Eesti CP HELP!

Bastardo Reģ.: 21.07.2003

Aizbraucu ar savu auto uz Narvu.Braucu caur Valgu.Izbraucot no Valgas pilseetas, redzu taalumaa ziimi ~150-200m un logjiski laizhu no kalninja auto neitraalajaa (nu jau vairs ne uz 50 km/h).BET... 30 m pirms ziimes "pilseetas beigas" kruumos staav CP.Aptur mani,runaa krieviski,luudz sekot uz vinju auto.Es parasu lai raada radaru, shis nefiga, tikai pasaka ka man esot bijis aatrums 79+-3km/h.sodu vinjsh varot uzlikt uz vietas 1300 EEK (~55ls),ja es nepiekriitu varu rakstiit pretenziju un tad sho parkapumu izskatiis VALGAS perfektuuras shefs Kaimar Karm.Taa arii izdariju.(uzrakstiju ka nebija man aatrums lielaaks par 70 km/h,netika uzraadiits radars, un hvz kaapeec konstabls uz vietas izdomaaja uzlikt sodu tieshi 1300 EEK.)

Tagad man atnaaca e-mails, tjipa ar soda kviiti Igaunju valodaa, kur iet runa par 1800 EEK (~80ls) un terminju 02.01.2007.Man tas liekaas peec "izreekjinaashanaas" par mutes palaishanu.nu tjipa ja tu letinj te daudz spreegaasi - maksaasi vairaak!

Luudzu iesakiet kaa man shajaa situaacijaa apstriideet netaisniigo sodu?Varbuut ir kaads cilveeks zinaams, kas par sapraatigu naudu pakonsulteetu?

un kas notiks tajaa gadiijumaa ja es vienkaarshi nesamaksaashu sodu.

Paldies jau ieprieksh!

 
1 2 3 4 5
Reto Reģ.: 09.12.2001
0 0 Atbildēt

30.12. prasa padomu kā apstrīdēt sodu ar termiņu 02.01.

patīk man tie cilvēciņi...

mazaisnazitis Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

mazliet ne pa temu, sorry

par Igaunijas sodu sistemu man ar istas skaidribas nebija (godigi sakot i vel joprojam nav , ta ka pagajusogad biezi sanaca braukt uz Tallinu tad apspriedu so stelli ar Igaunu kolegi. Bik skaidriba ieviesas. it ka ir tris bridinajumi, cik nopratu protams ne par uber smagiem parkapumiem, kas dzesas gada laikaa. Respektivi, par pirmajiem diviem nekas, bet ar treso welcome uz policiju kur izskata tavu lietu, un policmaisters tad lemj sutit tevi uz kadiem kursiem jeb uz isaku vai ilgaku laiku atnemt tiesibas. It ka ar so ari daleji skaidrojams kapec vena dala brauc precizi ar noteikto atrumu, tobis dikti negrib iet pie policmeistara. Un vel, esot nesen bijusi baiga tirisana celu policija, lielakoties par kukulnemsanu. Tapec policistu ir relativi maz, un atlikusie dikti godigi. Tallinas marsruta policistus praktiski redzejis neesmu, sciet tikai vienu reizi? Tallina gan.

Pec igauna teikta parkapjot lidz 30km/h arpus apdzivotas vietas, ir loti lielas izredzes tikt gala vien ar bridinajumu.

droom Reģ.: 24.10.2002
0 0 Atbildēt

Es domāju, ka ir jāliek mīkstais un viss.

150zs Reģ.: 27.09.2005
0 0 Atbildēt

droom rakstīja: Es domāju, ka ir jāliek mīkstais un viss.

Kārtējais nihilisma paraugs!

s_a_m_s Reģ.: 22.11.2003
0 0 Atbildēt

Kādus divus gadus atpakaļ saņēmu Igauņu plāksteri. Cītīgi meklējot apstāšanās vietu palaidu garām stāvēt aizliegts zonas zīmi. Interesantākais bija tas, ka plākstera autori bija nevis CP bet "Falk" (apsardze)

Sodu nesamaksāju, no igauņiem ziņas saņēmis neesmu. Ar to autiņu uz Igauniju arī neesmu braucis

aeg Reģ.: 02.08.2004
0 0 Atbildēt

Nu , nu - mīksto likt gan nevajadzētu . Kādreiz ,gadus četris atpakaļ , nekas un neko . Bet tagad ir tā - novembrī uz kantori atnāk Creditreform vēstulīte tā un tā , no jums 51.60 LVL !!!!! Informējam , ka 2005 (!!!!!) gada jūnija mēnesī Jūsu auto nav samaksājis par stāvvietu ! Un tagad Falck Eesti grib naudiņas .

Patiesībā tā arī varētu būt - klienti braukāja .

Un tā vismaz divām mašīnām .

Jautājums - cik bija sods (nesamaksātā summa ) par to stāvvietu ?

aeg Reģ.: 02.08.2004
0 0 Atbildēt

s_a_m_s rakstīja: Kādus divus gadus atpakaļ saņēmu Igauņu plāksteri. Cītīgi meklējot apstāšanās vietu palaidu garām stāvēt aizliegts zonas zīmi. Interesantākais bija tas, ka plākstera autori bija nevis CP bet "Falk" (apsardze)

Sodu nesamaksāju, no igauņiem ziņas saņēmis neesmu. Ar to autiņu uz Igauniju arī neesmu braucis

Skaties , ka nesanāk kā manam kantorim...

s_a_m_s Reģ.: 22.11.2003
0 0 Atbildēt

Skaties , ka nesanāk kā manam kantorim...

Vairs jau nebūs, nesen ar to auto tika ieta tehniskā. Vēljoprojām nekādu liegumu un nesamaksātu sodu. Bet prātīāk jau būtu bijis samaksāt. Sods bija ap kadiem 10Ls. Vienkārši bija baigais kreņķis, ka braukāju kā tāds paraug vadītājs, neko nepārkāpju. Bet neatpazinu viņu veriju zonas zīmei. Tagad pat sāku domāt vai tik tā nebija maksas stāvvietas zonas zīme. Noliku autiņu, aiztipināju līdz atpakaļ līdz krustam lai nopētītu vai tiešām drīksts stāvēt. Nu baisā škrobe bija.

Bet topika autoram ieteiktu samaksāt. Beigās izmaksās dārgāk. Cit laiki, globalizācija mlin

aeg Reģ.: 02.08.2004
0 0 Atbildēt

Skates es ar visus šos gadus gāju un nekas . Bet te novembrī sākās . Viņi citādāk naudiņas nevar piedzīt , tādēļ arī Creditreform pieslēdz klāt .

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

ibio rakstīja: visu izlasīju, bet nesapratu problēmu.

Nu uzlika tev to sodu, tātad jāmaksā, pats vēl saki, ka pārkāpi.

Ja nemaksāsi, tad ja tevi nākamreiz tas Urmas noķers, tad ielikt toč aiz restēm pasēdēt uz pāris dienām. domāju tad tu nebūsi tik priecīgs kā tagad. Es ar nepacietibu gaidu, kad iekš LV mani kāds ments uzvilks par ātruma pārkāpšanu, lai sāktu ievērot ātrumzīmes.

imho cilvēks vienkārši prasīja, kur pakonsultēties. lai pārliecinātos, vai viņu igauņu menti negrib apčkarēt, un alles.

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

ibio rakstīja:

kā tas ir apčakarēt?

sodu uzlika, un maksā ne jau tam Urmasam, bet gan EEsti vaaberik

mūsu valstī menti nereti piestāda nepamatotus vai kļūdainus sodus.

vadoties no tā, cilvēks domā, ka tā notiek visur - arī EE, un tāpēc ir šāda "aizsargreakcija".

p.s. man pašam po

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Kas tur nepamatots?

Cilvēks brauc, pārkāpj, viņu nostrāpē.

Policis uz vietas pieņem lēmumu ar mazāku sodu. Civils nav mierā - grib lekties - to arī dara. Vīri izpēta lietu, un par nepamatotu lekšanos (pārkāpumu tak atzinis un amīkstāko sodu nav mierā) ieriina pēc pilnas programmas...

R99 Reģ.: 09.02.2005
0 0 Atbildēt

aeg rakstīja: Skates es ar visus šos gadus gāju un nekas . Bet te novembrī sākās . Viņi citādāk naudiņas nevar piedzīt , tādēļ arī Creditreform pieslēdz klāt .

Tur ir atšķirības. Plāksterus par nepareizu parkingu izsniedz Falck, kas ir privāts kantoris, savukārt par ātruma pārsniegšanu soda CP. Cik es saprotu, Creditreform-ā griežas tikai Falck, Eesti vaaberik tā nedara, attiecīgi man domāt, ka rakstā minētajā situācijā var mierīgi likt mīksto

Bastardo Reģ.: 21.07.2003
0 0 Atbildēt

ibio rakstīja: visu izlasīju, bet nesapratu problēmu.

Nu uzlika tev to sodu, tātad jāmaksā, pats vēl saki, ka pārkāpi.

Ja nemaksāsi, tad ja tevi nākamreiz tas Urmas noķers, tad ielikt toč aiz restēm pasēdēt uz pāris dienām. domāju tad tu nebūsi tik priecīgs kā tagad. Es ar nepacietibu gaidu, kad iekš LV mani kāds ments uzvilks par ātruma pārkāpšanu, lai sāktu ievērot ātrumzīmes.

kas nav skaidrs?es gribu zinaat kaa izvairiities no soda maksaashanas!

Edzjuss Reģ.: 02.04.2004
0 0 Atbildēt

Kārtējais letiņu "drosminieks" kad jaaspiež gāze grīdā, tad jūra līdz ceļiem, kad jāmaksā rēķini, tā krāns ierauts starp kājām un brēc pēc patiesības.....morāle - nespēj maksāt, nestaipi krānu ar gāzes pedāli.

P.S. sodu vari nemaksāt, ja uz estiem netaisies vairs braukt, ja taisies braukt, tad silti iesaku nomaksāt, jo EstiCP jokus nesaprot un otreiz ar tevi neauklēsies, ieliks aiz restēm uz dienām 15, un piedzīs sodu ar visiem procentiem.

avaldman Reģ.: 28.01.2002
0 0 Atbildēt

Man ar vasaraa uzlika to Falck plaaksteri, domaaju kad atnaaks oficiaals pazinjojums tad skatiishos taalaak pagaidaam nekaa nav un nekaadi liegumi ar nav uzlikti. Ar to mashiinu peec tam braucu uz Igauniju nekas jau protams nebija jo tur jau uz robezhas kompii neko nevada.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

ibio rakstīja:

Bastardo rakstīja:

ibio rakstīja: visu izlasīju, bet nesapratu problēmu.

Nu uzlika tev to sodu, tātad jāmaksā, pats vēl saki, ka pārkāpi.

Ja nemaksāsi, tad ja tevi nākamreiz tas Urmas noķers, tad ielikt toč aiz restēm pasēdēt uz pāris dienām. domāju tad tu nebūsi tik priecīgs kā tagad. Es ar nepacietibu gaidu, kad iekš LV mani kāds ments uzvilks par ātruma pārkāpšanu, lai sāktu ievērot ātrumzīmes.

kas nav skaidrs?es gribu zinaat kaa izvairiities no soda maksaashanas!

nemaksā sodu un nebrauc uz Ikauniju. Ja zini, ka tuvākos 10 gadus turp nerādīsies, tad liec mīksto, bet tik un tā visādi var gadīties.

vai gadijumā nav tā ka to sodu atsūtīs un ja nesamaksāsi -xpeH iziesi TA????

Bastardo Reģ.: 21.07.2003
0 0 Atbildēt

Edzjuss rakstīja: Kārtējais letiņu "drosminieks" kad jaaspiež gāze grīdā, tad jūra līdz ceļiem, kad jāmaksā rēķini, tā krāns ierauts starp kājām un brēc pēc patiesības.....morāle - nespēj maksāt, nestaipi krānu ar gāzes pedāli.

P.S. sodu vari nemaksāt, ja uz estiem netaisies vairs braukt, ja taisies braukt, tad silti iesaku nomaksāt, jo EstiCP jokus nesaprot un otreiz ar tevi neauklēsies, ieliks aiz restēm uz dienām 15, un piedzīs sodu ar visiem procentiem.

Tas vareeja gadiities ar jebkuru, arii ar tevi!Neceri ka vienmeer pamaniisi ziimi pilseetas saakums/beigas aatruma ierobezhojums utt... sevishkji jau sveshaa zemee, un nepaziistama celja kur brauc pirmo reiz.Latvijaa par shaadiem paarkaapumiem CP meedz tikai briidinaat.un visi nav miljonaari...

Bez tam nav atnaakusi pa pastu soda kviits.Man atnaaca uz e-mailu kaukaads shurumburums igaunju valodaa kur iet runa par 1800EEK.

vai tad nav taa ka speekaa ir tikai pret parakstu iznsiegtas soda kviitis?tjipa kameer neesmu sanjeemis pa pastu, lieku miiksto?

Edzjuss Reģ.: 02.04.2004
0 0 Atbildēt

Bastardo rakstīja:

Edzjuss rakstīja: Kārtējais letiņu "drosminieks" kad jaaspiež gāze grīdā, tad jūra līdz ceļiem, kad jāmaksā rēķini, tā krāns ierauts starp kājām un brēc pēc patiesības.....morāle - nespēj maksāt, nestaipi krānu ar gāzes pedāli.

P.S. sodu vari nemaksāt, ja uz estiem netaisies vairs braukt, ja taisies braukt, tad silti iesaku nomaksāt, jo EstiCP jokus nesaprot un otreiz ar tevi neauklēsies, ieliks aiz restēm uz dienām 15, un piedzīs sodu ar visiem procentiem.

Tas vareeja gadiities ar jebkuru, arii ar tevi!Neceri ka vienmeer pamaniisi ziimi pilseetas saakums/beigas aatruma ierobezhojums utt... sevishkji jau sveshaa zemee, un nepaziistama celja kur brauc pirmo reiz.Latvijaa par shaadiem paarkaapumiem CP meedz tikai briidinaat.un visi nav miljonaari...

Bez tam nav atnaakusi pa pastu soda kviits.Man atnaaca uz e-mailu kaukaads shurumburums igaunju valodaa kur iet runa par 1800EEK.

vai tad nav taa ka speekaa ir tikai pret parakstu iznsiegtas soda kviitis?tjipa kameer neesmu sanjeemis pa pastu, lieku miiksto?

tev protokolu deva parakstīt? Ja nedeva, tad aizmirsti uz kādu laiku par tiem Estiem, līdz atnāk kāds sakarīga papīrs.

Bastardo Reģ.: 21.07.2003
0 0 Atbildēt

tev protokolu deva parakstīt? Ja nedeva, tad aizmirsti uz kādu laiku par tiem Estiem, līdz atnāk kāds sakarīga papīrs.

protokolu parakstiju, pie manis ir 1 eksemplaars, bet tur nav rakstiits kaads sods tiek piemeerots.

Vai AUTONET nav neviens kas var iztulkot 3 teikumus no igaunju uz latvieshu valodu???

lucky Reģ.: 15.01.2006
0 0 Atbildēt

Bastardo rakstīja:

tev protokolu deva parakstīt? Ja nedeva, tad aizmirsti uz kādu laiku par tiem Estiem, līdz atnāk kāds sakarīga papīrs.

protokolu parakstiju, pie manis ir 1 eksemplaars, bet tur nav rakstiits kaads sods tiek piemeerots.

Vai AUTONET nav neviens kas var iztulkot 3 teikumus no igaunju uz latvieshu valodu???

Sūti šurp iztulkos, bet tikai vakarā, jo ir pāris paziņas urmasu vidū. Ja negribi publiski atsūti man uz e-pastu marbon@inbox.lv

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Bastardo rakstīja:

Tas vareeja gadiities ar jebkuru, arii ar tevi!Neceri ka vienmeer pamaniisi ziimi pilseetas saakums/beigas aatruma ierobezhojums utt... sevishkji jau sveshaa zemee, un nepaziistama celja kur brauc pirmo reiz.

Bet Tu taču to ceļa zīimi redzēji!

Nav ko jāpārkāpj. Dzēks samaksāja Slovākijā par priekšējo miglinieku lietošanu, jo tur tos nav brīv lietot - kad un kā ienāk prātā.

Vācijā lielceļa policiju arī sūtīsi dir$t, jo tur taču sodi ir vēl lielāki...

Ja pārkāpi - samaksā un miers. Tā teikt - tas ir kaut kas līdzīgs ātrajiem maksas kursiem IEVĒROT tās valsts CSN, kurā atrodies. Nākamreiz brauksi un pārkāpsi tikai minimāli...

Tad jau sanāk, ka var nejauši nosist kādu, vai apzagt un pēc tam ķērkt, ka nezināji, ka konkrētajā valstī tas ir pārkāpums

Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Bastardo Reģ.: 21.07.2003
0 0 Atbildēt

Väärteo kirjeldus: Juhtis mootorsõidukit asulas kiirusega 79+-3 km/h, millega ületas lubatud sõidukiirust mitte vähem kui 26 km/h. Kiirus fikseeritud seadmega STALKER SP006854.

Menetlusalune isik rikkus seega Liikluseeskirja § 124 p. 1 nõudeid, pannes sellega toime väärteo, milline on kvalifitseeritav Liiklusseaduse § 74'22 lg. 2 järgi.

Vastulauset ei ole menetlusalune isik esitanud.

_____

Karistust raskendavad asjaolud: puuduvad

Karistust kergendavad asjaolud: puuduvad

_____

Mootorsõiduki juhtimine lubatust suurema sõidukiirusega on üks raskemaid liikluseeskirja rikkumisi, mis ei kujuta endast kõrgendatud ohtu mitte ainult sõiduki juhile, vaid kogu ümbruskonnale, pannes ohtu kaasliiklejate elu ja tervise. Olukorras, kus igal aastal hukkub liikluses kümneid ja saab vigastada sadu inimese, peab riik andma selge signaali sellest, et liiklusrikkumiste, sealhulgas mootorsõidukile lubatud suurima sõidukiiruse olulise ületamise näol on tegemist riigi poolt rangelt karistatavate õigusrikkumistega. Võttes arvesse ülaltoodut ja lähtudes KarS § 56 lõikest 1, määran:

Liiklusseaduse § 74'22 lg. 2 alusel JANIS ***** karistuseks rahatrahvi 30 trahviühiku ulatuses, s.o. 1800 krooni.

____

Lahendus äravõetud asjade, dokumentide kohta: Asju ja dokumente ei ole ära võetud

____

Määratud rahatrahv 1800 krooni tuleb tasuda 15-ne päeva jooksul st hiljemalt 02.01.2007.a. Lõuna Politseiprefektuuri arvele 10220035028018 Eesti Ühispangas (kood 401). Kohustuslik on märkida viitenumber 2602060177140048.

Käesoleva otsuse peale võib esitada kaebuse Tartu Maakohtu Valga kohtumajja 15-ne päeva jooksul, alates päevast, mil kohtuvälise menetleja otsus on menetlusosalisele kohtuvälise menetleja juures kättesaadav s.t. kaebuse esitamise viimane tähtaeg on 02.01.2007.a. Kui menetlusalune isik või tema kaitsja ei esita käesoleva otsuse peale kaebust ja rahatrahvi ei ole tähtaegselt täies ulatuses tasutud, pööratakse otsus VTMS § 203 lõikes 2 sätestatud korras täitmisele.

Bastardo Reģ.: 21.07.2003
0 0 Atbildēt

Es pats atradu shitaadus punktus saprotamaa valodaa:

Liiklusseaduse § 7422. Exceeding speed limit by driver of power-driven vehicle

(2) The exceeding of a speed limit by 21 to 40 kilometres per hour by a driver of a power-driven vehicle is punishable by a fine of up to 50 fine units.

(no citiem likumiem izriet, ka 1 fine units = 60 EEK)

VTMS § 203. Terms for execution of decisions and rulings of bodies conducting extra-judicial proceedings and of court judgments and court rulings

(2) A decision of a body conducting extra-judicial proceedings or a court judgment on the punishment of a misdemeanant shall be executed within ten days as of the date of entry into force of the decision or judgment or of the date of return of the misdemeanour matter from the court of appeal or court of cassation.

avaldman Reģ.: 28.01.2002
0 0 Atbildēt

Nav ko jāpārkāpj. Dzēks samaksāja Slovākijā par priekšējo miglinieku lietošanu, jo tur tos nav brīv lietot - kad un kā ienāk prātā.

Vācijā lielceļa policiju arī sūtīsi dir$t, jo tur taču sodi ir vēl lielāki...

Ja pārkāpi - samaksā un miers. Tā teikt - tas ir kaut kas līdzīgs ātrajiem maksas kursiem IEVĒROT tās valsts CSN, kurā atrodies. Nākamreiz brauksi un pārkāpsi tikai minimāli...

Tad jau sanāk, ka var nejauši nosist kādu, vai apzagt un pēc tam ķērkt, ka nezināji, ka konkrētajā valstī tas ir pārkāpums

Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības.

A kapeec tad sodi ir no liidz? Un kaapeec vinjam uzliek ciktur kronas tai pat laikaa igaunim briidinaajumu. Taapeec ka zin ka svesinieks nestriideesies..

Man arii bija gadiijums ka atstaaju mashiinu zem ziimes kaa izraadiijaas. Ziime taada ka apstaaties aizliegts 100m attalumaa no ziimes. Viss pilns ar mashiinaam, bet lapinja logaa ielikta bija tikai manai mashiinai. Igaunju nee.

1 2 3 4 5
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti