"Lidl" investēs 400 000 eiro trīs krustojumu pārveidošanā Melnsila ielā 1

Nozare.lv | 28.jūnijs 2022 15:51

Mazumtirgotājs SIA "Lidl Latvija" investēs vairāk nekā 400 000 eiro trīs krustojumu pārveidošanā Melnsila ielā, turpinot darbus pie jaunās "Lidl" veikala ēkas celtniecības Kalnciema ielā, aģentūrai LETA pavēstīja SIA "Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis.

Viņš informē, ka tiks pārveidots Melnsila ielas krustojums ar Kristapa ielu, ar Kalnciema ielu un ar Kapseļu ielu. Minētajos trijos krustojumos tiks uzstādīti viedie luksofori, ierīkotas un izgaismotas gājēju pārejas, izbūvēta papildjosla labā pagrieziena veikšanai virzienā uz centru Melnsila un Kapseļu ielu krustojumā.

Plānots, ka krustojumu pārbūve ilgs līdz septembrim.

Krustojumu pārbūves projektu izstrādāja SIA "Tomus", bet būvdarbus veiks SIA "Aimasa". 

Jau vēstīts, ka 2022.gada februārī "Lidl Latvija" sāka darbu pie jauna veikala celtniecības Kalnciema ielā, Rīgā. Plānots, ka "Lidl" veikals tiks atvērts 2023.gadā.

Iepriekš diskusijās ar pilsētplānošanas, arhitektu un satiksmes ekspertiem un apkaimes aktīvistiem veikala ēkas un apkārtējās teritorijas projekts vairākkārt tika pārstrādāts un uzlabots.

Veikals Kalnciema ielā būs trešais metropoles koncepta "Lidl" veikals Rīgā. Attiecīgā "Lidl" veikala ēkas platība būs gandrīz 4600 kvadrātmetru, tostarp tirdzniecības zāle plānota gandrīz 1500 kvadrātmetru platībā. Kalnciema ielas pusē tiks veidoti mūra ēku fasādes fragmenti, kuros tiks izveidotas komerctelpas iznomāšanai vairāk nekā 100 kvadrātmetru platībā.

Iepriekš pret plānoto veikala arhitektonisko risinājumu aktīvi iebilda Āgenskalna apkaimes biedrība, arī Rīgas pilsētas būvvalde projektu vairākkārt nodeva atzinuma sniegšanai Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijai. Pēc būvvaldē paustā, piedāvātie tirdzniecības centra fasāžu risinājumi nebija pietiekami pārliecinoši un iederīgi esošajā pilsētvidē, lai tie tiktu atbalstīti.

Savukārt Āgenskalna apkaimes biedrībā iepriekš pauda, ka piedāvātajā projektā ir divas būtiskas problēmas - milzīgais, vietai neatbilstošais autostāvvietu daudzums, tostarp to izvietojums ēkas pirmajā stāvā. Tāpat, biedrības ieskatā, arī uzlabotais ēkas projekts neatbilst vietas apbūves raksturam un mērogam, kā arī šai pilsētbūvnieciski nozīmīgajai vietai ar augstu kultūrvēsturisko vērtību.

Apkaimes biedrība pauda uzskatu, ka ir jārīko arhitektūras konkurss, lai izvēlētos kvalitatīvu un vidē harmoniski iederīgu, arhitektoniski augstvērtīgu projektu.

Rīgas pilsētas būvvaldes padomē 2020.gada jūnijā tika nolemts izsniegt būvatļauju ar vairākiem nosacījumiem "Lidl" veikala projektam. Nosacījumi paredzēja, ka jaunbūves risinājumam jāiekļaujas apkārtējā apbūves ainavā, ņemot vērā vides mērogu, struktūru, kompozīcijas principus, vizuālās saiknes ielu un laukumu telpā un "konkrētās vietas struktūras evolūcijas likumsakarības".

Tāpat būvei izvirzītie nosacījumi paredzēja, ka zemesgabala atļauto stāvu skaitu un tehniskos rādītājus nosaka atbilstoši iedibinātajam stāvu skaitam un apbūves tehniskajiem rādītājiem.

Nosacījumos tika paredzēts, ka jaunbūves apjomu veido konkrētās teritorijas apbūves mērogā, ievērojot tai raksturīgos apbūves raksturlielumus - koka vai mūra apbūves augstumu, ēku apjomu proporcijas, jumtu formas, fasāžu ritmu un dominējošos apdares materiālus. Netika atļauta tādu jaunbūvju būvniecība, kas telpiski vai kompozicionāli vai materiālu pielietojuma ziņā konkurē ar vēsturiski pastāvējušo apbūvi.

Būvvaldes nosacījumi arī nosaka, ka jaunbūves risinājumam jāatbilst veiktajai kvartāla analīzei, bet jumta fasāde jāveido harmoniska, iederīga pilsētvidē. Projekta realizētājam jāveido arī apstādījumi, tostarp liepu stādījumi pret Kalnciema un Melnsila ielu. Tāpat nosacījumi paredzēja, ka veikala projektā jāsamazina transportlīdzekļu novietnes.

Atbilstoši zemesgrāmatas datiem attiecīgo zemesgabalu Kalnciema ielā "Lidl Latvija" iegādājās no SIA "Burdeks".

Azartspēļu uzņēmuma SIA "Alfor" viens no līdzīpašniekiem un mākslas kolekcionārs Jānis Zuzāns pirms vairākiem gadiem iegādājās īpašumu Kalnciema ielā 36/38, kas pazīstama kā kādreizējās velosipēdu fabrikas "Omega" teritorija. Gandrīz 0,8 hektāru gruntsgabalā bija iecerēts izbūvēt ēkas jaunam mākslas centram, lai uz šo vietu pārceltu mākslas salonu, kas atrodas Mūkusalas ielā. 2015.gada sākumā tika rīkots slēgts konkurss, kurā piedalījās trīs arhitektu biroji.

Tāpat 2015.gadā Dinai Zuzānei piederošā uzņēmuma "Burdeks" toreizējais valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Miķelsons aģentūrai LETA pauda, ka vēl līdz galam nav skaidrs, kas jaunbūvējamā ēkā varētu notikt, taču tas nebūšot lielveikals. "Jaunajā apbūvē varētu notikt gan ar mākslu, gan pakalpojumiem saistītas aktivitātes. Tas nebūs lielveikals. Pašlaik ir skaidrs, ka tā būs publiska apbūve. Tā būs arī mūsdienīga, lai būtu saskaņā ar to, kas tur bijis, un to, kas atrodas pāri ielai," 2015.gadā skaidroja Miķelsons.

2015.gada maijā arhitektūras portālā "A4D" arī parādījās informācija, ka šajā vietā taps mākslas centrs, kura projektu izstrādās arhitektu birojs "SZK un partneri". Projekta autori bija biroja "SZK un partneri" arhitekti Andis Sīlis, Svens Delle, Reinis Sokolovs un Reinis Jansons.

"Lidl Latvija" aktīvu darbību Latvijā sāka 2021.gada 7.oktobrī, atverot kopumā 15 mazumtirdzniecības veikalus. "Lidl Latvija" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.marta līdz šā gada 28.februārim, sasniedza 101,423 miljonus eiro, kamēr kompānijas zaudējumi palielinājās par 3,4% - līdz 53,365 miljoniem eiro.

"Lidl Latvija" reģistrēta 2016.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 251,5 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Vācijas "C E - Beteiligungs-GmbH".
 

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Freijers 29.jūnijs 2022 11:54
3 0 Atbildēt

= štoperi būs no vienas puses līdz Kuldīgas ielai, no otras sākot vismaz ar Ļermontova ielu. Jau tagad tā Melnsila iela neatbilst intensitātei un viens kārtīgs pudeles kakls...

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai braucam ar atļauto ātrumu? (+ VIDEO) 1

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca nākusi klajā ar iniciatīvu autovadītājiem, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu līdz desmit kilometriem stundā, piemēro naudas sodu. Lasīt vairāk

 

Fotoradari par braukšanu bez OCTA aprēķina 1130 eiro sodu (+ VIDEO) 8

Vienas dienas laikā, braucot bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, var saņemt vairākas soda kvītis. Tas iespējams, ja pārkāpumu fiksē fotoradars. Mūsu nākamā stāsta varone šādi sodīta ar vairāk nekā tūkstoš simts eiro. Lasīt vairāk

 

Uzņēmējiem bažas par apkures sezonu (+ VIDEO) 1

Krīzes gadījumā primāri ar gāzi tiks nodrošinātas mājsaimniecības, uzņēmumiem valdība nav devusi garantijas, ka tiks nodrošināti ar šo energoresursu. Tāpēc daudzi uzņēmēji patlaban pārkārto ražošanas procesus, lai nebūtu krīzes gadījumā jāpārtrauc darbība. Lasīt vairāk

 

Volkswagen Golf 9 var arī nebūt 13

Lēmumu par sava visvairāk pārdotā modeļa nākamo paaudzi vācu koncerns vēl nav pieņēmis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti