Arī LA šādus izmanto, jo pērk jau par valsts naudu.

Ak jā, un vismaz pusmetrīgu Maglite alumīnija lukturi ar šokeri, kuru var izmantot nūjas vietā.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Jā, šis ir labs, bet padārgs!

SIGNAl likās optimālākais variants

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 2 Atbildēt

Maris rakstīja: Ieteica tā saucamo multitūli instrumentus, tā teikt noderēs. Knaibles u.c.

Brinumaini! Dzimtene pret iebrucējiem ar multitūli un knaiblēm jāaizstāv. Parodija, ne zemessardze. 

Normālā zemessardzē, kas patiešām tāda ir, šis jautājums būtu par ieročiem, nevis zeķēm.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
2 0 Atbildēt

Man šķiet Mārim ir pārītis ķīnas zālespļāvēji roboti ar tiem var mēģināt kādam iemest, pie reizes izpļaut zāli pirms ierakumu veidošanas.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

AD666 rakstīja: Man šķiet Mārim ir pārītis ķīnas zālespļāvēji roboti ar tiem var mēģināt kādam iemest, pie reizes izpļaut zāli pirms ierakumu veidošanas.

Nederēs - gan jau tiem ķīnas robtiem ir ne vien zāles pļaušanas, bet arī ierakumu kartēšanas spējas. Jāaizliedz nahren, tāpat kā Huawei telefoni.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

Jūs palieciet savās vietās, mēs paliksim savās AB vietās. Pirms četrām dienām sadalīja sēdvietas izredzētajiem...

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Pabriks ar Sārtu runā par nepieciešamību steidzami stiprināt drošību. Laikam ne visiem tās vietas pietika.

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
1 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:

iAuto rakstīja: Kur tad ir Tavi labi ieteikumi?

Aizej kādā pārgājienā. Un paskaties kas tiešām strādā, un ko cilvēki lieto. Un tas nekad nebūs membrānu zeķes un lowas)))

Parastie 'pārgājienu' apavi nederēs 'kara' apstākļos... Šādos apstākļos drīzāk ir nepieciešami 'heavy duty' apavi. Kuri, jā, būs smagāki toties spēs turēt šo ekstremālo apstākļu slodzi...

 Pārgājienu apavi uzvelkot kājā protams, ka būs 2x ērtāki/vieglāki, bet tie tev izjuks pirmajā nopietnajā slodzē. Ka arī viņiem nav šī 'cietā' daļa, kas pasargās kāju ja kas krīt virsū vai no kādiem lidojošajiem fragmentiem.

 😉 Kara apstākļi nav tev kāds mierīgs vairaku stundu pargājiens pa kādu taku ar tējas pauzēm.... ka tev vajadzetu tādus apavus, ka nemaz nejūti ka ir uzvilkti....

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Skatoties uz video no Ukrainas - vēlams ir pat vairāki pāri dažādiem apstākļiem. 

Kaut kur uz lauka, tanšejā un ziemā labākais variants pat izskatās kaut kādi mednieku vai tie putuplasta garie zābaki, jo tajos vienkārši ir dumji siltāk sēdēt kupenā nekā krutā pārgājiena zābakā kurš jau sen ir izmircis. 

Pilsētas apstākļos pa lielam svarīga izturība, necaurdurama zole un cietais purns. Sadurt vai sadauzīt kājas uz kaut kādiem gruvešiem nav gluži labākais plāns.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Te notiekti jāpiebilst, ka tie pamatīgie zābaki palīdzēs arī  atspārdīt pretinieku, kad tas ar multitūli būs nogāzts pie zemes. 

Man gan kaut kā muļķigi joprojām gribētos arī kaut kādu nopietnāku ieroci, bet saprotu, ka mūsdienās tāds aizsardzības koncepts ir nepopulārs.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
2 1 Atbildēt

Ja gribās ko nopietnāku tad sāc kārtot to visu tagad, kā jau te vienā postā minēju Eiropā aizvien stingrāk to visu sāk ierobežot, aizies līdz tam, ka būs ļoti, ļoti grūti ko nokārtot.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

AD666 rakstīja: Ja gribās ko nopietnāku tad sāc kārtot to visu tagad, kā jau te vienā postā minēju Eiropā aizvien stingrāk to visu sāk ierobežot, aizies līdz tam, ka būs ļoti, ļoti grūti ko nokārtot.

Es te nerunāju par to, ko un kā man personīgi kārtot. Ar to viss kārtībā. Tikai ironizēju, kā pie mums par "zemessardzi" sauc ar mēslu dakšām bruņotu zemnieku pūli, kam pat zābaciņi pašiem jāpērk. 

Zemessardzes pamatjēdziens nozīmē pa visu zemi izkliedētu un bruņotu (!) patstāvīgai cīņai apmācītu vienību. Nevis apšaubāmas kaujasspējas NBS rezervistu grupiņu, kam sola kaut ko varbūt iedot vajadzības gadījumā.

Bet taisnība - Eiropa, kā jau jebkurš totalitārs režīms, baidās no saviem pilsoņiem un tādēļ cenšas tos atbruņot. Šveicē nez kādēļ vara nebaidās no nopietni un obligāti (!) bruņotiem pilsoņiem.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Neaizmirsti nopirkt melno maisu!

Davidich Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Un zaļās ziepes!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ja gribas ko tiešām izdzīvošanai kara apstākļos - tad iesaku paskatīties kā un no kā tiek veidota šī čaļa kamuflāža.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti