No 2016.gada Latvijā notiks Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms (+ video) 4

 

Foto: Publicitātes attēls

Ra Events | 19.jūlijs 2015 10:08

16.jūlijā īpašā preses pasākumā tika paziņots par Latvijas iekļaušanu Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā un par posma norisi Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Sacensību rīkotāji RA Events un pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji IMG noslēguši ilgtermiņa līgumu, kas paredz posma rīkošanu Latvijā no 2016. līdz 2018. gadam. Sacensības Latvijā iespējamas pateicoties Latvijas valdības atbalstam un sadarbības partnerim – Satiksmes ministrijas Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD).

Foto: Publicitātes attēls

Atgādināsim, ka autosportu uzraugošā Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) pirms 2014. gada rallijkrosa sezonas parūpējās par nozīmīgu pavērsienu rallijkrosa attīstībā – tika nolemts mainīt rallijkrosa pozīciju autosporta disciplīnu hierarhijā un piešķirt tam pasaules čempionāta statusu. Ja līdz šim augstākais tituls rallijkrosā bija Eiropas čempions, tad, sākot ar 2014. gadu, prestižākajā Supercar klasē var izcīnīt arī pasaules čempiona titulu. Tādu bez rallijkrosa iespējams iegūt vienīgi formulas (Formula 1), rallija (WRC), kā arī salonauto (WTCC) un izturības (WEC) sacensībās autošosejā. Šādas izmaiņas nozīmēja arī plašāku pasaules rallijkrosa čempionāta ģeogrāfiju, jo divi no plānotajiem 13 posmiem norisinās ārpus Eiropas – Kanādā un Argentīnā.

“Mums ir dots izaicinājums un vienlaikus iespēja; tā ir jāizmanto! Latvijai ir izcili sportisti un vieta teju pilsētas centrā, kur izveidot rallijkrosa trasi, atliek vien šo sakritību realizēt dzīvē.

Foto: Publicitātes attēls

Šobrīd Biķernieku nacionālajai sporta bāzei – ir jauns izaicinājums: trases 50. jubileju atzīmēt ar pasaules augstākā līmeņa rallijkrosa sacensībām. Gandrīz pusgadsimta senā trases vēsture aizsākās ar moto trases atklāšanu 1966. gadā. Tagad moto un auto šosejas trasēm ir pievienojušies gan tautas, gan arī profesionāli – tehniskie sporta veidi: dragreiss, drifts, kartings, spīdvejs, motobols, skijorings, skriešana, slēpošana, nūjošana u.c.

Rallijkross ir jauns izaicinājums un jaunas iespējas gan Biķerniekiem, gan arī Rīgai un Latvijai. Latvijas valdība ir devusi zaļo gaismu šim projektam. Atbalstot rallijkrosa trases izbūvi mēs ņēmām vērā arī to faktu, ka gluži kā pirms 50 gadiem, arī šobrīd mums ir cilvēki – fanātiķi, kas ies caur uguni un ūdeni, lai ideju īstenotu dzīvē. Tam kā apliecinājums ir IMG lēmums – ierakstīt 2016. gada pasaules rallijkrosa kalendārā vārdus: “Rīga, Biķernieki”. Savā un sacensību organizētāju vārdā apsolām, ka nākamgad Rīgā būs izcilas sacensības, spraiga cīņa, kurai noteikti ar vislielāko atbildību līdzjutēju priekšā gatavosies Latvijas sportisti!” par Latvijas vārda iekļaušanu pasaules čempionāta kalendārā izsakās Latvijas satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Vēlos izteikt pateicību IMG par sniegto uzticēšanos, iekļaujot Latvijas vārdu pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā. Augsta līmeņa sporta sacensības ir viena no Izglītības un zinātnes ministrijas darba prioritātēm, tādēļ vēlos uzslavēt Latvijas Automobiļu federāciju un RA Events, ar kuriem mums izveidojusies sadarbība jau vairāku gadu garumā. Pasaules čempionāta posma norise Latvijā ir ļoti nozīmīgs fakts, jo popularizēs Latviju kā starptautiska mēroga pasākumu norises vietu, stiprinās Latvijas pozīciju kā sporta tūrismu galamērķi, tādējādi ģenerējot arī būtiskus papildus ieņēmumus valsts un pašvaldības budžetā!” Latvijas iekļaušanu pasaules rallijkrosa čempionātā augstu novērtē Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns.

Foto: Publicitātes attēls

FIA specifikācijai un prasībām atbilstoša trases dizaina sagatavošanā Biķerniekos konsultācijas sniedz arī starptautiski atzīta kompānija Apex Circuit Design, kas līdz šim strādājusi vairāku autotrašu izveides projektos, tajā skaitā rallijkrosa trasēs Hokenheimā (Vācija) un Frančakortā (Itālija), kā arī Formula 1 trasē Sepangā (Malaizija). Biķernieku kompleksajā sporta bāzē paredzēts izveidot 1295 metrus garu apli, kurā, atbilstoši Starptautiskās Automobiļu federācijas noteikumiem, asfalta segums būs 60% trases, kamēr grunts klās atlikušos 40%. Braukšana paredzēta pretēji pulksteņrādītāja virzienam, tādējādi astoņi no 12 trasē paredzētajiem līkumiem vedīs pa kreisi, savukārt četri – pa labi. Atbilstoši iecerētajam, trasē būs trīs tramplīni, no tiem divi atradīsies paralēli viens otram – tas ir, gan standarta aplī, gan Joker aplī, radot unikālu risinājumu, ar ko Biķernieku rallijkrosa trasei atšķirties no citām čempionāta posmu norises vietām.

“Pārņemot Biķernieku komplekso sporta bāzi, CSDD primārais uzdevums bija paglābt trasi no bojāejas, veikt neatliekamos darbus sportistu un skatītāju drošībai, lai šeit vispār varētu notikt jebkādas sacensības. Vēlāk, sakārtojot vidi un infrastruktūru, nodrošinot nepieciešamo aprīkojumu un ērtības, sapratām, ka trasi var attīstīt, ka tā ir ļoti pievilcīga sportistiem un šeit var izveidot laba līmeņa trases dažādiem, šobrīd ļoti populāriem sporta veidiem, organizēt pasaules mēroga sacensības. Mums jau ir atjaunotais spīdveja stadions, pabeigta autošosejas trases rekonstrukcija, kā arī veikts liels sagatavošanās darbs rallijkrosa trases izveidei, lai nodrošinātu pasaules čempionāta posma norisi nākamajā gadā!” galvenos darba uzdevumus izklāsta Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Aivars Aksenoks

Preses pasākumā piedalījās arī pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki – latvietis Reinis Nitišs un norvēģis Peters Sūlbergs, kuri abi sēdās pie sporta automašīnu stūres un, klātesot Satiksmes un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, veica simbolisku pirmo braucienu četru apļu garumā. Kas zīmīgi, tad zaļo signālu brauciena startā un rūtaino karogu tā finišā, vicināja Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Aivars Aksenoks.

“Man ir ļoti liels prieks par sacensību norisi šeit Latvijā. RA Events, Latvijas valdība un CSDD ir veikuši neticami lielu darbu, lai mēs šodien varētu apspriest nākamā gada plānus, kas izskatās ļoti daudzsološi. Reinis Nitišs pērn uzvarēja Norvēģijas posmā, kamēr Jānis Baumanis šobrīd ir līderis Super1600 klasē, abi šie braucēji ir plaši atpazīstami, pierādot, ka rallijkross Baltijas valstīs jau šobrīd ir novērtēts. Zīmīgi, ka tieši nākamgad Biķernieku trasei apritēs 50. gadskārta, un kur vēl labāks veids kā atzīmēt šos svētkus kā pasaules rallijkrosa čempionāta posma uzņemšana!” pozitīvi par posma sarīkošanu Latvijā izsakās IMG izpilddirektors Martins Anaji.

Pēc IMG datiem 2015. gada pasaules rallijkrosa čempionāta notikumus translē vairāk kā 60 telekompānijas, ļaujot sasniegt 813 miljonus mājsaimniecību 160 pasaules valstīs. Rallijkrosa sacensības iespējams vērot arī Latvijā – kanālos TV6 un Viasat Sport Baltic.

“Vispirms vēlos teikt, ka esmu ļoti lepns par RA Events komandu, kas ar nesavtīgu darbu vairāku gadu garumā ir spējusi spert vienu soli pēc otra, apliecinot partneriem Latvijā un ārpus mūsu valsts robežas, ka spējam augstvērtīgā kvalitātē sarīkot nozīmīgus autosporta pasākumus. Mums un Biķernieku trasei šodien ir dota unikāla iespēja turpmāko gadu laikā kļūt par būtisku rallijkrosa sastāvdaļu un ar savu darbu ne tikai celt rallijkrosa atpazīstamību, bet arī parādīt visai pasaulei, cik skaista valsts ir Latvija, un cik ļoti mēs mākam izbaudīt pašas augstākās raudzes autosporta svētkus. Jau ziņa, ka Latvijā notiks pasaules čempionāta posms, ir kas neaprakstāms! Bet zinot, ka šajā posmā piedalīsies arī Reinis Nitišs un Jānis Baumanis – divi pašmāju meistari, kuri šobrīd cīnās par vadošajām vietām pasaules un Eiropas čempionāta kopvērtējumā – tas arī man prasa mazliet laiku, lai novērtētu, cik vienreizēja iespēja mums ir dota! Vēlos teikt īpašu paldies visiem Latvijas valdības pārstāvjiem, kuri piešķīruši atbalstu pasaules rallijkrosa čempionāta posma sarīkošanai, kā arī sadarbības partnerim – CSDD , ar kuru kopsolī strādājot nacionālajai sporta bāzei piešķirsim jaunu skanējumu!” pacilāts par iespēju Latvijā rīkot pasaules rallijkrosa čempionāta posmu ir RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Foto: Publicitātes attēls

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
iAuto 20.jūlijs 2015 0:32
20 0 Atbildēt

Šis jau nu gan ir atbalstāms pasākums

Crankshaft 20.jūlijs 2015 15:52
1 0 Atbildēt

LMT

Jau CSDD ir pie teikšanas, tad noraks tāpat kā lielo spīdveju!

===================

Kur tev kāds ko ir noracis, aprobežotais? :-))))))))))))

LMT 20.jūlijs 2015 9:59
1 1 Atbildēt

Jau CSDD ir pie teikšanas, tad noraks tāpat kā lielo spīdveju!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kad varēja būt vēl sliktāk (+ VIDEO) 2

Priekšā braucošais vieglais auto saduras ar kravinieku, kā rezultātā "fūrei" plīst riepa (vai tiek bojāta piekare) un smagsvars iebrauc pretējā joslā. Lasīt vairāk

 

Sadursmes ar dzīvniekiem. Kā izvairīties? (+ FOTO) 1

Statistika rāda, ka ik gadu Latvijā notiek līdz diviem tūkstošiem ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīti dzīvnieki. Kā mēģināt pasargāt sevi un savu automašīnu no šādām avārijām un kāpēc ir svarīgi pēc negadījuma par to ziņot? Lasīt vairāk

 

Ķekavas apvedceļa būvdarbi turpināsies visu ziemu (+ FOTO) 6

Ķekavas apvedceļa projektā būvdarbi turpināsies bez tehnoloģiskā pārtraukuma, darbu ietvaros būvēs pārvadus – uzstādīs veidņus un veiks stiegrošanu, kā arī piegādās objektā beramos materiālus – šķembas, granti un smilti. Labvēlīgos laikapstākļos paredzēts veikt arī komunikāciju izbūvi, zemes darbus un betonēšanu. Lasīt vairāk

 

"autoDNA": Lietotu automašīnu vidējā cena deviņos mēnešos pieaugusi par 28% 10

Lietotu automašīnu vidējā cena šogad deviņos mēnešos bija 8647 eiro, kas ir par 28% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, aģentūrai LETA norādīja Eiropas transportlīdzekļu datubāzes "autoDNA" pārstāvis Latvijā Agris Dulevičs. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti