Autorallijs: Starp Cēsīm un Kurzemi

18.jūnijs 2008 9:48

Jūnija pirmajā nedēļas nogalē, Vidzemes sirdī - Cēsīs tika aizvadīts “LMT” Latvijas rallija čempionāta trešais posms - “ERGO rallijs Cēsis 2008”, kurš pateicoties Cēsu pilsētas, rajona un pagasta pašvaldību atbalstam, kā arī sacensibu ģenerālsponsoram AAS “ERGO” un citiem sacensību atbalstītājiem, šajā pilsētā notika jau sesto reizi.

Rallijs Cēsīs allaž ir izvērties par ātrām, dramatiskām un pēdējos gados arī putekļainām, tomēr  ļoti apmeklētām sacīkstēm. Kopumā, pateicoties tam, ka “ERGO rallijs Cēsis” bija arī Lietuvas rallija čempionāta posms, Cēsīs uz starta izgāja 98 sacensību ekipāžas.

Pēc rallija “ERGO rallijs Cēsis”, kurš “LMT” Latvijas rallija čempionātā bija trešais no pieciem posmiem, vadībā Latvijas čempionāta klasēs N4 un N3 klasēs izvirzījušies 2007.gada čempioni, attiecīgi, Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds un Dans Leščs/Jānis Vīksna. Arī “LMT” Latvijas čempionāta kausa izcīņas klasēs piepildījušās sen izteiktās prognozes, jo A+ klasē līdera pozīcijās izvirzījušies Ivars Vasaruadzis/Valdis Spredzis, bet vienas ass piedziņas 2WD+ klasē Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs. Tiesa gan, katrā no klasēm minēto līderu pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem ir ļoti minimāls.

Priekšpēdējais “LMT” Latvijas rallija čempionāta posms - rallijs “Kurzeme 2008” 4. un 5.jūlijā tiks aizvadīts Liepājas pusē, taču līdz tam rallija sabiedrībā aktualitāte ir un paliek “ERGO rallijs Cēsis”,  kura sakarā zemāk tiek piedāvāti sacensību atbalstītāju, sportistu un organizatoru komentāri:

Cēsu pilsētas domes izpilddirektors - Jānis Rozenbergs: “Tā kā rallijs Cēsīs ir kļuvis par tradīciju, tad pieredzes rezultātā šis pasākums izdzīvo normālu evolūciju. Gadu no gada sacensību norises laikā mēs pastiprināti domājam par mūsu iedzīvotjāju un viesu drošību, tāpat lielu uzmanību pievēršam arī pilsētas sakopšanai un skatītāju ērtību nodrošināšanai.

Cēsu pilsētas attīstības vīzijā, ralliju Cēsīs mēs redzam kā neatņamamu sporta, kultūras un izklaides pasākumu sastāvdaļu, jo no tik azartiska, emocijām bagāta un plaši apmeklēta pasākuma, Cēsis var būt tikai ieguvēja. Pateicoties rallijam, jūnija mēnesī Cēsu pilsētas vārds izskan visā Latvijā, pietam šogad arī Lietuvā, Igaunijā un pat Krievijā. Latvijas rallija čempionāta posma norise Cēsīs sekmē gan mūsu pilsētas publicitāti, gan vairo vietējo uzņēmēju ienākumus.

Rallijs tandēmā ar Disko nakti, Cēsu pilsētā viennozīmīgi ir uzskatāms par būtiskāko, gaidītāko un skaļāko sporta, kultūras un izkalides pasākumu.”

ERGO sabiedrību Latvijā valdes locekle - Evija Čīma: “Tā kā Latvijā rallijs ir viens no populārākajiem sporta veidiem un tam ir zināma līdzība ar apdrošinātāju darbu – lai sasniegtu izvirzītos mērķus ir
jāmobilizē savi spēki, jāizvērtē risks un nemitīgi jāpilnveido savs izpildījums - labprāt iesaistījāmies Cēsu rallija atbalstīšanā, kļūstot par “ERGO rallijs Cēsis” ģenerālsponsoru.

ERGO ikdiena ir saistīta ar drošības sniegšanu, tādēļ drošība ir viena no lielākajām uzņēmuma prioritātēm. Tā kā rallijs ir salīdzinoši riskants sporta veids, jo īpaši būtiski ir ne tikai apzināties risku, bet arī veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai to mazinātu. Nodrošināt aizsardzību risku gadījumā - tā arī ir apdrošinātāja misija.

Rallija rezultāti saskan ar sabiedrības iepriekš izvirzītajiem mērķiem. Tā kā pasākums bija plaši apmeklēts, ERGO, kā tā ģenerālsponsoram, bija iespēja veicināt uzņēmuma atpazīstamību sabiedrībā, kā arī iepazīstināt rallija apmeklētājus un dalībniekus ar izmaiņām likumā par sauszemes transportlīdzekļu obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (OCTA), kā arī demonstrēt ērto OCTA iegādes procesu ar tāda interaktīva kanāla palīdzību kā internets.”

“ERGO rallijs Cēsis 2008” absplūtās ieskaites uzvarētājs - Ivars Vasaraudzis: “Cēsu rallijs vienmēr ir izcēlies ar ļoti ātriem, interesantiem un reizē arī sarežģītiem ātrumposmiem, iespējams, tādēļ tas ir arī viens no atzītākamiem “LMT” Latvijas rallija čempionāta posmiem gan sportistu, gan skatītāju vidū.

Savu sniegumu, salīdzinot ar Talsos uzrādītajiem rezultātiem, vērtēju daudz pozitīvāk, jo Cēsu rallijā sajutu, ka atkal esmu atguvis braukšanas garšu, žēl, protams, ka tā īsti neizdevās samēroties spēkiem ar kaimiņvalsts Sauļusa Gridauskas pilotēto WRC.

Rallija skumjākais notikums ir mūsu komandas biedra Jāņa Kārkliņa smagā avārija. Novēlu viņam pēc iespējas veiksmīgāku un ātrāku atveseļošanos!”

Lietuvas rallija čempionāta līderis - Gridauskas Sauļus: “Cēsu rallijs man atmiņā paliks kā ļoti augstas kvalitātes sacensības, jo man šeit patika pilnīgi viss, sākot ar pašu Cēsu pilsētu, kura, es uzskatu, ir ļoti skaista un ideāli piemērota rallija norisei, beidzot ar sacensību organizācijas augsto līmeni, kur tika padomāts gan par skatītāju drošību, gan arī pat par sacensību noformējumu. Ļoti gribas cerēt, ka arī Lietuvā rallija organizatoiskais līmenis kādreiz būs tikapt augsts, kā tas bija Cēsīs.

Ar sacensībās izcīnīto 3.vietu, jāsaka, ka tomēr neesmu apmierināts, jo uzskatu, ka augstāku rezultātu mums traucēja sasniegt vairāki blakus apstākļi. Abās sacensību dienās mēs parsitām riepu un tas, saprotams, bremzēja mūsu ātrumu. Ļoti traucējošs faktors bija arī daudzie putekļi, jo mans stūrmanis šādos apstākļos startēja pirmo reizi, kā rezultātā trasē nejutāmies pilnīgi droši. Taču kopumā, neraugoties uz grūtajiem apstākļiem, uzskatu, ka izdarījām visu, kas bija mūsu spēkos.

Izsaku pateicību rallija organizatoriem un ar lielāko prieku pieņēmu uzaicinājumu atgriezties Latvijā, lai startētu Latvijas rallija čempionāta noslēdzošajā posmā “Rallijs Latvija 2008”.”

Electrolux Latvia Ltd menedžeris - Gatis Zundurs: “Ņemot vērā Cēsu rallija lielo popularitāti, mūsu dalība tajā noteikti nesīs pozitīvu rezultātu. Daudzie apmeklētāji noteikti pamanīja to, ka mūsu uzņēmums šogad ir rallija atbalstītāju vidū. Apbalvošanas ceremonijā mēs pasniedzām arī interesantu speciālbalvu rallija braucējiem - par tīrāko formas tērpu. Kā zināms, rallijā putekļi un grants šķīst pa gaisu, tāpēc saglabāt tīru mundieri arī ir liela prasme.”

DHL "Latvija'' pārdošanas un marketinga direktors - Kaspars Spriņķis “Kopumā rallija norisi un organizāciju vērtēju visnotaļ pozitīvi. Kā vienmēr šādos lielos pasākumos neiztikt arī bez problēmām, taču man zināmās tomēr nekādā ziņā netraucēja rallija norisi, daļa orgainizatorisko lietu nākamajā reizē vienkārši varētu tikt veiktas nedaudz strukturētākā veidā. Tā kā man visvairāk laika nācās pavadīt kopā ar Jāni Teteri, tad es ļoti augstu vērtēju trases priekšnieka operatīvo darbību, reaģēšanu dažādās situācijās. Ļoti žēl par Jāņa Kārkliņa avāriju, mēs visi par viņu truam īkšķus un vēlam sportistam veiksmīgu izveseļošanos.

Citādi rallijs bija dalībnieku un skatītāju bagāts, pietiekami azarta un daudz pozitīvu emociju. Redzot rallija norisi no “virtuves”, noteikti negribu piekrist interneta diskusiju dalībnieku negatīvajiem izteikumiem. Mēs, kā sponsori, aizvadīto ralliju vērtējam kā izdevušos un esam gatavi izskatīt Cēsu rallija atbalstīšanu arī nākamajā gadā.”

“ERGO rallijs Cēsis 2008” organizators - Guntis Ervalds: “Šogad darbs, kas tika veikts pie rallija organizēšanas, uzlika vairākus papildus pienākumus. Pirmkārt,  Cēsu rallijs startēja ar jaunu nosaukumu “ERGO rallijs Cēsis”, kas nozīmē, ka sacensībām ir piesaistīts ģenerālsponsors AAS ERGO Latvija. Otrkārt, aizvadītās sacensības bija arī Lietuvas rallija čempionāta posms.

Kopumā ralliju uzskatu par veiksmīgu un izdevušos, protams, ja nekaita dažus sacensību
negadījumus, bet, ceru, ka sportisti atveseļosies un jau nākošgad skatītajus varēs priecēt ar savu snieumu trasē.

Ļoti priecē pēc rallija izdarītie secinājumi, kas norāda, ka rallija skatītājs ir kļuvis nedaudz disciplinētāks un akcijas, kuras ir veikuši LAF, Latvijas Valsts Meži un rallija organizatori, ir sākušas nest augļus.”

Jānis Dzērve
ERGO rallijs Cēsis 2008
preses sekretārs
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

UAZ parāda jaunā Hunter attēlus, taču faniem tas nepatīk (+ FOTO) 2

Krievijas apvidus automobiļu ražotājs UAZ publicējis attēlus ar jaunās paaudzes Hunter iespējamo izskatu, taču modeļa fani tos izbrāķējuši. Lasīt vairāk

 

Iebrauc pretējā joslā un izraisa avāriju ar letālu iznākumu (+ VIDEO) 3

KAMAZ kravinieka šoferis piepeši zaudē kontroli pār savu spēkratu, tas ieslīd pretējā joslā un saduras ar VAZ. 28 gadus vecais žiguļa vadītājs iet bojā. Lasīt vairāk

 

Nissan apmaina 1,6 miljonus km noskrējušo pikapu pret jaunu (+ VIDEO) 18

Japānas autobūves kompānija Nissan noslēgusi vienošanos ar 1,6 miljonus km noskrējušā Frontier pikapa īpašnieku, iegūstot sev muzeja eksponātu, bet īpašniekam dāvinot jaunu modeli. Lasīt vairāk

 

Jaunā MAN vilcēja testa dienas Latvijā (+ FOTO) 2

Š.g. 16. un 17. jūlijā sporta kompleksā “333” notika jaunā MAN TGX prezentācija, dodot unikālu iespēju apmeklētājiem izbraukt pa trasi ar pirmo auto Baltijā un saņemt atbildes uz visiem sev interesējošajiem jautājumiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti