Vienīgā Latvijā radītā retro amfībija piestās Ķīpsalā 1

 

Foto: Publicitātes foto

BT1 | 27.marts 2014 17:00

Unikāla, Latvijā izgatavota un šogad restaurēta amfībija „Vētras putns” piestās Ķīpsalā un no 28. līdz 30. martam būs aplūkojama starptautiskajā laivu un jahtu izstādē „Baltic Boat Show 2014”.

Ideja par amfībiju 1955. gadā radās uzņēmuma "Yacht Service" valdes priekšsēdētāja un laivu meistara Aigara Baika vectētiņam Aleksandram, kas bija plaša profila inženieris un aizrautīgs dzejas mīļotājs. Ne velti amfībijai ir dots tik poētisks vārds – "Vētras putns".

"1961. gadā vectētiņš savu sapni realizēja – uzbūvēja Latvijā pirmo amfībiju, kas brīvdienās kalpoja ģimenes izbraucieniem gan pa ceļiem, gan ūdeņiem. Tai bija mehāniskā stūre, dekoratīvās naglas, kas gatavotas no patronu čaulītēm, riteņi no Meseršmita lidmašīnas un jaudīgs amerikāņu auto motors. Amfībija izskatījās kā īsta pīle, tai bija arī aste un galva. Iedomājaties, kas tas bija par troksni, kad vectēvs savas dzīvojamās mājas priekštelpā darināja amfībijas dzelzs karkasu," stāsta Aigars Baiks, kas šogad vectētiņa dārgumu, saglabājot senās vērtības, ir restaurējis.

Foto: Publicitātes foto

Amfībija vairāk nekā 40 gadus nogulēja Baiku dzimtas dārzā. "2012. gadā visi kopā nolēmām atjaunot vectēva roku darbu, ko tagad prezentēsim izstādē. Atjaunotā amfībija ir ļoti grezna ar baltu dīvāniņu kāds iepriekš nebija," stāsta Aigars, kas ir profesionāls galdnieks un jau 22 gadus strādā jahtu būvē.

Atjaunotajā amfībijā, neskaitot vadītāju, ir vieta četriem pasažieriem, un tā attīsta 16 zirgspēku jaudu. Gan uz sauszemes, gan ūdenī amfībija ir spējīga braukt ar ātrumu 15 km/h. "Vētras putns" bez apstāšanās var taisnā ceļā iebraukt no sauszemes ūdenī un tāpat arī atpakaļ. Interesenti jau šovasar varēs to izmēģināt, izbraucot ar to gan Rīgā, gan Jūrmalā. Turklāt tiek plānots arī pirmais izbrauciens pa jūru!

Laivu un jahtu darbnīca „Baiks Boats” izstādē prezentēs arī amfībijas „Vētras Putns 2” 3D projekcija. Jauno amfībiju paredzēts uzbūvēt, izmantojot progresīvas metodes un piemērotus materiālus.

Foto: Publicitātes foto

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
msh 27.marts 2014 18:10
2 0 Atbildēt

Kur tad tas jaudīgais amūrikāņu motors palika un kas tā par amfībiju, ar kuru nevar piedalīties ceļu satiksmē?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

iAuto pirmais testa brauciens ar Latvijā tik populāro un jauno apvidus auto "Toyota RAV4" (+ VIDEO) 1

Vai tas joprojām ir tas pats uzticamais ģimenes apvidus auto, vai "Toyota RAV4" ir gājusi pārāk tālu? Jaunais "RAV4" vairs neizskatās pēc pieticīga pilsētas auto – ar 309 ZS jaudu, digitālu vadību un rekordlielu elektrisko nobraukumu. Skaidrojam, vai sestā paaudze attaisno uz to liktās cerības. Lasīt vairāk

 

Vērtējam: Mercedes ļauj ieskatīties jaunās C-klases salonā (+ FOTO) 20

Mercedes-Benz publicējis pirmos attēlus, kas ļauj ielūkoties jaunās C-klases salonā un iepazīt modeli, kas pirmoreiz tiks piedāvāt ar pilnībā elektrisku spēka iekārtu. Lasīt vairāk

 

Ķīnā aizdegusies elektrisko BYD testa automobiļu noliktava (+ VIDEO) 20

Otrdienas rītā Šeņdžeņas rūpnieciskajā parkā izcēlies liels ugunsgrēks – bija aizdegusies daudzstāvu autostāvvieta, kurā uzglabājās testos izmantotie elektroautomobiļi Lasīt vairāk

 

Valdība atbalsta solidaritātes maksājuma ieviešanu degvielas tirgotājiem 17

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinājumu degvielas tirgotājiem piemērot solidaritātes maksājumu, ja to faktiskā mazumtirdzniecības cena pārsniegs objektīvi aprēķināto orientējošo mazumtirdzniecības cenu par vairāk nekā 3%. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti