"Stellantis" apturēs ražošanu sešās Eiropas rūpnīcās; "Volkswagen" atlaidīs 35 000 darbinieku 8

Foto: Stellantis

Nozare.lv | 24.septembris 2025 8:24

Autobūvnieks "Stellantis", starp kura zīmoliem ir "Jeep", "Peugeot" un "Fiat", plāno apturēt ražošanu sešās Eiropas rūpnīcās apgrozījuma krituma dēļ, otrdien ziņoja Francijas biznesa laikraksts "Les Echos".

Šīs rūpnīcas atrodas Francijā, Itālijā, Polijā, Spānijā un Vācijā.

"Stellantis" Francijā apstiprināja, ka rūpnīca pie Parīzes tiks slēgta uz divām nedēļām.

Uzņēmuma preses sekretārs Itālijā apstiprināja, ka rūpnīca Neapoles tuvumā uz nedēļu pārtrauks ražot automašīnas "Fiat Panda".

Ražošanas apturēšanā tika vainoti "grūti" tirgus apstākļi Eiropā un nepieciešamība "sabalansēt" uzskaiti.

"Stellantis" preses sekretārs Polijā apstiprināja, ka ir plānots apturēt ražošanu rūpnīcā Tihi pilsētā valsts dienvidos, bet nepateica, uz cik ilgu laiku. "Les Echos" ziņoja, ka šajā rūpnīcā ražošana tiks apturēta uz deviņām dienām oktobrī.

Laikraksts ziņoja, ka paredzēts apturēt ražošanu arī rūpnīcās Vācijas pilsētā Eizenahā uz piecām dienām, Spānijas pilsētā Saragosā uz septiņām dienām un Madridē uz 14 dienām.

Arodbiedrības ir nobažījušās, ka ceturtais lielākais autobūves uzņēmums pasaulē slēgs citas rūpnīcas Eiropā, kur ražotāji saskaras ar vāju apgrozījumu, ASV noteiktiem muitas tarifiem un agresīvu konkurenci no Ķīnas puses.

Grūtības piemeklē arī citus Eiropas auto ražotājus. Vācijas uzņēmums "Volkswagen" piektdien samazināja prognozes 2025.gadam, gatavojoties likvidēt 35 000 darbavietu Vācijā.

Visi komentāri

1 0 Atbildēt

jau kravā somas, gatavojas apgūt eurolohu ražošanas platības

1 4 Atbildēt

Nekas, strādās militārajās rūpnīcās, ražos vajadzīgas mantas nevis hlamus kas sabrūk pēc 6 gadiem.

0 0 Atbildēt

Opis, vienreiz jau bija pilna eu GDR ar smago metālu...Daž ne dažādākie izstrādājumi, kur ta viņi palika?

1 2 Atbildēt

Kur tad palika Romas impērija? Atbildu - ja spētu efektīvi aizstāvēt savas robežas, pastāvētu ilgāk, daudz ilgāk.

3 1 Atbildēt

ar Vajadzīgām mantām, priekš kam ta vēl jāražo

0 0 Atbildēt

Nepērk gan jau jo nevar atļauties vai neredz jēgu pārmaksāt.

0 0 Atbildēt

Kurš ta tagad ko pirks ? Vismaz te, tā saucamajā "pirmajā linijā " , ja jebkurā brīdī var panākt "citi laiki " ?

0 0 Atbildēt

Varbūt jābeidz ražot atkritumi, kas izjūk pie 100k nobraukuma?

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

BMW uzsāk elektriskā i3 sērijveida ražošanu (+ FOTO) 3

Vācijas autobūves uzņēmums BMW savā Minhenes rūpnīcā šonedēļ uzsācis jaunās paaudzes i3 sērijveida ražošanu. Lasīt vairāk

No 66 000 eiro - Dodge Charger atgriežas Eiropas tirgū 3

Līdz pat 670 Zs jaudīgais amerikāņu muskuļauto būs pieejams ar benzīna motoru un arī kā pilnībā elektrisks mdelis. Lasīt vairāk

Netālu no Salaspils aizdedzies kravas auto (+ FOTO) 12

Kā ziņo aculiecinieks, ap pusdienas laiku, netālu no Salaspils ir aizdegusies "fūre". Ceļš tajā vietā ir bloķēts, ieradušies ugunsdzēsēji. Tie ir tikai minējumi, taču pieliktās kāpnes un atritinātais kravas pārsegs, var norādīt uz to, ka aizdedzies piekabes saturs, piemēram, šķelda. Lasīt vairāk

Šodien (5.08) degvielai akcijas cenas: Dīzelis 1.817 un 95. benzīns 1.737 EUR! Nafta 75.6 USD par barelu (+ VIDEO) 9

Dīzelis dārgāks par 28 centiem, bet 95. benzīns par 20 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk papildus +16.80 EUR klāt pie manas 60 l uzpildes. Atgādinām, ka 2026. gada 1. martā cenas Latvijā, Neste Lielupes DUS dīzeļdegvielai un 95. benzīnam bija 1.537 EUR. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti