VW GOLF 4 (2002 universālis) čīkst

PODAVAAX Reģ.: 21.11.2005

Sveiki, viedie!

Ir problēma, tā pa ausu galam esmu dzirdējis arī paziņu lokā par kautko līdzīgu! Proti - neesmu vienīgais, tāpēc domāju - moš kādam arī šeit ir nācies saskarties ar tādu problēmu un to atrisināt.

Lieta tāda - braucot - ir tāda čīkstoša skaņa aizmugurējā auto daļā. Vairāk sliecos uz ritošo. Tā skaņa ir tāda monotona, brīžiem skaļāka brīžiem klusāka - bet savu īdešanas frekvenci nemaina. Skaņa apmēram tāda kā tramvajiem griežoties - proti metāls pret metālu. Ķad nospiež bremžu pedāli, tad apklust - bet apklust arī braucot pa bruģi. Pazūd šī skaņa arī uzreiz pēc auto mazgāšanas. Ā un vēl - parasti tā skaņa ir kad brauc līdz 70km/h un ja griežās pa labi. Ja griežās ar autiņu pa kreisi - tad nikuja tā skaņas nav.

Kāpēc jautāju šeit?! Biju servisā - 2x. Otrajā reizē uzstāju, lai maina hotj visu pakaļu tam autiņam - tik lai tā čīkstoņa pazūd. Rezumē - servisā esot izmeklējušies pa visurieni, amīši kārtībā, bremzes iztīrītas utt. - un verdikts - gaudojot riepas

Varbūt ir kādam kāds variants!? Vai līdzīga bēda bijusi.

Paldies.

 
1 2 3 4 5
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

alus_veeders rakstīja: Ja pārdeg viena tuvās gaismas spuldzīte, var nomainīt tikai to pārdegušo, vai jāmaina abas ??? Vēlviens jautājums - ja izdeg viena pagrieziena spuldzīte, tad komplektā ar izdegušo jāmaina tās pašas puses, vai tā paša gala (priekša/aizmugure) otra spuldze ???

sauciet mani par kapeiksipēju es vienmēr esmu mainījis tikai izdegušo lampņu...

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

alus_veeders rakstīja: Ja pārdeg viena tuvās gaismas spuldzīte, var nomainīt tikai to pārdegušo, vai jāmaina abas ??? Vēlviens jautājums - ja izdeg viena pagrieziena spuldzīte, tad komplektā ar izdegušo jāmaina tās pašas puses, vai tā paša gala (priekša/aizmugure) otra spuldze ???

sauciet mani par kapeiksipēju es vienmēr esmu mainījis tikai izdegušo lampņu...

KAPEIKSIPĒJS!!!

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

fakts paliek, fakts...

neviens te nepateiks argumentētu iemelsu kāpēc viena beigta gultņa gadījumā jāmaina abi.

Nepateiks, jo tādu iemelsu nemaz nav.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

juha rakstīja:

Pirmais rakstīja:

alus_veeders rakstīja: Ja pārdeg viena tuvās gaismas spuldzīte, var nomainīt tikai to pārdegušo, vai jāmaina abas ??? Vēlviens jautājums - ja izdeg viena pagrieziena spuldzīte, tad komplektā ar izdegušo jāmaina tās pašas puses, vai tā paša gala (priekša/aizmugure) otra spuldze ???

sauciet mani par kapeiksipēju es vienmēr esmu mainījis tikai izdegušo lampņu...

KAPEIKSIPĒJS!!!

+2

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja: fakts paliek, fakts...

neviens te nepateiks argumentētu iemelsu kāpēc viena beigta gultņa gadījumā jāmaina abi.

Nepateiks, jo tādu iemelsu nemaz nav.

kā nav????

gačs taču teica... nu un Leišmales Nabadziņš arī piebalsoja - lai tu ar savu traktoru nesiptos 2 stundas aukstumā uz vācijas bāņa

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

juha rakstīja:

Pirmais rakstīja:

alus_veeders rakstīja: Ja pārdeg viena tuvās gaismas spuldzīte, var nomainīt tikai to pārdegušo, vai jāmaina abas ??? Vēlviens jautājums - ja izdeg viena pagrieziena spuldzīte, tad komplektā ar izdegušo jāmaina tās pašas puses, vai tā paša gala (priekša/aizmugure) otra spuldze ???

sauciet mani par kapeiksipēju es vienmēr esmu mainījis tikai izdegušo lampņu...

KAPEIKSIPĒJS!!!

+2

Pļin.....vakar vakarā es arī nomainīju tikai izdegušo lampiņu.....

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Ko lai dara ?? Drīz braukšu uz Austriju ar mašīnu . Man ko, jāmaina visi gultņi tagad ???

ne tikai , vēl jāsamaksā VIDā 'nodoklis par braukšanu uz Austriju' !!!!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gachs rakstīja:

Ideālā gadījumā sākam ar to, ka pabraukājam ar autosu paklausamies varbūt gultnis gaudo.

akujeķ.... un kurš pirms brīža vēl rakstīja, ka gultnis spējot noķīlēt bez skaņas?

jā un ja Kārtīgā Gultņa Pārbaude norāda uz to, ka kreisais pakaļējais ir noklājies- kādi gultņi ir jāmaina?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

kardāna krustiņus jānomaina

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Visprecīzāk gultni var nodefektēt ja viņš ir demontēts no savas darba vietas.

Divrindu gultņi demontāžas procesā parasti sadalās reizinātājos jo iekšējā šāle ir divdaļīga (vismaz priekšējo riteņu gultņiem tā ir..). Un tad jau ir pilnīgi skaidri redzams ka tāds gultnis ir sabojājies un jānomaina.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja: Visprecīzāk gultni var nodefektēt ja viņš ir demontēts no savas darba vietas.

Divrindu gultņi demontāžas procesā parasti sadalās reizinātājos jo iekšējā šāle ir divdaļīga (vismaz priekšējo riteņu gultņiem tā ir..). Un tad jau ir pilnīgi skaidri redzams ka tāds gultnis ir sabojājies un jānomaina.

Vēl ieteicams arī jauno pirms uzstādīšanas katram gadījumam šādā veidā pārbaudīt.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Ja par silšanu - viena bremzes pedāļa nospiešana stupicu uzsilda vairāk nekā pusstundu braukts gultnis.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

nu cik es sapratu no tā servisa kombinezonu pasniedzēja Kārtīga Gultņa Pārbaude ir pārbaudīt vai ritenis, kas paņemts uz 3 9 vai 6 12 nekustās attiecībā pret tačku tā lai ar pirstu, kas iebāzts bremzēs to varētu just.......

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: nu cik es sapratu no tā servisa kombinezonu pasniedzēja Kārtīga Gultņa Pārbaude ir pārbaudīt vai ritenis, kas paņemts uz 3 9 vai 6 12 nekustās attiecībā pret tačku tā lai ar pirstu, kas iebāzts bremzēs to varētu just.......

kā iebāzt pirkstu trumuļbremzēs?

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja:

Pirmais rakstīja: nu cik es sapratu no tā servisa kombinezonu pasniedzēja Kārtīga Gultņa Pārbaude ir pārbaudīt vai ritenis, kas paņemts uz 3 9 vai 6 12 nekustās attiecībā pret tačku tā lai ar pirstu, kas iebāzts bremzēs to varētu just.......

kā iebāzt pirkstu trumuļbremzēs?

to tu man prasi vai tam servisa pasniedzējam kurš šitā pārbauda vai gadījumā nav visi gultņi jāmaina?

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Nu , ar to pirksta IEBĀŠANU bremzees "Pirmais" būs bik pārforsējis Parasti jau var pirkstu dabūt klāt vietai, kurdisks ar suportu sakopojas Tāpat vajadzētu dabūt klāt vietai, kur trumulis

(bungas) piekļūst intīmi tuvu bremžu loku atbalsta plāksnei (diskam),

pieliek pirkstu pie šķirbas un OOOOOOOOOOOOO

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Nu , ar to pirksta IEBĀŠANU bremzees "Pirmais" būs bik pārforsējis Parasti jau var pirkstu dabūt klāt vietai, kurdisks ar suportu sakopojas Tāpat vajadzētu dabūt klāt vietai, kur trumulis

(bungas) piekļūst intīmi tuvu bremžu loku atbalsta plāksnei (diskam),

pieliek pirkstu pie šķirbas un OOOOOOOOOOOOO

ko tev Pirmais pārforsējis??????

reku ir pirmavots un paskaties kas to rakstīja

Gachs rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Gachs rakstīja:

Ok, precizēsim, gultņu specālisti - ja pēc kārtīgas gultņa pārbaudes, nav pazīmju, ka tas iet uz beigām, tad nu protams klientam pat neieteiksim mainīt un nemainīsim. Klientam vienmēr taisnība, vai ne vīri ?

Kā notiek 'kārtīga gultņa pārbaude' ??

Gachs, var dabūt šitam atbildi ?

Abēr lūdzu, iemācis vēl kaut ko jaunu, tātad šī diena Tev nebūs veltīgi nosēdēta pie datora

Ideālā gadījumā sākam ar to, ka pabraukājam ar autosu paklausamies varbūt gultnis gaudo.

Pēc apstāšanās pārbaudām vai nav uzkarsis riteņa rumba/bremžu disks. Tas varētu liecināt, par bojātu gultni.

Tātad dabūjam autosu augšā uz pacēlāja vai uz domkrata.

Tad iegriezham ratu, liekam, lai visi servisa vechi apklust un klausamies aizdomīgas skaņas/skatamies vai rats nosacīti brivi griežas.

Tad sagrābjam ratu uz 9-3 un 12-6. un raustam/kustinam, un skatamies ir vai nav brīvkustība. Ja ir jūtama brīvkustība, lai pārbaudīt, ka šo brīvkustību neizraisa citi balstiekārtas vai stūres iekārtas elementi, nospiežam bremžu pedāli un atkal kustinam riteni - ja brīvkustība ir pazudusi tātad pie vainas visticamāk ir riteņa gultnis.

Gultņa brīvkustību var konstatēt arī pieliekot pirksu starp bremžu suportu un bremžu disku, kamēr kāds cits kustina ratu vai arī automobilis ir uz pacēlaja, kam ir slīdplates (kā TA stacijās). Jūtama brīvkustība starp suportu un bremžu disku, norādīs uz bojātu gultni.

Būsi vismaz ko iemācijies

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gachs rakstīja:

Sretsked rakstīja:

1.Pastāsti,KĀ tu iegriezīsi priekšpiedziņai priekšējo gultni un liksi servisa večiem apklust,lai dzirdētu,kas tur krakšķ

2.Laba metode-bāzt pirkstu riteņos

3.Vecīt,ja tu ar pirkstu jutīsi kustību, tur jau sen nebūs gultņa

4.Un cik daudz jābrauc ar auto,lai gultnis uzsiltu ,aizbraucot uz servisu ????

5.Tas ir attaisnojums vizināties ar klienta auto ??

Dekster, Tu it kā saki, ka viss ko es saku ir nepareizi, bet visu laiku man prasiji jaunus jautājumums? Tas ir labi, šodien arī iemācisies ko jaunu

1. Loģiski, ka fwd no rata griešanas ir maza jēga. To cerēju, ka pats loģiski izdomāsi, bet nu viss jāpienes uz paplātes

2. Jā, tā ir norm metode. papildus veids, kā pārliecināties par defektu.

3. Pilnīgas muļķības!

4. Jā.

5. Nav bijis tāds gadījums. Ja tavējais serviss to piekopj, ar steigu maini kantori, jo domāju, ka pats auto neremontē, ja tev tādi jautājumi par remontiem.

kā Gultņu Pārbaudi Pēc gača Sistēmas pareizi veikt pilnpiedziņas mašīnai?

vienkāršs jautājums, vai ne - paskaidrošu kāpēc es to jautāju - savām mašīnām es gultņus pats nemainu, bet es esmu tas, kurš nosaka kuru gultni mainīt.... varbūt es kaut ko daru nepareizi.....

man vajadzētu aizbraukt ar mašīnu uz franciju... galvenais lai nepelieku uz ceļa ar noklemmējušu klusu gultni....

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Jautājums topika autoram - vai golf universālis vēl joprojām čīkst?

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Lasu un smejos! Pljee cik daudz aplamiibas, bet vislielaakaa ir no Gachas. Nu nav jaamaina rezerves daljas uzreiz abaam puseem, kaa tu to iesaki, bet ne apgalvo!!!!! Tieshi taa - mainiit buutu veelams, bet taa ir aplama riiciiba. Iedomaajies - cilvis nopeerk autosu ar nobirushu pussasi. Vinjsh sho nomaina un peec nedeeljas saak kraskjeet otra (pienjemsim). Brauc uz tavu servisu un tu vinjam iesaki mainiit arii otru! NAKUJ?????? Ja tiko shjo nomainiija, (bet tu jau protams to nezini) un mainiit atkal ejoshu un labu rezerves detalju.Tad kaapeec maksaat vairaak???

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

ValdisM rakstīja: fakts paliek, fakts...

neviens te nepateiks argumentētu iemelsu kāpēc viena beigta gultņa gadījumā jāmaina abi.

Nepateiks, jo tādu iemelsu nemaz nav.

kā nav????

gačs taču teica... nu un Leišmales Nabadziņš arī piebalsoja - lai tu ar savu traktoru nesiptos 2 stundas aukstumā uz vācijas bāņa

Ar šādu traktoru, varbūt arī varētu maukt pa bāni - auto.delfi.lv/...

PODAVAAX Reģ.: 21.11.2005
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja: Jautājums topika autoram - vai golf universālis vēl joprojām čīkst?

Vēl īd gan...

Nav laika aizbraukt uz servisu... taupu naudu - eju kājām

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

bukses pamērcēji?

Laucinieks Reģ.: 27.02.2007
0 0 Atbildēt

Gachs rakstīja:

azors rakstīja: Lasu un smejos! Pljee cik daudz aplamiibas, bet vislielaakaa ir no Gachas. Nu nav jaamaina rezerves daljas uzreiz abaam puseem, kaa tu to iesaki, bet ne apgalvo!!!!! Tieshi taa - mainiit buutu veelams, bet taa ir aplama riiciiba. Iedomaajies - cilvis nopeerk autosu ar nobirushu pussasi. Vinjsh sho nomaina un peec nedeeljas saak kraskjeet otra (pienjemsim). Brauc uz tavu servisu un tu vinjam iesaki mainiit arii otru! NAKUJ?????? Ja tiko shjo nomainiija, (bet tu jau protams to nezini) un mainiit atkal ejoshu un labu rezerves detalju.Tad kaapeec maksaat vairaak???

Vēlviens, kam loģiski būtu jāpadomā

Neviena detaļa netiek mainīta, bez klienta piekrišanas. Klients takš izstāstīs ko kur kad mainījis, tādēļ meistars zinās un redzēs kur kas mainīts (loģiski). Tev tak veikalā neiesver 4 kg abolu, ja prasīji 2kg? Nu kas vēl ir nesaprotams? Jus vedat savas mašīnas uz servisiem, kur detaļas maina bez jūsu piekrišanas? tā izskatās

pieiek spamot, jaaskatās hokejs

Šitais nosacījums der tikai znatokiem

Paprasi kundzītei pēc nedēļas kas autosam ir mainīts? Un pie reizes pasaki ka iespējams otrs gultnis noķīlēs. Un tad paprasi šim znatokam mainīt vienu vai abus?

Nē nu otmazka ir - klients pats piekrita!

Ir reizēm iznācis uzmest aci servismeņu piestādītiem rēķiniem firmas autosiem, kurus uz servisu aizdzen daiļais dzimums.

Labākais hīts no visiem bija, ka D-pilī škodai pie parastās servisa apkopes bija kompensatorus nomainījuši

P.S. vārstu vāka blīve gan nebija iekļauta rēķinā - tas laikam uz servisa rēķina vai arī uz hermētiķa uzmetuši

PODAVAAX Reģ.: 21.11.2005
0 0 Atbildēt

Nu tad tā.

Gultnis tas nebija. Par nožēlu servisam, kas teica, ka tās ir riepas - arī riepas tās nebija.

Viss bija mazliet vienkāršāk, žēl vienīgi, ka manu īdēšanu tā arī neviens neuzklausīja. Bet viss varēja beigties daudz traģiskāk, nekā tas beidzās.

Tātad: tas ko es domāju, kur ir problēma tajā neizturamajā čīkstēšanā arī bija īstais - proti, bremzes. Konkrēti - bija nodiluši bremžu diski, diezgan ievērojami. Žēl, ka servisā cilvēki to savlaicīgi nepamanīja, vai arī domāja, ka tas pofig.

Tātad čīkstēšanu izraisīja cilinrītis, kas pārlieku spiedās ārā, un tad saskaroties ar citām detaļām vai patstāvīgi vibrējot veidoja šo skaņu.

šis viss beidzās ar to, ka cilindrītis izspiedās daudz par daudz un saliecās, kā rezultātā - pazuda bremzes un noķīlēja rats. Un te nu par to traģiskumu - labi, ka tas notika krustojumā, nevis uz šosejas pie ievērojami lielāka ātruma.

Tātad - nomainīja diskus, saveda kārtībā visu pārējo ap to saistīto - un - woala - viss tik klusi, kā pagrabā

1 2 3 4 5
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti