Ieteikumi, kā atsvaidzināt savu auto un motociklu pēc ziemas perioda

 

Foto: Publicitātes attēls

Inchcape | 17.marts 2019 10:36

“Pirms pavasara sezonas mēs iesakām kārtīgi pārbaudīt motociklus, jo ir ļoti bīstami tā vienkārši uzkāpt uz sava dzelzs rumaka un braukt bez apskates.

Savukārt, ja mēs runājam par automašīnām, tad svarīgi ir atbrīvoties no ziemā uzkrātajiem nelabvēlīgajiem reaģentiem un parūpēties gan par salonu, gan virsbūvi,” norāda Leonīds Pavlovs “Inchcape Motors Latvia” pēcpārdošanas nodaļas vadītājs.

Ja autovadītājs neviļus nav padomājis par to, kas ir nepieciešams apkopei pēc ziemas, tad var ieskatīties “Inchcape Motors Latvia” piedāvātajos praktiskajos padomus, kā parūpēties par savu auto un ieziemotajiem divriteņiem pēc aukstās un slapjās sezonas.

Parūpējies par auto salona un virsbūves apkopi

“Pēc ziemas vispirms ir nepieciešams kārtīgi nomazgāt automašīnas virsbūvi, iztīrīt salonu, nomazgāt motoru, proti, uztaisīt tā saucamo “SPA procedūru”. Ziemas sezonā tiek lietots daudz bīstamu reaģentu, un auto tiek bojāts ar sāli un citām ķīmiskām vielām,” uzsver Leonīds Pavlovs. Lai pasargātu sevi uz ceļa un lai parūpētos par spēkrata mazāku nolietojamību, BMW grupa iesaka sekot līdzi gadalaikiem un piedāvā auto un motocikla apkopes pakalpojumus.

Lai sāls “nesaēstu” auto detaļas, kas ar laiku var izraisīt nopietnus bojājumus un defektus, vislabāk no tā atbrīvoties, izskalojot auto ar augstspiediena ūdens šļūteni, pārvietojamu zāles laistītāju vai dodoties uz automazgātuvi.

Pēc ziemas jebkurā gadījumā auto salonā ir sakrājies liels mitrums, tādēļ būtu nepieciešams salonu kārtīgi izžāvēt un, atkarībā no salona faktūras, to iztīrīt un apstrādāt.

Lai mašīna no ārpuses izskatītos kā jauna, BMW grupa piedāvā uzklāt īpašu nano vai keramisko pārklājumu, apstrādāt krāsu vai nopulēt automašīnu, atkarībā no auto virsbūves stāvokļa. Tāpat ir pieejama pilna auto iekšējā salona apkope.

Kam jāpievērš uzmanība, pārbaudot auto tehniskās daļas

Auto mazgāšanu ir ieteicams apvienot ar servisa apmeklējumu, proti, apskatīt automašīnu arī tehniski. Svarīgi ir pārbaudīt ritošo daļu, gaismas, kā strādā logu slotas, kā tās tīra stiklus. Pārbaudīt visus šķidrumus, tajā skaitā nomainīt eļļu un eļļas filtru, atkarībā no tā, cik intensīvi mašīna ir lietota. Kā arī īpaši pēc ziemas tiek rekomendēts pārbaudīt akumulatoru, vai tā novietojums un savienojumi ir droši, kā arī vai nav rūsas pazīmes.

Laikā no 1.maija līdz 1.oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekļiem, kam ir riepas ar radzēm. Kā arī no 1. marta ir atļauts ziemas riepas mainīt pret vasaras riepām, taču ziemas riepas pret vasaras riepām ieteicams mainīt, ja temperatūra ir aptuveni +5 vai +7 grādi.

Kā “atziemot” motociklu

Sagatavojot motociklu vasaras sezonai, būtiska ir akumulatora pārbaude un tā uzlāde, ja tas ir nepieciešams. Motociklam jābūt viegli iedarbināmam. Atkarībā no tā, kur motocikls visu ziemu ir glabājies, to vajadzētu kosmētiski nomazgāt, iztīrīt, pārbaudīt, vai neparādās kādi rūsas pleķi un vai strādā visi agregāti.

“Inchcape Motors Latvia” piedāvā motocikla pirmssezonas sagatavošanu, kā arī pakalpojumu, kurā servisa darbinieks nogādā klienta motociklu uz servisu, kurā notiek attiecīgie remontdarbi vai apkopes, pārbauda  motociklu un pēc tam to nogādā atpakaļ klientam.

“Mēs iesakām sezonas sākumā nomainīt visus šķidrumus, pirmkārt, motoreļļas. Jāpārbauda gaisa filtri un kārtīgi jāapskata ritošā daļa, lai pārliecinātos, kā strādā bremzes, bremžu sistēma un sajūgs,” norāda Pavlovs.

Pievilcīga temperatūra pirmajam pavasara izbraucienam ar motociklu ir virs +10 grādiem.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Porsche pastāsta par jauno Macan

Vācijas sportisko luksusa automobiļu ražotājs atklājis informāciju par jauno Macan, kas tagad būs pieejams kā pilnībā elektrisks transportlīdzeklis, divās divmotoru pilnpiedziņas versijās. Lasīt vairāk

 

Arī pārāk lēna braukšana var radīt avārijas situācijas (+ VIDEO) 11

Satiksmes drošību veido daudz un dažādi aspekti. Viens no tādiem ir – cik droši vadām savu transportlīdzekli un cik labi iekļaujamies satiksmes plūsmā. Nereti no autovadītājiem dzirdamas sūdzības par citu satiksmes dalībnieku pārgalvīgu braukšanas stilu. Tomēr ir arī tādi, kas kopējā satiksmes plūsmā neiekļaujas, jo dažādu iemeslu dēļ brauc pārāk lēni. Arī šāds braukšanas stils var radīt neprognozējamas situācijas uz ceļa. Lasīt vairāk

 

Putas vai rezerves ritenis ? TV Autoziņu eksperiments (+VIDEO) 13

Modernajās vieglajās automašīnas vietas rezerves ritenim itin bieži nemaz nav, jo rats aizņem vietu un ir smags. Tomēr melnajā stundā tas noderētu. Tā uzskata arī Autoriepu Nama direktors Oskars Krampāns, kurš izrāda Autoziņām dažādus rezerves riteņu veidus. Populārākais ir pagaidu jeb mazais rezerves ritenis, tautā saukts par "desu" vai "tableti". Pagaidu rezerves ritenis ir kompromiss starp pilnvērtīgu riepu un vispār neko. Ar tādu drīkst braukt ne tālāk par 80 km un ne ātrāk kā 80 km/h. Pagaidu riepa ir ne vien mazāka, bet arī plānāka. Lasīt vairāk

 

Laika kapsula: sportiskais 1992.gada Volkswagen Polo Coupe GT ar tikai 716 km nobraukumu (+ FOTO) 6

Nīderlandē piedāvā lieliski saglabātu „laika kapsulu” – 1992.gada Volkswagen Polo Coupe GT, kas savā 32 gadus garajā mūžā nav nobraucis pat 1000 kilometrus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti