Izkāpšana/iekāpšana pie lidostas

Kamikadze Reģ.: 21.11.2003

Kādreiz, ja pareizi atceros, tad pie lidostas bija zīmes "Stāvēt aizliegts" abās ceļa pusēs, tagad - "Apstāties aizliegts" ar papildzīmi "Tikai pasažieru izkāpšanai" sanāk, ka, ja man vajag piebraukt, sasēdināt 4 cilvēkus auto (max 2 minūtes) un braukt prom, tagad vajag braukt iekšā maksas stāvvietā un maksāt par pusstundu, lai viss būtu smuki??!?!

 
1 2
brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:

Kanibaals rakstīja: Vai tad baltā papildplāksnīte var atcelt aizlieguma zīmi?

Var šitā - www.iauto.lv/...

T.i. šādi - www.iauto.lv/...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Katrā ziņā saprotamāk un drošāk nekā tās [P] zīmes Rīgā ar papildzīmi "sestdienās" un mūžīgais sajukums ar pārceltajām dienām vai ārzemniekiem.

Nekā tur tāda pārleiku nesaprotama nav ar tām P un papildzīmēm, ja turpat blakus nestāv apstāties vai stāvēt aizliegts - vienā mierā var stāvēt.

Vienīgais kas man izraisa zināmas loģiskas pretenzijas ir tādas pašas P ar divām papildplāksnēm, no kurām viena ir par "parkošanās stilu" (Piem. uz trotuāra) un otra ar laikiem/dienām. Jo formāli sanāk ka P zīme strādā tikai konkrētajos atrunātajos laikos, bet ārpus tā - P zīme nestrādā, līdz ar ko arī sanāktu ka papildzīme nestrādā, tātad arī piem. uz trotuāra parkoties nedrīkstētu, kaut paralēli brauktuvei - nekas neaizliedz.

Kāds lūk šo varētu pakomentēt - man kaut kā tas neiet īsti loģiski kopā.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Vau, tāda doma man vēl nebija ienākusi prātā!

Noteikumos minēts "Papildzīmes tiek lietotas kopā ar citām zīmēm un precizē vai ierobežo attiecīgo zīmju darbību", kā arī - "Papildzīmes piestiprina tieši zem zīmes, uz kuru tās attiecas"

Bet, vai nesanāk vēl arī tā, ka papildzīme ir papildzīmei? Vai arī papildzīme nav "zīme"?

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Vēl jau attiecībā uz stāvvietām ir jāievēro horizontālie apzīmējumi:

920.ceļa apzīmējums - nepārtraukta līnija - .. apzīmē .. transportlīdzekļu stāvvietu un stāvlaukumu robežas..

920. un 921.ceļa apzīmējuma līnijas šķērsot aizliegts, izņemot 920.ceļa apzīmējuma līniju gadījumos, kad tā lietota, lai apzīmētu stāvvietas robežas..

Bet tas, laikam, arī neaizliedz novietot auto šķērsām pāri līnijām ārpus stāvvietas zīmes darba laika.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Vēl viens interesants punkts - "154. Dzīvojamā zonā, degvielas uzpildes staciju un stāvvietu teritorijā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, taču viņiem aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu." - kā sanāk, kad stāvvieta ir ielas malā? Varu staigāt kā ienāk prātā? Kas gan var pateikt, ka tas ir nepamatoti?

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Kanibaals rakstīja: Katrā ziņā saprotamāk un drošāk nekā tās [P] zīmes Rīgā ar papildzīmi "sestdienās" un mūžīgais sajukums ar pārceltajām dienām vai ārzemniekiem.

Nekā tur tāda pārleiku nesaprotama nav ar tām P un papildzīmēm, ja turpat blakus nestāv apstāties vai stāvēt aizliegts - vienā mierā var stāvēt.

Vienīgais kas man izraisa zināmas loģiskas pretenzijas ir tādas pašas P ar divām papildplāksnēm, no kurām viena ir par "parkošanās stilu" (Piem. uz trotuāra) un otra ar laikiem/dienām. Jo formāli sanāk ka P zīme strādā tikai konkrētajos atrunātajos laikos, bet ārpus tā - P zīme nestrādā, līdz ar ko arī sanāktu ka papildzīme nestrādā, tātad arī piem. uz trotuāra parkoties nedrīkstētu, kaut paralēli brauktuvei - nekas neaizliedz.

Kāds lūk šo varētu pakomentēt - man kaut kā tas neiet īsti loģiski kopā.

Atbilde uz jautājumu:

307.28. 844.papildzīme "Maksas stāvvietas darbības laiks". Norāda, ka ar 532.zīmi apzīmēta stāvvieta noteiktu laiku tiek lietota kā maksas stāvvieta, bet pārējā laikā tā ir bezmaksas;

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja:

Atbilde uz jautājumu:

307.28. 844.papildzīme "Maksas stāvvietas darbības laiks". Norāda, ka ar 532.zīmi apzīmēta stāvvieta noteiktu laiku tiek lietota kā maksas stāvvieta, bet pārējā laikā tā ir bezmaksas;

paldies tas tiešam atbild uz šo jautājumu attiecība uz Rīgas stāvvietām.

Atliek gan cerēt ka alternatīvas zīmju versijas ar "bezmaksas stāvvietām" ar darbības laiku un stāvēšanas stilu dzīvē neeksistē.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: Vēl viens interesants punkts - "154. Dzīvojamā zonā, degvielas uzpildes staciju un stāvvietu teritorijā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, taču viņiem aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu." - kā sanāk, kad stāvvieta ir ielas malā? Varu staigāt kā ienāk prātā? Kas gan var pateikt, ka tas ir nepamatoti?

Stāvvietu teritorijā - ir atslēgvārds !!! Ielas un ceļu malas nav stāvvietu teritorijas, lai gan - nez vispār CSNā/CSLā ir definētas kas tās stāvvietu teritorijas tāds ir un ko ēd ?!?!?

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Es domāju, ja ir savilktas līnijas (sk. augstāk), tad tās arī norāda uz teritoriju - līdz ar to tā var būt arī ielas brauktuves daļa, lai gan, liekas, ka nekur tā īsti detalizēti šis "stāvvietas teritorijas" termins nav definēts.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Ja tur liek klamburus tad tā jau ir s'tavvietas teritorija, jo uz ielas gājēji(klamburlicēji) iziet nevar.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti