Esi pamanāms – glāb dzīvību ar gaismu atstarojošo vesti! - iAuto

Esi pamanāms – glāb dzīvību ar gaismu atstarojošo vesti! 11

 

Foto: Publicitātes foto

SM | 5.oktobris 2023 10:06

Iestājoties rudenim, paliek tumšāks un samazinās redzamība uz ceļa. Vienlaikus mūsu ikdienas pārvietošanās paradumi nemainās – turpinām iet kājām vai braukt ar velosipēdu gar ceļa braucamo daļu un šķērsojam brauktuves.

Mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – kājāmgājējiem un velosipēdistiem – tumšajā diennakts laikā, lai autobraucēji tos laikus pamanītu, ir jāvelk apģērbs ar gaismas atstarojošiem elementiem.

“Rudenī, pasliktinoties redzamībai, vēl vairāk jārūpējas par savu drošību. Lai kājāmgājēji un velosipēdisti uz ceļiem būtu pamanāmi, tiem obligāti jāvelk gaismu atstarojošā veste vai apģērbā jābūt gaismu atstarojošiem elementiem. Ir jāsaprot, ka autovadītāji varēs noreaģēt tikai tad, ja cilvēks uz brauktuves ir pamanāms laikus, nevis pēdējā brīdī. Mēs nedrīkstam būt bezatbildīgi satiksmes dalībnieki,” pauž Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Lai tumšajā laikā vizuāli nesaplūstu kopā ar apkārtni un ļautu autovadītājiem sevi laicīgi pamanīt, nepieciešams lietot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem. Īpaši tas nepieciešams, pārvietojoties pa ceļa nomalēm ārpus apdzīvotām vietām, kur cilvēka siluets bez atstarojošiem elementiem ar apkārtējo vidi saplūst pilnībā, bet automašīnu šoferi pārvietojas lielā ātrumā.

“Ar atstarojošu vesti cilvēks ir pamanāms, un autobraucējs var savlaicīgi nobremzēt, izvairoties no sadursmes. Uz ceļa ar asfalta segumu ārpus apdzīvotām vietām, kur var braukt ar 90 km/h, cilvēku ar gaismu atstarojošo vesti tuvo gaismu diapazonā var pamanīt 140 metru attālumā. Savukārt, ja cilvēks uz brauktuves ir bez atstarojoša elementa, to var pamanīt aptuveni 25-40 metru attālumā, kas nav pietiekami, lai apturētu transportlīdzekli, jo bremzēšanas ceļš ir aptuveni 100 metrus garš. Tāpat jāņem vērā, ka lietainā laikā redzamība ir sliktāka, un bremzēšanas ceļš garāks,” uzsver nozares eksperts.

“Tāpat, pasliktinoties redzamībai, šķērsojot brauktuves, jābūt vēl uzmanīgākiem. Tas jādara tam paredzētajās vietās, vispirms pārliecinoties, ka netuvojas automašīnas un ir droši. Ja būsim atbildīgi un domāsim par savu drošību, pasargāsim sevi un arī citus,” atgādina T. Vectirāns.

Kā liecina VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” (CSDD) publicētie dati, 2021. gadā ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudēja 45 gājēji un 13 velosipēdisti, pērn – 28 gājēji un 12 velosipēdisti, bet šogad pirmajos sešos mēnešos – 12 gājēji un deviņi velosipēdisti.

 

 

 
11 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
650 5.oktobris 2023 15:45
3 0 Atbildēt

Kāpēc (kā pēc) jo projām (joprojām) ir atļauts tirgot (un iegādāties) velosipēdus bez (sertificētām) apgaismes ierīcēm?

Kāpēc (priekš kam na/ujpēc) joprojām nav ieviests tā dēvētais Sods/Par! braukšanu pa koplietošanās brauktuvēm ar attiecīgi neaprīkotiem velo sipēdiem?

wons 6.oktobris 2023 11:37
1 0 Atbildēt

Negribētu piekrist par vesti. Tā ir diezgan labi redzama un vismaz, kas, ja nekā cita nav.

BMW 5.oktobris 2023 13:51
1 0 Atbildēt

Vakar pa tumsu braucot adaptīvā kruīza radars izglāba vienu dumju velosipedistu, kas pa tumsu melnās drēbēs, bez atstarotāja, manāmi apskurbis, līkomoja gar ceļa malu, ta izbraucot līdz ceļa vidum tad atkal līdz nomalei. Radars šamo piefiksēja ātrāk, kā varēja saskatīt un nolika mašīnu mierā, burtiski 4metrus pirms velosipēda, kas tajā brīdī strauji rāva pa kreisi, ceļa vidus virzienā! 

Nu nedomā cilvēki ar galvu un nerūpējas par sevi! Viņi domā, ka ja jau mašīnai ir gaismas, tad visu redz. Ne sūda neredz. Vispār būtu laiks padomāt par sodiem gājējiem un velosipēdistiem, kas nerūpējas par to, lai būtu laicīgi pamanāmi uz ceļa diennakts tumšajā laikā!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

EK atsakās no plāna no 2035. gada aizliegt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem 9

Pakļaujoties autoražotāju spiedienam, Eiropas Komisija (EK) otrdien atteicās no plāna no 2035. gada Eiropas Savienībā (ES) aizliegt jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

Rīt TV un interneta tiešraidē paziņos Latvijas Gada auto 2026 uzvarētājus, atklāti finālistu auto nominācijās (+ VIDEO) 9

Šo ceturtdien, 18. decembrī, svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks paziņots konkursa "Latvijas Gada auto 2026" galvenā titula ieguvējs un uzvarētāji 11 papildu nominācijās. Apbalvošanas ceremonija sāksies pulksten 19.00 un tai varēs sekot līdzi televīzijas un interneta tiešraidē. Lasīt vairāk

 

Līdz 226 Zs, līdz 430 km un nepilni 25 000 eiro: Volkswagen pastāsta par elektrisko Polo (+ FOTO) 3

Volkswagen atklājis informāciju par vienu no saviem svarīgākajiem jaunumiem, ID. Polo, kas pie pircējiem dosies 2026. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas uzpildei pietiek ar 90 sekundēm priekš 800 kilometriem, kad to sasniegs elektrouzlāde? (+ VIDEO) 26

Daudz runāts par elektrouzlādi, bet cik ātri var piepildīt degvielu? SANĀCA 90 sekundēs 800 km vai 60 litri. Degvielas cenas: Dīzelis 1.497 un 95 benzīns 1.517 EUR - 13.12.2025 Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti