Ar mikromobilitāti mēs saprotam ne jau rotaļāšanos ar mēroga modelīšiem, bet gan pārvietošanos ar individuāliem mazizmēra transportlīdzekļiem, piemēram, velosipēdiem vai skrejriteņiem. Vai Toyota būtu pievērsusies divriteņiem? Ne gluži. Toyota Kenshiki pasākumā Briselē ražotājs demonstrēja pavisam mazu braucamrīku, konceptautomašīnu FT-Me.
Elektriskais FT me ir īsāks par 2,5 metriem, tātad mazāks pat par oriģinālo smart. Pilsētā tas aizņem pusi parastās stāvvietas vai pat tikai trešdaļu, ja pēc smart modes tiek novietots perpendikulāri ietvei. FT-Me jumtā uzstādīta saules baterija. Saulainā laikā tā palielina sniedzamību par 20 līdz 30 kilometriem.
Toyota neatklāj FT-Me tehniskos datus. Taču paredzams, ka svars un motora jauda būs pietiekami zemi, lai ieskaitītu FT-Me pie t.s. motoauto. Un tas nozīmē, ka ar elektromobili drīkstēs braukt jau no 14 gadu vecuma tāpat kā ar Citroen Ami.
Kontrastā mikromobilitātei ieskatījāmies arī Toyota plašajās autosporta aktivitātēs. Kenshiki ekspozīcijā bija viss - Hilux rallijreida pikaps, ar kādu izcīnīta dubultuzvara Dakarā, rallija GR Yaris, kas atnesa Toyotai čempiona kausu ražotāju ieskaitē un pat klasisā Celica, ar ko rallijos startē Gazoo Racing WRT komandas vadītājs Jari Mati Latvala.
Lai gan bijušais rallija braucējs nu jau piekto gadu ir Toyota Gazoo Racing komandas vadītājs WRC, sacīkšu ķiveri uz vadža viņš pakārt vēl negrasās. Šogad duets kopā ar Janni Hussi ar veco Celicu startējis jau trīs rallijos, tāpēc WRC komandas vadību daļēji pārņēmis cits soms - leģendārais Juha Kankunens.
Toyota pamatoti uzskata, ka autosports ir labākais instruments, lai pārbaudītu automašīnas “kaujas apstākļos”. Sasniegumu augļus var baudīt arī pircēji ar tādām automašīnām kā Toyota GR Yaris. Tajā pat stāvbremzes svira slejas stāvus gaisā kā īstā rallija mašīnā. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.
Pilsētās būtu jābrauc tieši ar šādiem mikro auto. Ātrums - 30, īslaicīgi 50. Dēļ mazā ātruma arī drošībai nav jābūt milzīgai, ja ieplēsīs stabā vai ieliks pakaļā - sasitīs seju un ribas, bet neizsmērēsies biezienī. Arī vietas aizņem mazāk.
Normāli būtu šitiem atļaut iebraukšanu centrā, pārējiem - ar kamerām fiksēt iebraukšanas faktu un par katru reizi rēķināt maksu, noskaita nost pie piesaistītās kartes. Ja pārskaitījums nenotiek 24st laikā - izsludina auto meklēšanā.
"Dēļ mazā ātruma arī drošībai nav jābūt milzīgai,
Ka tikai ne tā. Kāds buss vai kravinieks var šādā ieplēst neatkarīgi ar kādu ātrumu tas pats brauc.
Jā un nē. Visa lielā drošība lielākoties jau ir tādēļ, ka mūsdienu auto pavisam viegli iet ar 150km/st un ātrāk. Tam arī taisa deformācijas zonas, airbegus un sensorus utt.
Ja vieglo sirsnīgi saspiež smagais, īpaši no sāniem, tad tur līdzēs tikai Tēvreize, liec kādas sistēmas gribi.
Vieglajiem auto testus ''taisa'' pie 50km/h , viss kas ir ātrāk ir bulšits , internetā ir ļoti labs video, kur parāda kas notiek ar auto ietriecoties sienā ar pieaugošiem ātrumiem, jau pie 90. būsi pie seņčiem...
Atkal pedālim Opim maniakāla kāre pārvērst Rīgu par uzņēmējiem nedraudzīgu bomžu midzeni.
Pamato. Kādā veidā pilsēta ar labāku satiksmi kļūst nedraudzīga uzņēmējiem? Tieši otrādi - pētījumi liecina, ka pilsētā ar palēninātu satiksmi cilvēki labprātāk sēž āra kafejnīcās, jo garām nedārd bleķa kastes lielā ātrumā, bet pabrauc pieņemami. Nav sajūtas, ka sēdi blakus autobānim. Par kādiem uzņēmējiem tu vispār runā, varbūt par rallija organizatoriem kurus interesē maksimālais ātrums? Reizi gadā var noorganizēt arī pilsētas ralliju, neķer kreņķi.
Āra kafejnīcas pie mums ir aktuālas 4 mēnešus gadā, imbicīl.
Tu laikam esi sajaucis platuma grādus un ņemot vērā ka esi plukata kas mīca pedāļus uz darbu (valsts apmaksātu huiņupriekš slinkiem un dumjiem bomžiem, jo par darbu to nenosaukai), tu nemaz nezini, kas ir uzņēmejdarbības pamatā un kādēļ tai ir nepieciešama raita, neapgrūtināta satiksme ar ŵeru parkingu un piekļuvi.
Tu tā arī neatbildēji, kurus biznesus nogalina satiksme centrā ar (30). Kur tu nevari pagūt aizbraukt ar (30), ņemot vērā ka Rīgas centrs ir ļoti neliels.
Raitas, neapgrūtinātas satiksmes pamats ir infrastruktūra (kuru nevar paplašināt bezgalīgi, nevaucot nost esošo apbūvi) un ierobežojumi privātajam transportam (kas veido 95% no visiem auto pilsētas ielās). Nākamais jautājums.