Nekvalitatīvs dīzelis????

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004

Laiki grūti, tāpēc tēma radās. Lieta tāda, ka mans 2,5 TDi 140 zs (A6 C4) līdz šim bija lietojis tikai Nestes produktu. Un motors zemi kārpīja, vnk ātrumu uzņēma ar glanci. Nu bet pašlaik, sakarā ar finansu krīzi ne tikai valstī, ielēju Krievijas pierobežas DUS produkciju. Neteikšu, ka neiet, kad uzspiež lido, bet... nu nav tā viegluma un glances Gurdenāks palicis. Patēriņš pat ļoti OK. Varbūt sagadīšanās, izlīda cita vaina ??? Slikts benzīns - skaidrs, oktānskaitlis neiztur kritiku, motors mokās. Bet dīzelim ta it kā vienalga, kad gaiss saspiests, iepūš iekšā un uzliesmo. Esmu pat dzirdējis, ka dažu kuģu dīzeļus uz soļarku tikai iesilda, tālāk baro ar mazutu (sanāk vēl ekonomiskāk, jo siltumspēja mazutam ir vēl lielāka nekā dīzelim).

Kādi faktori var noteikt dīzeļdegvielas kvalitāti un tās ietekmi uz dzinēja darbību? Vai tas var ietekmēt dzinēja resursu? Neiet runa protams par gadījumiem, kad filtru aizsit ciet netīra degviela.

P.S. Lūdzu neuzskatīt to par Nestes reklāmu, domāju ka citos Latvijas DUS-os nav DD sliktāka.

P.P.S. Tos, kas nezina, kā dīzeļdzinējs darbojas, lūdzu neizteikties

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja: Dizela un sprices gadijuma tiek saspiests tirs gaiss, nevis degmaisijums. Un tikai pec tam tiek iesmidzinata attieciga porcija degvielas.

Esi kādreiz redzējis benzīna motoru ar iešprici? Nu, tādu kuram benzīnu iesmidzina ieplūdes kolektorā?

einšteins....

Jā, zinu, ka ir tādi. Atkal jau aizmirsās, ka nevajag strīdēties ar muļķi. Kā vienmēr, novelk liīdz savam līmenim, un tad sakauj ar pieredzi.

Tev problēmas ar nerviem?

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Ja nesaprati, varu paskaidrot ar apalakiem burtiem - par degmaisijumu ir verts saukt to, kas tiek saspiests cilindra. Dizela un sprices gadijuma tiek saspiests tirs gaiss, nevis degmaisijums. Un tikai pec tam tiek iesmidzinata attieciga porcija degvielas.

Tikai gaiss tiek saspiests dīzeļdzinējos un degviela tiek iesmidzināta saspiešanas takts beigās. MPI (iešprices) benzīndzinējos degvielas iesmidzināšana notiek ieplūdes kolektorā, ieplūdes takts laikā. Tiešās iesmidzināšanas benzīna dzinējiem degviela tiek iesmidzināta tieši cilindrā, ieplūdes takts laikā vai saspiešanas takts laikā, vai var būt arī abos gadījumos.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja: Dizela un sprices gadijuma tiek saspiests tirs gaiss, nevis degmaisijums. Un tikai pec tam tiek iesmidzinata attieciga porcija degvielas.

Esi kādreiz redzējis benzīna motoru ar iešprici? Nu, tādu kuram benzīnu iesmidzina ieplūdes kolektorā?

einšteins....

Jā, zinu, ka ir tādi. Atkal jau aizmirsās, ka nevajag strīdēties ar muļķi. Kā vienmēr, novelk liīdz savam līmenim, un tad sakauj ar pieredzi.

Tev problēmas ar nerviem?

Nē. Vienārši muļķibas pēc ierakstīju divus liekus vārdus un atkal jau radās iemesls piep..ties. Ja vēl atceries tad viss sākās ar "treknāku degmaisījumu" MTZ dīzelim. Pilnīgi lieki bija tur klāt pieminēt benzīna iešprici, kurai vispār ir n-tie varianti starp karburatoru un GDI.

Pirmdienis Reģ.: 30.12.2005
0 0 Atbildēt

jums nav vienalga ? ko var cepties ????

tāpat CDI rullz un basta !

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Esmu braucis ar pavisam jaunu citron C2 no jūras līmeņa līdz apm. 2km augstumam. Starpība ļoti jūtama.

Normāli.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja: Dizela un sprices gadijuma tiek saspiests tirs gaiss, nevis degmaisijums. Un tikai pec tam tiek iesmidzinata attieciga porcija degvielas.

Esi kādreiz redzējis benzīna motoru ar iešprici? Nu, tādu kuram benzīnu iesmidzina ieplūdes kolektorā?

einšteins....

Jā, zinu, ka ir tādi. Atkal jau aizmirsās, ka nevajag strīdēties ar muļķi. Kā vienmēr, novelk liīdz savam līmenim, un tad sakauj ar pieredzi.

Tev problēmas ar nerviem?

Nē. Vienārši muļķibas pēc ierakstīju divus liekus vārdus un atkal jau radās iemesls piep..ties. Ja vēl atceries tad viss sākās ar "treknāku degmaisījumu" MTZ dīzelim. Pilnīgi lieki bija tur klāt pieminēt benzīna iešprici, kurai vispār ir n-tie varianti starp karburatoru un GDI.

Vai es kaut ko nesaprotu

degvielu vajag labi samaisiit ar gaisu lai taa aizdegtos...manupraat 4 taktu dzineejs taapeec arii bija 4 taktu, ka degvielu neizsmidzina un neaizdedzina vienas virzuļa takts laikaa...

resp divtakteris ar lejupejošo virzuļa kustiibu iesuuc degmaisiijumu kas sagatavots caur karburatoru, un augšupejošaas takts laika aizdedzina...

visiem 4 taktu dzineejiem bija ka virzulis veic veel vienu augšā lejā takti kaa laikaa samaisa degvielu ar gaisu...

palabojiet mani....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

ooPIS rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Pirmdienis rakstīja: CDI uber alles

jā, bet tas ir renaulta izgudrojums

tad nu Tu esi baleriina Swiss Federal Institute of Technology radiita shtelle... i FIATaa pirmoreiz seerijaa...

neesi vēl pamanījis, ka zigis apgalvo, ka mērcēdesas joprojām ir vienīgie, kam ir tāda tehnoloģija

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

1) jebkurā motorā sadeg tikai un vienīgi DEGMAISĪJUMS. Degvielas maisījums ar gaisu. Bez skābekļa nekas nedeg.

Dīzelis ir motors ar DEGMAISĪJUMA sagatavošanu tieši cilindrā.

2) Nu re - noslāpēšanai, nevis kompresijas pazemināšanai

3) Kādu spiedienu "jāuzdzen" sūkņiem? Un kāpēc uzsvars uz mehāniskajiem? Ja barošanas sistēma kārtībā, degviela tiek izsmidzināta caur sprauslām "no pusapgrieziena".

1) Ok, sauksim to par degamisījumu. Lai gan vārds "degmaisījums" manā skatījumā ir aktuāls tikai karburatordzinējiem.

2) Tas, kam paredzēts, nemaina lietas būtību. Faktiski tas pazemina kompresiju.

3) Esi redzējis krievu traktoru, kam degvielas sistēma būtu tik perfektā kārtībā? Un uzsvars uz mehāniskajiem tādēļ, ka elektrisko darbināšanai nav jagriež motoru - jāieslēdz "aizdedze" un jāpagaida.

3) es ESMU redzējis traktoru, kuram katru reizi pirms palaišanas ir ar rokas sūknīti jāpadročī biški līdz raksturīgās skaņas iegūšanai.... bet visā savā mūžā VIENU REIZI.... rezultātā traktorists nosipās nedēļu un sataisīja...

visiem pārējiem redzētajiem traktoriem ir bijis Yonāsa pieminētais pusapgrieziens...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Pirmdienis rakstīja: CDI uber alles

jā, bet tas ir renaulta izgudrojums

grāvis...

Bosch visā godībā... kā tagad atceros rakstu par Bosch jauno sistēmu... apvērsums, diagrammas, šķērsgriezumi biezā slānī bij...

pļā, nu ko jūs lietat visi manā un zuperziga DIALOGĀ ?????

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

Vai es kaut ko nesaprotu

degvielu vajag labi samaisiit ar gaisu lai taa aizdegtos...manupraat 4 taktu dzineejs taapeec arii bija 4 taktu, ka degvielu neizsmidzina un neaizdedzina vienas virzuļa takts laikaa...

resp divtakteris ar lejupejošo virzuļa kustiibu iesuuc degmaisiijumu kas sagatavots caur karburatoru, un augšupejošaas takts laika aizdedzina...

visiem 4 taktu dzineejiem bija ka virzulis veic veel vienu augšā lejā takti kaa laikaa samaisa degvielu ar gaisu...

palabojiet mani....

Palabo sevi pats:

en.wikipedia.org/...

en.wikipedia.org/...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Ozz rakstīja:

Vai es kaut ko nesaprotu

degvielu vajag labi samaisiit ar gaisu lai taa aizdegtos...manupraat 4 taktu dzineejs taapeec arii bija 4 taktu, ka degvielu neizsmidzina un neaizdedzina vienas virzuļa takts laikaa...

resp divtakteris ar lejupejošo virzuļa kustiibu iesuuc degmaisiijumu kas sagatavots caur karburatoru, un augšupejošaas takts laika aizdedzina...

visiem 4 taktu dzineejiem bija ka virzulis veic veel vienu augšā lejā takti kaa laikaa samaisa degvielu ar gaisu...

palabojiet mani....

Palabo sevi pats:

en.wikipedia.org/...

en.wikipedia.org/...

nu pļā veci tu tā kāds tāds raimondsm

vēl tika trūka linku no mamma.com

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:...

pļā, nu ko jūs lietat visi manā un zuperziga DIALOGĀ ?????

Tavs un SZ dialogs varētu būt Tavā dušā... a te sakod zobus un ciet...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

Pirmais rakstīja:...

pļā, nu ko jūs lietat visi manā un zuperziga DIALOGĀ ?????

Tavs un SZ dialogs varētu būt Tavā dušā... a te sakod zobus un ciet...

pļē, nepieleca uzreiz... , labi, projehaļi...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Kljuudiijies es neesmu...

pirmaas takts laikaa virzulis nokaapj lejaa un sagatavo degmaisiijumu...

un veel bija jeedzieni liess un trekns kas noziimee degvielas un gaisa proporciju....

Peec Seenes teorijas tad šiem jeedzieniem truukst jeegas jo degvielu vinapraat iesmidzina tiesi pirms dzirksteles.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

Vai es kaut ko nesaprotu

degvielu vajag labi samaisiit ar gaisu lai taa aizdegtos...manupraat 4 taktu dzineejs taapeec arii bija 4 taktu, ka degvielu neizsmidzina un neaizdedzina vienas virzuļa takts laikaa...

resp divtakteris ar lejupejošo virzuļa kustiibu iesuuc degmaisiijumu kas sagatavots caur karburatoru, un augšupejošaas takts laika aizdedzina...

visiem 4 taktu dzineejiem bija ka virzulis veic veel vienu augšā lejā takti kaa laikaa samaisa degvielu ar gaisu...

palabojiet mani....

Pēc degmaisījuma sagatavošanas vietas dalās 2 dalās - ārpus cilindra (karbulis, monošprice, netiešā iešprice) un cilindrā (dīzelis, tiešā benz, iešprice).

4 takteris:1. ieplūde;2.kompresija un aizdedze;3.darba takts;4. izplūde

2takteris: 1. Virzulis iet uz leju - darba taksts, izplūde un daļēja iepļūde (t.s. cilindra skalošana) vienlaicīgi,;2. virz. uz augšu - daļēji ieplūde, kompresija un aizdedze..

2 taktera virzulis degmaisījumu neiesūc, to no kartera cilindrā iespiež specifiski izveidota kloķene.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Pirmdienis rakstīja: jums nav vienalga ? ko var cepties ????

tāpat CDI rullz un basta !

rulz atejas papiiru hawajaa

i-CTDI foooewaaaaaa

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Veel flozofeejot par teemu-

karburatora vieniigais miinuss ir tad, ka degvielu vins padod visu laiku(monosprice arii), bet šprice ar sprauslaam galvaa padod iistajaa momentaa un iistajaa proporcijaa...

prieks degvielas ekonomijas tiesi laikaa...

bet gāšanai tomeer ir labaaks karburators

Pirmdienis Reģ.: 30.12.2005
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: Tavs un SZ dialogs varētu būt Tavā dušā... a te sakod zobus un ciet...

vairāk par Pirmā monologu un apšļakstītām flīzēm gan tur nesanāktu

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: Veel flozofeejot par teemu-

karburatora vieniigais miinuss ir tad, ka degvielu vins padod visu laiku(monosprice arii), bet šprice ar sprauslaam galvaa padod iistajaa momentaa un iistajaa proporcijaa...

prieks degvielas ekonomijas tiesi laikaa...

bet gāšanai tomeer ir labaaks karburators

diizelim nau karburaatoora

Pirmdienis Reģ.: 30.12.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: neesi vēl pamanījis, ka zigis apgalvo, ka mērcēdesas joprojām ir vienīgie, kam ir tāda tehnoloģija

pierādi, ka esmu to teicis

tehnoloģija viena- nosaukumi katrai markai savi

P.S> renaults= ehh...labāk būtu turpinājuši vīnu taisīt ...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

3) es ESMU redzējis traktoru, kuram katru reizi pirms palaišanas ir ar rokas sūknīti jāpadročī biški līdz raksturīgās skaņas iegūšanai.... bet visā savā mūžā VIENU REIZI.... rezultātā traktorists nosipās nedēļu un sataisīja...

visiem pārējiem redzētajiem traktoriem ir bijis Yonāsa pieminētais pusapgrieziens...

Atrodi labāk kaut vienu un kaut vai vieglo dīzeli, kas auksts patiešām lektu no puspagrieziena...

Pirmdienis Reģ.: 30.12.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Atrodi labāk kaut vienu un kaut vai vieglo dīzeli, kas auksts patiešām lektu no puspagrieziena...

man tāds bija, W124 dīzelis

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: Kljuudiijies es neesmu...

pirmaas takts laikaa virzulis nokaapj lejaa un sagatavo degmaisiijumu...

un veel bija jeedzieni liess un trekns kas noziimee degvielas un gaisa proporciju....

Peec Seenes teorijas tad šiem jeedzieniem truukst jeegas jo degvielu vinapraat iesmidzina tiesi pirms dzirksteles.

Jā. Tieši tā. Dīzelim benzīnu iesmidzina tieši izpūtējā pirms dzirksteles.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

mana tarataika peec pirmajaam kveelsveceem lec...

ar to aukstumu laikam bija, ka videi buutu veelams buut siltai, lai degviela sanaak gaazveida, nevis pilienveida...ja tu to vari nodrosinaat un cilindros ir kompresija un ir laba degviela-kaapee ne

varu nomierinaat, ka auksts benziinieks ar ne vienmeer lec ideaali

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Pirmdienis rakstīja:

Seene rakstīja: Atrodi labāk kaut vienu un kaut vai vieglo dīzeli, kas auksts patiešām lektu no puspagrieziena...

man tāds bija, W124 dīzelis

Netirs, Sēne zin labāk.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti