SIA - mikro SIA

Dark_Side Reģ.: 25.06.2003

Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

 
1 2 3 4
Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Prasi deksteram, viņš zina visu par sijām. Iemācīs vest arī dubulto grāmatvedību un nemaksāt nodokļus...

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Tirgosi octas?

Dark_Side Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Tirgosi octas?

arī apdrošināšanu. ne tikai OCTA bet visu pārējo...

bet pamats visam ir cits. mazumtirdzniecība ar nepārtikas precēm.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja:

Gauss rakstīja: Tirgosi octas?

arī apdrošināšanu. ne tikai OCTA bet visu pārējo...

bet pamats visam ir cits. mazumtirdzniecība ar nepārtikas precēm.

Atmet domu par Mikro - 9% ir jāmaksā no apgrozījuma, nevis peļņas. Ja, piemēram domā tirgot preces ar 10% uzcenojumu, pašam paliks 1%. Mikro ir derīgs tikai pakalpojumiem.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja: Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

iebrauksi pakaļā... ar mikro SIA....

Dark_Side Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

Dark_Side rakstīja: Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

iebrauksi pakaļā... ar mikro SIA....

JO??? kapec es navaru dibinat mikrosiju un gramatvedibu taisit ka parastai - atskiriba jau ir tikai pamatkapitala

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja:

Yetti rakstīja:

Dark_Side rakstīja: Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

iebrauksi pakaļā... ar mikro SIA....

JO??? kapec es navaru dibinat mikrosiju un gramatvedibu taisit ka parastai - atskiriba jau ir tikai pamatkapitala

taisi un dari...

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja: Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

VIDam tak pep_iš kāda tev ir grāmatvedība.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja:

Yetti rakstīja:

Dark_Side rakstīja: Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

iebrauksi pakaļā... ar mikro SIA....

JO??? kapec es navaru dibinat mikrosiju un gramatvedibu taisit ka parastai - atskiriba jau ir tikai pamatkapitala

Varbūt labāk netaisi nevienu... Ja pat atšķirību starp mikro un parasto nezini? NAV nekādas atšķirības pamatkapitālā - atškiras UIN bāze un likme.

Parastai SIA ir 15% no peļņas, Mikro SIA 9% no apgrozījuma un virkne ierobežojumu darbiniekiem u.t.t.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

da lai cilvēks pamēģina...

vecais teiciens par sieru joprojām aktuāls...

valsts savu garām nepalaidīs...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja: Sveiciens!

Dibinu SIA. Un gribu saprast kāda nodokļu politika man ir izdevīgāka - 9% no apgrozījuma jeb standarta SIA. un vai pie mikro SIA dibināšanas es to varu norādīt kāda grāmatvedība tā būs.

Mazumtirdzibas profils

tu parēķini kāds tev būs apgrozījus un viss nostāsies savās vietās

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja:

Gauss rakstīja: Tirgosi octas?

arī apdrošināšanu. ne tikai OCTA bet visu pārējo...

bet pamats visam ir cits. mazumtirdzniecība ar nepārtikas precēm.

vai tad apdirsinātāji maksā starpniekiem pietiekami lai varētu 9% atvaļīt lācītim????

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Ir divas lietas: mikrouzņēmums un SIA ar 1LVL kapitālu.

1LVL SIA ir īslaicīgs pasākums, ko ar laiku ir tāpat jāuzaudzē pamatkapitāls līdz tam vismaz 2000LVL

9% attiecas uz mikrouzņēmumu.

vai tas ir izdevīgi pa lielam ir atkarīgs no:

1) darbinieku skaita (max 5gb);

2) algas katram (max Ls500 uz rokas);

3) sagaidāmās rentabilitātes.

Pa lielam mikrouzņēmums ir nenormāli izdevīgs mazajiem pakalpojumu kantoriem, kam lielākā daļa no apgrozījuma paliek peļņā (nav nekādu būtisku izmaksu).

Mazumtirdzniecības gadījumā tas ir jārēķina, visādi var sanākt.

Saliec nodokļu prognozi vienam un otram uzņēmumam. MU ir tikai MUN 9% no apgrozījuma

Parastai SIA ir:

1) 33.09% sociālais no algām

2) 26% ienākuma nodoklis no algām

3) 15% «peļņas» nodoklis no SIA peļņas

P.S.

1) 10% kapitāla «dividenžu» nodoklis būs jārēķina abiem

2) 9% MUN neietver PVN = tas tāpat jārēķina atsevišķi saskaņā ar likumu

3) ja mikrouzņēmuma darbinieks izmanto dienesta auto privātām vajadzībām, tad dienesta auto labumu rēķina nost no attiecīgā darbinieka Ls500

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja:

vai tad apdirsinātāji maksā starpniekiem pietiekami lai varētu 9% atvaļīt lācītim????

Tik neaizmirsti,ka Lācītis ne jau sev to naudu tērē, bet gan visādu Kūleņrūžu mammām,papiem,bērneļiem...ceļiem,kur ar reini braukt, ceļ slimnīcas utt utt.

jā pareizi

tad kāpēc vispār dibināt uzņēmumu???? moš tu davaj tirgojot kūdru, pa taisno rēķinos raksti - saņēmējs "Valsts Kase"

iedomājies jamais nodibina uzņemumu, kas tirgo octas.... octa maksā 100 lati, no kuriem 90 lati jāatdod apdirsinātājam un 9 lācītim.... paliek lats par ko nopirkt pildspalvu ar ko rakstīr rēķinus, jo printerim tur nopelnīt ir nereāli

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

es nopirku octu pa 15Ls. uz gadu.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

KSI rakstīja: Ir divas lietas: mikrouzņēmums un SIA ar 1LVL kapitālu.

1LVL SIA ir īslaicīgs pasākums, ko ar laiku ir tāpat jāuzaudzē pamatkapitāls līdz tam vismaz 2000LVL

9% attiecas uz mikrouzņēmumu.

vai tas ir izdevīgi pa lielam ir atkarīgs no:

1) darbinieku skaita (max 5gb);

2) algas katram (max Ls500 uz rokas);

3) sagaidāmās rentabilitātes.

Pa lielam mikrouzņēmums ir nenormāli izdevīgs mazajiem pakalpojumu kantoriem, kam lielākā daļa no apgrozījuma paliek peļņā (nav nekādu būtisku izmaksu).

Mazumtirdzniecības gadījumā tas ir jārēķina, visādi var sanākt.

Saliec nodokļu prognozi vienam un otram uzņēmumam. MU ir tikai MUN 9% no apgrozījuma

Parastai SIA ir:

1) 33.09% sociālais no algām

2) 26% ienākuma nodoklis no algām

3) 15% «peļņas» nodoklis no SIA peļņas

P.S.

1) 10% kapitāla «dividenžu» nodoklis būs jārēķina abiem

2) 9% MUN neietver PVN = tas tāpat jārēķina atsevišķi saskaņā ar likumu

3) ja mikrouzņēmuma darbinieks izmanto dienesta auto privātām vajadzībām, tad dienesta auto labumu rēķina nost no attiecīgā darbinieka Ls500

kāpēc jūs visi ceriet, ka jūs uz rokām nēsās... dauņi, plje...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

no 10 kilo sākas PVN maksātājs... un tad sākas pilna programma...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

ne pārāk ilgi vairs - www.financenet.lv/...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

to sauc par "pederastiju" vai maucību...

pants par "pederastiju" tika atcelts kaut kādā gadā, tagad ir iespēja iztikt ar svecīšu bāzšanu anālajā atverē....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja:

vai tad apdirsinātāji maksā starpniekiem pietiekami lai varētu 9% atvaļīt lācītim????

Tik neaizmirsti,ka Lācītis ne jau sev to naudu tērē, bet gan visādu Kūleņrūžu mammām,papiem,bērneļiem...ceļiem,kur ar reini braukt, ceļ slimnīcas utt utt.

jā pareizi

tad kāpēc vispār dibināt uzņēmumu???? moš tu davaj tirgojot kūdru, pa taisno rēķinos raksti - saņēmējs "Valsts Kase"

iedomājies jamais nodibina uzņemumu, kas tirgo octas.... octa maksā 100 lati, no kuriem 90 lati jāatdod apdirsinātājam un 9 lācītim.... paliek lats par ko nopirkt pildspalvu ar ko rakstīr rēķinus, jo printerim tur nopelnīt ir nereāli

Tev jau,laikam, joprojām nav nojēgas ,kas ir valsts

Un kāds sakars tavam murgainajam tekstam ar to,kur valsts tērē nodokļos iegūto naudu?? Pričom tur printeris, pričom tur 9 lati??

tu laikam nemaz nezini, ka mikrouzņēmumam 9% no APGROZĪJUMA ir jāpārskaita lācītim....

pamēģināšu paskaidrot tā lai pat tu saproti....

ja tu kā mikrouzņēmums nodarbojies ar OCTU dīlerismu, pērc un pārdod octas.... tad ja tu nopērc no apdirsinātāja octas par 90 latiem un pārdod tās par 100 latiem, tad tev pašam no tās varkas paliek lats - 9 lati aiziet starptautiskā aizdevuma apkalošanai

protams var noformēt to nedaudz savādāk - tu snbiedz pakalpojumu "OCTAS piegāde", šajā gadījumā maksu par OCTU pircējam ir jāmaksā apdirsinātājam pa taisno - tev jāpārskaita tikai tava varkas daļa lai neveidotos apgrozījums.....

bet kurš pircējs tā būs ar mieru?

vēl pastāv variants uzbliezt siju, kas izmanto mikrouzņēmuma pakalpojumus.... tava (vai labāk sievasmātes) sija tirgo octas un maksā tavam mikrouzņēmumam par to octu piegādes pakalpojumu....

tikai šajā gadījumā mikrouzņēmējs nedrīkst polises piegādāt ar sijas transportu....

un pašam mikrouzņēmumam pirkt transportu nav nekāda rezona..... pamatlīdzeklis mikrouzņēmumam piederēt, protams, drīkst, bet tā amortizāciju no peļņas nav nekādas jēgas norakstīt, jo 9% jāmaksā paļubomu....

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: kāpēc jūs visi ceriet, ka jūs uz rokām nēsās... dauņi, plje...

???

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja: 100% nezinu, pats neesmu pētījis, bet man viens čoms, kurš par to domā, teica, ka apgrozījums gadā nedrīkst pārsniegt 72000 LVL. Ja tā ir, domā, tev apgrozījums būs mazāks par 6000 mēnesī? Par tām pašām octām varbūt būs vairāk?

Jā, gada apgrozījuma "limits" ir 70'000. Virs tā aiziet papildus tarifs.

No 10'000 jāreģistrējas PVN maksātājos (ja dara to, kas apliekas ar PVN)

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: no 10 kilo sākas PVN maksātājs... un tad sākas pilna programma...

Sākas tikai PVN aprēķini, kas arī līdz Ls35'000/gadā notiek tikai reizi trijos mēnešos. Tā nebūt nav pilna programma...

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Es to reiz atklausījos 2 stundas un man pietika.

Ok, diagnoze skaidra.

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Nav lieki ko fantazēt-jādibina SIA.

Atkarībā no mērķa.

Tā kā katram cilvēkam drīkst būt tikai viens MUSIA, pats efektīvākais MUSIA "izmantošanas" veids ir taisīt viena cilvēka MUSIA un kā pakalpojumu nosaukt paša cilvēka personisko darbu.

70'000Ls gadā uz viena deguna ir pat ļoti Ok, katrs darbinieks uzcep MUSIA un sniedz pakalpojumu savam darba devējam (pašnodarbinātiem ar šo ir problēmas, bet MU SIA kā juridiskai personai nav).

Ja darba devēja algas budžets uz cilvēku ir Ls1000 (kas paredz uz rokas apmēram 540), tad darba devējs pārskaita MUSIA tos pašus Ls1000, MUSIA samaksā 9% MUN, paliek Ls910.

Ls500 izņemam kā atļauto algu, pārējos Ls410 laižam uz dividendēm, gada beigās samaksājam 10% kapitāla pieaugumu Ls41, uz rokas saņemam vēl Ls369 kā dividendes.

Kopējais darbinieka labums Ls1000-Ls90-Ls41=Ls869 (vai arī Ls500+Ls369=Ls869), kas ir par Ls329 vai 60% vairāk nekā Ls540 (darba alga pie darba devēja)

Protams ir arī ēnas puse - MUSIA samaksātais sociālais nodoklis šī piemēra gadījumā ir tikai 65%noLs90=Ls58,50 (darba devējs maksāja Ls266), taču katram ir pašam jāizdomā, vai labāk +Ls329 uzreiz, vai daļa no +Ls208 kaut kādā mistiskā un grūti prognozējamā sociālā budžeta nākotnē.

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti