PAPILDINĀTS 18:58; Krievija turpina uzbrukumu Ukrainai; ASV prezidenta uzruna (+ VIDEO) 7.diena 02.03 29

Nozare.lv | 2.marts 2022 8:55

Krievija turpina uzbrukumu Ukrainai, tiek bombardēta Žitomira, sīvas kaujas norit pie Hersonas, Harkivas un citām pilsētām.

ASV prezidenta uzruna kongresam - pilnais video

plkst. 1:31 Krievijas armija Ukrainā veic uzlidojumus Zaporižjas apgabala civilajai infrastruktūrai

LETA--UKRINFORM. Krievijas armija Ukrainā veic aviācijas triecienus Zaporižjas apgabala civilajai infrastruktūrai, "Telegram" kanālā paziņoja apgabala militārā administrācija, atsaucoties uz Ukrainas Bruņoto spēku informāciju.

"Ienaidnieks īsteno aviācijas triecienus karaspēka grupējuma "Dienvidi" apakšvienību pozīcijām un civilās infrastruktūras objektiem Zaporižjas apgabalā. Dienas gaitā, veicot gaisa izlūkošanu, pretinieks pielietoja bezpilota lidaparātu un veica uzbrukumu Kurošanu, Vasilivkas, Mihailivkas un Ševčenko virzienā," teikts paziņojumā.

Tika atzīmēts, ka Krievijas spēki ir palikuši bez sistemātiskas degvielas un munīcijas pievešanas, tomēr veikuši divas artilērijas apšaudes pa Ukrainas apakšvienību pozīcijām, kuras aizsargājas Melitopoles, Zaporižjas, Berdjanskas un Mariupoles pilsētu virzienā.

Sastopot pretsparu no karaspēka grupējuma "Dienvidi" apakšvienību puses, ienaidnieks atkāpās, atzīmēja apgabala militārā administrācija.   

PAPILDINĀTS plkst. 2:23 Krievijas spēkiem bombardējot Žitomiru, sagrauts dzīvojamais nams pie slimnīcas

LETA--UKRAINSKA PRAVDA. Krievijas okupācijas spēkiem bombardējot Ukrainas pilsētu Žitomiru, viena no aviombumbām otrdien sagrāva dzīvojamo namu blakus slimnīcai, paziņoja pilsētas mērs Serhijs Suhomlins.

"Nams ir pilnīgi sagrauts. Slimnīcā tika izsisti pilnīgi visi logi un durvis. Cietušo skaitu precizējam," sacīja mērs.

Glābēji paziņoja, ka aviācijas triecienā ir nodarīti postījumi 10 privātiem dzīvojamiem namiem, no kuriem trijos izcēlies ugunsgrēks, un izsisti logi pilsētas slimīcas ēkā. Ir gājuši bojā divi cilvēki, bet trīs guvuši traumas.

Glābēji pārmeklēja gruvešus, kuros var būt cilvēki, un dzēsa ugunsgrēku.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Heraščenko paziņoja "Telegram" kanālā, ka no Baltkrievijas teritorijas veikts trieciens ar spārnoto raķeti "Kalibr", ienaidniekam tēmējot uz 95.atsevišķās desanta triecienbrigādes bāzi Žitomirā.

PAPILDINĀTS plkst.3:34 Harkivā izsēdies Krievijas desants, sākusies kauja

LETA--UNIAN. Ukrainas ziemeļu pilsētā Harkivā ir izsēdies Krievijas desants, un kaujā pret to ir iesaistījušies Ukrainas karavīri, trešdienas rītā paziņoja Ukrainas Drošības dienests.

"Harkivā izsēdies Krievijas desants. Okupanti uzbrukuši slimnīcai - Ziemeļu reģiona Kara medicīnas klīniskajam centram. Ir sākusies kauja starp okupantiem un Ukrainas aizstāvjiem," teikts paziņojumā.

Uzbrukums notika brīdī, kad Harkivas pilsētā un apgabalā tika izsludināta gaisa trauksme.

Otrdienas rītā Krievijas karavīri ar raķetēm apšaudīja Harkivas apgabala administrācijas ēku.  

PAPILDINĀTS plkst.4:10 Ukrainas bezpilota lidaparāti "Bayraktar" iznīcina divas Krievijas tehnikas kolonnas Sumu apgabalā

LETA--UNIAN. Ukrainas bruņoto spēku bezpilota lidaparāti "Bayraktar" Sumu apgabalā ir iznīcinājuši divas Krievijas militārās tehnikas kolonnas, sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja apgabala administrācijas vadītājs Dmitro Živickis.

Par nogalināto okupantu skaitu netika ziņots.

"Bayraktar" pret Krievijas spēkiem Sumu apgabalā sāka darboties otrdienas vakarā.

Pie Romnu rajona Pustovijtivkas ciema tika padarītas nekaitīgas apmēram 80 Krievijas tehnikas vienības, no kurām aptuveni trešdaļa bija reaktīvās raķešus sistēmas "Grad". 

Pie Lebedinas rajona Biškiņas ciema tika iznīcinātas apmēram 100 Krievijas tehnikas vienības, galvenokārt tanki un bruņutransportieri.

Pirms tam pie Harkivas Ukrainas armija sagrāva Krievijas bruņoto spēku 200.motorizēto strēlnieku brigādi. Prettanku raķešu sistēma "Javelin" iznīcināja Krievijas pašpiedziņas haubici "Akacija". 

PAPILDINĀTS plkst.5:09 Hersonā pēc Krievijas tanka šāviena aizdegas UkrainasDrošības dienesta ēka, okupanti ieņem staciju un ostu

LETA--UKRAINSKA PRAVDA. Ukrainas dienvidu pilsētā Hersonā pēc Krievijas tanka šāviena ir aizdegusies Ukrainas Drošības dienesta pārvaldes ēka, un Krievijas okupācijas spēki ir sagrābuši dzelzceļa staciju un jūras ostu, informēja pilsētas pašvaldība.

Krievijas okupācijas spēki Hersonā otrdien apšaudīja dzīvojamos kvartālus, un pilsētā notika ielu kaujas.

Hersonā ir humānā katastrofa. Ir izcēlušies ugunsgrēki, uz kuriem glābēji nevar izbraukt apšaudes dēļ, ir notikuši marodierisma gadījumi, un nav iespējams savākt karadarbībā kritušo līķus.

Hersonas militārās administrācijas vadītājs Hennadijs Lahuta pēc komandantstundas sākuma paziņoja, ka okupanti turpina apšaudīt pilsētu. Hersonas Dņepras rajonā šāviņi trāpīja daudzstāvu ēkā.

Krievijas okupācijas spēku kontrolē ir dzelzceļa stacija un jūras osta, un pie apgabala administrācijas ēkas stāv Krievijas militārā tehnika.

Hersonas mērs Igors Kolihajevs aicināja Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, Augstāko radu (parlamentu) un starptautiskās misijas palīdzēt organizēt zaļo koridoru, lai savāktu simtiem līķu un izvestu pārtiku un medikamentus. Viņš atzīmēja, ka ir daudz bojāgājušo karavīru vidū, sevišķi teritoriālās aizsardzības vienībās.

Parkā pie naftas pārstrādes rūpnīcas notika kaujas sadursme starp pilsētas teritoriālās aizsardzības karavīriem un Krievijas karavīriem. Teritoriālās aizsardzības karavīri gāja bojā.

PAPILDINĀTS plkst.9:00 Krievijas spēki atkal ar raķetēm apšaudījuši Harkivu

LETA--UNIAN. Krievijas spēki trešdien atkal ar raķetēm apšaudījuši Ukrainas ziemeļu pilsētu Harkivu.

Raķetes trāpījušas apgabala policijas pārvaldes ēkai, kas daļēji sagrauta un deg. Aizdegusies arī ielas otrā pusē esošā Nacionālās universitātes socioloģiskās fakultātes ēka.

Naktī uz trešdienu Harkivā Krievijas karavīri uzbruka Ziemeļu reģiona Kara medicīnas klīniskajam centram, iesaistoties kaujā ar Ukrainas spēkiem. Šobrīd situācija tiek kontrolēta.

Amatpersonas noraidījušas sociālajos tīklos izskanējušo informāciju, ka Harkivā būtu izsēdis krievu desants.

Jau ziņots, ka otrdien Krievijas uzlidojumos un raķešu apšaudēs Harkivā tika nogalināti vismaz 18 civiliedzīvotāji, cietis centrālais Brīvības laukums, kas ir viens no lielākajiem laukumiem Eiropā, daļēji sagrauta Harkivas apgabala valsts administrācijas ēka, cietis operas nams, filharmonija, kāda rūpnīca un dzīvojamās ēkas.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Harkivas bombardēšanu jau nosaucis par kārtējo Krievijas kara noziegumu.

PAPILDINĀTS plkst.9:37 Ukrainas Ģenerālštābs: Krievijas armija cenšas turpināt uzbrukumus visos virzienos, sastop pretestību un cieš zaudējumus

LETA--INTERFAX. Ukrainā iebrukušais Krievijas karaspēks cenšas turpināt uzbrukumus visos virzienos, arī bloķēt Kijevu un Mariupoli, bet satopas ar Ukrainas Bruņoto spēku pretestību un cieš būtiskus zaudējumus, par situāciju trešdienas rītā pavēstīja Ukrainas Ģenerālštābs.

Ienaidnieka spēki īsteno neveiksmīgus centienus noturēt aplenkumā Ukrainas pilsētas Sumus, Lebedinu un Ohtirku.

Slobožanskes virzienā 16 bataljona taktiskās grupas turpina uzbrukuma operāciju Krasnohradas virzienā.

Doņeckas virzienā, negūstot panākumus, agresors koncentrē pūliņus, lai bloķētu Mariupoli.

Taurijas virzienā ienaidnieks turpina uzbrukuma darbības Skadovskas, Hola Pristaņas, Hersonas, Sņihurivkas un Nova Kahovkas virzienos.

Melnās jūras operāciju zonā ienaidnieks turpina izvērst kuģu grupas un gatavojas jūras desanta operācijas īstenošanai.

Centieniem veikt tālāku savu spēku pārvietošanos neīstenojoties ar cerētajām sekmēm, ienaidnieks turpina veikt raķešu un bumbu triecienus kritiskās infrastruktūras objektiem, lai iebiedētu civiliedzīvotājus, kas kopā ar Ukrainas Bruņotajiem spēkiem turpina pretošanos.

"Pretinieka morālais gars un viņu griba uzvarēt strauji samazinās, pateicoties mūsu spēku noturīgajai aizsardzībai. Okupanti cieš zaudējumus visos virzienos," uzsvēra Ģenerālštābā.

PAPILDINĀTS plkst.9:51 Ukraina: Krievu dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 5840 karavīrus

LETA--UNN. Saskaņā ar stāvokli uz trešdienas rītu Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā sasnieguši 5840 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas Ģenerālštābs.

Kopš iebrukuma sākuma 24.februārī ukraiņi notriekuši 30 krievu lidmašīnas un 31 helikopteru, kā arī iznīcinājuši 211 tankus, 862 bruņutransportierus, 85 lielgabalus, deviņas zenītartilērijas iekārtas, 40 reaktīvos daudzstobru mīnmetējus, 60 degvielas autocisternas, trīs bezpilota lidaparātus un 355 automobiļus.

Krievu zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē intensīvā karadarbība.

Šobrīd no Krievijas izvērstā terora visvairāk cieš Harkiva, Mariupole un Hersona, paziņoja Ģenerālštābs. 

PAPILDINĀTS plkst. 10:23 Administrācija: Krievijas spēki pilnībā aplenkuši Hersonu

LETA--INTERFAX-UKRAINE. Krievijas spēki ir pilnībā aplenkuši Ukrainas dienvidu pilsētu Hersonu, trešdien paziņoja Hersonas apgabala administrācija.

"Ienaidnieks ir pilnībā ielencis pilsētu. Naktī bija dzirdami daudzi šāvieni, sprādzieni, dega Ukrainas Drošības dienesta pārvaldes ēka. Tāpat okupanti nodarbojās ar marodierismu daudzās aptiekās un veikalos," teikts administrācijas paziņojumā "Telegram" kanālā.

"Šobrīd strādājam pie informatīvajiem, humānajiem jautājumiem, atjaunojam ūdens un elektroapgādi pilsētā," teikts paziņojumā.

Krievijas Aizsardzība ministrijas preses pārstāvis Igors Konašenkovs pirms tam paziņoja, ka Krievijas armija pilnībā kontrolē Hersonu pēc tur naktī notikušajām kaujām.

Krievijas okupācijas spēki Hersonā otrdien un trešdienas rītā apšaudīja dzīvojamos kvartālus, un pilsētā notika ielu kaujas.

Hersonā ir humānā katastrofa. Ir izcēlušies ugunsgrēki, uz kuriem glābēji nevar izbraukt apšaudes dēļ, ir notikuši marodierisma gadījumi, un nav iespējams savākt karadarbībā kritušo līķus, ziņoja pilsētas pašvaldība.

Hersonas militārās administrācijas vadītājs Hennadijs Lahuta pēc komandantstundas sākuma paziņoja, ka okupanti turpina apšaudīt pilsētu. Hersonas Dņepras rajonā šāviņi trāpīja daudzstāvu ēkā.

Krievijas okupācijas spēku kontrolē ir dzelzceļa stacija un jūras osta, un pie apgabala administrācijas ēkas stāv Krievijas militārā tehnika.

Hersonas mērs Igors Kolihajevs aicināja Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, Augstāko radu (parlamentu) un starptautiskās misijas palīdzēt organizēt zaļo koridoru, lai savāktu simtiem līķu un izvestu pārtiku un medikamentus. Viņš atzīmēja, ka ir daudz bojāgājušo karavīru vidū, sevišķi teritoriālās aizsardzības vienībās.

Parkā pie naftas pārstrādes rūpnīcas notika kaujas sadursme starp pilsētas teritoriālās aizsardzības karavīriem un Krievijas karavīriem. Teritoriālās aizsardzības karavīri gāja bojā.

PAPILDINĀTS plkst.11:46  Krievijas spēku raķešu apšaudē Žitomirā nogalināti trīs cilvēki un 16 ievainoti

LETA--UKRINFORM. Krievijas spēki naktī uz trešdienu ar raķetēm apšaudījuši Ukrainas pilsētu Žitomiru, nogalinot trīs cilvēkus un 16 ievainojot, ziņo ārkārtas situāciju dienests.

"Pēc ienaidnieka nakts uzbrukuma ir upuru mierīgo iedzīvotāju vidū: sprādzienu rezultātā gāja bojā trīs cilvēki un 16 cilvēki, kuru vidū ir septiņi bērni, guva traumas un hospitalizēti slimnīcās," pavēstīja dienests.

Izglābti 12 cilvēki, tostarp seši bērni, kuri apšaudes laikā slēpās pagrabā un bija iesprostoti.

Glābēji paziņoja, ka aviācijas triecienā ir nodarīti postījumi 10 privātiem dzīvojamiem namiem, no kuriem trijos izcēlies ugunsgrēks, un izsisti logi pilsētas slimnīcas ēkā.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Heraščenko paziņoja "Telegram" kanālā, ka no Baltkrievijas teritorijas veikts trieciens ar spārnoto raķeti "Kalibr", ienaidniekam tēmējot uz 95.atsevišķās desanta triecienbrigādes bāzi Žitomirā. Pavisam uz pilsētu izšautas trīs raķetes.

PAPILDINĀTS plkst.11:57 Spānija sūtīs uzbrukuma militāro tehniku Ukrainai

LETA--AFP. Spānija piegādās uzbrukuma militāro tehniku Ukrainai, kura septīto dienu aizstāvas pret Krievijas iebrukumu, trešdien Spānijas parlamentam sacīja premjerministrs Pedro Sančess.

Sančess parlamentam paziņoja, ka "Spānija piegādās uzbrukuma militāro tehniku Ukrainas pretošanās kustībai".

Līdz šim Spānija bija paziņojusi, ka piedalīsies militāras palīdzības sniegšanā Ukrainai tikai Eiropas Savienības (ES) svētdien prezentētās 450 miljonu eiro vērtās paketes ietvaros.

Tomēr trešdien Sančess norādīja, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmums iebrukt Ukrainā "ir zvērīgs mēģinājums apturēt Eiropas telpas veidošanu, kura ir balstīta viņa pārstāvētajam autoritārismam krasi pretējās vērtībās".

Otrdien Spānija paziņoja, ka nosūtīs vēl 150 karavīrus uz Latviju, piedaloties plašākos NATO centienos stiprināt Baltijas reģiona aizsardzības spējas.

Latvijā paplašinātās klātbūtnes daudznacionālajā kaujas grupā jau ir 350 Spānijas karavīri.

ASV, Kanāda un vairāk nekā ducis Eiropas valstu līdz šim ir atsaukušās Ukrainas aicinājumam piegādāt militāru aprīkojumu.

PAPILDINĀTS plkst.12:46 Kremlis apstiprina gatavību sarunām ar Ukrainu

LETA--INTERFAX. Krievijas delegācija trešdien dienas otrajā pusē gaidīs Ukrainas delegāciju sarunu turpināšanai, pavēstīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Šodien dienas otrajā pusē tuvāk vakaram mūsu delegācija uz vietas gaidīs Ukrainas sarunvedējus. Mūsu delegācija šodien vakarā būs gatava turpināt sarunu," sacīja Peskovs.

Sarunu vietu viņš neminēja, norādot, ka pagaidām nevēlas izpaust.

Iepriekš Krievijas prezidenta palīgs Vladimirs Medinskis, kas vadīja Krievijas delegāciju pirmajā sarunu raundā, sacīja, ka nākamā sarunu kārta notiks uz Baltkrievijas-Polijas robežas.

PAPILDINĀTS 14:18: Alekseja Navaļnija aicinājums iziet ielās un RĪKOTIES PRET KARU

PAPILDINĀTS plkst.14:42 Militārais eksperts: Vēl nevar apgalvot, ka Krievijas armija Ukrainābūtu pilnībā izgāzusies

Patlaban vēl nevar apgalvot, ka Krievijas armija Ukrainā būtu pilnībā izgāzusies, taču nedēļas laikā būs redzams, vai krievi ir spējīgi turpināt uzbrukumu savai kaimiņvalstij, aģentūrai LETA prognozēja bijušais Latvijas Sauszemes spēku komandieris, atvaļināts pulkvedis Igors Rajevs.

Vērtējumu, ka Krievijas armija Ukrainā vēl nav pilnībā izgāzusies, Rajevs pamatoja ar to, ka tā tomēr ir ieņēmuši kādu Ukrainas teritorijas daļu. Tajā pašā laikā ir absolūti ir skaidrs, ka krievi šajā militārajā avantūrā nav panākuši to, ko gribēja un kādos veidos gribēja, skaidroja eksperts.

"Harkivas apšaudīšanas piemērs. Šī pilsēta ir vēl krieviskāka nekā Maskava, taču pilsēta nesagaidīja krievu tankus ar ziediem. Krievija bija pārliecināta, ka krievi tiks sagaidīti ar ziediem un tagad viņi ir pārskaitušies, tāpēc demonstrē savas dusmas par šiem cilvēkiem," norādīja Rajevs.

Kopumā vērojams, ka Krievijai vēl ir pietiekami spēka uzbrukuma turpināšanai, tomēr šajā gadījumā Rajevs atkārtoja jau daudzu ekspertu pausto, ka karā uzvar ne tikai tas, kuram ir militārais pārspēks, bet arī morālā apņēmība. Patlaban morālais faktors spēlē par labu Ukrainas armijai, jo viņi aizstāv savu dzimteni. "Jo ilgāk un sīvāk ukraiņipretosies, jo Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir mazāk cerību panākt iecerētos mērķus," piebilda eksperts.

Runājot par Krievijas armijas taktiku pilsētu apšaudēs izmantot artilērijas sistēmas, Rajevs norādīja, ka šāda taktika var ietekmēt pilsētu aizstāvju un civiliedzīvotāju morāli, taču Krievijas armijas vēsture liecina, ka krievi karā vienmēr paļāvušies uz milzīgu artilērijas sistēmu un aviācijas atbalstu. Pārsteidzoši esot tas, ka šīs kampaņas sākumā Krievijas armija praktiski neizmantoja artilēriju.

Rajevs arī uzskata, ka pēc neveiksmēm kara pirmajās dienās Krievijas bruņoto spēku vadība ir izdarījusi secinājumus. "Pirmkārt, ka bezjēdzīgs [bija] uzbrukums no visām frontēm un gar visu robežu, nekoncentrējoties uz galvenajiem virzieniem. To viņi mainīja pēc kādām 2-3 dienām. Otrkārt, viņi secinājuši, ka nepietiekami strādā tālās darbības rādiusa augstas precizitātes ieroči, kuru nemaz krieviem nav tik daudz. Ņemot vērā minēto krievi automātiski pārslēdzās uz to kaujas darbības veidu, ko pārzina ļoti labi - milzīgo artilērijas un aviācijas atbalstu," norādīja Rajevs, kurš šo karu kopumā vērtē kā Dāvida un Goliāta cīņu.

Runājot par Rietumvalstu paziņojumiem sūtīt uz Ukrainu pretgaisa un prettanku ieročus un pat ukraiņu pilotiem labi zināmas lidmašīnas, Rajevs vērsa uzmanību, ka no šāda paziņojuma līdz ieroča piegādāšanai konkrētai ukraiņuvienībai frontē vēl ir garš ceļš ejams.

"Ieroču piegāde līdz konkrētai ukraiņu vienībai frontē ir pietiekami sarežģīta praktiska darbība plus vēl jau ir jāprot šos ieročus pielietot. Tās pašas lidmašīnas vēl reāli jānogādā, tad vēl ir pārņemšana un lidlaukam jābūt ar atbilstošām sistēmām - degvielas nodrošināšanu, raķetēm, apkalpojušo personālu," skaidroja eksperts.

Ņemot vērā minēto, Rajevs uzskata, ka Rietumvalstu ieroču piegādei bija jānotiek jau pirms mēneša, tad būtu lielāks efekts. "Tagad efekts būs, tomēr tas nenotiks tik ātri un tas nebūs tik izšķirošs kā mums gribētos. Šīm ieroču piegādēm ir morālais faktors, tomēr jāsaprot, ka arī morālais faktors ir ļoti svarīgs," norādīja Rajevs.

Lai arī kopš kara sākuma tīmeklī bieži redzami video ar ukraiņu sašautu vēl padomju laika ražojuma krievu tehniku, Rajevs vērsa uzmanību, ka katra konfliktā iesaistītā puse cenšas konfliktā notiekošo parādīt  sev izdevīgākā pozīcijā, tomēr ir jāsaprot, ka Krievijai ir milzīga armija un visas armijas modernizēšana ar jaunākajām sistēmām īsā laikā nav iespējama, pat neskatoties uz Krievijas peļņu no naftas produktiem.

"Jā protams daļa tehnikas viņiem ir vēl no 70.gadiem. Īpaši nemoderna tehnika ir tām vienībām, kas atsūtītas no Krievijas austrumu reģioniem. Šajos reģionos tehnika nav tik moderna kā tā, kura atrodas Krievijas rietumu kara apgabalos," piebilda eksperts.

Kara ilgumu neviens nevarot prognozēt, taču Krievijas kara resursi nav bezgalīgi, un, nepanākot īsajā laikā savus mērķus, tas "ļoti sitīs pa Putina režīmu". Visam pa vidu ir ukraiņu cīņasspars un Rietumu apņēmība atbalstīt Ukrainu, norādīja Rajevs.

Eksperts personīgi uzskata, ka vēl vismaz nedēļu karš turpināsies. "Nedēļa nosacīti ir tas kritiskais laiks, kad redzēsim, vai krievi ir spējīgi turpināt uzbrukumu un sākt Kijevas šturmēšanu vai arī šī militārā avantūra izgāzīsies. Tas būtu laika periods, kad sāksim redzēt reālos rezultātus," piebilda Rajevs.

Viņš arī vērsa uzmanību, ka daudzi bija pārliecināti, ka Putins neiebruks Ukrainā un neizmantos artilēriju un aviāciju. Patlaban izskatās, ka Putinam vairs nav atkāpšanās iespējas un viņam jāsāk šturmēt Kijeva, jo pretējā gadījumā viņa režīmam ir beigas.

"Tā labā ziņa ir tāda, ka, arī sākot Kijevas šturmēšanu, ar kādu laiku tas novedīs pie viņa režīma beigām, jo Krievijas iedzīvotāji viņam to nepiedos," uzskata Rajevs.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdien, 24.februārī, Krievijas armija iebruka Ukrainā, savukārt otrdien arī Baltkrievijas armija iegāja Ukrainas teritorijā.

Krievijas atbalstīta separātistu militārā ofensīva Austrumukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalos sākās jau pēc Krimas aneksijas 2014.gada aprīlī.

PAPILDINĀTS plkst.15:41 Krievijas agresijas rezultātā Ukrainā gājuši bojā 2000 civiliedzīvotāju

LETA--UKRAINSKA PRAVDA. Krievijas karaspēka agresijas rezultātā kopš atkārtotā iebrukuma sākuma Ukrainā gājuši bojā vairāk nekā 2000 civiliedzīvotāju, ziņo Ukrainas Valsts ārkārtējo situāciju dienests.

Septiņu dienu laikā kopš pilna mēroga karadarbības sākuma Krievijas agresori iznīcinājuši simtiem transporta infrastruktūras objektu, dzīvojamo ēku, slimnīcu un bērnudārzu.

Valsts ārkārtējo situāciju dienests izglābis vairāk nekā 150 cilvēku dzīvības, likvidējis vairāk nekā 400 ugunsgrēku, ko izraisījušas krievu aviācijas un artilērijas apšaudes. Veikta 500 cilvēku evakuācija. Sapieri padarījuši nekaitīgus 416 šāviņus.

Veicot savus dienesta pienākumus, gājuši bojā desmit glābēji, bet 13 guvuši ievainojumus.

PAPILDINĀTS plkst. 15:49 Ukraina: Krievijai gandrīz beigušās "Kalibr" raķetes

LETA--UNN. Krievijas karaspēkam gandrīz beigušās spārnotās raķetes "Kalibr", tādēļ iebrucēji sākuši izmantot mazāk precīzos taktiskos raķešu kompleksus "Iskander", trešdien paziņojis Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs.

""Kalibr" tipa raķetes pretinieks gandrīz neizmanto, jo tās vienkārši ir beigušās. Palikušas nelielas rezerves," norādījis Arestovičs.

Viņš piebildis, ka krievi sākuši triecienus ar raķetēm "Iskander", kuras var stipri novirzīties no mērķa.

Arestovičs informēja, ka naktī uz trešdienu "Iskander" apšaudēm un aviācijas uzlidojumiem pakļauta Kijeva, Žitomira un Harkiva.

PAPILDINĀTS plkst. 15:56 Ukrainas Zaporižjas atomelektrostacijas darbinieki bloķē ceļu Krievijas armijai

LETA--CNN. Tuvojoties Krievijas karaspēkam, Ukrainas Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) darbinieki un vietējie iedzīvotāji nobloķējuši piekļuvi AES, kas atrodas netālu no Enerhodaras.

Simtiem cilvēku ar Ukrainas karogiem rokās trešdienas rītā nobloķēja ceļu, kas ved uz AES, liecina vietējās varasiestādes

"Facebook" lapā publicētie video.

Ceļa bloķēšanai izmantotas arī atkritumu savākšanas mašīnas.

Enerhodaras mērs Dmitro Orlovs savā lapā sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja, ka Zaporižjas atomelektrostacija tiek aizsargāta un AES darbinieki un Enerhodaras iedzīvotāji ir vienoti zem Ukrainas karogiem.

"Visi pašvaldības dienesti strādā avārijas režīmā. Neviens negrasās atdot pilsētu. Cilvēki ir apņēmīgi," piebilda Orlovs.

Krievija informēja ANO Starptautisko Atomenerģijas aģentūru (IAEA), ka tās militārie spēki ir pārņēmuši savā kontrolē teritoriju ap Zaporižjas atomelektrostaciju, otrdien atklāja IAEA vadītāja Rafaela Grosi.

Krievijas vēstulē IAEA teikts, ka Zaporižjas AES darbinieki turpina strādāt, rūpējoties par kodoldrošību un novērojot radiācijas līmeni, kas esot normas robežās.

IAEA ziņoja, ka ir saņēmusi lūgumu no Ukrainas Atomenerģijas aģentūras sniegt tūlītēju palīdzību pasākumu koordinēšanā saistībā ar Černobiļas AES un citu AES drošību.

Jau ziņots, ka Krievijas spēki pagājušajā nedēļā pārņēma savā kontrolē slēgto Černobiļas AES. 

PAPILDINĀTS plkst.18:41 apkopojums - Situācija Ukrainas frontē

LETA--UNIAN/UKRAINSKA PRAVDA/UNN/UKRINFORM. Ukrainas armija atsevišķos Krievijas karaspēka uzbrukuma virzienos sāk pārtvert iniciatīvu, trešdien paziņojis Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Ienaidnieks mēģina uzturēt savu vienību kaujasspējas, saprotot, ka "viegla pastaiga" nav izdevusies.

Pretinieks sācis izvairīties no tiešām sadursmēm ar Ukrainas armiju.

Tiek ziņots, ka Volīnijas virzienā krievi zaudējuši iniciatīvu un aktīvu karadarbību neveic.

Tomēr Poļesjē pretinieks ar daļu spēku turpina uzbrukumu Kijevas virzienā.

Malinas un Irpiņas virzienā Krievijas karaspēks zaudējis uzbrukuma tempu un apturēts neizdevīgās pozīcijās.

Ienaidnieks apturēts arī Čerņihivas virzienā.

Harkivas apgabalā pretinieks iegājis Baļaklijā.

Austrumos krieviem joprojām nav izdevies sasniegt Doneckas un Luhanskas apgabalu administratīvās robežas. Tikmēr Ukrainas armija sasniegusi Horlivkas pievārti un gatavo uzbrukumu pilsētai, kuru kopš 2014.gada kontrolējuši krievu okupanti.

Krieviem nav izdevies bloķēt arī Mariupoli.

Dienvidos pretinieks turpina mēģinājumus attīstīt uzbrukumu Zaporižjas virzienā.

Tajā pašā laikā Krievija turpina gatavot desanta izsēdināšanu Melnās jūras piekrastē Odesas un Zatokas rajonos.

Saskaņā ar stāvokli uz trešdienas rītu Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā sasnieguši 5840 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas Ģenerālštābs.

Kopš iebrukuma sākuma 24.februārī ukraiņi notriekuši 30 krievu lidmašīnas un 31 helikopteru, kā arī iznīcinājuši 211 tankus, 862 bruņutransportierus, 85 lielgabalus, deviņas zenītartilērijas iekārtas, 40 reaktīvos daudzstobru mīnmetējus, 60 degvielas autocisternas, trīs bezpilota lidaparātus un 355 automobiļus.

Naktī uz trešdienu gaisa kaujā virs Kijevas ukraiņu lidotāji un zenītartilērija notriekusi vēl divus krievu iznīcinātājus SU-35S. Ukraiņi arī zaudējuši vienu iznīcinātāju MIG-29.


 Lasi iAuto par krievijas iebrukumu un karu pret neatkarīgo Ukrainu:

JAUNĀKIE VIDEO NO UKRAINAS mūsu Telegram kanālā šeit >>> seko https://t.me/iAutolv un raksta apakšā.

 
29 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
ckF 2.marts 2022 10:45
10 2 Atbildēt

skatos, ka esi putins trollis - nu tad izskaidro visai pasaulei, ieskaitot mani, ko mēs nesaprotam? - kādēļ putins slepkavo cilvēkus, savus un ukraiņus, kādēļ tas notiek un ar ko tevi un tev līdzīgos baro, lai jums būtu pieņemamas šādas zvērības?

WALA 2.marts 2022 10:44
7 2 Atbildēt

Stulbs, vai nepaēdis esi ???

Kanibaals 2.marts 2022 12:22
6 2 Atbildēt

Nē ši ir neoficiāls tā kā idi na** uz oficiālo.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jeep Grand Cherokee 2022 pirmais tests (+VIDEO)

Domāju ka vārds Jeep, tieši tāpat kā modeļa nosaukums Grand Cherokee, komentārus neprasa. Mūsu prātos tas vienmēr asociējies ar ko nesalaužamu, izturīgu, ne tiem labākajiem ceļiem piemērotu braucamo, ar kuru iespējams doties gan uz mežu, gan uz teātri. Savā jaunākajā paaudzē Jeep ir pacēlis “Granda” kvalitātes latiņu - savā ziņa pārvēršot to līdz nepazīšanai. Lasīt vairāk

 

Aicinājums sabiedrību ziedot okupācijas pieminekļa nojaukšanai Pārdaugavā (+ VIDEO) 22

Simboliem ir nozīme. Piemineklis Uzvaras laukumā ir simbols, kas pamatnācijai atgādina par represijām, zaudētām dzīvēm un valsts okupāciju. Mēs nedrīkstam noskatīties uz agresiju, mēs nevaram to pieļaut savās mājās, Latvijas galvaspilsētā. Lasīt vairāk

 

Mercedes kupeju pārdevuši par 137 miljoniem dolāru 3

Tiek ziņots, ka 1956.gadā ražoto Mercedes 300 SLR Uhlenhaut Coupe kāds kolekcionārs samaksājis 136,8 miljonus dolāru! Lasīt vairāk

 

Atsevišķos valsts galveno autoceļu posmos vasaras sezonā ieviesīs lielāku atļauto braukšanas ātrumu 29

No 20. maija atsevišķos valsts galveno autoceļu posmos tiks ieviests palielināts atļautais braukšanas ātrums. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti