Pētījums atklāj: dinamiska mūzika var palielināt braukšanas ātrumu pat par 16km/h 4

 

Foto: Publicitātes attēls

Neste | 24.maijs 2023 13:19

Neste veikusi pētījumu Somijā ar mērķi noskaidrot, kā mūzikas izvēle ietekmē braukšanas paradumus. Pētījumā atklājās, ka dinamiska mūzika ietekmē cilvēka sirdsdarbību, kas ne vien veicina ātrāku braukšanu, bet arī rada drošības riskus un atstāj negatīvas sekas uz vidi.

Lai veicinātu drošu un videi draudzīgāku braukšanu, Neste izveidoja sarakstus ar dziesmām, kam ir nomierinoša ietekme uz sirdsdarbību.

Neste 2023. gada aprīlī veiktajā aptaujā* 82% aptaujāto sieviešu un 76% vīriešu uzskatīja, ka mūzikas klausīšanās, vadot automašīnu, mazina sastrēgumu un citu ar satiksmi saistītu faktoru radīto stresu. Aptaujātie ir arī pārliecināti, ka piemērotas mūzikas izvēle automašīnā palīdz šoferim atslābināties, izbaudīt braukšanu, palikt nomodā un izvairīties no garlaicības. 74% aptaujāto uzskata, ka mūzikas klausīšanās ir patīkama jo īpaši garākos braucienos.

“Pētījums liecina, ka sastrēgumi un satiksmes sablīvējumi izraisa dusmas un paātrina sirdsdarbību vairāk nekā pusei (55%) aptaujāto autovadītāju. Mēs izveidojām autovadītājiem pielāgotus dziesmu sarakstus, kas īpaši noderēs, braucot pa ikdienā noslogotiem maršrutiem. Dziesmas izvēlētas tā, lai to klausīšanās palīdzētu izvairīties no ātruma pārsniegšanas, saglabātu atbrīvotu atmosfēru automašīnā un samazinātu kaitīgos izmešus. Šajos sarakstos iekļauto dziesmu temps ir zem 90 sitieniem minūtē, kas ir ideāli piemērots, lai sirdsdarbība pie stūres saglabātos atbilstoši mierīga. Mēs ceram, ka šie dziesmu saraksti autovadītājiem sagādās prieku, un novēlam drošu braukšanu vasaras izbraucienu sezonā,” norāda Neste mārketinga komunikācijas viceprezidents Mika Hietileinens (Mika Hyötyläinen).

Visbiežāk automašīnās klausās radio – popmūzika ir populārākais žanrs

Aptaujā 61% respondentu atzina, ka, braucot ar automašīnu, visbiežāk mūziku klausās tieši radio, savukārt apmēram trešā daļa aptaujāto automašīnā reizēm izmanto arī mūzikas straumēšanas pakalpojumus.

43% aptaujāto vecumā no 45 līdz 54 gadiem uzskata, ka popmūzika ir labākais mūzikas žanrs braukšanai, ko jo īpaši iecienījušas sievietes. Savukārt 41% respondentu dod priekšroku rokmūzikai, ko īpaši iecienījuši respondenti vecumā no 18 līdz 24 gadiem un no 35 līdz 54 gadiem. Vienlaikus rokmūzika ir vismazāk iecienītais mūzikas žanrs starp cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem.

“Dienvidķīnas Tehnoloģiju universitātes iepriekš veikts pētījums liecina, ka cilvēki, kuri klausās dziesmas ar vairāk nekā 120 sitieniem minūtē, vidēji brauc par gandrīz 16 km/h ātrāk. Neste projekta ietvaros tika veikts tests, kurā noteicām dažādu tempu dziesmu ietekmi uz cilvēku sirdsdarbību. Testa laikā atskaņotās dziesmas cilvēku sirdsdarbību paātrināja par aptuveni 10-19%, salīdzinot ar sākuma stāvokli. Rezultāts apstiprināja uzskatu, ka mūzika, ko cilvēki klausās automašīnā, ietekmē ne tikai braukšanas ātrumu, bet arī satiksmes drošību un transportlīdzekļa radīto kaitīgo izmešu apjomu, it īpaši, ja mūzika tiek apvienota ar videi draudzīga maršruta izvēli un braukšanas stilu. Mēs jau iepriekš esam snieguši praktiskus padomus videi draudzīgākai braukšanai**, un mūsu jaunās CO2 Draudzīga braukšanas kampaņas mērķis ir ar mūzikas palīdzību palīdzēt autovadītājiem samazināt braukšanas ātrumu, tādējādi samazinot arī kaitīgos izmešus,” saka Mika Hietileinens.

*) Neste aptauja tika veikta Somijas mērogā, izmantojot IRO Research Oy aptauju Tuhat suomalaista (“Tūkstoš somu”), laikā no 2023. gada 18. līdz 26. aprīlim. Aptaujā piedalījās 1000 Somijas patērētāju.

**) CO2 Draudzīga maršruta un CO2 Draudzīgas braukšanas kampaņas.

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
srt 24.maijs 2023 17:36
1 0 Atbildēt

Atsaldētie somi! Latviešiem dinamiskā mūzika palielina braukšanas ātrumu līdz 160.

Rexx 25.maijs 2023 12:20
1 0 Atbildēt

Pieļauju, ir tieši otrādi. Ir dinamiskāki cilvēki, kas brauc ātrāk, izvēlas.dinamiskāku mūziku, utt., kā arī pēc dabas lēnīgāki, ar no tā izrierošajām sekām.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas notiks ar Ora? – Great Wall Motor (GWM) slēdz galveno mītni Eiropā 5

Ķīnas autoražotājs ir vīlies pārdošanas rādītājos, uzteiks darbu Eiropā nolīgtajiem darbiniekiem un slēgs galveno mītni, ziņo Vācijas mediji. Lasīt vairāk

 

Kā un cik tālu brauc pirmie elektromobiļa Ora īpašnieki? (+VIDEO) 8

Ķīniešu “tautas klases” elektromobilis GWM Ora 03 jeb vienkārši Ora dažu mēnešu laikā Latvijā ir sacēlis pamatīgu ažiotāžu, tāpēc vēlējāmies noskaidrot, ko par jauno pirkumu saka paši pircēji, kas jau ir paspējuši iepazīt un nobraukt ar elektroauto prāvus gabalus. Lasīt vairāk

 

iAuto apmeklē izstādes Automechanika Frankfurt 2024 prezentāciju

Viļņā prezentē auto pēcpārdošanas tehnoloģiju un pakalpojumu industrijas izstādi “Automechanika 2024.” Tā notiek reizi divos gados un šogad tā būs no 10. līdz 14. septembrim Vācijas pilsētā Frankfurtē. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: VW Amarok izaicinājums Aides karjerā (+VIDEO) 1

Volkswagen nenogurstoši apgalvo, ka jaunais pikaps Amarok ir īpašs auto. Lai to pasvītrotu un pierādītu automašīnas spējas, Volkswagen importētājs sameklējis arī īpašu vietu - degslānekļa karjeru. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti