Gatavojoties Zinību dienai, parūpēsimies arī par drošību!

 
30.augusts 2011 10:00

Šī gada pirmajos 7 mēnešos izdevies uz Latvijas ceļiem samazināt par 42,6% kopējo mazaizsargāto satiksmes dalībnieku skaitu, bet kopējais bojā gājušo skaits samazinājies par 36,5%.

Lai uzskatāmi demonstrētu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku apdraudējumu negadījuma brīdī, šodien pirmo reizi Latvijā tika organizēts velo crash tests, kurā bija redzams, kādas sekas iespējamas velosipēdistam sadursmes brīdī ar automobili, kurš brauca ar 50 km/h (pilsētas satiksmes apstākļi).

Pēc dramatiskā atsitiena, sekoja velosipēda un tā vadītāja (manekens) lidojums ar piezemēšanos – velosipēds atradās apmēram 8m no notikumu vietas, bet velobraucēja manekens sadalījās dažāda izmēra gabalos. Bez redzamām sekām neizpalika arī automobilis.

Šī gada laikā Latvijā vairāk kā 10 tūkstoši cilvēku ir reģistrējuši velosipēdus.
„Velosipēds ir iekarojis popularitāti, tāpēc Latvijā noteikti jāstrādā divos virzienos - braukšanas kultūras pilnveidošana un infrastruktūras attīstība.”, tā pasākumā teica satiksmes ministrs Uldis Augulis. „Šogad tika realizēta pirmā kampaņa, kura aktualizēja velosipēdistu problēmas un aicināja uz sadarbību velosipēdu un motorizēto transportlīdzekļu vadītājus. Sauklis - Velosipēdu redzi?, lika aizdomāties gan auto vadītājiem par velobraucēju drošību, gan pašiem velosipēdu vadītājiem padomāt vai viņi ir pietiekami labi pamanāmi un viņu rīcība izprotama pārējiem satiksmes dalībniekiem..”

Šogad bērnu traumatisms ceļu satiksmē uzlabojas – sešos mēnešos zaudēta viena bērna dzīvība. Tā šogad sešos mēnešos dzīvību zaudējis 1 bērns (gājējs), 2010. gada pirmajos 6 mēnešos dzīvību zaudēja 7 bērni vecumā līdz 14 gadiem (4 gājēji, 3 pasažieri). Ievainoti šī gada sešos mēnešos tikuši 161 bērns, bet 2010. gadā šajā periodā tie bija 176 bērni līdz 14 gadu vecumam.

Pēdējo gadu statistika gan liecina, ka augusts un septembris ir viens no tiem mēnešiem, kad ceļu satiksmes negadījumos gūto traumu skaits palielinās. CSDD valdes priekšsēdētājs A.Lukstiņš aicināja mācību gadu sākt ar satiksmes drošības stundu, jo bērni pa vasaru ir aizmirsuši kā pareizi uzvesties pilsētas intensīvajā satiksmē, kā arī uz lauku ceļiem. Materiāli satiksmes noteikumu apguvei ir pieejami gan skolās, gan arī CSDD mājas lapā (www.csdd.lv) - grāmata „Lieli ceļi, mazi ceļi - droši ceļi” un mācību filmiņa, grāmata „Gribu būt mobils”, videoklipi velosipēdistu izglītošana „Velosipēdu redzi?” un citi materiāli, kas pedagogiem sniegs atbalstu un ierosmi šo stundu sagatavošanā un norisē. Nedrīkst aizmirst arī par atstarotāju nepieciešamību, kas tuvojoties gada tumšajam laikam, kļūst īpaši aktuāli.

A.Lukstiņš aicina skolas un skolēnus būt aktīviem un izmantot iespēju - Motormuzejā satiksmes drošības mācību nodarbības, kas tiks veidotas, ievērojot skolēnu intereses un satiksmes drošības īpatnības mācību iestādes tuvumā, mikrorajonā. Motormuzejā ir iespējams kārtot velosipēdu vadītāju eksāmenus un iegūt pirmo vadītāja apliecību. Motormuzejs ik gadus pilnveidojas, lai kļūtu par interesantu un aizraujošu satiksmes drošības izglītības centru.

Aicinām visus vadītājus būt uzmanīgākiem un biežāk pievērst uzmanību gājēju plūsmai, jo īpaši skolu tuvumā. Vecākiem vajadzētu atkal pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes noteikumus. Obligāti būtu jāizrunā ikdienas ceļš uz skolu un uz mājām un tas, kā jāuzvedas katrā ceļa posmā. It sevišķi tas attiecas uz ielu un krustojumu šķērsošanu, kur diemžēl satiksmes negadījumi notiek pārāk bieži. Bērnam ir vairāk kārt jāatgādina, ka ielu drīkst šķērsot tikai tam paredzētās vietās (regulējama vai neregulējama gājēju pāreja), pirms tam pārliecinoties, ka visi transportlīdzekļi ir pilnībā apstājušies.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: No alternatīvas uz pamatizvēli- Isuzu D-Max (+VIDEO)

Meklējot derīgos izrakteņus šobrīd skopajā pikapu piedāvājumā priekšplānā izvirzās tie, kas iepriekš spēlēja otrā plāna lomas. Viens no tādiem ir japāņu pikaps Isuzu D-Max. Lasīt vairāk

 

Kāpēc saules paneļu saražoto elektrību īpašnieks nevar izmantot citos īpašumos? (+ VIDEO) 1

Īpašnieks uzstādījis savā īpašumā saules paneļus "ar rezervi", cerot, ka tādejādi varēs norēķināties arī par citos savos īpašumos iztērēto enerģiju. Lasīt vairāk

 

Ar skrūvgriezi un āmuru vairs auto nesaremontēsi (+VIDEO) 9

Bosch Car Service izkārtnes pie lielākiem un mazākiem autoservisiem Baltijā kļuvušas par tik ierastu lietu, ka šķiet - tādas Latvijā bijušas vienmēr. Patiesībā sākums bija gauss un grūts. Lasīt vairāk

 

250 000 eiro - septembrī veikta vēsturiski lielākā izmaksa no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu CSNg 3

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu (turpmāk – CSNg), ko izraisījis neapdrošināts transportlīdzeklis, turklāt tā vadītājs bijis alkohola reibumā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti