LV zīme uz auto numura tikai Latvijā

bobcat Reģ.: 12.10.2006

Sveiki i-Auto speciālisti!

Šovakar uzradās interesants jautājums par šādu tēmu:

Vai var izbraukt no Latvijas teritorijas ja uz auto ir numuri ar veco labo LV karodziņu nevis EU simbols? Varēja tak uzlīmēt uzlīmi un aidā uz ārzemēm, tā vismaz bija agrāk. Meklētājos es tā īsti neatradu atbildi.

 
Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

nav nekādu problēmu...

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: nav nekādu problēmu...

Šitais neder, man vajag kādu stipru likuma pantu vai noteikuma punktu. Kašķis ir ar juristu. ))

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

beisboleni tev vajag, ja ar juristu kašķējies

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

bobcat rakstīja:

Yetti rakstīja: nav nekādu problēmu...

Šitais neder, man vajag kādu stipru likuma pantu vai noteikuma punktu. Kašķis ir ar juristu. ))

Bet tu viņam paprasi lai parāda kādu likuma punktu, kas atļauj izbraukt no valsts ar zaļām apenēm.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

bobcat rakstīja:

Yetti rakstīja: nav nekādu problēmu...

Šitais neder, man vajag kādu stipru likuma pantu vai noteikuma punktu. Kašķis ir ar juristu. ))

To tu nez vai atradīsi, jo tas ir CSDD uzdevums nosūtīt pie mums legālu dokumntu un ID( Nr. zīmju) paraugus citām valstīm zināšanai. Pārējais noteikti ir atrodams Latvijas valsts standartos un iespējams CSDD mājas lapā !!!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nr zīmes aprakstošais standarts : LVS 20:1999

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

SOrry, tomēr LVS 20:2009, ipriekšjais ir novecojis un jau vismaz 2 x mainīts !!!

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Ir tikai pieredze: braukājam regulāri ar mašīnām uz kaimiņu zemēm, vienai ir vecais numurs ar karodziņu, problēmas nav bijušas, pat pie robežsargu pārbaudēm. Tad te zviedri braukā ciemos - tiem tie numuri vispār tādi, ka tur nav zilās strīpas, arī nekādu problēmu.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

bobcat rakstīja:

Yetti rakstīja: nav nekādu problēmu...

Šitais neder, man vajag kādu stipru likuma pantu vai noteikuma punktu. Kašķis ir ar juristu. ))

še, pērc un kašķējies:

www.lvs.lv/...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

P.S. neliels off:

Man nekad nav pielecis, kāpēc valsts standarti ir par naudu, ja tie ietekmē praktiski visas nozares un atsevišķi skar katra indivīda dzīvi?

II nodaļa

Standartizācijas principi un uzdevumi

3.pants. Standartizācijas principi ir šādi:

atklātība, visu ieinteresēto pušu iesaistīšana standartizācijā un lēmumu pieņemšana, pamatojoties uz kopēju vienošanos;

brīvprātīga piedalīšanās standartizācijā un brīvprātīga standartu piemērošana;

orientācija uz tehnikas sasniegumiem;

orientācija uz visas sabiedrības interesēm;

atbilstība starptautiskajām un reģionālajām standartizācijas prasībām.

4.pants. Standartizācijas uzdevumi ir šādi:

nodrošināt cilvēka dzīvības, veselības un vides aizsardzību;

veicināt preču un pakalpojumu brīvu kustību;

veicināt valstu sadarbību;

nodrošināt produktu un sistēmu saderību;

racionāli izmantot resursus;

nodrošināt patērētāju interešu aizsardzību.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 20.06.2001. likumu, kas stājas spēkā no 20.07.2001.)

www.lvs.lv/...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Ja nav EU numurs, tad jālīmē ir LV uzlīme-pazīšanas(atšķirības) zīme.

256. Latvijā pastāvīgi reģistrētajiem transportlīdzekļiem, kas šķērso valsts robežu, aizmugurē jābūt piestiprinātai valsts atšķirības zīmei — 175 mm platai un 115 mm augstai baltai elipsei ar 4 mm platu melnu apmali 2 mm attālumā no ārējās malas. Uz zīmes ir melni burti "LV", kuru augstums ir 60 mm (4.pielikuma 1.punkts). Valsts atšķirības zīmi atļauts neuzstādīt, izbraucot uz Eiropas Savienības valstīm, ja transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes atbilst valsts standarta LVS20:2003 "Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes" prasībām.

(Grozīts ar MK 21.06.2005. noteikumiem Nr.441)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

LVS ir pieejami bez maksas, ja vien ej tur uz vietas un lasi !!!

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Paldies. Es to punktu par LV uzlīmi arī biju atradis un ar tiem standartiem ar pamocījos. CSDD mājas lapā ir smuki visu dokumentu standarti un bildes izņemot reģistrācijas numurzīmes.

Topiks slēgts.

orion Reģ.: 05.09.2004
0 0 Atbildēt

Pilnīgs murgs, uzdot tādu jautājumu.

Kas tas ir par juristu?

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

orion rakstīja: Pilnīgs murgs, uzdot tādu jautājumu.

Kas tas ir par juristu?

Jurists, zemes un īpašumu lietu. Ar tehniskām lietām, nu tā tā.

Cīņu es vinēju, jo pretējai pusei nebija vērā ņemamu argumentu.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: LVS ir pieejami bez maksas, ja vien ej tur uz vietas un lasi !!!

vēl vajadzētu pārējo likumdošanu arī sakārtot, lai bez maksas būtu uz "vietas lasāma"... piemēram ar APK varētu bez maksas iepazīties pēc pantu piekritības - par nodokļiem un muitu VIDā, ugunsdrošību pažarkā, utt..

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti