Atlīdzība par atradumu

911 Reģ.: 11.04.2003

.. nevienu neaģitēju uz tādas atlīdzības saņemšanu, bet tie nav 5% kā SKUDRAS topikā bija minēc. CL stāv raxtīc:

948. Ja atradējs, nododot lietu (944. p.) vai paziņojot par atradumu policijai (945. p.), prasījis atradēja algu, tad tā noteicama pēc tiesas ieskata, bet ne augstāka par trešo daļu no atrastās lietas vērtības pēc izdevumu atvilkšanas, ja vien nozaudētājs nav atklāti izsolījis augstāku summu vai nav ar atradēju labprātīgi vienojies.

 
1 2
Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Cik būtu tiesas izdevumi?

Tad par SKUDRU varēja prasīt 833.33 mīnus tiesas izdevumi

Pēc pāris gadiem varētu saņemt D:

Bet ja nopietni, ceru, ka līdz tādam līmenim nenonāksim, kad par atradumiem jātiesājas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Veciit iedomaajies miljonus veertu iipashumu kuru kaads atrod.

Tur jau var gadismtiem tiesaaties.

DM Reģ.: 14.11.2002
0 0 Atbildēt

Es uzskatu, ka tādas lietas kā dokumenti, numuri, utt., ir jāatdod bez atlīdzības, katram var gadīties ko pazaudēt, var jau pieprasīt atlīdzību, bet parasti viss dzīvē atgriežas. Labāki būsim mēs paši - labāki cilvēki būs ap mums.

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Lielāko daļu no visādām pazaudētam mantām(maki,telefoni utt) atrod kājāmgajēji,sēņotāji,sīkie,bomži... izredzes-tobiš atgūšanas % ir stirpri mazs...

Pats biju reiz pakāsis maku...atstāju mašīnai uz haubes... nokrita viņš uz šosejas "meža" vidū... vakarā jau zvanīja un prasīja 200ls ,tikai par to,ka redz man tur dokumenti un kredītkartes utt... ķipa varētu prasīt vēl vairāk... pašā makā bija lati 20...texts no atradēja puses bija rēcīgs: "Nu ģeņgi ja razumejetsa zabral..."

Veicot operatīvos pasākumus... alkoholiķis-sēņotājs Georgijs tika cauri ar izbīli...

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

es vienreiz maku ar dokumentiem arii atradu. labi, ka bija makaa saimnieces telefona numurs. pazvaniju. ipashnieks uzreiz jautaja, cik bus jamaksaa. es biju nekauniigs un nokaasu vienu "exelences" saldejumu

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Es savukaºt pirms kādiem 5 gadiem uz ielas atradu maciņu, kurā bija iekšā kaut kur ap Ls 30, vien izlietota trolejbusa biļete un viena atslēdziņa. izskatījās, ka kādai pensionārei piederēja. Diemžēl nekādas koordinātes maciņā nebija atstātas. Pāris nedēļas gaidīju, moš kaut kur parādīsies kāds info par nozaudētu maciņu, bet nekā. Līdz ar to atradumu izlietoju savām vajadzībām, lai arī daudz labāk būtu juties, ja to varētu atgriezt tā likumīgajam īpašniekam.

Tā savā mūžā esmu atradis vēl arī vienu autovadītāja apliecību un vienu numura zīmi.

Abos gadījumos nepažēloju savu laiku un degvielu un nogādāju atradumu uz CSDD Bauskas ielā. Šiem tomēr ir vieglāk atrast īpašnieku nekā man.

Kad man pašam pirms 2 gadiem Vērmanīti nospēra naudas maku, kurā iekšā bija bankas kartes un daža'das atlaižu kartes un nenozīmīga sīknauda (līdz ls 5), tad man pēc kādas stundas uz sievas mobilo (atrada vizītkarti) uzzvanīja un piedāvāja to visu saturu par 20 Ls atgriezt. Sarunas gaitā summa samazinājās līdz Ls 5, kurus es arī iedevu, lai arī sākumā gribēju principiāli nereāgēt uz šādu piedāvājumu. Tomeº sieva pierunāja, k daudz ērtāk ir samaksāt nekā apskraidīt vsias bankas.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Vairākiem paziņām ir bijušas problēmas sakarā ar labo sirdi un tieksmi atdot atradumu īpašniekam.

Tu meklē telefonus, zvani mantu saimniekam un sarunā ar viņu tikšanos, bet viņš tev uzsūta policiju krāgā par tās mantas nozagšanu tev. Kopumā zināmi 3 gadījumi, no kuriem 2 gadījumos izdevās uz vietas mentus pārliecināt, ka ir noticis pārpratums, bet viena gdījumā cilvēks pat tika uz stundu aizvests uz iecirkni.

Tapēc labāk ir nodot atrasto mantu kkādā atradumu biroja vai arī pašam pie mantas nodošanas pieaicināt kadu likuma pārstāvi, lai sādi pārpratumi nerastos.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Un neatkarīgi no tā, caur kādu iestādi to mantu atdod, šīs mantas atrašanos šinī iestādē var paziņot īpašniekam, ja nav apgrūtinoši atrast viņa koordinātes.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

No šādām pazaudētajām mantām esmu atradis divas - bankas karti, ko nodevu izdevējbankā un kafejnīcā uz galdiņa atstātu telefonu, uz kuru īpašniece zvanīja brīdī, kad to devu oficantei, lai sagaida saimnieci. Abos gadījumos nekādu kompensāciju negaidīju.

drags Reģ.: 15.10.2003
0 0 Atbildēt

Es vienreiz arī atradu maku ar 48 rubļiem, dokumentiem u.c. Kad devos visu to atdot, izrādījās, ka tur esot bijis 150 (kāpēc gan ne 1500 - tā arī nesapratu). Vēl šamās dēls - milicis draudēja ar sekām. Labi, ka ātri skrienu Lūk kā var gadīties

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Es reiz atradu tehnisko pasi - žēl tikai, ka pats vien to biju pasējis. Bet nu cūcene - visu dienu tā pase pie mašīnas Krastmalas stāvvietā bija mētājusies pa zemi.

alus_veeders Reģ.: 11.07.2005
0 0 Atbildēt

Es vienreiz atradu mob. telefonu, kāda kafūža tualetē. Paveicās, ka telefons nebija izslēgts - pašķirstot telefona grāmatu, atradās numurs -"Mama", uz kuru arī zvanīju. Noskaidrojās, ka "Mama" sēž un plosto blakus kafūzī. Aiznesu, atdevu + "Mama" pieklājīgi uzsauca.

laaga Reģ.: 30.06.2003
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Es savukaºt pirms kādiem 5 gadiem uz ielas atradu maciņu, kurā bija iekšā kaut kur ap Ls 30, vien izlietota trolejbusa biļete un viena atslēdziņa. izskatījās, ka kādai pensionārei piederēja. Diemžēl nekādas koordinātes maciņā nebija atstātas. Pāris nedēļas gaidīju, moš kaut kur parādīsies kāds info par nozaudētu maciņu, bet nekā. Līdz ar to atradumu izlietoju savām vajadzībām, lai arī daudz labāk būtu juties, ja to varētu atgriezt tā likumīgajam īpašniekam.

Tā savā mūžā esmu atradis vēl arī vienu autovadītāja apliecību un vienu numura zīmi.

Abos gadījumos nepažēloju savu laiku un degvielu un nogādāju atradumu uz CSDD Bauskas ielā. Šiem tomēr ir vieglāk atrast īpašnieku nekā man.

Kad man pašam pirms 2 gadiem Vērmanīti nospēra naudas maku, kurā iekšā bija bankas kartes un daža'das atlaižu kartes un nenozīmīga sīknauda (līdz ls 5), tad man pēc kādas stundas uz sievas mobilo (atrada vizītkarti) uzzvanīja un piedāvāja to visu saturu par 20 Ls atgriezt. Sarunas gaitā summa samazinājās līdz Ls 5, kurus es arī iedevu, lai arī sākumā gribēju principiāli nereāgēt uz šādu piedāvājumu. Tomeº sieva pierunāja, k daudz ērtāk ir samaksāt nekā apskraidīt vsias bankas.

Nomiks,

Kad varam satikties, lai dabūtu savus Ls 30 un biļeti atpakaļ? Atslēgu cerams neesi izmetis...

krupiss Reģ.: 22.08.2006
0 0 Atbildēt

sovasar normaali noveicaas, kad DzManaiPaaudze pazaudeeju maku - tiesiibas, reg apl, bankas kartes, ls ap 120 utt

Visu bez nekaadiem zudumiem adeva maza meiteniite un par to paprasija tikai cukurvati. velreiz paldies vinjai

DM Reģ.: 14.11.2002
0 0 Atbildēt

krupiss rakstīja: sovasar normaali noveicaas, kad DzManaiPaaudze pazaudeeju maku - tiesiibas, reg apl, bankas kartes, ls ap 120 utt

Visu bez nekaadiem zudumiem adeva maza meiteniite un par to paprasija tikai cukurvati. velreiz paldies vinjai

Es ceru, ka meitenītei cukurvati nopirki tik daudz, lai viņa to visu mūžu atcerētos kā lielāko cukurvates izēšanos savā dzīvē

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

kautkaadaa 98gadaa , pagalmaa atradu maku bez naudas , bet ar visaadaam karteem kujarteem utt., sazvaniiju kautkaadu t.nr. un pastaastiiju kur iipashnieks to lietu var ieguut , atvilkaas maaminja ar deelieti ( ~18-20g.v.) +mentmaatiite 'a lja dunja kulakoffa' un 1/2latviskaa +1/2blatnaa kr.valodaa ar saaka braukt virsuu , tjipa es zinu kursh to maku nolaupiijis esot shitam deelietim . Uzmaniigi uzklausiiju shito murgu un akkuraati pasuutiju na xy . Ne paldies ,nekaa , tikai uzbrauciens peec kaada laika zvana kaut kaads sledovaakjelis Ztramvajevs vai Cherezzjopoffs ( neatminos vairs) un saak man staastiit kur un cikos man esot jaabuut Poli(c)tpaarvaldee , uz ko laipni atbildeeju ka esmu aiznjemc savaa uznjeemeejdarbiibaa + pastaastiiju kur vinjsh pats var atnaakt ja dikti vajag . Naakamaa dienaa atlidoja 'lunahods' pilns ar 'latvijcu' mentiem un saaka man piedaavaat uz tuptuuzi par atteikshanos ierasties pie svariigaa sljedmekleetaaja . Pazvaniiju savam advokaatam , iesleedzu speakerphonu un sariikoju diskusiju par kriminaalprocesuaalaas darbiibas teemu , mentu muulji kljuva saartizilizalji , sekoja zobaini 'pardoon' un vairaak es vinjus neredzeeju un nedzirdeeju . Incanti kas buutu ja manaa vietaa buutu kaads cits - pataisiitu atradeeju par laupiitaju vaj ?? uz to jau 'vilka' Taa luuk ar meedz gadiities

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

meitene atrada tiesības mola stajankā

es nākamajā dienā sazvanīju pilsoņa mammu, un pec brīža jau puisis bija tiesībām pakaļ....

pa telefonu prasīja cik būs jāmaksā - es teicu, ka visa nauda kopā ar maku

finālā jamais labprātīgi atveda 4 pudeles šampānieša

moralessssss - ceru, ka šampis nebija zagts

Arsmens Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

Palasoties sheit ir viela paardomaam...

Kaa sugu ieniistu un uzskatu ka ir jaaslaana bez zheelastiibas shitaas gniidas, kas grib uzvaariities uz citu nelaimes. "Labs" veel bija topikaa pa "Skudru" viena shljupstiens, ka nafig atdot bez atliidziibas, ja tev neviens neatdos, kad pats pakaasiisi kko Letinjsh ibio

Peksiic Reģ.: 07.11.2003
0 0 Atbildēt

Vasaraa ar atradu smilshkastee mob.tel. (nenjirdzat, biju mazo meitinju aizvedis speeleeties un driizaak vinja atrada). Tad nu pirmais ko dariiju, mekleeju numuru "mamma". zvanu a pretii: "chau meitinj" liels bija mammas paarsteigums kad vecis vinjai saka, ka meitinja smilshkastee telefonu norakusi. Vaards pa vaardam kad atklaajaas kaa meitu sauc un tad dzirdeeju ka vienu skukji kas bizo rinjkjii sauc tieshi taapat un prasiiju vinjai vai gadiijumaa nav telefonu pazaudeejusi. Kaa izraadaas bija, to vinjas draudzenes apstiprinaaja, turklaat veel nosaucot vinjas numuru. Ar mieriigu sirdi atdevu.

Bet kaa man gadiijaas pirms jaunaa gada... Meitai dz.diena 29.dec. taapeec aizbraucu uz veikalu pirkt visu galdam. Taa kaa beernu balliite, viss notiek agri. Sapirkos visu vajadziigo, devos maajup. Taa kaa naudu vairs nevajadzeeja tajaa dienaa, neko nenojautu. Naakamajaa dienaa, naakamie cieminji, atkal devaamies uz veikalu. Sakraameejaam pilnus ratus saakaam staaveet lielajaa rimi rindaa. Kautkur rindas viduu siikaa kljuva nikjiiga, taapeec teicu sievai lai njem manu karti un iet shuriit pa veikaliem, es rindu izstaaveeshu un noreekjinaashos ar otru, tam pasham kontam piesaistiitu karti, kuru biju iznjeemis no bankas nedeelju atpakalj. Saaku mekleet veco karti a vinjas nav. Jau saaku kautko nelaagu nojaust un pazvaniiju uz banku un karti noblokjeeju. Par laimi man un par nelaimi atradeejam, kaa izraadijaas, uz LVL konta vairs bija palikushi tikai 4Ls. Veelaak paskatoties atskaites, atradeejs bija iepircies ar karti 2 vietaas. Kautkaadaa Pljavnieku Superneto un Betaa. Kopsummaa ari tad bija izteereejis tos 4Ls. Labi tikai ka taa karte nebija piesaistiita arii manam eiro kontam. Jo dienas limits man uzlikts 1500LS noreekjiniem un skaidras naudas nonjemsjhanai. Pa taam 2 dienaam vareeju palikt par 3000Ls vieglaaks, jo kaa raada pieredze, iepeerkoties veikalaa hotj par 300Ls un vietaas kur nav chip kartes terminaals, paraksta vietaa var pat ievilkt XXX un paardeveejs neko neteiks, lai gan peec likumdoshanas, summaam virs 150Ls jaapieprasa personu apliecinoshus dokumentus.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Peksiic rakstīja: ...... lai gan peec likumdoshanas, summaam virs 150Ls jaapieprasa personu apliecinoshus dokumentus.

Man līdz šim vienmēr ir prasījuši dokumentu un par nelieliem pirkumiem dažreiz pat likuši parakstīties vēlreiz, ja skrecelējums nav īpaši līdzīgs uz kartes esošajam.

Oscar Reģ.: 24.07.2002
0 0 Atbildēt

Uggga rakstīja:

Peksiic rakstīja: ...... lai gan peec likumdoshanas, summaam virs 150Ls jaapieprasa personu apliecinoshus dokumentus.

Man līdz šim vienmēr ir prasījuši dokumentu un par nelieliem pirkumiem dažreiz pat likuši parakstīties vēlreiz, ja skrecelējums nav īpaši līdzīgs uz kartes esošajam.

Tu laikam izskaties ļoti aizdomīgs.

EdMonton Reģ.: 05.01.2004
0 0 Atbildēt

Peksiic rakstīja: Vasaraa ar atradu smilshkastee mob.tel. (nenjirdzat, biju mazo meitinju aizvedis speeleeties un driizaak vinja atrada). Tad nu pirmais ko dariiju, mekleeju numuru "mamma". zvanu a pretii: "chau meitinj" liels bija mammas paarsteigums kad vecis vinjai saka, ka meitinja smilshkastee telefonu norakusi. Vaards pa vaardam kad atklaajaas kaa meitu sauc un tad dzirdeeju ka vienu skukji kas bizo rinjkjii sauc tieshi taapat un prasiiju vinjai vai gadiijumaa nav telefonu pazaudeejusi. Kaa izraadaas bija, to vinjas draudzenes apstiprinaaja, turklaat veel nosaucot vinjas numuru. Ar mieriigu sirdi atdevu.

Bet kaa man gadiijaas pirms jaunaa gada... Meitai dz.diena 29.dec. taapeec aizbraucu uz veikalu pirkt visu galdam. Taa kaa beernu balliite, viss notiek agri. Sapirkos visu vajadziigo, devos maajup. Taa kaa naudu vairs nevajadzeeja tajaa dienaa, neko nenojautu. Naakamajaa dienaa, naakamie cieminji, atkal devaamies uz veikalu. Sakraameejaam pilnus ratus saakaam staaveet lielajaa rimi rindaa. Kautkur rindas viduu siikaa kljuva nikjiiga, taapeec teicu sievai lai njem manu karti un iet shuriit pa veikaliem, es rindu izstaaveeshu un noreekjinaashos ar otru, tam pasham kontam piesaistiitu karti, kuru biju iznjeemis no bankas nedeelju atpakalj. Saaku mekleet veco karti a vinjas nav. Jau saaku kautko nelaagu nojaust un pazvaniiju uz banku un karti noblokjeeju. Par laimi man un par nelaimi atradeejam, kaa izraadijaas, uz LVL konta vairs bija palikushi tikai 4Ls. Veelaak paskatoties atskaites, atradeejs bija iepircies ar karti 2 vietaas. Kautkaadaa Pljavnieku Superneto un Betaa. Kopsummaa ari tad bija izteereejis tos 4Ls. Labi tikai ka taa karte nebija piesaistiita arii manam eiro kontam. Jo dienas limits man uzlikts 1500LS noreekjiniem un skaidras naudas nonjemsjhanai. Pa taam 2 dienaam vareeju palikt par 3000Ls vieglaaks, jo kaa raada pieredze, iepeerkoties veikalaa hotj par 300Ls un vietaas kur nav chip kartes terminaals, paraksta vietaa var pat ievilkt XXX un paardeveejs neko neteiks, lai gan peec likumdoshanas, summaam virs 150Ls jaapieprasa personu apliecinoshus dokumentus.

Un sievai gribēji dot karti ar 4 latiem lai iet pašurīt pa veikaliem

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Oscar rakstīja:

Uggga rakstīja:

Peksiic rakstīja: ...... lai gan peec likumdoshanas, summaam virs 150Ls jaapieprasa personu apliecinoshus dokumentus.

Man līdz šim vienmēr ir prasījuši dokumentu un par nelieliem pirkumiem dažreiz pat likuši parakstīties vēlreiz, ja skrecelējums nav īpaši līdzīgs uz kartes esošajam.

Tu laikam izskaties ļoti aizdomīgs.

Kad šito rakstīju, par savu izskatu arī padomāju pats gan sevī neko aizdomīgu nesaskatu

Ronalds_ Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Es pa parakstu "salīdzināšnu" uz kartēm esmu zvanījis bankai, saucis veikalus, kasījies ar kasierēm.. viss velti....

Iziet cauri pilnīgi viss (!!!) vīrietis maksā ar sievietes karti un otrādi, paraksta vietā 3 krusti utt....

Pašlaik nopietni apsveru domu par otru bankas kontu un karti piesaistīt šim kontam. Cik taisos tērēt - tik ieskaitu kartes kontā....

Tuvajās arzemēs (polija, čehija) ar tādiem pašie karšu aparātiem arī parastajām (ne čipkartēm) jāievada pin kods. Kāpēc gan līdzīgu sistēmu pie mums ieviest nevar?

Vai ja veikals nevar to nodrošināt - mazākās pretenzijas gadījumos banka atvelk veikalam naudu un atgriež īpašniekam. Un tā ir veikala problēma ko viņš dara tālāk - atvelk kasierei, noraksta zaudējumos, meklē zagli un no viņa piedzen! Šādi notiek ASV. Tur man par katru sīkumu maksājot ar karti, ja nebija PIN jāvada "ID" bija jāuzrāda (tiesības vai pasi).

Raiens Reģ.: 04.02.2003
0 0 Atbildēt

EdMonton rakstīja:

Peksiic rakstīja: Vasaraa ar atradu smilshkastee mob.tel. (nenjirdzat, biju mazo meitinju aizvedis speeleeties un driizaak vinja atrada). Tad nu pirmais ko dariiju, mekleeju numuru "mamma". zvanu a pretii: "chau meitinj" liels bija mammas paarsteigums kad vecis vinjai saka, ka meitinja smilshkastee telefonu norakusi. Vaards pa vaardam kad atklaajaas kaa meitu sauc un tad dzirdeeju ka vienu skukji kas bizo rinjkjii sauc tieshi taapat un prasiiju vinjai vai gadiijumaa nav telefonu pazaudeejusi. Kaa izraadaas bija, to vinjas draudzenes apstiprinaaja, turklaat veel nosaucot vinjas numuru. Ar mieriigu sirdi atdevu.

Bet kaa man gadiijaas pirms jaunaa gada... Meitai dz.diena 29.dec. taapeec aizbraucu uz veikalu pirkt visu galdam. Taa kaa beernu balliite, viss notiek agri. Sapirkos visu vajadziigo, devos maajup. Taa kaa naudu vairs nevajadzeeja tajaa dienaa, neko nenojautu. Naakamajaa dienaa, naakamie cieminji, atkal devaamies uz veikalu. Sakraameejaam pilnus ratus saakaam staaveet lielajaa rimi rindaa. Kautkur rindas viduu siikaa kljuva nikjiiga, taapeec teicu sievai lai njem manu karti un iet shuriit pa veikaliem, es rindu izstaaveeshu un noreekjinaashos ar otru, tam pasham kontam piesaistiitu karti, kuru biju iznjeemis no bankas nedeelju atpakalj. Saaku mekleet veco karti a vinjas nav. Jau saaku kautko nelaagu nojaust un pazvaniiju uz banku un karti noblokjeeju. Par laimi man un par nelaimi atradeejam, kaa izraadijaas, uz LVL konta vairs bija palikushi tikai 4Ls. Veelaak paskatoties atskaites, atradeejs bija iepircies ar karti 2 vietaas. Kautkaadaa Pljavnieku Superneto un Betaa. Kopsummaa ari tad bija izteereejis tos 4Ls. Labi tikai ka taa karte nebija piesaistiita arii manam eiro kontam. Jo dienas limits man uzlikts 1500LS noreekjiniem un skaidras naudas nonjemsjhanai. Pa taam 2 dienaam vareeju palikt par 3000Ls vieglaaks, jo kaa raada pieredze, iepeerkoties veikalaa hotj par 300Ls un vietaas kur nav chip kartes terminaals, paraksta vietaa var pat ievilkt XXX un paardeveejs neko neteiks, lai gan peec likumdoshanas, summaam virs 150Ls jaapieprasa personu apliecinoshus dokumentus.

Un sievai gribēji dot karti ar 4 latiem lai iet pašurīt pa veikaliem

Nedos taču karti ar 1500Ls, lai pašurītu...

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti